NYC'de bir güverte inşa etmek için izne ihtiyacınız var mı?

Sordu: Amandine Henken | Son Güncelleme: 30 Nisan 2020
Kategori: iş ve finans gayrimenkul sektörü
4.6/5 (1.220 Görüntüleme . 13 Oy)
Staten Island topluluğunda yıllardır dolaşan birçok efsanenin ve gerçeğin aksine, tüm güverteler ve sundurmalar NYC Binalar Departmanı tarafından onaylanmalı ve işin başlaması için bir izin verilmelidir. Bir izin alınmadıkça ve olana kadar verandanızda veya güvertede çalışma başlatılamaz.

Benzer şekilde, bir güverte inşa etmek için neden izne ihtiyacım var, diye sorabilir.

Eyalet, Şehir, Yerel Süreç ne kadar karmaşık olursa olsun, parke güvertenizin uzun ve en önemlisi güvenli bir yaşam sürmesini sağlamak için izinler bir nedenle mevcuttur. Herhangi bir dış mekan inşaat projesinin, yapıların güvenli olmasını sağlamak için yürürlükte olan bina kurallarına uymasını sağlamak için hükümetler tarafından izinler verilir.

Ayrıca NYC'de inşaat ruhsatı ne kadardır diye de sorabilir. En küçük tadilatta bile, bir çalışma izni almak için yaklaşık 5.000 $ ödemeyi bekleyebilirsiniz - bir RA veya PE'nin basit çizimler hazırlaması için en az 2,500 $'a (yüksek tasarım beklemeyin), hızlandırıcı için 1,800 $ ve 700 $'a bölünmüştür. DOB ücretleri.

Bununla ilgili olarak, bir güverte inşa etmek için bir müteahhitlik lisansına ihtiyacınız var mı?

İzinsiz bir güverte inşa etmek, evinizi satma zamanı geldiğinde sizi rahatsız etmek için geri gelebilir. Müteahhitler ruhsatsız inşaat yaparlarsa ruhsatlarını kaybedebilirler. 30-inç bitişik aşar inşa edilir Güverte muhtemelen her zaman izin gerektirecektir.

İnşaat ruhsatı olmadan yakalanırsanız ne olur?

Sonra inşaat izni olmadan çalışmalarını yürütmek Eğer Yasası'nın 16 (1) kapsamında suç işlemiş olabilir. Bu suçun suçlu bulunması, inşaatçı olarak kayıt olmanızı da etkileyebilir.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir güverte inşa etmek için izin almazsanız ne olur?

İzinsiz güverte Bina bunu mümkün cezalar ve arka emlak vergileri kaldırarak neden olabilir. Güverte evine bağlı veya sınıf üzerinde 30 inç ise bir bina izin gereklidir. Yönetmelikler, diğer faktörlerin yanı sıra, ne kadar büyük bir güverte inşa edebileceğinizi ve bir mülk hattına ne kadar yakın olabileceğinizi etkileyebilir.

Bir güverte inşa etme izni ne kadar?

Yapı Ruhsatı Maliyeti
İzin Türü Ortalama tutar
Yapı 1.200-2.000 $
Banyo 1.200-2.000 $
Güverte $0-$500*
Baraka $0-$2.000*

Zemin kaplaması yerden ne kadar yüksek olmalıdır?

"Kademe seviyesi" bir güverte için standart bir yükseklik yoktur; kottan güverte yüzeyine kadar olan maksimum ölçüm 6 inç, 12 inç, 24 inç veya daha fazla olabilir. Ancak genel olarak konuşursak, bu terimi, 30 inç'e kadar olan güvertelere uygularım, çünkü bundan daha yüksek olan güverteler için korkuluklar gereklidir.

Güverte planı nasıl çizilir?

Güvertenizi grafik kağıdına ölçeklendirmek için çizin (tipik olarak ayağa 1/4"). En az bir vaziyet planı , bir plan görünümü ve bir veya iki cepheye ihtiyacınız olacak. Ayrıca karmaşık parçalar için ayrıntılı planlar çizmek isteyebilirsiniz. güverte. Çizim planları sıkıcı olabilir, ama onun değerinde projesi sorunsuz gitmek için çaba olabilir.

Bir bütçe destesini nasıl oluştururum?

  1. Adım 1: Güverte planınızı oluşturun!
  2. Adım 2: Güverte ayaklarını yerleştirin.
  3. Adım 3: Kirişlerinizi kesin ve döşeyin.
  4. Adım 4: Güverte iskelelerini yeniden gömün.
  5. Adım 5: Güverte ahşabınızı hazırlayın.
  6. Adım 6: Güverte tahtalarınızın altını su geçirmez hale getirin.
  7. Adım 7: Döşeme tahtalarınızı döşeyin.
  8. Adım 8: Uç kapakları ekleyin.

