Michigan'da bir bodrum katına mı ihtiyacınız var?

Sordu: Hermosinda Maifarth | Son Güncelleme: 1 Mart 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4.3/5 (385 Görüntüleme . 20 Oy)
Bir Michigan bodrumunda tipik olarak taş veya çimento duvarları bulunur. Michigan bodrum katı , eğlence için bir bodrum değildir. Alçak temellerle inşa edilmiş eski evlerde yaygın olan bir Michigan bodrum katı, tipik olarak yıkayıcı ve kurutucuyu tutmak veya bozulmayan malların depolanması için bir alan görevi görür.

Benzer şekilde, Michigan bodrumu nedir?

Bir Michigan bodrum sonra bodrum derinliğinde kazılmış bir içi vb için ve Michigan etrafında kullanılan bir terimdir. Bir Michigan bodrum katı genellikle normal bodrumdan daha sığdır ve yolcunun başını zemin çerçevesine veya yukarıdaki fırın kanallarına çarpmamak için eğilmesini gerektirir.

Benzer şekilde, Michigan evlerinin neden bodrumları var? Soğuk iklimlerde, don çizgisi yüzeyin birkaç metre altındadır, bu nedenle birçok Kuzey evinin bodrum katı vardır . Temel zaten bu kadar derinse, bir bodrum kurmak daha pratiktir.

Ayrıca bilmek, Michigan bodrumları sadece Michigan'da mı?

Michigan Bodrum ” Tanımı Bu bodrum katları genellikle nemli – genellikle sızdıran – alçak tavanlı, kaya duvarlı ve toprak zeminli alanlardır. Michigan Eyaleti aslında Michigan bodrumunu sözlüğünde şöyle tanımlar: “Bir bodruma izin vermek için genellikle 5 ila 7 fit derinliğe kadar kazılmış eski bir tarama alanı.

Michigan bodrumunu bitirebilir misin?

Bir Michigan bodrum katı , yarı bitmiş beton blok duvarlar ve ya toprak ya da çimento zeminler ile karakterize edilir. Duvarlar, en az 8 ayak yüksektir, böylece bir Michigan taban alanı kazı edilebilir. Duvarlar ve zeminler , nispeten düşük bir maliyetle ekstra yaşam alanı sağlamak için su geçirmez ve sızdırmaz hale getirilebilir.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bodrumu içeriden su geçirmez misin?

Folyonun yüzeyinde (duvarın yanında) yoğuşma varsa, evinizin etrafındaki toprak, yüksek su tablası veya zayıf toprak drenajından dolayı doğal olarak nemli olabilir. Bu durumda bodrum duvarlarınızın su yalıtımını yapmanız faydalı olabilir . Sadece iç duvarlarınızı su geçirmez hale getirebilirsiniz, bu da sorunu çözebilir.

Michigan bodrum katı neye benziyor?

Özellikleri. Bir Michigan bodrum katı tipik olarak toprak zemine ve alçak tavanlara sahiptir. Resmi Michigan Eyaleti web sitesi sözlüğüne göre, bir Michigan bodrum katı genellikle bir tarama alanından inşa edilir. Çimento duvarlar genellikle mevcut tarama alanı temel duvarlarından 2 ila 4 fit geriye yerleştirilir.

Bodrumdaki su normal mi?

Islak bir bodrum sadece kötü hissetmek ve kötü kokmakla kalmaz, aynı zamanda evinizin değeri için büyük bir risk oluşturur. Kontrolsüz bırakıldığında, bodrum nemi zeminleri ve duvarları mahvedebilir, küflenmeye neden olabilir, hatta çatılara zarar verebilir. Bazı ıslak bodrumların , olukları temizleyerek ve oluk suyunu temelden uzaklaştırarak kürlenmesi kolaydır.

Bodrum duvarlarının nemli olması normal mi?

Bodrumlarda su veya nem iki kaynaktan gelir. Bir kaynak, nemli bir günde soğuk bir içecek üzerinde su damlacıklarının oluşması gibi, soğuk yüzeylerde yoğunlaşan iç mekan nemidir. Diğeri ise dışarıdan gelen su veya su buharıdır. Folyonun arkasındaki nem, duvarlardan nemin sızdığı anlamına gelir.

Evimin temelini nasıl koruyabilirim?

Evinizin Temelini Korumanın 8 Yolu
 1. Evinizin çevresini inceleyin.
 2. Zeminin temelinizden uzağa eğimli olduğundan emin olun.
 3. Temelinizin yakınında su birikintisi olup olmadığını kontrol edin.
 4. Mülkünüzdeki değişiklikleri takip edin.
 5. Oluklarınızı temizleyin ve inceleyin.
 6. Downspout'larınızı kontrol edin.
 7. Evinizin yakınındaki yaprakları izleyin.
 8. Yaz aylarında fondöteninizi sulayın.

Bodrumumun sızmasını nasıl durdurabilirim?

Bodrum Sızıntıları Nasıl Önlenir
 1. suyu temelden uzak tutun. Dış Sorunları Kontrol Edin. Çoğu bodrum nemi, evinizin dışındaki su akışı sorunlarının sonucudur.
 2. iki kat çimento ile yama çatlakları. Çatlakları Onarın.
 3. sızdıran bir bodrum katını yamamak. Su Yalıtım Boyası kullanın.

