Düzeltici çizgi boyutu önemli mi?

Sordu: Iliuta Moiua | Son Güncelleme: 29 Ocak 2020
Kategori: stil ve moda tıraş
4.1/5 (567 Görüntüleme. 35 Oy)
İp Düzeltici Çizgi Kalınlığı
Muhtemelen kimse için sürpriz olarak gelir, ama dize düzeltici çizgi ile genel kural daha kalın, uygulama sert çizgi olması gerekiyor. Daha büyük bir çap , hattın gücünü ve dayanıklılığını artıracak, bu da daha az kırılma ve yıpranmaya yol açacaktır .

Buna göre, trimmer hat boyutunu nasıl belirlersiniz?

Çizgi düzelticiniz için doğru düzeltici misina boyutunu bilmek

 1. Hafif Çalışma: 0,065 inç – 0,080 inç, daha hafif yabani otlara sahip konutların ön ve arka çimleri için uygundur.
 2. Orta Çalışma: 0,085 inç – 0,105 inç, daha büyük arka ve ön çimler veya daha ağır yabani otlar ve hafif ticari işler için iyi.

Ayrıca, Stihl hangi boyutta düzeltici ipi kullanıyor diye de sorabilir. Örneğin, Stihl AutoCut 25-2, bir . 08 inçlik çizgi veya bir . 095 inçlik hat . Ancak, her bir düzeltici kafa modeli biraz farklılık gösterebilir, bu nedenle düzeltici başlığınızın paketindeki etiketi okuyun.

Bu bağlamda, düzeltici hattı evrensel midir?

Rino-Tuff'un evrensel düzeltici serisi , diğer konut hatlarından daha iyi performans gösterecek şekilde modifiye edilmiş yüksek performanslı bir düzeltici hattıdır . Diğer ev tipi düzeltici hatlarından daha dayanıklı olacak şekilde bilimsel olarak tasarlanmıştır.

Hangi şekil düzeltici hattı en iyisidir?

En yaygın şekiller yuvarlak, çok taraflı, tırtıklı ve bükümlüdür: Yuvarlak düzeltici ipi , mülkünüzün etrafındaki küçük işler için idealdir. Orta ölçekli işler için çok taraflı düzeltici hattı en iyisidir . Tırtıklı ve bükülmüş düzeltici misina en iyi , çok sayıda kalın yabani ot bulunan büyük, ticari mülklerde kullanılır.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Daha kalın düzeltici ip daha mı iyi?

İp düzeltici hattı çeşitli kalınlıklarda gelir. Çim budama gibi hafif işler için 0.065″-0.085″ yeterli olmalıdır. Daha kalın çimenler ve yabani otlar için, 0.085″-0.110″ aralığındaki bir çizgi işi halledecek ve daha kalın alt çalılar için 0.110″'den daha kalın olan herhangi bir şey işe yarayacaktır.

Düzeltici ipim neden sürekli kopuyor?

Hat çabuk aşınır veya kırılır
Özellikle sert yüzeylere karşı kesim yaparken, kesme kafasının hızını düzgün bir şekilde kontrol etmek için gazı gevşetin. Eski kesme ipi kırılgan hale gelebilir ve kırılmaya meyilli olabilir. Satır genellikle en fazla 5 yaşında ve kırılır ise, değiştirin.

Herhangi bir düzeltici ipi kullanabilir miyim?

Herhangi bir şekildeki düzeltici çizgiler birden fazla boyutta mevcuttur. Çizgi ne kadar ince olursa, daha ağır fırça ile o kadar zor olur . Daha büyük çizgi boyutları , ağır yabani otları ve fırçayı daha kolay kesebilir ve o kadar kolay kopmaz. Çizgi şekillerinde olduğu gibi, tüm düzelticiler çeşitli çizgi boyutlarını kabul etmez.

Ego düzeltici hangi boy çizgisini kullanır?

0.095” bükümlü düzeltici ipinin tüm EGO ip düzelticilerde kullanılması önerilir. Model numarası AL2450S EGO kullanılabilir.

Düzeltici hattı neyden yapılmıştır?

Bazı düzeltici ipler, kırılmaya karşı dirençli ekstra güç için güçlendirilmiş kompozit naylon malzemelerden yapılmıştır . (alüminyum gibi) güçlendirilmesi materyaller bazen naylon hattına ilave edilir. Düzeltici satırı, naylon polimerler ya da uzun süreli dayanıklılık için başka malzemelerden yapılabilir.

Ryobi düzelticideki çizgiyi nasıl değiştirirsiniz?

