6x6 gönderi ne kadar derin olmalıdır?

Sorulan: Severa Curran | Son Güncelleme: 18 Ocak 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4/5 (1.841 Görüntüleme. 22 Oy)
Senin deliğin derinliği Gönderiminizin yüksekliğinin 1/4 hakkında olmalıdır. 6x6 direkleri için deliklerin çapı kare 12 inç kadar olmalıdır. Kural olarak sizin sonrası deliğin genişliğinin az 10 santim olmamalıdır. Standart bir 4x4 direği kolayca destekleyecek kadar derin ve geniş delikler istiyorsunuz.

Ayrıca 6x6 yazı için ne kadar betona ihtiyacım var?

Unutmayın, direk deliğinin derinliği, yer üstü direk yüksekliğinin yarısı kadar olmalıdır. (Örnek: zemin mesaj üzerinde 6 ayaklar için, 9 feet toplam yüksekliğe sahip bir yayın kullanımı ve zemin 3 ayaklar). Hesaplayıcı ihtiyacınız olan 50 librelik QUIKRETE® Hızlı Sertleşen Beton torbalarının sayısını gösterecektir.

Aynı şekilde, yerde ne kadar bir direk olmalı? Başparmak genel bir kural olarak, bir yerde en az 1/3 kadar toprağa yazının yüksekliğini gerekir. Örneğin, 6 fit yüksekliğindeki bir çitin zeminde en az 2 fitlik direğe ihtiyacı olacaktır.

Ek olarak, 12 fitlik bir direk zeminde ne kadar derin olmalıdır?

Genel olarak, zemin seviyesinden 8 fit veya daha fazla uzanan direkler için delikler en az 3 fit derinliğinde olmalıdır. Yer seviyesinden 6 fit yüksekte olan direkler, en az 2 1/2 fit derinliğinde deliklere sahip olmalıdır.

4x4 direk için kaç torba betona ihtiyacım var?

Ayrıca delik başına 1-1 / 2 torba 4x4 çit direği için doğru. Ayrıca, direk deliğinin derinliğinin, yer üstü direk yüksekliğinin yarısı kadar olması gerektiğini unutmayın. (Örnek: zemin mesaj üzerinde bir 6' , 9 feet toplam yüksekliğe sahip bir yayın kullanımı ve zemin 3 ayaklar için).

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir gönderi ayarlamak için ne kadar betona ihtiyacım var?

İle ilgili:
 1. Bir direği ayarlarken genel kural, direğin deliğinin derinliğinin direğin gerçek yerden yüksekliğinin 1/3 ila 1/2'si kadar olması gerektiğidir.
 2. Artık ihtiyacınız olan deliğin boyutunu belirlediğinize göre, aşağıdaki tabloyu kullanarak kaç tane 50 kiloluk beton torbasına ihtiyacınız olacağını belirleyebilirsiniz.

Bir direk deliği için kaç torba betona ihtiyacım var?

Deliği , zemin seviyesinin 3 ila 4 inç altına kadar Hızlı Sertleşen Beton ile doldurun. Deliğe 50 lb torba başına yaklaşık bir galon su dökün ve suyun beton karışımını doyurmasına izin verin. Çitinizi oluşturmaya veya direğinize ağır ağırlık uygulamaya başlamak için yaklaşık 4 saat bekleyin.

Çit direkleri için 2 fit yeterince derin mi?

Panel bölümleri için çit direği deliklerinizi kazmanız gereken minimum derinlik 2 fittir . Genel bir formül, delikleri direğin yerden yüksekliğinin üçte biri ila yarısı kadar kazmaktır. Delikleri ne kadar derin kazarsanız, çitiniz o kadar sağlam olur , ancak daha uzun direkler de satın almalısınız.

4x4 direk betona nasıl kurulur?

Darbeli matkapta bir duvar ucu kullanarak kurşun kalkanlar için doğru çapta betonda delikler açın. Betondaki deliklere kurşun kalkanlar yerleştirin. Metal direk braketini betona tutturmak için gecikmeli cıvatalar veya vidalar kullanın. Ahşap direği direk braketine yerleştirin ve yerine vidalayın veya çivileyin.

Çit direklerinin betona ihtiyacı var mı?

Beton , özellikle kumlu toprağınız varsa, çit direklerini ayarlamak için en güvenli malzemedir. Çakıl, yoğun, kil-ağır toprak için uygun olabilir, ancak daha gevşek topraklarda, çit direklerinizi yerinde tutacak tek şey betondur .

Hızlı beton ne kadar hızlı sertleşir?

Uygulama ne olursa olsun, QUIKRETE Hızlı Sertleşen Beton Karışımı 20 ila 40 dakika içinde sertleşir ve iki saatte 400 psi'ye ulaşır ve direk veya beton levhanın hemen kullanılmasına izin verir.

