Elma almak için 2 elma ağacına ihtiyacınız var mı?

Sordu: Sidati Hennecken | Son Güncelleme: 1 Mayıs 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları arıcılık
4.3/5 (659 Görüntüleme . 42 Oy)
Çoğu elma çeşitleri kendilerini veya aynı elma çeşitlerinden herhangi çiçekleri döllemek yoktur; bu, arıların tozlaşabilmesi için en az iki farklı elma ağacı çeşidinin birbirine yakın dikilmesini gerektirir. (Eğer gerçekten yeriniz kısıtlıysa, aslında bazı kendi kendine tozlaşan elma ağacı çeşitleri vardır.

Peki 1 elma ağacı elma verir mi?

Bu hemen hemen tüm elma ağaçları onlar ayı meyve için başka bitkiden tozlaşma çapraz gerek yani dioik çünkü olduğunu. Bir elma ağacı dikmek ve hiçbir diğerleri kilometrelerce etrafında varsa, büyük ihtimalle asla genellikle ... herhangi meyveyi görmeye gidiyoruz vardır.

Ayrıca, elma ağacım neden elma üretmiyor? Bu durum iki yılda bir mahsul olarak bilinir ve çok ağır mahsul sonraki yıl mahsul üretimine sahip olduğu nüfuzu nedeniyle olduğu düşünülmektedir. Meyvesiz bir elma ağacı yeterince güneş ve su almıyor olabilir. Yetersiz meyve üretimi , aşırı gübrelemeden de kaynaklanabilir.

Bunun yanında, tozlaşmak için kaç tane elma ağacına ihtiyacınız var?

Düzgün tozlaşma için aynı anda çiçek açan farklı çeşitlerden en az iki elma ağacı gerekir.

Tüm elma ağaçlarının tozlayıcıya ihtiyacı var mı?

Tüm elma ağaçları çeşitleri, meyve tutumu için bir miktar çapraz tozlaşma gerektirir. Bazı çeşitler kendine verimli olarak listelense de, çapraz tozlanmaları halinde daha yoğun ve daha düzenli meyve verirler.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Honeycrisp elma ağacına nasıl bakıyorsunuz?

" Honeycrisp " elma ağaçlarının sağlıklı kökleri, yaprakları ve meyvelerini korumak için düzenli, derin sulamaya ihtiyacı vardır . Bir elma ağacını sularken kökleri doyurmak önemlidir. Suyun yaklaşık 7 inç derinliğe nüfuz etmesi için yeterince uzun süre ağacın tabanı etrafında akan suyu bırakın.

Elma ağacımı ne beslemeliyim?

Genel olarak, tüm meyve ağaçları , 6.0-6.5 arasında bir toprak pH'ında gelişir. Sadece bir elma fidanı dikiyorsanız, devam edin ve bir tutam kemik unu veya suyla karıştırılmış bir başlangıç ​​gübresi ekleyin. Üç hafta sonra, gövdeden 18-24 inçlik bir daire içinde ½ pound 10-10-10 yayarak elma ağacını gübreleyin.

Elma ağacı nasıl budanır?

Elma ağaçlarını budamak için ilkbahar ve yaz başlarına kadar bekleyin. Ardından, aşağı doğru büyüyen dalları veya ölü veya hastalıklı dalları kesmek için el budayıcıları ve budayıcılar kullanın. Ayrıca elma ağacının dibinde büyüyen enayileri de budamalısınız .

Elma ağacımın daha hızlı büyümesini nasıl sağlayabilirim?

Büyümeyi sürekli olarak artırmak için ağaç yaşlandıkça gübre uygulamasını artırın. Meyve ağacının ikinci yılında, bir pound 21-0-0 gübre kullanın. Üçüncü yılda, aynı gübreden 1,5 kilo kullanın. Bundan sonra her yıl kullandığınız gübre miktarını bir pound artırın.

Honeycrisp elma ağaçları her yıl mı üretiyor?

Her yıl taze, yaz sonu elmaları için arka bahçenizde . ABD Tarım Bakanlığı bitki sertlik bölgeleri 3 ila 7 arasında dayanıklıdırlar. İki ila beş yaşlarına ulaştıklarında , Honeycrisp ağaçları , benekli kırmızı tenli ve yumuşak, tatlı, kirli beyaz etli, yaklaşık 3 inç boyunda elmalar üretir .

Elma ağacımı tozlaştırabilir miyim?

