Fotoğraf çekmek için bir DSLR'ye mi ihtiyacınız var?

Sordu: Yeshika Guerri | Son Güncelleme: 24 Ocak 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem kameraları ve kameraları
4.2/5 (1.659 Görüntüleme . 42 Oy)
Dijital Tek Refleks Fotoğraf Makineleri ( DSLR'ler ) bu tür birçok yeni yetişen fotoğrafçı için hala tercih edilen seçenektir ve profesyoneller için tercih edilen silah olmaya devam etmektedir. Eğer amatör ve profesyonel fotoğraf makinesi yüksek kalitede görüntü çekimi için teşvik karşılamak için uyanık olup olmadığını Günümüzde, bir DSLR gerekmez.

Sonuç olarak, bir DSLR fotoğraf makinesi satın almadan önce bilmeniz gerekenler nelerdir?

Mağazaya gitmeden önce, mükemmel hibrit kamerayı satın almak için bilmeniz gereken beş şey var.

 • Görüntü sensörlerinizi bilin. Görüntü sensörü, çektiğiniz nesneden gelen ışığı yakalayan şeydir.
 • Lensler, lensler, lensler.
 • Manuel kontroller.
 • Vizör.
 • Fiyat.

İkincisi, telefon kameraları DSLR'den daha mı iyi? Bir Smartphone Than A DSLR Is Daha İyi DSLR andmirrorless kameralar çekilen fotoğrafların çözünürlüğü de sayısı 40'a megapiksel ormore onların largersensors akıllı telefon kameralar sayesinde theresolution çok daha büyüktür.

Daha sonra, bir DSLR fotoğraf makinesini lenssiz kullanabilir misiniz diye de sorulabilir.

Sürece M (Manuel) modunda olduğu gibi - Evet, bir lens olmadan kameranızı kullanmak mümkün olmalıdır. Fotoğraf makinesi takılı hiçbir lens ile bir resim inManual modunu sürmez ise, lookinto için kamera için objektif adaptörü almak olabilir. İçinde cam olmayan bir tane al .

DSLR ve normal kamera arasındaki fark nedir?

DSLR kamera , bu kameranın fiziksel bileşenleri olan Deklanşör, Diyafram ve Objektiften oluşur, bu nedenle DSLR Kameranın hantal ve pahalı görünmesini sağlar. Oysa normal dijital kameralar küçük boyutludur ve taşıması kolaydır.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Yeni başlayan bir fotoğrafçı hangi kamerayı satın almalı?

Bunların tümü, lensler için birçok seçenek sunan ve fotoğrafçı olarak sizinle birlikte büyüyebilecek makul fiyatlı kırpma sensörlü kameralardır.
 • Canon T6i. (7 günlük kiralama için 65 $ / 699 $ perakende, lens dahil)
 • Nikon D3300.
 • Sony a58.
 • Fuji X-T10.
 • Canon Asi SL1.
 • Canon 5D Mark III.
 • Sony a7RII.
 • Nikon D810.

Hangisi daha iyi Canon veya Nikon?

İkisi arasındaki temel fark, otomatik odaklamadır. Canon ile tüm EOS lensleri otomatik odaklama yaparken, Nikon ile yalnızca AF-S lensler yapar. Nikon lensinizin otomatik netleme yapmasını istiyorsanız, bir AF-S lens seçmeniz gerekir. Nikon ile Canon arasındaki savaşta Canon profesyonel fotoğraf makinelerinin en iyi seçim olduğunu düşünüyorlar .

Hangi DSLR'yi satın almalıyım?

En iyi 10 DSLR
 1. Nikon D850. Muhtemelen dünyanın en iyi kamerası.
 2. Canon EOS 7D Mark II. Pek çok çekici özellik, 7DMark II'yi her şeyden biraz çeken meraklılar için bariz bir seçim haline getiriyor.
 3. Nikon D500.
 4. Nikon D7500.
 5. Canon EOS 800D.
 6. Nikon D5600.
 7. Pentax K1 Mark II.
 8. Canon EOS 5D Mark IV.

DSLR ne anlama geliyor?

dijital tek lens refleksi

Kullanılmış bir kamera lensi alırken nelere dikkat etmeliyim?

 • Kaynağınızı kontrol edin. Yerel kamera mağazalarından, kullanılmış, eBay, Craigslist ve fotoğraf mesaj panoları satan çevrimiçi perakendecilerden kullanılmış ekipman satın almanın birçok yolu vardır.
 • Fiziksel hasar.
 • İçine biraz ışık tut.
 • Diyafram bıçakları.
 • Filtre konuları.
 • Hafif hasar.
 • Temas noktaları ve montaj halkaları.
 • Yakınlaştır.

Bir kamerayı profesyonel yapan nedir?

