Bir diş hekiminin kimlik bilgilerini nasıl kontrol edebilirim?

Sordu: Jucelia Mendricki | Son Güncelleme: 13 Mayıs 2020
Kategori: tıbbi sağlık diş sağlığı
4.2/5 (543 Görüntüleme. 22 Oy)
DİŞ DİŞÇİLERİNİZİ BİLİYOR MUSUNUZ?
 1. Uygulamanın Genel Dişhekimliği Konseyi'ne (GDC) kayıtlı olup olmadığını kontrol edin
 2. Uygulamanın Bakım Kalitesi Komisyonuna kayıtlı olup olmadığını kontrol edin.
 3. Diş hekiminizin niteliklerini kontrol edin.
 4. Diğer hastaların deneyimleri hakkında bilgi edinin.
 5. Diş hekiminizle konuşun ve zaman ayırın.

Buna göre, bir diş hekiminin sertifikalı olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Diş Hekiminize Out denetleme dişçi bir anda geçerli bir lisansa sahip olmadığını kontrol http://www.op.nysed.gov/opsearches.htm#rx de Eğitim veritabanının Bölümü arayabilir veya çağrı (518) 474-3817 için.

Yukarıdakilerin yanında, diş hekimleri Dr ünvanını alıyor mu? " Diş hekimlerinin doktoru tamamen kullanmaları engellenemez, ama önemli olan onu nasıl kullandıklarıdır." Sağlık Bakanlığı sözcüsü şunları söyledi: Doktor “başlığı‘’Bunu kullanmak için pratisyen hekim olmak zorunda kalmamak, korunan bir başlık değildir.”

Yukarıdakilerin yanında, bir diş hekimi için kimlik bilgileri nelerdir?

İkisi de aynı anlama gelir - diş hekiminiz akredite bir dişhekimliği okulundan mezun olmuştur. DDS ve DMD (Diş Hekimliği veya Diş Tıp Doktor tıp doktoru) (Doktor Diş Cerrahisi ait) aynı dereceleri vardır. DMD veya DDS'ye sahip diş hekimleri aynı eğitime sahiptir .

ADA numaramı nasıl ararım?

Üye numaranızı tire olmadan girin. Eğer ADA News ya da üye kartında üye numaranızı bulabilirsiniz. Yardım için ADA Üye Hizmet Merkezini ziyaret edin, 800-621-8099 numaralı telefonu arayın veya ADA numaranız için bir e-posta isteği gönderin.

33 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir diş hekimini isimsiz olarak nasıl şikayet edebilirim?

Şikayette bulunmanın üç yolu vardır:
 1. Size bir Şikayet Formu gönderilmesi için arayın (916) 263-2300 VEYA.
 2. Çevrimiçi Şikayet Formunu kullanın VEYA.
 3. Bir Şikayet Formu İndirin ve Yazdırın.

Bir diş hekimi berbatsa ne yapabilirim?

Müzakere deneyin: dişçi ücretsiz olarak onun / onun hatasını düzeltmek olsaydı See - ve size Karayip seyir satın - yerine profesyonel malpraktis dava karşı savunmak zorunda kalmadan, sizin kök kanal / taç için ödeme başka dişçi, ödeme için tarafından yapılıyor acın ve acı ve ciddi bir artış yapabilir onun

Bir diş ombudsmanı var mı?

Özel dişhekimliği hizmetleri hakkında şikayette bulunmak isterseniz, özel dişhekimliği muayenehanesinin muayenehane müdürü ile iletişime geçin. Daha fazla bilgi için 020 8253 0800 (Pazartesi-Cuma, 09:00-17:00) numaralı telefondan Diş Şikayetleri Servisi ile iletişime geçebilir veya web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Diş sağlığı hakkında daha fazla sorunun yanıtlarını okuyun.

Diş hekimini nereye şikayet edebilirim?

Şikayetler, Şikayet Formu üzerinden TSBDE'ye iletilmelidir.
 • Eposta ile. Şikayetleri [email protected] adresine e-posta ile gönderin
 • Faks ile. Şikayetleri 512-692-2517'ye fakslayın.
 • Posta ile. Şikayetleri şu adrese gönderin: Texas State Board of Dental Examiners. Dikkat: Soruşturma Birimi. 333 Guadalupe ST. Kule 3, Süit 800. Austin, TX 78701-3942.

Diş hekiminin kurul onaylı olmaması ne anlama gelir?

Bunun anlamı henüz bunu almadığını ya da buraya başarısız olduğundan ya bir uzmanlık ya da alt uzmanlık içinde ikamet tamamladı fakat testini geçemediğini bir doktor. Hastaların kafasının karışabileceği sorunu burada görebilirsiniz.

Seçmeli diş tedavileri nelerdir?