Bodrumumdaki nemi nasıl önleyebilirim?

Nem alma cihazı ile havadaki nemi alın.
Nem alma cihazı bodrumdaki neme kalıcı bir çözüm değildir, ancak sorunun nedenini çözerken aşırı nemi giderecektir. Nem alma cihazını bodrumun en nemli kısmına yerleştirin ve açın.

Islak bir bodrum nasıl kurutulur?

Bodrumunuzu Kuru Tutmak için 10 İpucu
 1. Suyun Evden Uzakta Akmasını Sağlayın.
 2. Olukları ve Downspout'ları kurun.
 3. Suya Dayanıklı Boya kullanın.
 4. Bir Nem Alma Cihazı kullanın.
 5. Bodrumu Kaya veya Çakılla Çevreleyin.
 6. Su Borularını Yalıtın.
 7. Bodrum Pencereleri için Metal Pencere Kuyularını Kurun.
 8. Bodrumda Çamaşır Kurutmaktan Kaçının.

Bir bodrum katının su yalıtımı ne anlama geliyor?

Bodrum su yalıtımı , suyun bir evin veya binanın bodrum katına girmesini önlemek için kullanılan teknikleri ve malzemeleri içerir. Zemin seviyesinin altındaki bir bodrum katının su yalıtımı , sızdırmazlık malzemelerinin uygulanmasını, kanalizasyon ve karter pompalarının kurulumunu ve daha fazlasını gerektirebilir.

Bodrum duvarlarını değiştirmenin maliyeti nedir?

Bir Temeli Kaldırma ve Değiştirme Maliyeti
Tip Fiyat aralığı
kök duvar $7,000-$21,000
İskele ve Kiriş 8.000-15.000 ABD Doları
Tarama Alanı $8,000-$21,000
Bodrum 10.000-175.000 ABD Doları

Bodrumun su yalıtımı ne kadar?

Bir bodrum katını su geçirmez hale getirmenin ortalama maliyeti, malzeme ve işçilik için 1.920 ila 6.320 dolar veya metrekare başına 3 ila 9 dolar arasındadır. Hafriyat gerektirmeyen iç bodrum onarımları 500 ila 1.500 dolar civarındayken, drenaj ve temel sorunları olan büyük kapsamlı onarımlar 10.000 dolar veya daha fazla.

Bodrumların sızmasına ne sebep olur?

Bodrum sızıntılarının nedenleri
 • Şiddetli veya sürekli yağmur dönemlerinde, toprak doygun hale gelebilir ve nemi ve suyu bodrum duvarlarınızdan ve zemininizden geçirebilecek hidrostatik basınç (veya su basıncı) oluşturabilir.
 • Temelinizin etrafındaki daha gevşek toprak, daha fazla su emmeye meyillidir.

Tüm bodrum katları su basıyor mu?

Bodrum Sel her zaman ortaya çıkabilir. Daha önce hiç su basmamış olsa bile, bodrumu olan herkesin başına gelebilir. Çoğu zaman sel , büyük yağmurlar veya ilkbaharda hızlı kar erimeleri sırasında meydana gelirken, kuru havalarda bile meydana gelebilir. Bodrum katlarını su basmasının birkaç nedeni vardır.

Fondötenimi sudan nasıl koruyabilirim?

Doğru drenaj, suyu evinizin temelinden uzak tutmanın en iyi yoludur. , Dig vakıf etrafında bir hendek çakıl ile hat ve uzak su çekmeye içinde delikler olan bir dren koyun - evin temeli etrafında bir Fransız drenaj sistemini yükleyin. Drenajı çakılla örtün ve üzerine toprak ekleyin.

Kirli bir bodrum katını nasıl kurutursunuz?

Yaygın inanışın aksine, bodrumunuzdaki nemi azaltmak için nem alma cihazı kullanmak veya toprak zeminli sürünme alanı işe yaramaz. Nem alma cihazı, sadece zeminden nemi çeker, bu da daha sonra zeminden daha fazla nem ile değiştirilir.

Bodrumumda su sorunu olup olmadığını nasıl anlarım?

İşte bodrumunuzda bir sızıntı olduğunu gösterebilecek birkaç işaret.
 1. çiçeklenme. Çiçeklenme, tuğla, beton ve kil kiremit gibi malzemeler üzerinde oluşan beyaz bir mineral tortudur.
 2. Kalıp ve Küf.
 3. Pas lekeleri.
 4. Islak veya Çürüyen Ahşap.
 5. Lekeli Zeminler.
 6. Su sızıntısı.
 7. Kuru kilitli pul.
 8. Duvar Çatlakları.

Bodrum katındaki çatlaklar ne anlama geliyor?

Bodrum katındaki küçük çatlaklar , genellikle beton kururken, betonu parçalayan büzülmeden kaynaklanır. Bu tür çatlaklar , döşemenin ne kadar çabuk kuruduğuna ve bodrumun ne kadar nemli olduğuna bağlı olarak, bodrum katın dökülmesinden bir yıl sonra ortaya çıkabilir .