Profesyonel bir fotoğrafçı için profesyonel bir kamera , dayanıklı ve güvenilir olacak şekilde üretilmiş bir şeydir, metal gövdeli ve 100.000 pozlama için garantili deklanşörlü bir kamera ve hava koşullarına dayanıklı lensler gibi şeylerdir. Bir Canon kullanıcısı için bu, 1 serisi (veya muhtemelen 5 serisi) kamera ve L serisi lensler anlamına gelir.

Lenssiz bir kamera kullanırsanız ne olur?

Zamandır M'de (Manuel) modu olduğu kadar - Bu sizin kamera withouta lens kullanmak gerekir, sadece eski iğne deliği kamera .Evet aynı şekilde çalışacaktır. Fotoğraf makinesi takılı hiçbir lens ile Manualmode bir resim almayacağız ederseniz, kamera için bir objektif adaptörü intogetting görünebilir.

Aynasız bir fotoğraf makinesine bir DSLR lens koyabilir misiniz?

Evet, bir aynasız kamera DSLR lens kullanabilir. Bu nedenlerden dolayı aşağıda verilmiştir: DSLR'ler geçmişteki 35mm film kameralarıyla aynı tasarımı kullanır . Kameranın vücut içinde bir ayna size atış önizleyebilmelerini TheLight bir prizma lensin kadar içinden geliyor ve theviewfinder içine yansıtır.

Aynasız kameralar DSLR kadar iyi mi?

Aynasız kameralar genellikle daha hafif, daha kompakt, daha hızlı ve video için daha iyi olma avantajına sahiptir; ancak bu, daha az lens ve aksesuara erişim pahasına gelir. DSLR'lerin avantajları arasında daha geniş lens seçenekleri ve daha iyi optik vizörler bulunur.

Yalnızca DSLR fotoğraf makinesi gövdesi ne anlama geliyor?

DSLR fotoğraf makinelerinde yerleşik lensler yoktur. DSLR'lerin güzelliği budur. Lensleri kolayca değiştirebilirsiniz. Bodyonly , kameranın lenssiz geldiği anlamına gelir. Kamera , lens olmadan fotoğraf çekemez.

Aynasız kameralar neden daha iyi?

Aynasız kameralar genellikle daha hafif, daha kompakt, daha hızlı ve video için daha iyi olma avantajına sahiptir; ancak bu, daha az merceğe ve aksesuara erişim pahasına gelir. DSLR'ler, lens seçiminde ve düşük ışıkta daha iyi çalışan anoptik vizörde avantaja sahiptir, ancak bunlar daha karmaşık ve daha hacimlidir.

Kameranın gövdesi nedir?

Bir kamera gövdesi , kontrolleri, LCD'yi, dahili görüntü sensörünü ve ilgili devreleri içeren dijital kameranın birincil parçasıdır, temel olarak fotoğrafı kaydetmek için gereken tüm bileşenleri içerir. Bu kamerayı kullanırken tutacağım kameranın alsothe parçasıdır.

Lens kamerada ne işe yarar?

Bir kamera merceği (fotoğraf merceği veya fotografik objektif olarak da bilinir), bir kamera gövdesi ve bir görüntüyü kimyasal veya elektronik olarak depolayabilen başka bir ortamdaki nesnelerin görüntülerini yapmak için bir kamera gövdesi ve mekanizması ile birlikte kullanılan bir optik mercek veya mercekler grubudur.

DSLR fotoğraf makinelerinde lensin rolü nedir?

Her bir cam parçasına merceğin bir elemanı denir. Kamera Merceğinin İşlevi : Kamera merceğinin temel görevi, bir sahneden veya nesneden yansıyan ışığı toplamak ve odaklamaktır. Yansıyan ışık ışınları kamera merceğine girip elemanlardan geçerken kameranın görüntü sensörüne yönlendirilir.

Kameranın parçaları nelerdir?

Kameranın sürece dahil olan ana parçaları kamera gövdesi, kamera kapağı, kamera merceği, ?lens açıklığı ve kameranın görüntü sensörüdür.

DSLR iPhone'dan daha mı iyi?

Akıllı telefon kameraları daha sofistike hale geliyor olabilir, ancak bir iPhone 6s Plus'ı bir Nikon D3300 ile karşı karşıya getirdikten sonra, DSLR hala üstünlüğünü koruyor. Ancak, DSLR kameraların daha büyük sensörler, daha fazla megapiksel, daha iyi kontroller ve değiştirilebilir lensler dahil olmak üzere bazı belirgin avantajları vardır.

DSLR fotoğraf makinesi almaya değer mi?

Bunlar genellikle akıllı telefonunuzdan çok daha iyi sonuçlar vermez, bu yüzden yapacak bir şeye biraz daha fazla para harcamaya değer . Değiştirilebilir lensleri kabul eden giriş seviyesi bir DSLR veya aynasız fotoğraf makinesi öneririm. NikonD3400 gibi Canon Rebel T5 de başlamak için harika bir yer olabilir.