Impatiens her yıl geri geliyor mu?

Soruldu: Mustafa Planya | Son Güncelleme: 19 Şubat 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.6/5 (1.331 Görüntüleme. 32 Oy)
C: Impatiens gerçekten de her yıl kendi tohumlarından geri döner . Fidelerin Mayıs ayının sonlarına kadar çiçek açmaya başlamadığını deneyimle anlayacaksınız, bu yüzden çoğu insan çiçek açan, fidanlıklarda yetişen impatiens bitkilerini Nisan ayında eker. Yıllık yeniden tohumlama yapmak için, kış bitkileri öldürdükten sonra yatağı yalnız bırakın.

Bununla ilgili olarak, impatiens yıllık mı yoksa çok yıllık mı?

Bazı impatiens türleri çok yıllık olmasına rağmen, dona tahammül edememeleri nedeniyle impatiens genellikle yıllık olarak yetiştirilir. Yaygın olarak karşılaşılan türler arasında impatiens ( Impatiens walleriana), Yeni Gine impatiens ( Impatiens hawkeri) ve gül balsamı ( Impatiens balsamina) olarak da adlandırılan bahçe balzamı bulunur.

Bir de sorabilir, sabırsızlar çoğalır mı? Birbirlerinden yaklaşık 12 inç dikerek impatiens bitkilerinin yayılmasına yardımcı olabilirsiniz. Eğer yoğun konfigürasyonlarda impatiens bitki, bunlar yukarı doğru büyür ve hiçbir yayılan bir görünüm üretecektir. Impatiens çiçek ve tohum gelişimi için biraz güneş ışığına ihtiyaç duyar, ancak en iyi performansı filtrelenmiş gölgede gösterirler.

Bunun yanında impatiens kış boyunca tutulabilir mi?

Kışlama için En İyi Yıllıklar Bunlar, sardunyalar, coleus, balmumu begonyaları, kediotu ve impatiens gibi popüler bahçe yıllıklarını içerir. Bu bitkilerin içeride overwintering ek bir avantaj daha uzun süre onların güzelliği zevk alırım, ama aynı zamanda geçen yıl tekrar onları satın almak zorunda kalmamak sadece olmasıdır.

Meşgul Lizzie çok yıllık mı?

Yarı dayanıklı yıllıklar arasında kozmos, lobelia ve nasturtium bulunur. En üretken çiçekli yazlık yatak bitkileri tohumdan ekilen yıllık bitkilerdir: kadife çiçeği, petunya, sardunya ve impatiens ( Meşgul Kertenkeleler ). Tohumları hasat ederek yıllık bitkileri her yıl büyütün.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Impatiens'in çiçek açmasını nasıl sağlarsınız?

Bu birkaç basit adımla yapılabilir.
 1. Sulu tutun. Impatiens suyu sever.
 2. Impatiens Aşk Gölgesi. Impatiens gölgeli alanlarda çok başarılıdır.
 3. Toprağı Humus ile Zenginleştirin. Bütün yaz çiçek tutmak çok fazla enerji gerektirir.
 4. Çiçekleri Geri Tut.
 5. Gübreyi tekrar uygulayın.
 6. Bitkinin Üst Üçte Bir Buda.
 7. Bir Sonraki Dikim Sezonuna Hazırlanın.

Neden sabırsızlara Dokunma Me Notları deniyor?

Balsaminaceae familyasının bir üyesidir. Cins adı ( Impatiens ) Latince "sabırsızlık" anlamına gelir. Bu, olgunlaştığında dokunulduğunda patlayan tohuma bir göndermedir. Tür adı (capensis), Ümit Burnu'na bir göndermedir. Başlangıçta bitkinin o bölgeden geldiği düşünülüyordu.

Sepetleri asan impatienslere nasıl bakıyorsunuz?

SULAMA VE GÜBRELEME: Lantana gibi HIZLILAR su için oburdur. Toprağı nemli tutmak en iyisidir, Her on günde bir sıvı gübre ile gübreleyin. Gübre eksikliği yaprakları sararır. Miracle-Gro gibi yüksek azot konsantrasyonlu gübrelerden kaçının.

Yeni Gine impatiens ile normal impatiens arasındaki fark nedir?

Yeni Gine Impatiens bir melezdir ve standart çeşitten daha fazla güneşi tolere ettikleri için “güneş impatienleri ” olarak adlandırılmıştır. Ancak yine de bütün gün tam güneşten hoşlanmazlar. Yeni Gine genellikle kesimlerden yetiştirilir ve 3 inç'e kadar daha büyük yapraklara ve daha büyük çiçeklere sahiptir.

Sabırsızlıklar azaltılmalı mı?

Çiçeklenmeyi bırakırlarsa veya uzun bacaklı olurlarsa, yaz ortasında impatienleri budayın veya kesin . Bitkiyi budamak onu canlandırır ve yeni çiçek açmaya zorlar. Yuvarlak bir bitki oluşturmak için impatiens saplarının uç uçlarını kesmek için bahçe makası kullanın. Uzun bacaklı bitkiler, 4 ila 6 inç'e kadar kesmekten yararlanır.

Impatiens ne kadar büyür?

