Cricut explorer AIR 2'yi nasıl kalibre edebilirim?

Sordu: Debla Aufmhoff | Son Güncelleme: 7 Nisan 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları ağaç işleri
4.4/5 (2.008 Görüntüleme. 42 Oy)
Adım adım talimatlar:
 1. Cricut Tasarım Alanı'nı açın.
 2. Sol üst köşedeki 3 yatay çizgiye tıklayın – bu sizin menü panelinizdir.
 3. KALİBRASYON'u tıklayın.
 4. Ne tür bir kalibrasyon yapacağınızı seçin - bu eğitim için yazdır sonra kes yapıyoruz - bu yüzden yazdır ve kes'e tıklayın.

Ayrıca bilin, Cricut explore AIR 2'yi kalibre etmem gerekiyor mu?

Yazdır Sonra Kes özelliğini ilk kez kullanıyorsanız, Cricut Explore ® makineleri kalibrasyon gerektirir ; kesme işlemine başladığınızda kalibre etmeniz istenecektir. (Projenizi kalibrasyondan önce yazdırdıysanız , bir kenara koyun - kalibrasyon tamamlandıktan sonra kullanabilirsiniz.)

Aynı şekilde, Cricut explorer AIR 2'm neden düzgün kesmiyor? Cricut marka bir bıçak kullandığınızdan emin olun. Ardından bıçağı ve bıçak muhafazasını inceleyin ve bıçağa yapışmış veya bıçak muhafazasında kalmış olabilecek pislikleri temizleyin. Temizledikten sonra bir deneme kesimi gerçekleştirin. Sen kesim sonucu bir değişiklik görmek 2 -4 artışlarla basınç ayarları 2 -3 kez artırmanız gerekebilir.

Bunun için Cricut explorer AIR 2'yi nasıl sıfırlarım?

Menü'nün altındaki düğmeyi, doğrudan Menü'nün üzerindeki düğmeyi basılı tutun ve hepsini aynı anda çalıştırın. Gökkuşağı ekranı görünene kadar basılı tutun, ardından düğmeleri bırakın. Ekranı kalibre etmek ve sıfırlamayı tamamlamak için ekrandaki komutları izleyin.

Cricut'um neden yanlış kesiyor?

Kesmeye çalıştığınız belirli malzemeyle ilgili bir sorun olabilir. Yeni bir bıçak ve mat kullanmayı deneyin. Bunların her ikisi de kesme sorunlarına neden olabilir. Tüm bu adımları tamamladıktan sonra sorun devam ederse, daha fazla yardım için lütfen aşağıdaki seçeneklerden birini kullanarak Üye Hizmetleri ile iletişime geçin.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Vinilim neden Cricut'ta kesmiyor?

Cricut marka bir bıçak kullandığınızdan emin olun. Sonra bıçak ve bıçak yuvasını incelemek ve bıçak yapışmış veya bıçak muhafaza içinde itiraz edilebilir pislikleri temizleyin. Doğru makineye bıçak konut geri değiştirmeyi unutmayın. Makine basınç ayarını arttırın ve bir test kesim deneyin.

Bir Cricut sensörünü nasıl temizlersiniz?

Senin Cricut keşfedebilir veya Maker makinede kesme sensörü ışık temizlemek için, küçük, kuru suluboya fırçası ile nazikçe süpürün.

Bıçağı Cricut explore AIR 2'de kullanabilir misin?

Cricut Knife Blade , yalnızca Cricut Maker ile çalışan yeni araçlardan biridir . Bıçak Bıçağı , Derin Kesim bıçağıyla bile, Cricut Keşfet'in daha önce kesebildiği her şeyden çok daha kalın malzemeleri kesmek için tasarlanmıştır. Malzemeler 3/32 "kalınlığa kadar olabilir .

Yeni Cricut bıçağım neden çok derin kesiyor?

Ayarlar malzemeyi tamamen kesmiyorsa veya bıçak matınızı çok derinden kesiyorsa, kadran üzerindeki malzeme işaretleri arasında bulunan ve basıncı artıracak veya azaltacak yarım ayarları kullanın.

Cricut explore AIR 2 ile hangi bıçak geliyor?

One keşfedin, Air Explore, Keşfet cricut, Air keşfedin 2
Eskiden Alman Karbür Premium bıçak olarak bilinen bu bıçak , daha uzun ömür için aşınmaya ve kırılmaya karşı dayanıklıdır, hassas kesimler için dayanıklı birinci sınıf Alman karbür çeliğinden yapılmıştır ve hafif ila orta ağırlıktaki malzemeleri kesmek için tasarlanmıştır.

Cricut explorer AIR 2'yi nasıl kullanırım?

Cricut Explore Air 2'yi Kullanma: İlk tasarımınız
 1. Gri kart stoğunu kesme matına yükleyin.
 2. Matı makineye yükleyin.
 3. Gümüş kalemi yerleştirin.
 4. Mat önizleme ekranında tasarımı kontrol edin.
 5. Makinenizdeki kadranı kart stoğuna ayarlayın.
 6. Makine üzerindeki “C” düğmesi yanıp sönüyor olmalıdır.
 7. Minderi boşaltın.

