HoloLens'in Bluetooth'u var mı?

Sorulan: Essaadia Girardi | Son Güncelleme: 2 Haziran 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem artırılmış gerçeklik
4.1/5 (538 Görüntüleme . 10 Oy)
Microsoft HoloLens , Bluetooth 4.1 radyo içerir ve Bluetooth HID ve Bluetooth GATT profillerini destekler.

Bu bağlamda, HoloLens hangi verileri kullanır?

Hesaplama ve bağlantı

Hesaplama ve bağlantı
HPU İkinci nesil özel yapım holografik işlem birimi
Hafıza 4 GB LPDDR4x sistem DRAM'i
Depolamak 64 GB UFS 2.1
Wifi Wi-Fi: Wi-Fi 5 (802.11ac 2x2)

Ayrıca Biliyorum, HoloLens tıklayıcımı nasıl bağlayabilirim? Tıklayıcıyı HoloLens'inizle eşleştirin (1. nesil)

  1. Başlat'a gitmek için açma hareketini kullanın, ardından Ayarlar > Cihazlar'ı seçin ve Bluetooth'un açık olduğunu doğrulayın.
  2. Tıklayıcıda, durum ışığı beyaz renkte yanıp sönene kadar eşleştirme düğmesini basılı tutun.
  3. Eşleştirme ekranında, Tıklayıcı > Eşleştir'i seçin.

Bununla ilgili olarak, HoloLens bir PC gerektirir mi?

HoloLens 2 Öykünücüsü, Windows 10 Ekim 2018 güncellemesini veya sonraki bir sürümünü gerektirir . BIOS'ta aşağıdaki özellikler desteklenmeli ve etkinleştirilmelidir: Donanım destekli sanallaştırma.

HoloLens ne zaman icat edildi?

Microsoft HoloLens

HoloLens
Tip Karma gerçeklik artırılmış gerçeklik başa takılan ekranlı akıllı gözlükler
Nesil 2
Yayın tarihi 30 Mart 2016 (Geliştirme Sürümü) (Geliştirme Sürümü 2), 2 Mayıs 2019'da duyuruldu Yok (Tüketici sürümü)
Tanıtım fiyatı $3,000 $5,000 (Ticari Süit)

27 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

HoloLens neden bu kadar pahalı?

Yüksek maliyet, özel parçalarla yeni teknolojiden kaynaklanmaktadır; Hololens'in bağımsız olması, bu nedenle kulaklıkta eksiksiz bir PC'ye sahip olması; az sayıda cihaz üretildi, bu nedenle maliyet daha da yüksek.

HoloLens satın alabilir miyim?

HoloLens 2, artık dahili Microsoft testleriyle sınırlı olmadığı için resmi olarak "yayınlandı". HoloLens 2 şu anda genel halk tarafından satın alınamaz.

HoloLens 2'nin fiyatı ne kadar?

HoloLens 2 kulaklığı , Microsoft'un dört yıldan uzun bir süre önce piyasaya sürdüğü ilk HoloLens cihazının ticari fiyatından 3500 $ - 1500 $ daha ucuza mal olacak . Microsoft ayrıca ayda 125 ABD doları karşılığında bir abonelik seçeneği sunuyor. Düşük fiyat etiketi Microsoft'un ticari kitleye kulaklık daha çekici yapabilir.

HoloLens Xbox ile çalışır mı?

Xbox One oyunlarını tamamen HoloLens'e aktarabilir ve oynayabilirsiniz. Microsoft HoloLens'te nelerin yapılabileceğini ve nelerin yapılamayacağını keşfetmeye devam ederken, burada ve orada her zaman küçük sürprizler oluyor. Bunlardan biri, Windows 10 için Xbox uygulamasını HoloLens'e bağlanmak ve Xbox One içeriğini HoloLens'e aktarmak için kullanma yeteneğidir.

HoloLens ile ne yapabilirim?

Hololens onlar “karma gerçeklik” dediğimiz artırılmış gerçekliğe Microsoft'un almak vardır. Birden fazla sensör, gelişmiş optik ve çevresiyle sorunsuz bir şekilde kaynaşan holografik işlemeyi kullanan bu hologramlar , bilgileri görüntülemek, gerçek dünyayla harmanlamak ve hatta sanal bir dünyayı simüle etmek için kullanılabilir.

