Symmons Temptrol'ü nasıl ayarlayabilirim?

Sordu: Lixiang Dresen | Son Güncelleme: 18 Ocak 2020
Kategori: stil ve moda banyo ve duş
5/5 (1.409 Görüntüleme. 21 Oy)
Ayarlamak için kubbe kapağını çıkarın, vanayı istenen maksimum sıcaklığa kadar açın ve limit durdurma vidasını yerine oturana kadar çevirin. UYARI: CİDDİ haşlanma NEDEN Düzgün SINIR DUR vidasının ayarlanması gerektiği HATASI.

Bunun yanında, Symmons duşumdaki su sıcaklığını nasıl ayarlayabilirim?

İstenilen sıcaklığa ulaşılana kadar suyun sıcaklığını duş kolu ile ayarlayın . Duş kolunu milden çıkarın. Sıcaklık limit durdurma vidasını durana kadar saat yönünde çevirin. Kolu mile koyun ve suyu kapatın.

Ayrıca bilin, bir Symmons karıştırma vanasını nasıl temizlersiniz? Kartuşu bir saat beyaz sirke içinde bekletin. Çıkarın ve suyla iyice durulayın. Kartuş iliklerine iken, açılış temizlemek için duş açın. Valfi değiştirin, sıcaklık durdurucuyu sıkın ve trimi ve kolu yeniden takın.

Bununla ilgili olarak, bir yön değiştirme valfini nasıl ayarlarsınız?

Bunu birkaç dakika içinde kendiniz kolayca ayarlayabilirsiniz.

 1. Tuvalete giden su kaynağını kapatın.
 2. Yön değiştiricinin tutma vidası için küvet musluğunun yanına, altına veya üstüne bakın.
 3. Musluğu kavrayın ve düz bir şekilde dışarı çekin.
 4. Saptırıcıyı duvardaki küçük boruya tutan cıvatayı sökün.

Duşumdaki su sıcaklığını nasıl yükseltirim?

Duş Vanasını Ayarlayın

 1. Kolu çıkarın. Bunu yapmak için bir tornavidaya ihtiyacınız olabilir.
 2. Sapın altındaki metal kapağı çıkarın ve valf gövdesini ortaya çıkarın.
 3. RSL'yi istediğiniz yöne iki çentik çevirin, ardından RSL'yi tekrar yerine yerleştirin.
 4. Musluk tutamağını değiştirin, ardından sıcak ve soğuk su karışımını test edin.

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Symons valfi nedir?

Symmons Temptrol® basınç dengeleyici duş ve küvet/duş vanaları , güvenli duş sıcaklıklarını korumak için su basıncındaki bozulmalara anında tepki verir. Temptrol basınç dengeleme valfleri , 75 yılı aşkın süredir müşteriler için güvenilir bir seçim olmuştur.

Bir Symons valfini nasıl değiştirirsiniz?

Büyük bir proje gibi görünebilir, ancak bir Symmons musluk karıştırma vanasını değiştirmek, kullanışlı bir ev sahibi için gerçekten çok zor değil.
 1. Duş musluğuna giden su hatlarındaki vanaları kapatın.
 2. Vanayı yaklaşık yarım tur çevirin.
 3. Ayarlanabilir bir anahtarla kapak tertibatını saat yönünün tersine çevirin.

Duşumdaki su neden yeterince sıcak değil?

Su duş asla sıcak alırsa, sorun su ısıtıcı üzerinde sıcaklık kontrolü ile olabilir. Gelen soğuk suyun ısıtma için doğrudan brülöre gitmesi yerine, tehlikeli bir daldırma borusu soğuk suyu doğrudan sıcak su besleme borusuna gönderebilir. Bu olduğunda, sıcak su alamazsınız.

Duşum için sıcak su vanası nerede?

Bu besleme valfi genellikle tuvalet tankının sol alt tarafına yakındır. Duşlar/küvetler için, bir erişim paneli için küvetin veya duşun etrafına bakın. Küvet veya duştan duvarın diğer tarafında olabilir.

Haşlanma önleyici nasıl ayarlanır?

“Dönme Sınırını Durdurma” haşlanma önleme valfini ortaya çıkarmak için duş kolunu gövdeden kaydırın. “Dönme Sınırlı Durdurma”nın ortasından tutun ve kendinize doğru çekin. Suyun maksimum sıcaklığını artırmak için Delta haşlanma önleme valfini sola çevirin veya su sıcaklığını azaltmak için sağa çevirin.

Symons duş vanasını nasıl açarsınız?