Ayıklama vinili nedir?

Vinil ayıklama , istenmeyen vinili kesim tasarımınızdan çıkarma işlemidir. Bunu bir bahçeyi ayıklamak gibi düşünebilirsiniz: orada olmaması gereken tüm küçük parçaları, güzel çiçeklerinizin hiçbirini mahvetmeden dikkatlice kazırsınız.

Cricut AIR 2'yi keşfederken çift düğmesi nerede?

Cihaz listesinden Wireless Bluetooth® Adapter veya Explore Air , Explore Air 2 veya Cricut Maker Bluetooth modülünü seçin. (Kablosuz Bluetooth® Adaptörü adı Ambalaj malzemelerinin dahildir.) Eşleştirme işlemini başlatmak için Eşle'ye tıklayın. İstendiğinde, 0000 Kodunu yazın ve Eşleştir'i tıklayın.

Cricut tasarım alanı için en iyi tarayıcı hangisidir?

Herhangi bir çevrimiçi yazılımla çalışmanın zorlukları olabilir ve Cricut Design Space bir istisna değildir. Kullanılacak en iyi tarayıcılar Mozilla Firefox , Google Chrome , Edge ve Safari'dir.

Cricut'umdaki sorunları nasıl gideririm?

Sorun giderme
 1. Cricut Maker: Bıçak algılanmadı.
 2. Güç düğmesi Kırmızı Yanıp Sönüyor.
 3. Güç düğmesi Sabit Kırmızıdır.
 4. Cricut makinesi malzememi kesmiyor.
 5. Makinem malzememi yırtıyor veya sürüklüyor.
 6. Makinem alışılmadık bir ses çıkarıyor.
 7. Makinenin kesme sensörü işaretlerini okuyamadığını belirten bir hata alıyorum.

Bir Cricut İfadesini nasıl sıfırlarsınız?

Bir Cricut İfadesi Nasıl Sıfırlanır
 1. Kartuş takılı değilken makineyi açın.
 2. Bıçak tertibatını iki parmağınızla kavrayın ve taşıyıcıyı yavaşça tamamen sola doğru çekin.
 3. Hız, Boyut ve Basınç olarak işaretlenmiş üç kadrana geri dönün ve her birini üç veya dört kez yukarı ve aşağı yuvarlayın.
 4. Kes düğmesine basın, ardından makineyi kapatın.

Cricut'ım neden Bluetooth'a bağlanmıyor?

Bluetooth'un AÇIK olduğundan emin olun ve Bluetooth veya başka bir cihaz ekle'yi tıklayın. Seç Bluetooth ve bilgisayar için bekleme sizin Cricut makinesini algılamak için. Listeden makinenizi seçin. Eğer bir PIN girmeniz istenirse, 0000 yazın.

Cricut'ımın bilgisayarıma bağlanmasını nasıl sağlayabilirim?

Cricut Explore veya Cricut Maker makinemi nasıl kurarım?
 1. Makineyi prize takın ve açın.
 2. Makineyi bilgisayarınıza USB kablosuyla bağlayın veya Bluetooth ile eşleştirin.
 3. Tarayıcınızda design.cricut.com/setup adresine gidin.
 4. Oturum açmak veya Cricut ID'nizi oluşturmak için ekrandaki talimatları izleyin.
 5. İstendiğinde Design Space eklentisini indirin ve yükleyin (yardım makalesi).

Bir Cricut'ı nasıl açarsınız?

Topraklı elektrik prizine sizin Cricut ™ Makinenin fişini ve makine kapısının sağında düğme üzerinde basarak açın. Açma düğmesine basıldığında makinenin kapıları açılacaktır. Kapılar açılmazsa, Cricut ™ makinesinin kapısını tamamen açmak için hafif baskı uygulayın.

Cricut'taki en derin kesim ayarı nedir?

Derin Nokta Bıçağı kullanın. StrongGrip Mat kullanın. The Cricut Explore (Orijinal, Hava, Bir ve Hava 2)
 • Kesme Basıncı: 295.
 • Çoklu Kesim: 8x.
 • Bıçak Tipi: Derin Noktalı Bıçak.

Cricut'ta hızlı modu nasıl kapatırım?

Basitçe veya kapatmak Hızlı Modu açmak için, desteklenen bir ayara kadranı çevirin. İpucu Bir kesimi başlattıktan sonra Hızlı Modu etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için makinedeki Duraklat düğmesine basarak kesimi duraklatmanız yeterlidir. Hızlı Mod ardından ya da (kadran ayarlarına bağlı olarak) kapatılabilir.

Bir Cricut bıçağını bileyebilir misin?

Kesme matınızın üzerine bir parça alüminyum folyo yayın ve içinde basit bir tasarım kesin. Bu sizin bıçak biraz keskinleştirmek yardımcı olacaktır ve size konut kaldırmak olmasını gerektirmez. Bu teknik tüm bıçaklar için çalışır.