Kışın dahlias kaldırmak zorunda mısınız?

Sordu: Rubens Feito | Son Güncelleme: 16 Ocak 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları arıcılık
4.7/5 (100 Görüntüleme . 29 Oy)
Benim gibi, sen büyük yataklarda kesmek için dahlias büyümek varsa, kış boyunca toprağa bırakabilirsiniz. Eğer yumrular kaldırmaya gerek yok bu yollarla gibi dahlias kışlama.

Benzer şekilde, kış aylarında dahlias ile ne yaparsınız diye sorulabilir.

Kışlama. Yıldızçiçeği ihale yıllıklar, ama oldukça bunları kolayca kışı olabilir. İlk don tüm kapalı yapraklar, kesim kararmış ama üst büyümenin 2 ila 4 inç ve sonra sonbaharında, bunları dikkatle zarar vermeden yumrular kazmak. Direkt güneş ışığından uzak, dona konumda birkaç gün kurumaya yumrular izin ver

İkincisi, dahliaları İngiltere kışında nasıl saklarsınız? Dahliaları kışlatmanın en iyi yolu, aynı zamanda en çok emek isteyen yoldur. Yıldız çiçeği yumrularımızı kaldırdık, kuruttuk ve donmayan bir kulübede sakladık. Onları ilkbaharda saksıya koyduk ve sertleşmeden önce serada tuttuk ve zaten biraz büyümeye başladıktan sonra ektik.

Aynı şekilde, insanlar kış için dahlialarımı ne zaman kaldırmam gerektiğini soruyorlar.

Islak zeminde, ağır killi topraklarda ve soğuk bölgelerde yıldız çiçeğinin toprakta hayatta kalma olasılığı daha düşüktür ve muhtemelen en iyisi onları kaldırıp gelecek bahara kadar don olmayan bir yerde saklamaktır. Onları kazıp saklamaya karar verirseniz, gövdeleri yerden birkaç santimetre yukarıda kesin.

Dahliaları ne zaman kazmalıyım?

Kazmak Ne Zaman. Yıldız çiçeği yumrularını ne zaman kazacağınızı söyleyen belirli bir takvim tarihi yoktur. Onlar yaz ya da erken sonbaharda geç saatlere kadar olgun değil. Yerde daha uzun süre kalan yumrular daha eksiksiz gelişir ve kış boyunca depolamada hayatta kalma olasılıkları daha yüksektir.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Dahliaları kışın yerde bırakabilir miyim?

Tek kişilik yataklarda kışlayan dahlias
Benim gibi büyük yataklarda kesmek için yıldız çiçeği yetiştirirseniz, kışın onları yerde bırakabilirsiniz . Dahlialarınızı sonbaharın sonlarında birkaç santimlik mantar kompostu veya benzeri altında malçlayın ve ilkbaharda en kötü donlar bittiğinde bunu temizleyin.

Yıldız çiçeği çoğalır mı?

Yeraltında, yumrular her yıl çoğalır (yine patates gibi). Güçlü bir dahlia bitkisini başarılı bir şekilde büyütmek için tek bir "göz" olan bir yumruya ihtiyacınız var .

Glayöl soğanlarını yerde bırakabilir misin?

İşe yarayan bir genel kural, bölgedeki sabit don herhangi şansı yoksa, Yere bir glayöl bitki bırakabilir olmasıdır. USDA hardiness bölgeler, kesme noktasının açısından toprağa hangi yapabilirsiniz güvenle kış glayöl de Bölge 7'dir.

Tüm dahliaların yumruları var mı?

Biçimleri ne olursa olsun, tüm dahlialar aşağı yukarı aynı şekilde yetiştirilir. Hepsi yumru köklerdir ve her büyüme mevsiminin sonunda kazılıp saklanabilir ve ardından bir sonraki baharda yeniden dikilebilirler.

Yıldız çiçeği yıllık mı yoksa çok yıllık mı?

Kuzey Amerika'nın soğuk bölgelerinde çok yıllık bir ihale olarak kabul edilirler. Sadece 8 ila 11 arasındaki ekim bölgelerinde kışa dayanıklıdırlar. 2 ila 7 arasındaki bölgelerdeki bahçıvanlar, yıldız çiçeği yumrularını ilkbaharda kolayca ekebilir ve onları yıllık olarak değerlendirebilir veya onları kazıp kış için saklayabilir. Dahlias nemli, ılıman iklimleri sever.

Deadhead dahlias mısınız?

Çiçekler, solmaya başladıktan sonra bitkinin güzelliğini azaltan ve çiçeklenme mevsimini kısaltan tohumlar üretir. Harcanan çiçeklerin çıkarılması veya kesilmesi , sağlıklı ve sürekli bir çiçeklenme sağlar. Dahliaları haftada en az bir kez ölü veya ölmekte olan çiçekler için inceleyin.

