InDesign'ı inç olarak nasıl değiştiririm?

Sordu: Hirune Gallitzendorfer | Son Güncelleme: 30 Mayıs 2020
Kategori: teknoloji ve bilgisayar masaüstü yayıncılığı
4.1/5 (560 Görüntüleme . 38 Oy)
InDesign, varsayılan olarak ölçü birimi olarak pika'yı kullanır. Sen (başka bir birime değişikliğine sonra Birimleri & artırım mevcuttur Mac InDesign menüsüne gidin Tercihler ve) Düzen menüsünden, ardından Tercihler giderek inç değiştirmek ve sonra Birim ve Artım seçebilirsiniz.

Ayrıca InDesign belgemi inç olarak nasıl değiştiririm?

"Görüntüle"ye tıklayın ve sol ve üst cetveller görünmüyorsa "Cetvelleri Göster"i seçin. Alternatif olarak, "Ctrl-R" tuşlarına basın. " Düzenle ," "Tercihler" ve ardından "Birimler ve Artışlar"ı tıklayın. Her iki cetveli de değiştirmek için Yatay ve Dikey açılır menülerinden " İnç "i seçin.

Ayrıca 51p0 ne anlama geliyor? " 51p0 " gibi bir şey gördüğünüzde bu, ölçü birimlerinin inç olarak değil pika olarak ayarlandığı anlamına gelir . InDesign tercihlerine gidebilir (Windows'ta Düzen menüsü veya Macintosh'ta InDesign menüsü altında) ve Birimler ve Artımlar'da birimlerinizi inç olarak değiştirebilirsiniz.

Ayrıca, InDesign'da birimleri nasıl değiştirirsiniz?

Ölçü birimlerini ve cetvelleri değiştirme

 1. Düzen > Tercihler > Birimler ve Artımlar (Windows) veya InDesign > Tercihler > Birimler ve Artımlar (Mac OS) öğesini seçin.
 2. Sıfır noktasının orijinini değiştirmek için Cetvel Birimleri altındaki Orijin menüsünde aşağıdakilerden birini yapın:

InDesign'da p0 nedir?

" p0 " okuması, belgedeki belirli bir konumun çift sayıda pikada olduğunu gösterir. Örneğin, "1p0" değeri tam olarak 1 pikadır.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

InDesign'da bir belgeyi nasıl boyutlandırırsınız?

Sayfa boyutunu değiştirin ve içeriği sığacak şekilde uyarlayın
 1. Dosya > Belge Kurulumu'nu seçin.
 2. Düzeni Ayarla düğmesini tıklayın.
 3. Genişlik ve Yükseklik değerlerini değiştirin. Bu, belgedeki tüm sayfaların boyutlarını değiştirir ve metin çerçeveleri ve resimler, yeni sayfa boyutlarına sığdırmak için ölçeklenir ve hareket eder.

Pikselleri inç'e nasıl dönüştürürsünüz?

Pikselleri inç'e dönüştürmek için piksel boyutlarını çözünürlüğe bölün. Örneğin, 72 DPI'da 1000 x 500 piksellik bir görüntü 13,89 x 6,95 inç yüksekliğindedir. Bir görüntünün çözünürlüğünü veya DPI'sını bulmak için genişliğini hem piksel hem de inç olarak bilmeniz gerekir. Piksel boyutlarını inç cinsinden boyutlara bölün .

InDesign'da Boşluk aracını nasıl kullanırım?

Adobe InDesign'da Boşluk Aracı Nasıl Kullanılır
 1. Araç Çubuğundan Boşluk Aracını seçin.
 2. Sayfadaki nesnelerin üzerine geldiğinizde geçersiz bir simge görürsünüz.
 3. Nesneler arasındaki boşluğun üzerine geldiğinizde, Boşluk Aracı imlecini göreceksiniz.
 4. Boşluğun konumunu ve satır veya sütunlardaki nesnelerin boyutunu değiştirmek için tıklayın, basılı tutun ve sürükleyin.

