ASL'de bir tercümana mı ihtiyacınız var?

Sordu: Tonatiuh Haasen | Son Güncelleme: 10 Mayıs 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem programlama dilleri
4/5 (259 Görüntüleme. 38 Oy)
ASL işareti: TERCÜMAN . Çoğu durumda, özellikle tıbbi hizmetlerde ve yasal durumlarda, eyaletlerin/illerin yasalarına, şehir düzenlemelerine ve/veya bir ülkedeki insan haklarına bağlı olarak sertifikalı veya profesyonel bir ASL /İngilizce tercüman gerekebilir.

Benzer şekilde işaret dili tercümanlarına ihtiyaç var mı?

Bir lisans tipik genellikle İngilizce zorunlu olmak üzere en az iki dilde yeterlilik ile birlikte bir tercüman veya çevirmen olmak için gereklidir. Tercümanlar ve tercümanlar genellikle herhangi bir resmi eğitime ihtiyaç duymazlar , çünkü işe alınmadan önce tercüme yapabilmeleri beklenir.

Ayrıca, diplomasız bir ASL tercümanı olabilir misiniz? Eğer hayır Sağırlar Tercümanları Tescil tarafından sertifika almayı istiyorum. Lisans Derecesi gerektirirler. Ancak, birçok tercümanlar sertifika olmadanyapmak. Etkili bir tercüman olmak için, yorumlama yeniden konuların sen' anlamını bilmemiz gerekir.

Bu şekilde ASL'de tercümanı nasıl imzalarsınız?

" Tercüman " işareti "F" ellerini kullanır. Baskın el bükülür. Sonra "kişi" işaretini eklersiniz.

ASL tercümanı olmak iyi bir iş mi?

ASL tercümanlığı , hayatın her kesiminden insanlarla tanışıp etkileşim kurabileceğiniz, duygusal olarak ödüllendirici bir meslek arayanlar için mükemmeldir. Modern tercümanın işi her gün biraz farklıdır; büyüme için zorluklar ve fırsatlarla dolu.

31 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

ASL'yi öğrenmek ne kadar sürer?

ASL'yi öğrenmek yıllar alır . Bir işaretler "kitabını" ezberlemek 60 ila 90 saat (artı biraz "alıştırma" süresi) sürer . Çoğu öğrenci daha sonra İngilizce sözdizimini (kelime sırası) kullanarak bu işaretleri bir araya getirebilir ve Sağır bir kişiyle "geçici" bir konuşma yapabilir.

İşaret dili ile hangi işleri yapabilirim?

Diğer meslekler şunları içerir:
 • İşaret dili tercümanı.
 • Konuşma Dili Patoloğu.
 • Psikolog.
 • İstihdam Danışmanı.
 • Sosyal Görevli.
 • Dadı.
 • Odyolog.

ASL tercümanları ne kadar kazanıyor?

5-9 yıllık deneyime sahip, kariyer ortası bir İşaret Dili Tercümanı , 167 maaş üzerinden ortalama toplam 29.35 $ tazminat alır. 10-19 yıllık deneyime sahip deneyimli bir İşaret Dili Tercümanı , 232 maaş üzerinden ortalama toplam 30,95 ABD Doları tazminat alır.

İşaret dili kursu almanın maliyeti nedir?

Bir öğretmenle bire bir deneyim yaşamayı tercih ediyorsanız, özel ASL dersleri yarım saatte 15$ ile 35$ arasında değişmektedir. ASL öğrenmenin maliyeti , öğrenme yönteminize bağlıdır. Örneğin, bir kolejde bir ASL ders tipik 300 $ civarında maliyeti.

ASL tercümanları ne yapar?

Bir işaret dili tercümanı , sağır bireylerin çeşitli durumlarda ne söylendiğini anlamalarına yardımcı olmaktan sorumludur. Bir tercüman , konuşulanları işaret diline doğru bir şekilde çevirebilmesi için söylemin konusunu anlamalıdır.

İşaret dili tercümanları en çok nereden para kazanıyor?

İşaret Dili Tercümanlığı İşleri için En Yüksek Ödeme Yapan Şehirler
Şehir Saatlik ücret
San Jose, CA - İşaret Dili Tercümanı Maaşı 31.45 $
Seattle, WA - İşaret Dili Tercümanı Maaşı $30.25
Boston, MA - İşaret Dili Tercümanı Maaşı $30.08
Los Angeles, CA - İşaret Dili Tercümanı Maaşı $29.46

İşaret dili tercümanı olmak zor mu?

