Bir cosigner'ın bulunması gerekiyor mu?

Soruldu: Raimonda Allegra | Son Güncelleme: 24 Şubat 2020
Kategori: iş ve finans iş operasyonları
4.6/5 (334 Görüntüleme. 22 Oy)
Eşinizin size bayiye kadar eşlik edebilecek biri olmaması durumunda , bir borç veren, gerekli belgeler üzerinde faks yoluyla imza göndermelerine izin verebilir, ancak çoğu, orijinal bir imza gerektirir. Bir cosigner yanınızda bulunmak olmadığında, onların imzası noter olmaları gerekmektedir olacağız.

Ayrıca soru şu ki, bir kontrat imzalamak için bir ortak imza sahibi olmak zorunda mı?

Tüm yasal taraflar bir kira sözleşmesi imzalamalıdır Kiralama biriminde yaşayan tüm yetişkinlerin kira sözleşmesini imzalaması gerekir . Bu, 18 yaşından büyük herkesin imzalaması gerektiği anlamına gelir. Cosigner (Eğer yatılı kiracı değil ödeme yapar, ev sahibi şimdi cosigner gelen kira alabilirsiniz.)

Ayrıca, bir cosigner hangi bilgileri sağlamalıdır? Gereksinimler: Sizin cosigner sizinle kredi başvuru formu doldurur ve kredi uygulamaya sağladığı aynı mali ayrıntıları sağlar. Örneğin, Sosyal Güvenlik Numaralarını, doğum tarihlerini, gelirlerini, adreslerini ve diğer bilgileri eklemeleri gerekir .

Ayrıca bilin, bir cosigner'ın hangi kredi puanına ihtiyacı var?

Genel olarak, bir eş imza sahibine yalnızca kredi puanınız veya geliriniz bir finans kuruluşunun sigortacılık yönergelerini karşılayacak kadar güçlü olmayabileceği durumlarda ihtiyaç duyulur. Genellikle 650 ve üzeri olmak üzere daha güçlü bir kredi puanınız varsa ve kredi ödemesini karşılayacak yeterli geliriniz varsa, büyük olasılıkla bir ortak imzacıya ihtiyacınız olmayacaktır.

Daireler işvereninizi arar mı?

Ev sahipleri, gerçekten istihdam edildiğinizi doğrulamak için işverenleri arar . Dürüst olmayan bazı kiracılar istihdam hakkında yalan söyleyebilir ve sahte bir numara sağlayabilir. Krediye işverenin raporları bürolarının raporlama eğer Ev sahibiniz ayrıca kredi raporu kapalı istihdam bilgilerini alabilirsiniz.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Daireler neden kiranın 3 katını istiyor?

Kiracının aylık (brüt) gelirinin kiranın en az 3 katı olması gerektiğini öneriyorlar. Aylık 1.200 dolar için 3 yatak odalı bir daire örneği kullanacak olursak. Yani, her kiracı her ay 400 dolardan sorumludur. Bu, her kiracının ayda en az 1.200 dolar veya yılda 14.400 dolar brüt olması gerektiği anlamına gelir!

Bir cosigner kiralamada ne kadar kalır?

Zaman dilimi
Genel bir kural olarak, hayattaki pek çok şeyin aksine, birlikte imza atmak neredeyse sonsuza kadar sürer. Bir kiralama söz konusu olduğunda, bu, altı aylık bir kiralama , bir yıllık kiralama veya başka bir süre için olsun, sözleşmenin süresi boyunca ortak imzalayanın kiralamadan sorumlu olduğu anlamına gelir.

Bir cosigner onaylanmama yardımcı olur mu?

Bir Cosigner Nasıl Yardımcı Olur ? Bir cosigner ile kredi başvurusunda bulunmak, kendi başınıza hak kazanamayacağınız özel öğrenci kredileri, otomobil kredileri, kredi kartları ve hatta ipotekleri güvence altına almanıza yardımcı olabilir. Kararlaştırıldığı üzere size cosigned kredi ödeme durumunda cosigner alma sadece olsa da, yardımcı olur.

Bir kontrat imzalayan olarak benim haklarım nelerdir?

Bir cosigner tamamen farklı ama kira olmayan bir cosigner / finansal garantör olduğu kira hakkı yoktur ve sadece kiracının herhangi bir mali kusur halinde ödemeyi garanti ediyor şeydir kira kiracı olarak yer alıyorsa.

Bir cosigner, adını bir kiralamadan kaldırabilir mi?

Ev sahibinin rızası olmadan , ortak imzalayan bir kira sözleşmesinden çıkarılamaz . Ev sahibinin rızası ile, bir imzacı bir kira kaldırılabilir. Bir kira kira için tüm tarafların kabul etmedikçe değiştirilemez bağlayıcı bir sözleşme olduğunu

Ailem kira sözleşmemi imzalayabilir mi?

