Bodrumlar nasıl çalışır?

Sordu: Abdelkamal Longa | Son Güncelleme: 15 Nisan 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4.8/5 (321 Görüntüleme . 39 Oy)
Deliğin dibinde beton bir levha bulunur ve daha sonra bodrumun dış duvarlarını beton veya kül blok duvarlar oluşturur. Aslında, çoğu durumda bir bodrum üç parça halinde dökülür: "kirişler", sonra duvarlar ve sonra duvarların içindeki levha, bunun gibi. Bu yaklaşım bodrumun su geçirmez kalmasına yardımcı olur.

Ayrıca bodrum nasıl yapılır?

Adından da anlaşılacağı gibi, dökülen beton bodrum inşaatı, temel için bir temelin dökülmesiyle başlar. Duvar kurudukça yerinde tutmak için formlar kullanılır. Dökülen beton duvarlarda su sızıntıları meydana geldiğinde, bunlar genellikle duvarlar ve zemin arasındaki derzler boyunca gelişir.

Ayrıca bodrum duvarlarımı kaplamak için ne kullanabilirim diye sorabilirsiniz. Neyse ki, bodrum temel duvarlarını hızlı ve ucuz bir şekilde kaplayabilirsiniz . Düz, kuru duvar duvarlarına ahşap kireç şeritleri, Z-şekilli kanallar veya 2x4 dikmeler takın , ardından yalıtım ekleyin ve şeritleri veya dikmeleri alçıpanla kaplayın.

Ayrıca, bir bodruma koymak ne kadara mal olur?

Bodrum - 10.000-175.000 $ Bodrum temelleri en pahalı seçenek olabilir, ancak aynı zamanda en yüksek yatırım getirisine sahip olabilirler. Bitmemiş bir bodrum katının montajı, metrekare başına 10-25 $ 'a mal olurken, bitmiş bodrum katları sizi metrekare başına 30-100 $ arasında çalıştırır.

Bir bodrumun amacı nedir?

Gün ışığı alan bodrum katları garaj, bakım odası veya yaşam alanı gibi çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Gömülü kısım genellikle depolama, çamaşır odası, sıcak su depoları ve HVAC için kullanılır. Gün ışığı bodrum evleri tipik değerlendirebilecek yüksek standart-bodrum evleri daha, daha canlı yaşam alanları içerdiğinden.

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kaliforniya'da neden bodrum katı yok?

Onlar kışın dondurma daha dont böylece boruların içeride 'tutmak için kullanılması nedeniyle depremler dışında hiçbir bodrum vardır. Kuzeydoğu ve ortabatıdan farklı olarak, California'da bu sorun yok.

Bodrumlar korkutucu mu?

Araştırmalar, çok fazla çıkışı veya girişi olmayan alanların insanları sıkışık ve rahatsız hissettirebileceğini ve çok az bodrum katında birden fazla giriş veya çıkış kapısı olduğunu göstermiştir. (Filmlerde her zaman olduğu gibi eski, gıcırdayan bir merdiveni varsa bonus korkutucu puanlar!)

Güneyde neden bodrum yok?

Geçen Önemsiz neden güneyde hiçbir bodrum don hattı ile ilgisi var vardır. Bir binanın sağlamlığını koruması için temelinin topraktaki donma çizgisinin altında olması gerekir. Vakıf zaten çok derin olması gerekmez, çünkü bir bodrum inşa etmek güneyde inşaatçılar için hiçbir sebep yoktur.

Avustralya'da neden bodrum katı yok?

Pindan Evler İnşaat Müdürü Adrian Schneeberger Avustralyalılar bodrum inşa hiç temel nedeni bunlar bütçenin büyük bir delik koymak olduğunu söyledi. “Zemin seviyesinde düz bir levhadan iki kat inşa etmek, bir bodrum oluşturmak için iki kat inşa etmekten daha ucuzdur.”

Bir bodrum katını bitiren nedir?

Tüm kat tamamlandığında ve üst kattaki yaşam alanlarına benzer şekilde bir bodrum bitmiş olur. Genellikle bir elektrik sistemi, ısı, bitmiş zeminler, erişilebilir bir giriş/merdiven, düz tavanlar ve bitmiş duvarlar içerir. Aşağıda bir bodrumun durumunu belirlemeye yardımcı olabilecek bazı sorular bulunmaktadır.

Ne kadar derin bir bodrum inşa edebilirsiniz?

Düzgün evin çerçeveleme güçlendirmek için yeterli görüntüleri olmalı, çünkü bodrum derinliği önemlidir. University of Missouri Extension'a göre, çoğu yeni inşaat için ortalama bodrum katı yaklaşık 8 fit yüksekliğindedir.