Yıldız çiçeği yumrularını bölebilir miyim?

Dahlias uzun bir dona maruz kalırsa ölecektir, bu nedenle yaz sonunda onları kazmak ve yumruları içeride kışlamak akıllıca olacaktır. Bu, yıldız çiçeği yumrularını ayırmak için ideal bir zamandır. İlkbaharda, bu güzellerden daha da fazlası için her sağlıklı olanı dikin. Dahlias tohum, çelikler ve kök bölünmesi yoluyla çoğaltılabilir.

Yıldızçiçekleri her yıl geri gelir mi?

Yumruları sonbaharda kazabilir, kış boyunca saklayabilir ve gelecek baharda tekrar ekebilirsiniz. Dahlias bienal olarak kabul edilmez. Dahlias ise uzun ömürlüdür. Doğal sıcak iklimlerinde, her yıl çiçek açmak için yer altı yumrularından yeniden filizlenirler.

Yıldız çiçeği yumrularını nasıl kaldırır ve saklarsınız?

  1. Yıldız çiçeği kümesinin etrafını kazın ve yumru kökleri bir çatalla kaldırın, sivri uçlara zarar vermemeye özen gösterin. Mümkün olduğu kadar çok toprağı silkeleyin.
  2. Toprağı iyice durulayın, ardından yumruları kuruması için baş aşağı tutun.
  3. Yumruları bir kutuya veya tencereye koyun ve kuru kompostla örtün.

İç mekanda dahlia yetiştirebilir misin?

Dahlias ( Dahlia hortensis ) en çarpıcı renklere sahip hazır çiçekler arasındadır. Sen onları nakli ve mümkün olduğunca erken dışarıda onları büyütmeye başlamak edebilmek amacıyla Dalialar içeride başlayabilir. Ayrıca kaplarda saklayın ve güneşli bir konumda kapalı bunları büyüyebilir.

Dahlia saksıda büyüyebilir mi?

Her bir yıldız çiçeği yumrusunu 4 ila 6 inç derinliğe dikin . En iyi sonuçlar için, kap başına bir yıldız çiçeği dikin . En fazla 2 fit veya daha az olan olgun yüksekliklere ulaşan çeşitler, kaplarda yetiştirmek için çok uygundur. Daha büyük çeşitler de kaplarda yetiştirilebilir , ancak orantılı olarak daha büyük kaplar gerektirir.

Dahlia yumrularını gazetede saklayabilir misin?

Dahlia Yumrularını Kışlamak İçin İpuçları
Bu yosun torf ile dolu kutu içinde saklayarak veya yerine bir kutu kağıt torba bunları saklamak için gözle önce (fazla nemi emmesi için) gazetede dalya yumrular sarma anlamına gelebilir.

Tohumdan yetiştirilen dahlialar yumru kök verir mi?

Tohumlu dahlias'larınızda çiçekleri görmeniz bütün bir mevsimi alabilir. Dalya tohumlar yumrular dönüşebilir mi? İlk yıl, ince yumrular oluşacak, ancak bunlar hasat edilmeye değmeyecek ve iyi büyüme düğümleri geliştirmek ve güçlü bitkiler üretmek için bir veya iki yıla daha ihtiyaç duyacaklar.

Dahlia yumrularını kışın nasıl saklarsınız?

Dahlia yumrularını yumru kökleri yukarı bakacak şekilde kurutun, böylece gövdeler aşağı bakacak şekilde, en az iki hafta boyunca kuru, don olmayan bir yerde. Yumrular kuru göründüğünde ve hissedildiğinde, kalan toprağı silkeleyin ve sapları kompostun üzerine yapışacak şekilde kuru, turbalı kompost kaplarına koyun. Donmayan bir yerde saklayın.

Dahlias her yıl İngiltere'de geri geliyor mu?

Yıldızçiçekleri yumuşacık olduğundan, yumruları serada büyütmeye başlamanız, ardından soğuk günler geçtikten sonra onları çiçekli yerlerine ekmeniz gerekir. Birleşik Krallık'taki çoğu kişi için bu, Mayıs ayının sonundadır, ancak İskoçya'da bu, daha tipik olarak Haziran ayının başlarından ortalarına kadardır.

Glayöl ampullerini İngiltere'de toprağa bırakabilir miyim?

Çoğu glayöl tamamen dayanıklı değildir, ancak kumlu bir toprağınız varsa , Britanya'nın güneyinde korunaklı bir bahçede yaşarsanız ve soğanlar yeterince derine ekilirse - ve onlara iyi, kalın bir kışlık malç iyi çürümüş kompost verirsiniz, muhtemelen hayatta kalacaklar.