SEÇMELİ DİŞ HEKİMLİĞİ
Örnekler diş beyazlatma, bazı ortodontik tedavi türleri, amalgam restorasyonların diş rengindeki restorasyonlarla değiştirilmesi, bazı implantlar ve işlevsel olarak kabul edilebilir ancak estetik olarak bozulmuş ön kronların değiştirilmesidir.

Dişlerimizi nasıl fırçalarız?

dişlerinizi nasıl fırçalarsınız
 1. Diş fırçasını diş eti çizgisine doğru 45 derecelik bir açıyla hedefleyin.
 2. Bezelye büyüklüğünde diş macunu kullanın.
 3. Nazik bir dairesel hareket kullanın.
 4. İç yüzeylerde tekrarlayın.
 5. Çiğneme yüzeylerinde hafif ileri geri hareketler kullanın.
 6. Fırçaladıktan sonra diş macununu tükürün.

Diş hekiminin başlangıç ​​maaşı ne kadardır?

Çalışma İstatistikleri Bürosu verilerine göre, dişhekimleri için ortalama maaş 153.900 dolar. Yeni dişhekimliği fakültesi mezunları hemen bu kadar fazla kazanamayacaklar. Ancak PayScale'e göre, 118.800 dolarlık medyan giriş seviyesi maaşıyla nispeten yüksek maaşla başlayacaklar.

Diş hekimi maaşı ne kadar?

Diş Hekimi Ne Kadar Kazanır? Diş hekimleri 2018'de ortalama 151.850 dolar maaş aldı . En iyi ödenen yüzde 25, o yıl 208.000 dolar, en düşük ücretli yüzde 25 ise 107.440 dolar kazandı.

4 yılda diş hekimi olabilir misin?

Dişhekimliği okulu genellikle dört yıl sürer ve Diş Cerrahisi Doktoru ( DDS ) veya Diş Hekimliği Doktoru (DMD) derecesi ile sonuçlanır. Programlar, American Dental Association (ADA) Dental Accreditation Komisyonu tarafından akredite edilebilir. Bazı eyaletlerde eyalet lisans için onaylı bir programdan mezun gerektirir.

MS diş hekiminin adından sonra ne anlama geliyor?

Harfler dişçi adından sonra ne demek tüm mı? • DDS – Diş Cerrahisi Doktoru. • DMD – Diş Hekimliği Doktoru. • PC – Profesyonel Şirket. • MS – Yüksek Lisans.

Diş hekimi ile ağız cerrahı arasındaki fark nedir?

Diş Hekiminiz ve Ağız Cerrahınız Arasındaki Fark
Genel diş hekimleri , uygulamalı eğitim ile birlikte diş hekimliği okudular ve bazıları küçük ağız cerrahisi ihtiyaçlarını karşılayabilir. Ağız cerrahları belirli bir alanda kapsamlı bir eğitime sahiptir ve bir hasta olarak diş hekiminiz tarafından genellikle bir ağız cerrahına yönlendirilirsiniz.

DDS ve DMD arasındaki fark nedir?

DDS Diş Cerrahisi Doktoru anlamına gelir. DMD , Diş Hekimliği Tıp Doktoru veya Diş Hekimliği Doktoru anlamına gelebilir. Bu başlıklar kulağa farklı gelse de Amerikan Diş Hekimleri Birliği (ADA) aynı derecelere atıfta bulunduklarını açıklıyor. Her iki derece de aynı müfredat gereksinimlerine sahiptir.

Diş hekimliği neden tıbbın bir parçası değildir?

Kısmen bu, geleneksel Medicare'de diş hekimliği kapsamının olmamasından kaynaklanmaktadır. “ Diş hekimleri, ağız tıbbı doktorları olduğumuz için diş hekimliği ve tıp arasındaki ayrımı azaltmaya çalışıyorlar.” Ayrıca, sağlık sektörünün diş hekimliğini tıbbi alanın bir parçası olarak kapsamasından yararlanabileceği artan veriler de var.

Kimlik bilgilerine göre lisans nedir?

Sınavlar yerine bir performans kaydı kullanarak bir lisans verilmesi, kimlik bilgilerine dayalı lisans olarak adlandırılır. (Çev. 2012: 464 - Lisans için Kılavuz İlkeler) Son on yılda, kimlik bilgilerine göre lisans veren lisans veren yetki alanlarının sayısı önemli ölçüde artmıştır.

CDCA sınavı nedir?

(Eski Nerb) CDCA, ADEX Diş ve diş hijyeni Sınavlar yönetir. CDCA ayrıca Diş Uzmanlığı sınavlarını , Florida Yasaları ve Kuralları sınavını ve Genişletilmiş İşlevli Diş Hekimliği Asistanı (EFDA) sınavını da yönetir. CDCA , 44* eyalet, Washington, DC, Porto Riko, ABD Virgin Adaları ve Jamaika'yı kapsayacak şekilde büyümüştür.