Kolu valf gövdesine (gevşek) yerleştirin ve istenen maksimum konuma ulaşılana kadar kolu çevirerek valfi açın. Kol limit durdurucusunu ayarlamak için vidayı yerine oturana kadar saat yönünde çevirin. Vanayı kapatın ve kubbeyi ve kolu yeniden takın.

Symmons Temptrol nasıl çalışır?

Temptrol valfinin ana kolu yalnızca sıcaklığın kontrolü içindir. KAPALI konumundan, kol, yaklaşık bir devirlik maksimum bir dönüş için, minimum soğuk bir konumdan, sıcak ve sıcak bir konumdan geçerek saat yönünün tersine çevrilir.

Duş mili nedir?

Bazı eski duşlar , su akış hızını ayarlamak için kartuşlar veya sıkıştırma contaları yerine bir mil kullanır. Genellikle, iğli duş bataryaları, yön değiştiricisi olmayan iki kulplu musluklardır. Yedek miller , sıhhi tesisat evlerinde ve musluk üreticisinden temin edilebilir.

Symmons küvet musluğunu nasıl çıkarırsınız?

Adım 1: Küvet ağzının duvar ucundaki kalafatları bir macun bıçağı veya jiletle çıkarın . Adım 2: Küvet musluğu pirinç adaptörden çıkarılana kadar, küvet musluğunu saat yönünün tersine çevirerek sökün. Adım 3: 1/8" altıgen/Alyen anahtarı kullanın ve Alyen vidasını saat yönünün tersine sıkın.

Bir yön değiştirme valfi neye benziyor?

Bir yön değiştirme valfi şöyle görünür (Worcester Bosch). Bir kombi üzerinde değiştirme vanası çok bir kanal olur üzerinde bir kilit gibi çalışır. Açılıp kapanarak hem sıcak suyun hem de radyatörlere ve havluluklara ısı sağlayan ısıtma sistemindeki suyun ısınmasını sağlar.

Duşumu açtığımda hala musluktan su geliyor?

Yön değiştirici, duşu açmak için kol çekildiğinde suyu küvetten duş başlığına yönlendiren küvetinizin musluğundaki bir vanadır. Ancak, küvetin musluğundan çok miktarda su geliyorsa , büyük olasılıkla o valfle ilgili bir sorununuz vardır. Saptırıcıyı sabitlemek oldukça kolay bir düzeltmedir.

Yönlendirme valfi nerede?

Genellikle banyo musluklarının arkasında bulunan ve yukarı çekebileceğiniz veya aşağı itebileceğiniz bir koldur. Sistem ve konvansiyonel kazanlarda yön değiştirme vanası gerekmez. Bunun nedeni ürettikleri sıcak suyun bir sıcak su silindirinde depolanmasıdır.

Aşağı çekme yön değiştirici nasıl çalışır?

Ayrıştırma geri çekilmekte arz düşmesi buna karşı basınç oluşturur ki kapatıldığında. Ancak, duş başlığı olmadan gerçekten iyi bir sızdırmazlık sağlıyorsa, borular havaya açık değildir, bu nedenle vanadan gelen basınç, suyun hala açık ve duş başlığını besliyormuş gibi görünmesine neden olabilir.

3 ayarlı yönlendirici nedir?

Uzun ve kısa: Bu üç ayarlı Duş Yönlendirme Kolu Kontrolü, pürüzlü valfli, özel bir Delta Duş sistemi oluşturmanıza olanak tanır. Yön Vanası, ana duş karışım vananız ile çevresel duş sistemleriniz arasında bulunur. Saptırıcı , şüphelendiğiniz gibi, suyu yönlendirmek için hareket eder.

3 yollu yön değiştirme valfi nasıl çalışır?

3 - Valf Yönlendirici
İki musluklu bir muslukta musluklar arasında bulunan bu tip yön değiştirici , hem duşa hem de küvete su getirebilir. Suyu doğru sıcaklığa karıştırmak için sıcak ve soğuk su muslukları açılır. Saptırıcıyı saat yönünün tersine çevirmek, su akışını küvete geri döndürecektir.

Saptırıcı valf nasıl kullanılır?

Küvet ağzına akışı yeniden sağlamak için yön değiştirme kolunu saat yönünün tersine çevirin. İki valfli duş yön değiştiricisi : Bu tip yön değiştirici , tek kollu bir musluğun ortasına veya iki musluklu bir musluğun iki tutamağı arasına yerleştirilebilir. Suyu duş başlığına yönlendirmek için vanayı çevirerek de çalışır.