Alan buna göre (impatiens bitkileri, 6 ve 30 inç boyunda arasında herhangi bir yere yetiştirilebilecek) çok yakın impatiens bitkiler, büyüyecektir daha uzundur. Çiçek tarhları için 8 ila 12 inç aralıklarla dikin, böylece bitkiler yere alçak kalacak.

impatiens köpekler için zehirli midir?

Birçok bitki kediler ve köpekler için zehirlidir , ancak neşeli impatiens ( Impatiens wallerana) evcil hayvanlar için zehirli değildir. Bu yıllık, tipik olarak çiçekli bir ev bitkisi olarak veya çiçek tarhlarında veya pencere kutularında kullanılır ve bitkiyi kedi bölgesinin tam ortasına yerleştirir.

Yeni Gine impatiens güneşe tahammül edebilir mi?

Yeni Gine impatiensleri en iyi şekilde yaklaşık 4 ila 6 saatlik öğleden sonra gölgesi ile büyür. Kuzey bölgelerinde. S. ve Kanada'da veya gündüz sıcaklıklarının daha ılımlı olduğu yerlerde, bitkiler tam güneşi tolere edebilir .

Asılı sepetler kışın hayatta kalabilir mi?

İşte asılı sepetlerinizin yazın olduğu kadar güzel görünmesini sağlamak için çiçek açan kış bitkileri için birkaç fikir. Hercai menekşe sepetler için harika bir seçimdir, kışın onlara atabileceklerinin çoğunda hayatta kalmaya yetecek kadar dayanıklıdır. Ayrıca, diğer kış çiçekli bitkilerde bulunması zor olan çeşitli renklerde gelirler.

Impatiens tohumlarını nasıl kurtarırsınız?

Bitkiler çiçek açtığında ve tohum kabuklarının oluştuğu herhangi bir zamanda tohumu toplayabilirsiniz.
 1. Çiçekler solmaya başladığında impatiens çiçeklerini inceleyin.
 2. Her gelişen tohum kabuğunun üzerine bir tülbent torba yerleştirin.
 3. Tohum kabuğu sararmaya ve kurumaya başladığında impatiens bitkisinin sapını kesin.

Petunyaları kışın kurtarabilir misin?

Petunyaların Kış Aylarında Bakımı
Petunyaları toprağın yaklaşık 2 inç yukarısına kadar kesin ve ilk dondan önce saksılara koyun. Bitkileri iyice sulayın ve serin ama donma noktasının üzerinde bir yere koyun. Garajınızda ya da bodrumda, onların yoldan çekilemeyecekleri bir yer arayın.

Kışın kadife çiçeği ile ne yaparsınız?

Her halükarda, kadife çiçeği kış boyunca uykuda kalacak (ve çok güzel görünmeyecek). Toprağın sulamalar arasında kurumasını bekleyin ve gübrelemeyin (bitkiler aktif olarak büyümediğinden). İlkbaharda bitkileri sıcak, güneşli bir yere taşıyın ve toprağı sürekli nemli tutun (ıslak değil).

Begonyaları nasıl kışlarsınız?

Yumrulu begonyaları nasıl kışlayabilirim?
 1. Soru: Yumrulu begonyaların kışını nasıl geçiririm?
 2. Cevap: Ölümcül bir dondan birkaç gün sonra yumrulu begonyaları dikkatlice kazın. Her yumru etrafında az miktarda toprak bırakın. Yumruların yaklaşık 1 inç yukarısındaki sapları kesin. Yumruları 2 ila 3 hafta kürlemek için serin ve kuru bir alana yerleştirin.

Impatiens çok fazla su alabilir mi?

Bu genellikle fuşya, begonya ve impatiens gibi bitkileri içerir. Bu durumda o susamış görünüyor, çünkü o, bitki su için cazip gelebilir. Bununla beraber, toprak ıslak çok girerse, kökler boğar edebilir ve kök çürüklüğü ile bitirmek.

Kışın çiçekleri nasıl canlı tutarsınız?

Bitkilerinizi kışın canlı tutmak için fikirlerim:
 1. Onları cloches veya soğuk çerçevelere yerleştirin.
 2. Saksı Bitkilerinizi Koruyun.
 3. Malç uygulayın.
 4. Egzotik Bitkilerinizi Getirin.
 5. İlkbaharda Çiçek Açacak Bitkiler Yetiştirin.

Yıllıkları tüm yıl canlı tutabilir misin?

yeni tohum üreten sonra yılın bir yılı sonunda ölür "gerçek" yıllıkları. Eğer donma yukarıda tutmak eğer böyle begonya, coleus, fuşya, Pers kalkan ve çoğu ev bitkileri olarak Türler kışı olacak. Sıcaklık 40'ın altına düştüğünde birkaç kişi acı çekmeye başlar. Bu yüzden önümüzdeki birkaç hafta içinde onları içeri alın.

Impatiens'i nasıl gür yaparsın?

 1. Nemli, iyi drene saksı toprağında bitki kabı impatiens.
 2. Genç impatiensleri dikim zamanında boylarının yarısına kadar budayın, yaprak kümelerinin hemen üzerindeki sapları kesin veya çimdikleyin.
 3. Daha dolgun, daha gür bitkilerle sonuçlanan sağlıklı büyümeleri için impatienlere özen gösterin.