Tüm meyve ağaçları gibi , elmaların da meyve vermesi için tozlaşması gerekir. Rüzgar ayrıca elma çiçeğinin tozlaşmasına yardımcı olacaktır . Bazı elma çeşitleri kendilerini dölleyebilirken ( ağaçlar 'kendi kendine verimli' olarak tanımlanır), diğerleri işi yapmak için başka bir ağaçtan polen gerektirir - çapraz tozlaşma olarak bilinen bir süreç.

Elma ağacını armut ağacıyla tozlaştırabilir misin?

Aynı cinsten meyve ağaçlarını birbirleriyle ( elma ile elma , armut ile armut ) tozlaştırmak her zaman en iyisidir, ancak her iki ağaç aynı anda çiçek açtığı sürece armutlar elmalarla çapraz tozlaşabilir . Bazı (hepsi değil) yengeç ağaçları çapraz tozlaşma için çalışır. Avrupa kayısıları kendi kendine tozlaşır .

Elma ağaçlarının birbirine tozlaşması için ne kadar yakın olması gerekir?

Birbirinden 50 ayak içinde bitki, en az iki uyumlu polen çeşitleri. Ağaçlar birbirine daha yakın dikilirse tozlaşma meydana gelir ve hatta bundan daha uzak dikilen ağaçlar arasında bile meydana gelebilir, ancak ideal tozlaşma için ağaçlar arasında 50 fitlik bir mesafeyi hedeflemek iyidir.

Farklı meyve ağaçlarını yan yana dikebilir misiniz?

Çoğu elma , erik, kiraz ve armut gibi diğer meyve ağaçları çapraz tozlaşma yapar veya kendi kendine meyve vermez. Tozlaşma için başka bir ağaca ihtiyaç duyarlar ve aynı çeşitten sadece bir tanesine değil, aynı meyvenin farklı bir çeşidine ihtiyaç duyarlar.

Bir elma ağacını kendi kendine nasıl tozlaştırırsın?

Elle tozlaşın.
  1. Ucu sıkıştırıp çekerek bir pamuklu çubuğu kabartın. (Küçük bir boya fırçası da işe yarayabilir.)
  2. Swabı bir çiçeğin polenine batırın.
  3. Poleni ikinci bir çiçeğe taşıyın ve bir stigmaya veya yapışkan dişi bölgeye fırçalayın.
  4. Poleni iki farklı, uyumlu çeşit arasında aktarmayı unutmayın.

Elma ağaçlarını ne kadar uzağa dikebilirim?

Meyve Ağaçlarını Ne Kadar Uzakta Dikersiniz?
  1. Standart elma ağaçları, ağaçlar arasında 30-35 fit, yarı bodur elmalar 15 fit ve cüce elmalar sadece 10 fit'e ihtiyaç duyar.
  2. Şeftali ağaçları 20 metre aralıklarla yerleştirilmelidir.
  3. Standart armut ağaçlarının yaklaşık 20 fit ve yarı bodur armutların ağaçların arasında yaklaşık 15 fit olması gerekir.

Hangi elma ağaçları birbirini tozlaştırır?

Genel anlamda, her tür yalnızca kendi türünden başkalarını tozlaştırabilir - elmalar yalnızca diğer elmaları tozlaştırır , armutlar yalnızca armutları tozlaştırır , vb. Elmalar arasında genellikle yengeç elmaları , elma şarabı elmaları ve ana elmalar arasında bir ayrım yoktur - hepsi potansiyel olarak birbirlerini çapraz tozlaştırabilirler .

Yengeçler elmaları tozlaştırabilir mi?

Yengeç elma ağaçları diğer elma çeşitlerini tozlaştırır
Elma ağaçları, meyve vermek için başka bir uyumlu elma çeşidinden bir tozlayıcı gerektirir. Bir yengeç ağacından gelen polen, aynı anda çiçek açmaları koşuluyla çoğu elma ağacını tozlaştıracaktır .

Elma ağaçları her yıl meyve verir mi?

Pek çok elma ağacı türü, doğru koşullarda yetiştirilmeleri ve herhangi bir zarar görmemeleri koşuluyla her yıl meyve verecektir. Bazı durumlarda, ağaç sadece iki yılda meyve üreten içine düşebilir.

Yaşlı elma ağaçları üretimi durdurur mu?

Ağaç Yaşı. Onlar eski birkaç yıl kadar Elma ağaçları doğal olarak güvenilir çiçek ve üretim meyve başlar yok. Onlar 5 ile 10 yaşına kadar elma ağaçları bodur anaçlar üzerinde yetiştirilen rağmen bazı elma, meyve önemli miktarda ayı olmayacak sadece iki veya üç yıl sonra çiçek ve meyve olabilir.