Bir ebeveyn garantör olarak hizmet ve 't kira ödemek varken bunlar daire için ödeme yapma sorumluluğu anlamına gelir sizinle kira anlaşması imzalayabilir. Neyse ki, ebeveyniniz kira garantörü olarak size yardımcı olabilir ve bazı sorumlulukları yerine getirmenize yardımcı olabilir.

Ev sahibi kiracıyı tahliye edebilir mi?

Sadece mal sahibi/ev sahibi tahliye edebilir . Kiracılar ve eş imza sahiplerinin yetkisi yoktur. Eski GF'nizin dışarı çıkmasını istiyorsanız, tahliye ve kooperatif bir ev sahibi için bir temel olmalıdır.

Bir cosigner ile bir kredi reddedilebilir mi?

Bir cosigner , borçlu bir krediyi temerrüde düşürürse ödeme sözü verir. Borç veren için ek bir sigorta katmanı sağlar, ancak bir alıcıyı kabul etme zorunluluğu yoktur ve banka sizi yine de reddedebilir .

Bir cosigner ile gelir belgesine ihtiyacım var mı?

Bir alıcının gelir belgesi , son ödeme taslakları veya önceki yılın vergi beyannamelerini sunabilmesinin iki yolu vardır. Kendi kredi notunuz, geliriniz veya her ikisinin birleşimi bir araba kredisi için onay almanızı engelliyorsa, bir eş imzalayan yardımcı olabilir.

Cosigning kredi oluşturur mu?

Evet, bir araba kredisinde eş imza sahibi olmak, kredi geçmişinizi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Birincil kredi sahibi ve eş imza sahibi borç için eşit sorumluluğu paylaşır ve kredi hem sizin hem de onun kredi raporunuzda görünecektir.

Bir cosigner'ın öğrenci kredisi için hangi kredi puanına ihtiyacı vardır?

Eşinizin kredi puanı 720 veya daha yüksekse, borç verenlerin kredinizi onaylama olasılığı daha yüksektir. Eşinizin 680 ile 720 arasında bir kredi puanı varsa, yine de kredi almanıza yardımcı olabilir, ancak faiz oranı muhtemelen daha yüksek olacaktır.

500 kredi notu ile kredi alabilir miyim?

Konut Kredileri : 500 -550 Kredi Notu . Ödeme aşağı% 20 sahip olmayabilir, ancak% 10 aşağı toplayabilecek ederse, hem FHA kredi için geçerli olabilir. 580+ puanla , FHA kredisi almak için yalnızca %3,5 indirime ihtiyacınız olacak , bu nedenle başvurmadan önce puanınızı yükseltmeye değer.

Bir cosigner olmadan bir araba satın almak için hangi kredi puanı gereklidir?

Son olarak, yaşadığınız yeri seçin.
İsim Asgari kredi puanı kredi vadesi
SuperMoney Otomobil Alım Kredileri Pazarı 600 Borç verene göre değişir
ArabalarDoğrudan Araç Kredileri Ağ borç verene göre değişir
Taşıt Kredisi Ekspres Taşıt Kredisi 300 Borç verene göre değişir
Monevo Otomobil Kredileri 500 3 aydan 12 yıla kadar

Bir ortak imzalayan geri çekilebilir mi?

2. Kaldırılmayı İsteyin. Birincil borçlunun kredi geçmişi bağlı olarak, bazı kredi işbirliği verebilir - seçenek belli bir süre sonra kaldırılacak imzalayan bu durum nadir olmasına rağmen, bu borç fayda vermez olarak. Kredinizin buna izin verip vermediğini görmek için kredi belgelerini kontrol edin.

Bir ortak imzalayan ne kadar yardımcı olur?

Peki, bir cosigner bir kredi için ne yapar ? Bir ortak imza sahibinin rolü, birincil borçlunun onaylanabilmesi için kendilerini bir otomobil kredisi başvurusuna (ve kredinin kendisine) eklemektir. Borç verene bağlı olarak, kredi geçmişi çok az olan veya hiç olmayan borçlular için onay şansını artırmak için bir ortak imzalayıcı gerekebilir.

Kötü kredi ile imzalayabilir miyim?

Bu eş imza sahibi iyi bir krediye sahip olmalıdır, çünkü kredileri iyi durumda olduklarından emin olmak için çalıştırılır. Onlar kötü kredi ile kabul edilebilir teneke birisi sayılır Sadece eğer kendi kredi almak. İşlem geri döndürülemez. Süreci değiştiremez ve kredisi kötü olan kişinin krediyi imzalamasını sağlayamazsınız .

Cosigner olmak için hangi kredi puanına ihtiyacım var?

Gerekli bir kredi puanı olmamasına rağmen, bir müşteri genellikle çok iyi veya istisnai bir aralıkta (670 veya daha iyi) krediye ihtiyaç duyacaktır . Bu aralıktaki bir kredi puanı genelde birisi cosigner olmak nitelendirir ama her borç verenin kendi gereksinim gerekir.