Blok bodrumlar kötü mü?

Blok duvar temelleri eğilmeye ve burkulmaya daha yatkındır ve blok duvarı yeniden inşa etmeniz gerekiyorsa onarımlar maliyetlidir. Her iki temel tipi de tamamen su geçirmez olabilirken, blok duvarlarda harç hatları nedeniyle daha fazla sızıntı olma eğilimindedir. Su ve hava harcı zamanla aşındırır ve sızıntılara neden olur.

1000 metrekarelik bir bodrum katını bitirmenin maliyeti nedir?

Bir Bodrum Ne Kadar Bitirilir: DIY vs. Pro
Boy Kendin Yap Maliyeti Profesyonel Maliyet
Küçük (< 700 fit kare) 5.500$ 15.000$
Ortalama (700-1.000 fit kare) $8,000 18.500 dolar
Büyük (1.000+ fit kare) 15.000$ 35.000 $

Bitmiş bodrum katları bir eve değer katar mı?

Amerika Birleşik Devletleri'nde, ortalama olarak, bir bodrum katını bitirmek , yatırımınızın %70 ila %75'ini size geri kazandıracaktır. Örneğin, iyileştirmeler için 1.000 dolar harcarsanız, mülkün değerini yaklaşık 700 dolar artıracaktır. İyileştirmeler için 10.000 dolar harcarsanız, mülkün değerini yaklaşık 7.000 dolar artıracaktır.

Bir bodrumu bitirmeye değer mi?

Birkaç yıl veya daha uzun süre evde kalmayı planlıyorsanız, bodrum katını bitirmek daha mantıklı olabilir. Orada yaşarken evinin tadını çıkarmalısın. Bitmiş bir bodrum uzun vadede sizin yaşam deneyimini geliştirmek olacaksa, buna değer para ve çaba olabilir.

Bodrum Ev için iyi mi?

Bodrum günümüzde her evin ihtiyacıdır ancak Vastu'ya göre konutta bodrum kattan kaçınılmalıdır çünkü evin altındaki oda/boşluk veya boş alan hayırlı sayılmaz. Ancak insanların ihtiyacına göre bodrum evde yapılmış ise oturma ve yatma amaçlı kullanılmamalıdır.

Kendi bodrumumu kazabilir miyim?

Kendi bodrum Kazı sıkı çalışma ve zaman alıcı ve ekipmanı kiraya size çok pahalıya mal olabilir olduğunu. Kazma, muhtemelen bodrum dönüşümünüzün en zor kısmı olacaktır , ancak aynı zamanda sadece bodrum temelinizle değil, evinizin temeliyle de uğraştığınız için en risklilerinden biri olacaktır.

Bir bodrum, ikinci bir hikayeden daha mı ucuz?

Her iki şekilde de fiyatlandırmalısınız, ancak bitmiş bodrum muhtemelen daha ucuz olacaktır . Alt katta ayrıca bir noktada genellikle Temeller kiraya ısıtmak ve soğutmak için daha az maliyetli istedim eğer öyleyse, o kendi doğrudan giriş olması mümkün olmanın yararı vardır.

Bodrum katı ev ile aynı büyüklükte olmak zorunda mı?

evlerin bodrumları var . Bazı evlerde evin geri kalanıyla aynı boyuttadır “tam bodrum” var ama emin daha büyük evlerine gidince, 2.500 kare ft ve daha büyük say değiştirir.

Bir ev için en iyi temel nedir?

Bodrumlar, sürünme alanları ve döşemeler, evlerde kullanılan üç ana temel sistemidir. Islak ve kıyı bölgelerinde, bazen evlerin direklere dikilmesi de yaygındır. Döşeme muhtemelen inşa edilmesi en kolay temeldir .

Grev bodrumları inşa etmek daha pahalı mı?

Bir grev bodrum, bir az daha düzeyinde site inşa varsa o kadar umutsuzluk yok, bunun için gidiş olarak birçok avantaja sahiptir. Tasarım planınıza bir bodrum katı veya garaj ekleyerek, temelinizin kare görüntülerini en aza indiriyorsunuz. Bu, temeli inşa etme maliyetinden ve malzemelerinden tasarruf sağlar.

1000 metrekarelik bir ev inşa etmenin maliyeti nedir?

2, 3 veya 4 Yatak Odalı Ev İnşa Etmenin Maliyeti
Metrekare Alt ucu Ortalama Modern
1.000 100.000$ 155.000 $
1.200 120.000 $ 186,000 dolar
1500 150.000$ 232.000 $
2.000 200.000$ 310.000 $