İp başını bir elinizle kavrayın ve diğer elinizle düğmeyi saat yönünün tersine çevirerek üstündeki düğmeyi sökün. Düğmeyi ve düzeltici kapağını çıkarın ve ip makarasını kaldırın. Tüm eski ipi çekin. Bir rulodan 18 fitlik 0.095 inç çapında bir ip parçası kesin ve ikiye katlayın.

Stihl düzelticilerde R ne anlama geliyor?

Model özelliklerini tanımlamanıza yardımcı olması için şu ilgili sembolleri arayın: C = Konfor özelliği, E = Easy2Start™, R = döngü tutamacı ve X = hafif sürüm. STIHL profesyonel çim biçme makineleri aynı zamanda olağanüstü bir güç-ağırlık oranına sahiptir ve dengeli yapılarının her bir gramını işe koyar.

Bükümlü düzeltici misina daha mı iyi?

Ağır işlerde ve çok sayıda ağır, kalın yabani ot bulunan bahçelerde bükülmüş bir düzeltici ip kullanılır. Bükülmüş Giyotin hat gücü, geliştirilmiş verimlilik ekler ve gürültü seviyesini azaltır. Bu çizgi , yuvarlak stil çizgisinden bir adım öndedir ve beton veya sert yüzeylere çarparken dayanıklılık sunar.

En iyi Stihl düzeltici nedir?

FS 240, profesyonel kullanım veya büyük bir mülkünüz varsa en iyi STIHL düzelticilerden biridir. Daha büyük işlerin üstesinden gelmek için güçlü bir motora ve hoş bir geniş kesme donanımına sahiptir.

En iyi ip düzeltici kafası nedir?

7 En İyi Tel Kesme Kafası - İncelemeler
 • #1. Husqvarna 966674401 T25 Tel Düzeltici Kafası.
 • ?#2. Tanaka 32308 No Brainer Hızlı Yükleme İp Düzeltici Kafası.
 • #3. Çim Gator 4680 Ağır Hizmet Dize Düzeltici Başlığı.
 • #4. Husqvarna 537388101 Evrensel T35 İp Düzeltici Başlığı.
 • ?#5. Echo 78890-2101E Yaylı Düzeltici Kafa.
 • #6. Ot Savaşçısı EZ Kilit Dize Düzeltici Başlığı.
 • ?#7.

Yumru besleme düzeltici nasıl çalışır?

Darbe beslemeli elektrikli düzeltici , ipi makaradan çekmek için merkezkaç kuvveti kullanır. Bir darbe besleme ipi düzelticiniz olduğunda , ipi yere hafifçe vurarak elle ilerletirsiniz. Bu, ne kadar hat kullandığınızı kontrol etmenizi sağlar.

Stihl FS 45 hangi boyutta çizgi kullanır?

Daha önce belirtildiği gibi, sadece ev çevresinde normal kullanım içindir . Stihl FS45 , kullanan iki hatlı bir düzelticidir. 080 çap hattı .

Düzeltici ipimin daha uzun ömürlü olmasını nasıl sağlayabilirim?

Kesme ipini doğrudan güneş ışığı altında saklamayın.
Düzeltici hizmet için profesyonel hile düzeltici satırını kaldırın ve kış mevsiminde taze su ile ıslatın izin vermektir. Bunu yaparak esnekliğini koruyacak, daha fazla zorlanmayı kaldıracak ve daha uzun süre dayanacaktır .

En iyi .095 düzeltici hattı nedir?

Orta boy yabani otlarla uğraşıyorsanız, en iyisi . 095 trimmer hattı da cephaneliğin bir parçası olmalıdır.
 • #1. Oregon 22-895 Magnum Gatorline Square.095" - Kesme Gücü İçin En İyisi.
 • #2. Husqvarna Titanium Force String Trimmer Lines 0.095" - Yakıt Tasarrufu İçin En İyisi.
 • #3.
 • #4.
 • #5.

Düzeltici çizgi nedir?

Yeterince hızlı bükülmüş bir çizgi kaskatı bir şekilde santrifüj kuvveti ile merkeze (dönen makara) dışarı tutulduğu olduğu prensibiyle çalışır düzeltici bir dize; göbek ne kadar hızlı dönerse, hat o kadar sert olur. Yuvarlak kesitli naylon ip bile çimleri ve hafif, odunsu bitkileri oldukça iyi kesebilir.

Stihl FS 56 hangi boyutta çizgi kullanır?

Stihl FS 56 RC-E tel düzeltici. Bu Stihl 27,2 cc, benzinle çalışan tel düzeltici, düz bir şafta sahiptir ve 12,5 lb ağırlığındadır. Çift kullanır . 095 inç kesme hatları .