Adım adım evde yüz masajı nasıl yapılır?

Sordu: Werner Iragui | Son Güncelleme: 12 Mart 2020
Kategori: stil ve moda cilt bakımı
4.3/5 (1.411 Görüntüleme. 29 Oy)
Adım adım yüz masajı nasıl yapılır
 1. Cildin hazırlanması. Cildi temizleyerek ve tüm makyajı kaldırarak hazırladığınızdan emin olun.
 2. Zengin bir nemlendirici veya yağ uygulayın.
 3. Yüzün üst kısmından başlayın.
 4. Göz çevresinde nazik olun.
 5. Çene çizgisini hedefleyin.
 6. Şakak basıncı uygulayın.
 7. MasaJ uzatın.

Peki yüz masajının aşamaları nelerdir?

adımlar

 1. Temiz bir ciltle başlayın. Masajınızı yapmadan önce yüz yıkama rutininizi tamamlayın.
 2. Hafif bir yüz yağı tabakası uygulayın.
 3. Lenf bölgenize masaj yaparak başlayın.
 4. Yüzünüzün kenarlarına masaj yapın.
 5. Alnınıza masaj yapın.
 6. Göz çevrenize masaj yapın.
 7. Her alanın üzerinden bir kez daha geçerek bitirin.

Ayrıca ayda kaç kez yüz bakımı yapılmalıdır? Genel Tavsiye. Cilt bakımı uzmanları, insanların yaklaşık üç ila dört haftada bir profesyonel yüz bakımı yaptırmalarını tavsiye eder. Cildinizin, cilt hücresi büyümesi ve pul pul dökülmenin tüm yaşam döngüsü boyunca hareket etmesi bu kadar sürer.

Ayrıca biliyorum, evde yüz bakımı nasıl yapabilirim?

Evde yüz bakımı yapmak için, mat ve ölü deriyi atmak için ajan temizleyici ve peeling peelingi kullanarak başlayın. Sonra, o zaman, 5minutes gözenekleri açmak için yaklaşık bir yüz buhar tedavisi yapmak bir yüz maskesi olduğunu benefitsyour cilt tipi geçerlidir.

Dolgun yanaklara nasıl sahip olabilirim?

Dolgun yanaklara sahip olmak için birçok kişi tarafından güvenilen bir dizi doğal yöntem ve ev ilaçları vardır. Daha dolgun yanaklara sahip olmanın 13 doğal yolu

 1. Yüz egzersizi.
 2. Aloe uygulayın.
 3. Aloe ye.
 4. Elma uygulayın.
 5. Elma ye.
 6. Gliserin ve gül suyu uygulayın.
 7. Bal uygulayın.
 8. Bal ye.

23 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Yüzümü nasıl daha genç gösterebilirim?

Her gün nemlendirici sürün.
 1. Cildiniz yağlı olsa bile nemlendirici kullanın.
 2. Sadece kolajen ve elastini artırmakla kalmayan, aynı zamanda silikon ve hyaluronik asit gibi ürünlerle dolgunlaştırarak yüzünüzü daha genç gösteren ürünleri deneyin.
 3. Güneş koruyuculu bir nemlendirici uygulayın, kırışıklıkları önlemeye yardımcı olabilir.

Yüz masajının faydaları nelerdir?

Yüz kaslarını düzenli masajla uyarmak, o bölgeye oksijen getirmeye yardımcı olur - ki bu da başlı başına yaşlanma karşıtı cilt bakımının doğal bir şeklidir. Baba, “Bölgeye daha fazla kan akışı, cilde sağlıklı ve doğal bir parlaklık veren kolajen üretimini artırır” diyor.

Yüze masaj yapmak kırışıklıklara neden olur mu?

gözlerini ovmak
Bu bölgeyi kabaca tedavi etmek, muhtemelen kırışıklıklara ve sarkmalara neden olacaktır. Dr. Piliang, "Ne kadar çok ovalarsanız, cildi o kadar çok gerer ve kolajen ve elastini parçalayarak cildi daha kırışık hale getirir" diyor. "Ne kadar çok yaparsan , o kadar kötü olur."

Yüz masajı için en iyi yağ hangisidir?

Ultra Arındırıcı Yüz Yağı . Yağlı Ciltler İçin: "Jojoba, çay ağacı, skualen ve marula yağları yağlı cilde sahip kişiler için iyidir . Hafif yapılıdırlar ve cildi yağlı hale getirmezler" diyor dermatolog. Argan, Cehri, Kukui ve kuşburnu gibi diğer düşük komedojenik yağlar da güvenli seçeneklerdir.

Yüz silindirini ne sıklıkla kullanmalıyım?

Yüzünüzü yıkadıktan sonra sabah ve akşam bir kez olmak üzere günde iki kez yeşim yuvarlanmanızı öneririz. Ancak yüzünüzün sakinleşmeye ihtiyacı olduğu her an yeşim ruloyu istediğiniz kadar kullanabilirsiniz .

Yüz için yüz neden önemlidir?

Yüz bakımı cildin gençleşmesine yardımcı olur ve aşınma ve yıpranmayı gidermeye yardımcı olur. Bunlar cilt dokusunu genç, nemli ve dolgun tutmak için önemlidir . Elastikiyet ve kolajen zamanla oluşur. Diğer önemli faydaları ise yara izlerinin, kırışıklıkların ve kırışıkların düzelmesi ve ayrıca hiperpigmentasyonun azalmasıdır.

Yüz veya masajdan daha iyi olan nedir?

Yüz bakımı neden masajdan daha rahatlatıcı? Yüz daha fazla masaj rahatlatıcı olabilir, bunlar 'iç barış' whichreflects yüzünüzde bir sakin görünümü hemen aftera yüz oluşturma konusunda da bulunmaktadır. Yine de insanlar, stresten kurtulmak ve rahatlamak istediklerinde, yüz bakımı tercihlerinden yüz masajı tercih etme eğilimindedirler.