Bir güverte bir yapı olarak kabul edilir mi?

(A) Güverte : Duvarları veya çatıları kapatmayan, ahşap veya diğer malzemelerden yapılmış zemin üzerinde yükseltilmiş yatay bir platform görevi gören herhangi bir yapı . (B) Bağlı Güverte : Ana binaya veya ek yapıya fiziksel olarak bağlı herhangi bir güverte .

Tamirci yasal olarak sıhhi tesisat yapabilir mi?

Nitelikli bir tamirci , çoğu zaman lisans gerektirmeyen birkaç küçük projeyi tek bir ziyarette halledebilir . “Ve hatta elektrik ve sıhhi tesisatın çoğunu lisanssız yapabiliriz . Sıhhi tesisat için, çizgiler değişiyor eğer bir lisans gereklidir, ama biz bir tuvalet yükleyebilirsiniz.

Beton dökmek için ruhsata ihtiyacım var mı?

İnşaatçı veya müteahhit olarak ticarete başlamayı ve işinizin bir parçası olarak betonu kullanmayı planlıyorsanız, yerel lisans yetkilinizden izin almanız gerekir .

Kendi güvertenizi inşa edebilir misiniz?

Havada bahar ile, bir güverte bina aklında olabilir. Bir güverte Bina gibi sert sandığın değildir ve bazı temel kurallara uyun eğer büyük bir DIY projesi olabilir. Güverteler bir eve yaşam alanı eklemek için yapılır ve her biri güzel ve düz bir şekilde inşa edilmelidir.

Ohio'da bir tamirci yasal olarak ne yapabilir?

Ohio Devlet konut üzerine küçük onarım çalışmaları gerçekleştirmek için belirli bir tamirci lisansı gerektirmez. Ancak, soğutma, hidronik, elektrik, HVAC ve sıhhi tesisat gibi özel işlerde çalışmak için bir müteahhit uzmanlık lisansına sahip olmanız gerekir .

Bir veranda inşa etmek için izin almam gerekiyor mu?

10 m2'den büyük teraslar için yapı ruhsatı alınması gerekmektedir. Zaten mülkiyet ve / veya veranda mevcut bir binanın bağlı olacak yer alan bir veranda olmadıkça az 10m2 den ve yüksekliği 2.4m altında Patios Konseyi onayına gerek yoktur.

İzinlerin alınmasından kim sorumludur?

Projeniz için bir müteahhit tuttuysanız, müteahhitin izni ayarlaması – veya müteahhit dilinde izinçekmesi ” adettendir. İzni çeker tipik kişi inşaat şu kod sorumlu olduğu için bu iyi bir fikirdir.

Müteahhitlik lisansı almak için deneyime mi ihtiyacınız var?

Deneyimi olmayan kişilerin bir yüklenici lisansına erişebilmesinin en yaygın yollarından biri bir RMO veya RME'dir. Bu kişi, lisans numarasının mevcut bir işletme tarafından 500 doların üzerindeki inşaat projelerini üstlenmek için kullanılmasına izin veren lisanslı bir yüklenicidir .

Hangi eyaletler bir sıhhi tesisat lisansı gerektirmez?

Kansas, Missouri, Nebraska, New York, Pennsylvania ve Wyoming'de tesisatçılar için eyalet lisansı gerekli değildir.

Ahşap bir güverte inşa etmenin maliyeti nedir?

Bir güverte inşa etmenin ortalama maliyeti , çoğu ev sahibi toplam 4,380 ila 10,080 dolar arasında harcama yaparken, metrekare başına 25 dolar. Temel malzemelere sahip bir giriş seviyesi güverte , fit kare başına 15 dolar, birinci sınıf malzemelerle inşa edilmiş bir güverte , fit kare başına 35 dolar.

Bir mimar ruhsat alabilir mi?

Çoğu zaman, New York Eyaleti lisanslı bir Profesyonel Mühendis (PE) veya Kayıtlı Mimar (RA), çalışma başlamadan önce planları dosyalamalı ve izinleri almalıdır. İnşaat, kazan, asansör, sıhhi tesisat gibi birçok izin türü vardır.

İznimi nasıl iptal edebilirim?

Lisanslı müteahhit, o ya da o işi tamamlandıktan sonra izni çalışması yapılması için izin alınması ve düzeltilmesi hazırlanacak sorumlu olacaktır. Yüklenicinizden, dosyalarınız için kapalı iznin bir kopyasını size vermesini isteyin.