Neden artırılmış gerçeklik deniyor?

1990 yılında Tom Caudell adlı bir Boeing araştırmacısı “ Artırılmış Gerçeklik ” terimini ortaya attı. 1992'de USAF Armstrong'un Araştırma Laboratuvarı'ndan Louis Rosenburg, ilk gerçek operasyonel artırılmış gerçeklik sistemi olan Virtual Fixtures'ı yarattı. Bu sistem, canlı bir NFL oyunu sırasında orijinal sanal sarı ilk aşağı işaretçisini gösterdi.

HoloLens 2 ile neler yapabilirsiniz?

HoloLens 2 , 2014'teki selefi gibi, kullanıcıların bilgisayar başında oturmak zorunda kalmadan 2D ve 3D içeriği görüntülemelerine olanak tanıyor. Cihaz bir siperlik gibi giyilen olduğundan, çalışma çaba sarf edilmesi yerde işçiler kendi interaktif görüntülerini görmek için izin işyerine gelen işyeri için alınabilir.

HoloLens AR veya VR mı?

Microsoft, HoloLens hem AR ve VR, en iyi özelliklerini almaya çalışıyor ile HoloLens tipik için şeffaf bir ekran yüzeyi ideali ile birlikte VR cihazlarla ilişkili olduğu geniş FOV (Field of View) yer alacak AR uygulamaları.

Microsoft HoloLens'in maliyeti nedir?

Şu anda HoloLens, ortalama tüketiciler için değil , çoğunlukla geliştiriciler veya ticari ortaklar için tasarlanmıştır. Bu , HoloLens'in fiyatıyla açıkça ortaya çıkıyor: geliştiriciler için 3.000 $ veya ticari kullanım için 5.000 $. HoloLens , dijital görüntüleri gerçek dünya üzerine yerleştirmek için artırılmış gerçeklik veya AR kullanır.

Microsoft HoloLens'i satın alabilir misiniz?

Artık Microsoft HoloLens satın alabilirsiniz ($ 3,000 ile) Herkes: Tüm paylaşım seçeneklerini paylaşın. Microsoft , HoloLens artırılmış gerçeklik kulaklığının satışlarını açıyor. HoloLens web sitesi üzerinden sipariş alıyor, yalnızca bir Microsoft hesabı gerektiriyor - ve elbette kulaklık başına 3.000 dolar.

HoloLens ile gözlük takabilir misin?

Orijinal HoloLens . Ayrıca gözlük bize Meraklısı için çok güzel gözlüklerle HoloLens 2, giyebilir.

Bilgisayarım karma gerçeklik çalıştırabilir mi?

Bilgisayarınızın Windows Karma Gerçekliği çalıştırıp çalıştıramayacağını görmek için indirin ve çalıştırın . Çalıştırdığınız Windows sürümüne bağlı olarak, Karma Gerçeklik Portalı bilgisayarınızda zaten yüklü olabilir. Uyumlu bir kulaklık ve Windows 10 Fall Creators Update çalıştıran bilgisayar gerektirir.

HoloLens 2 mevcut mu?

HoloLens 2 (yalnızca cihaz)
HoloLens 2 , Microsoft'un sunduğu bulut ve yapay zeka hizmetlerinin güvenilirliği, güvenliği ve ölçeklenebilirliği ile geliştirilmiş, mevcut en rahat ve sürükleyici karma gerçeklik deneyimini sunar. Cihaz başına 3.500 USD. Seçme satıcılardan temin edilebilir.

Magic Leap, HoloLens'ten daha mı iyi?

Magic Leap , esas olarak daha iyi görüş alanı sayesinde sizi sanal nesnelere çekmede HoloLens'ten daha etkiliydi. Ancak HoloLens'in sınırlı görüş alanı sizi ödüllendirmek yerine, baktığınız nesnenin parçalarını keserek tam olarak anlamanızı engeller.

HoloLens ekranı nasıl çalışır?

HoloLens ekranı , temel olarak, gözlerin hemen önüne yerleştirilmiş bir dizi şeffaf ekrandır . Bu ayrıntı düzeyinde, görüntüler renkli görüntüler ekranlara aracılığıyla ışık icar ederken aynı zamanda bir hafif malzeme kullanılarak bu HoloLens eserlerini söyleyebiliriz.