Acemi bir imzacıysanız veya işaret dili dersleri almaya yeni başladıysanız, tercüman olmaya hazır değilsiniz; henüz değil. Çeviri aynı zamanda sadece imzalamaktan fazlasını içerir. Sağır ve insan seslerinden ne yaptıklarını biliyor ve iyi kim yapacak tercüman bulundurmaları hak.

İşaret dili tercümanı kaç saat çalışır?

Birçok tercüman , ulusal sertifikası olmasa bile ücretli işaret dili tercümanı olarak çalışmaktadır . Birçoğu tercüman olarak haftada 20-28 saat arasında çalışıyor .

Nasıl tercümanlık sertifikası alabilirim?

CCHI aracılığıyla sağlık hizmetleri tercümanı olarak ulusal sertifika başvurusunda bulunma gereksinimleri şunlardır:
 1. En az 18 yaşında olmak.
 2. En az bir ABD lise diplomasına (veya GED) veya başka bir ülkeden eşdeğerine sahip olmak.
 3. En az 40 saatlik tıbbi tercümanlık eğitimini tamamlayın (akademik veya akademik olmayan program)

Nasıl sertifikalı bir ASL tercümanı olunur?

ASL tercümanları genellikle en az bir lisans derecesine sahiptir. ASL yorumlamasında uzmanlaşmış sertifika ve derece programları, topluluk kolejlerinden ve üniversitelerden edinilebilir. Lisans programları, işaret dili eğitimi ile birlikte sağır kültür kurslarını içerebilir.

Çevrimiçi olarak ASL tercümanı olabilir miyim?

ASL -İngilizce sözlü çeviri alanında çevrimiçi bir lisans derecesini tamamlayan öğrenciler , çevirmen veya tercüman olarak kariyer yapabilirler ; pozisyonlar işletmelerde, mahkemelerde ve okullarda mevcuttur. BLS ayrıca çoğu işverenin, başvuranların bu pozisyon için en az bir lisans derecesine sahip olmasını şart koştuğunu da not eder.

İşaret dilinde ABC nasıl yapılır?

Kavramını ifade etmek "ABC" tek tek harfleri A, B ve C büyü ve sonra FINGERSPELL işareti ekleyin. ABC: Ayrıca "ile" imzalanması ardından ABC yazım ve tarafından "ABC'nin" kavramını ifade edebilir - (yatay bir liste indeksleme) ve daha sonra "Z."

İşaret dili için bir uygulama var mı?

Mobil uygulama “Artırılmış Gerçeklik İşaret Dili ” olarak adlandırılır ve işaret dilinin farklı sürümleri arasında ve konuşma dili ile işaret dili arasında çeviri yapabilir. Uygulamanın işareti sağır olanak sağlar ve daha sonra uygulama anlamak dışı işareti kullanıcı için metin ve konuşma içine bu döner.

Çevrimiçi olarak nasıl sertifikalı bir ASL tercümanı olunur?

Çoğu insan için, hazırlanmanın en iyi yolu ASL Çevirmenliği iki yıllık veya dört yıllık lisans elde etmektir. Birçok kolej ve üniversite, ASL tercüman eğitim programları sunmaktadır. Tercüman eğitim programı listelerini RID web sitesinde bulabilirsiniz: RID'nin tercüman eğitim programları veritabanı.

Bir ASL tercümanı nasıl çalışır?

Bir Tercüman Kullanırken İlk On İpucu
 1. Sağır veya işitme güçlüğü çeken kişiyle konuşun ve doğrudan ona bakın.
 2. Normal konuşma hızınızda konuşun.
 3. İyi göz teması kullanın.
 4. Tercümana veya acentesine mevcut tüm materyalleri önceden vermeyi unutmayın.
 5. Tercümandan imzalamayı bırakmasını istemeyin.

Sertifikalı bir ASL tercümanı olmak ne kadar sürer?

Ardından, önlisans derecesi için iki yıl veya lisans derecesi için dört yıl sürecek olan lisans programına başlayabilirsiniz. Çalışma İstatistikleri Bürosu, birçok işverenin ASL tercümanları için lisans derecesi istediğini, ancak derecenin mutlaka Amerikan İşaret Dili'nde olması gerekmediğini bildirmektedir.

ASL ne kadar zor?

ASL , konuşulan bir dilin tüm nüansları ve incelikleri ile eksiksiz ve karmaşık bir dildir. Tüm diller gibi, temel bir seviyenin ötesinde kolayca öğrenilmez. Ustalık, kapsamlı bir maruz kalma ve uygulama gerektirir.