6x6 çit direkleri 4x4'ten daha mı iyi?

4x4 gönderiler yerine 6x6 gönderilerle devam edin . Ekstra boyut büyük bir fark yaratıyor. Bu sizin mesajlar bunlar beton ile toprağa ayarlandıktan sonra deforme olursa, bunlar yerine son derece zor olduğundan, Çitinin içinde biraz ekstra yatırım yapmak akıllıca bir yerdir.

4x4 çit direği nasıl kurulur?

Yöntem 1 Direği Toprak veya Çakılda Ayarlama
 1. Yoğun toprağınız varsa bu yöntemi deneyin.
 2. Dayanıklı bir çit direği seçin.
 3. Ahşabı neme karşı hazırlayın (isteğe bağlı).
 4. Deliği kaz.
 5. Deliğe çakıl bırakın.
 6. Direği deliğe yerleştirin.
 7. Deliği sıkıştırılmış kırma taş veya toprakla doldurun.
 8. Küçük bir tepe ile bitirin.

Bir çit direği yüksekliğini nasıl düzleştirirsiniz?

Çit Direkleri Yüklerken Tutarlı Yükseklik Nasıl Sağlanır
 1. Küçük balyozla tahta kazıkları yere çakın.
 2. Mason hattını yerden 6 inç yüksekte kazıklara bağlayın; herhangi bir ölçüm işe yarayacaktır, ancak 6 inç, hattın zemin seviyesindeki engellerden uzak durmasını sağlayacaktır.

Çit direklerinin betonda çürümesini nasıl önlersiniz?

Çit direği tabanının etrafında kalafat
Yayının tabanında özellikle beton bağlı kalacak şekilde tasarlanmıştır yüksek kaliteli dış akrilik kalafat veya silikon, uygulanır. Sedir ağacı çit direkleriniz alttan çürüyorsa , değiştirmeniz gerekir. Çürüme muhtemelen direkler yanlış yerleştirildiği için gelişmiştir.

Çit direkleri neden zemin seviyesinde çürüyor?

Ana neden, ahşabın toprakta uzun süre neme maruz kalmasıdır, bu da çit direklerinin zemin seviyesinde - beton tabanın hemen üzerinde - çürümesi anlamına gelir. Bu, direğin hasarlı alanın altında ve üstünde hala sağlam olacağı anlamına gelir. Böcek istilası da ahşap çit direklerinde çürümeye neden olabilir.

Direkleri batırmadan bir çit inşa edebilir misin?

Geçici çit veya gerektiği gibi hareket edebileceği bir sınır gerekiyorsa, hızlı bir yoldur beton bloklar kullanmaktır. Eğer çit inşa etmek kullanmayı planladığınız ahşap veya diğer materyalleri tutmak için ağır yeterince bir beton bloğa bir braket takın. Mesajları parantez ve oradan bitmiş çit monte edilebilir.

Çit direği ne kadar uzakta olmalı?

Çit Direkleri için Boşluğu Belirleyin
Çit direklerini ne kadar uzağa yerleştirmek istediğinize karar verin. Tipik olarak, çit direkleri ayrı altı ile sekiz feet arasında aralıklıdır. Önce köşe direkleri ayarlanır. Tüm gönderileri arada hizalamak için, rehberiniz olarak çalışmak için her köşe gönderisinden bir çizgi çekin.

4x4 yazı için ne kadar büyük bir deliğe ihtiyacım var?

Delik kazma - Bir güç burgu, el burgu veya yayını kullanarak her 4x4 yayınında bölgedeki donma hattının daha derine 8 "-diameter delik en az 6" kazın. 6x6 direk , 10" çapında bir delik gerektirir. Drenaj sağlamak için deliğe 6" çakıl tabakası kürekleyin.

Bir direk ahırı için temellere ihtiyacım var mı?

Direkli Ahırlar ve Beton Temeller . Direkli ahırın bina ağırlığı, kar ve minimum canlı yük gereksinimleri altında çökmesini önlemek için temeller alanda yeterince geniş olmalıdır. Temeller da içlerinden delme gelen mesajları tutmak için kalın yeterli olması gerekir.

Bir posta deliğini nasıl doldurursunuz?

Yeni direğinizin etrafındaki deliği doldurmak için ezilmiş çakıl ve toprak karışımı kullanın - her 4-6 inçte bir toprağı sıkıştırın.
 1. Deliğinizi, direğin yüksekliğine uygun bir derinliğe kadar kazın.
 2. Hazır bir beton bisküvi (blok) yerleştirin.
 3. Gönderinizi deliğe yerleştirin ve kirle doldurun.