Kelimeyi bir cümlede nasıl daha iyi kullanabilirim?

Sordu: Darla Luettmann | Son Güncelleme: 9 Ocak 2020
Kategori: kitaplar ve edebiyat kurgu
4.1/5 (522 Görüntüleme. 22 Oy)
daha iyi Cümle Örnekleri
 1. Uğrayıp Howard Spencer'ı alsan iyi olur.
 2. Kahvaltı için aşağı insek iyi olur .
 3. Sanırım Noel'de evden daha iyi bir yer yok.
 4. Şimdi çok daha iyi hissediyorum.
 5. Her zamankinden daha iyi görünüyordu ve oğlunu büyük bir sabırsızlıkla bekliyordu.
 6. Senin bizden daha iyi olduğunu düşünüyor.
 7. Burada yatsam daha iyi olur diye düşündüm.

Burada, bir cümlede en kötü nasıl kullanılır?

en kötü Cümle Örnekleri

 1. Henüz en kötü haberdi.
 2. İşin en kötü yanı Sarah bunu istemiyor.
 3. Ama rant düzeltilmese bile, ihanete uğrayan belki de en büyük kusur ihtiyatsızlıktır.
 4. Üçüncü Richard, İngiltere'nin en kötü krallarından biriydi.
 5. Kondüktör, bunun şimdiye kadar bildiği en kötü deprem olduğunu söyledi.

Bir de sorabilir, daha kötü bir kelime mi? Kullanım notları. 16. ve 17. yüzyıllarda yaygın olmakla birlikte, daha kötüsü artık yalnızca bazı bölgesel lehçelerde bulunur ve standart dışı olarak kabul edilir.

Ayrıca, bir cümlede farklı nasıl kullanılır?

farklı Cümle Örnekleri

 1. Farklı bir görüşe sahip olmanın yanlış bir tarafı yok.
 2. O tamamen farklı bir insan.
 3. Bazı insanlar birlikte değişti ve diğerleri farklı yönlere gitti.
 4. Özellikle çok farklı yerlere seyahat etmekten keyif alıyorum.
 5. Testimizin farkı ne?
 6. Evet, günümüzde her şey farklı, her şey değişti.

Daha kötüsünün geçmiş zamanı nedir?

Daha kötüsünün geçmiş zamanı daha da kötüleşir. Daha kötüsünün üçüncü tekil basit şimdiki gösterge biçimi daha kötüdür . Daha kötüsünün mevcut katılımcısı kötüleşiyor . Daha kötüsünün geçmiş katılımcısı daha da kötüleşir.

26 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Doğru daha kötü veya daha kötü olan nedir?

Eh, ' daha kötüsü ', başka bir şeyden daha nahoş olan bir şeyi tanımlayan karşılaştırmalı bir sıfat veya zarftır. Karşılaştırıldığında, ' en kötüsü ', bir şeyin alabildiğine kötü olduğu anlamına gelen bir üstünlük sıfatı veya zarftır: daha kötüye gidebilecek hiçbir şey yoktur.

En kötüsünün sıfatı nedir?

sıfat, daha kötü, en kötü; ill·er, ill·est için 7.
 • düşmanca; nezaketsiz: kötü duygu.
 • fenalık; kötü; kötü: kötü şöhretli.
 • olumsuz; olumsuz: kötü şans.
 • düşük değer veya yetenek; vasıfsız; acemi: kötü bir burs örneği.
 • Argo. harika; şaşırtıcı: Annesi en kötü aşçıdır.

en kötüsünden kastın ne

en kötüsü . En kötü sıfatı, en az iyi olan şeyi tanımlar, bu berbat pizza gibi, hayatımızda yaşadığımız en kötü şey. En kötü, "en az olumlu sonuç" anlamına gelir . "En iyisini um, ama en kötüsünü bekle" sözünü duymuş olabilirsiniz. Eh, en kötüsünü alırsın, bundan daha kötü bir şey olmadığını biliyorsun

Daha kötüsünü söyleyebilir misin?

Hayır. Sadece " daha kötüsü " yapacak , çünkü bu zaten bir karşılaştırma kelimesi. "Daha iyi" kelimesi aynı kuralları ve formu takip eder. Bir şey her şeyden daha iyi veya daha kötü olarak karşılaştırılırsa, ona (sırasıyla) en iyi veya en kötü deriz .

Daha kötü anlamı nedir?

daha kötü . Daha kötü , "başka bir şey kadar iyi değil" veya "olumsuz değişti" anlamına gelir, örneğin daha da kötüleşen bir boğaz ağrısı gibi, yani şimdi daha çok acıyor.

Basit bir cümleyi oluşturan nedir?

Basit Cümle . Basit bir cümle sadece bir bağımsız cümle içerir. Bağımsız bir yan tümce, bir öznesi ve bir fiili olan ve tek başına tam bir düşünce olarak durabilen bir kelime grubudur. Bu tür cümlelerde yalnızca bir bağımsız yan tümce bulunur ve herhangi bir yan tümce içermezler.

Bir cümleyi zamirle bitirebilir misin?

Evet, bir cümle zamirle bitebilir . Forma Dikkatini (isimden farklı olarak) zamirler zamir cümlede edat konusu, konu tamamlayıcı, doğrudan nesne veya obje olmasına bağlı olarak farklı biçimlerde (yazımlar) geldikçe.

ne anlama geliyor?

OF'nin Anlamı
OF "Yaşlı Osuruk" anlamına gelir Şimdi biliyorsunuz - OF "Yaşlı Osuruk" anlamına geliyor - bize teşekkür etmeyin. YW! OF'nin anlamı nedir?

Fiil ile ne kastedilmektedir?

Bir fiil , bir eylemi veya bir varlık durumunu ifade eden bir kelimedir. Eylem fiilleri ve bağlaç fiilleri tek başlarına cümle içinde kullanılabilecek kadar güçlü olduklarından ana fiiller olarak adlandırılırlar.

Ne tür bir fiil izin verilir?

izin ver Kelime formlar: Form let şimdiki zaman kullanılır ve geçmiş zaman ve geçmiş zaman geçerli: dil notu icar, sağlar. Bir şeyin olmasına izin verirseniz, onu durdurmak veya önlemek için hiçbir şey yapmadan olmasına izin verirsiniz.

makeve made arasındaki fark nedir?

Make ve Made aynı şeyi ifade eden iki fiildir. Yani, hem ' yapmak' hem de ' yapmak' aynı fiil biçiminden ' yapmak ' kaynaklıdır. Make ve made arasındaki temel fark , ' Yapmak ' fiilin şimdiki zamanıdır, ' Yapıldı ' ise fiilin geçmiş zamanıdır.

farklı kelimesinin Eş anlamı nedir?

farklı (a) Eşanlamlılar : farklı, benzemeyen, zıt, zıt, zıt, değişken, çeşitlendirilmiş, çok çeşitli, çeşitli, çeşitli, muhtelif, bağdaşmaz, heterojen, tanımlanamaz, çeşitli sınıflandırılamaz, benzersiz.

Farklılık bir kelime midir?

sıfat. karakter veya kalite bakımından aynı değil; doğada farklı; benzemez: Tek yumurta ikizi olmalarına rağmen iki erkek kardeş çok farklıdır. aynı değil; ayrı veya farklı: Yön sorduğumda üç kişi bana üç farklı cevap verdi. çeşitli; birkaç: Farklı insanlar bana aynı hikayeyi anlattı.

kayıtsız kalmak ne demek?

ilgi veya endişe olmadan; sevecen değil; kayıtsız: başkalarının acılarına karşı kayıtsız tutumu. Önyargı, önyargı veya tercih sahibi olmamak; tarafsız; ilgisiz. karakter veya kalite açısından ne iyi ne de kötü; ortalama; rutin: kayıtsız bir örnek.

Ne tür bir kelime var?

İlekelimesi , nesneler ve insanlar arasındaki çağrışımları, birlikteliği ve bağlantıları belirtmek için kullanıldığı için bir edat olarak kabul edilir. Ayrıca nesnelerin nerede olduğunu açıklamak için kullanılır. Örneğin aşağıdaki cümleye bakın: Beni gördüğünde annesinin yanındaydı.

Disalike bir kelime mi?

Polisemler. Bir çok anlamlılık, farklı ancak ilgili duyuları olan bir kelime veya kelime öbeğidir. Çokanlamlılık testi, müphem bir ilişki kavramı olduğundan, çokanlamlılık hakkında hüküm vermek zor olabilir. İngilizcede çok anlamlı kelimeler vardır .

cümle parçası nedir?

Parçalar tamamlanmamış cümlelerdir . Parçalar genellikle ana cümleden kopmuş cümlelerdir . Bunları düzeltmenin en kolay yollarından biri, parça ile ana cümle arasındaki noktayı kaldırmaktır. Yeni birleştirilmiş cümle için başka türde noktalama işaretleri gerekebilir.