3 inç kaç pikseldir?

İnç - Piksel Dönüşüm Tablosu
İnç piksel
1 inç 96 piksel
2 inç 192 piksel
3 inç 288 piksel
4 inç 384 piksel

InDesign'da bilgi nedir?

Bir sümüklü böcek böyle bir belgeyi tanımlamak için kullanılan bir başlık ve tarih gibi genellikle bilgiler dışı baskı olduğunu. Çalışma alanında, genellikle belgenin altına yakın bir yerde görünür. Sümüklü böcek ve kanlarda Kılavuzlar Yeni Belge iletişim ekran veya Belge Ayarları iletişim ekranında ayarlanır.

InDesign'da kenar boşluklarını nasıl değiştiririm?

Adobe InDesign'da Sayfa Kenar Boşluğu ve Sütun Ayarları Nasıl Değiştirilir
 1. Belge penceresinin sol alt köşesindeki sayfa gezginini veya Sayfalar Panelini kullanarak A-Kalıp sayfasına gidin.
 2. Düzen menüsüne gidin ve Kenar Boşlukları ve Sütunlar öğesini seçin.
 3. Ayarları değiştirin ve hazırsınız.

InDesign'da varsayılan ayarlarımı nasıl değiştiririm?

Tüm tercihleri ​​ve varsayılan ayarları geri yükleyin
 1. (Windows) InDesign'ı başlatın ve ardından Shift+Ctrl+Alt tuşlarına basın. Tercih dosyalarını silmek isteyip istemediğiniz sorulduğunda Evet'i tıklayın.
 2. (Mac OS) Shift+Option+Command+Control tuşlarına basarken InDesign'ı başlatın. Tercih dosyalarını silmek isteyip istemediğiniz sorulduğunda Evet'i tıklayın.

InDesign'da cetveli nasıl gösteririm?

Kolayca bir kılavuz oluşturabilir ve gerektiğinde kılavuzları gösterebilir veya gizleyebilirsiniz.
 1. Görünüm → Cetvelleri Göster'i seçerek cetvellerin görünür olduğundan emin olun.
 2. İmleci yatay veya dikey bir cetvele taşıyın.
 3. Cetveli tıklayın ve fareyi sayfaya doğru sürükleyin.
 4. Kılavuzu istediğiniz yerde fareyi bırakın.

Şu anda açık olan bir belgenin ölçü birimlerini nasıl değiştirirsiniz?

Açık bir dosya içinde sağ tıklayarak cetvelleri değiştirme bu bir dosya için ölçü birimlerini değişecektir. Tüm açık belgeleri kapatmayı deneyin ve Tercihler > Birimler ve Artımlar'a dönün ve Yatay ve Dikey'i İnç olarak ayarlayın. Ardından Dosya > Yeni > Belge ile tekrar deneyin.

Adobe'de birimleri nasıl değiştiririm?

Tercihler - - birimleri Edit gitmek değiştirmek için Birimler ve Kılavuzlar ve Milimetre ilk ayarını Birimleri, değiştirin. Ölçek oranını değiştirmek için Ölçüm Aracı'nı seçin ve belgede herhangi bir yere sağ tıklayın ve Ölçek Oranını Değiştir'i seçin.

InDesign'da sayfa numaralarını nasıl koyarım?

Ekleme noktasını sayfa numarasının görünmesini istediğiniz yere konumlandırın ve ardından Yazım > Özel Karakter Ekle > İşaretçiler > Geçerli Sayfa Numarası'nı seçin . Kalıp sayfayı , sayfa numaralandırmasının görünmesini istediğiniz belge sayfalarına uygulayın. Kalıp sayfaları uygulamak için bkz. Kalıp sayfaları uygulama .

Pika bir piksel midir?

Bir nokta pika bir 1/12 eşittir. Yani, bir pikada 12 nokta ve bir inçte 6 pika varsa, inç başına 72 puan alırsınız. Bir piksel , tek bir kare 'resim öğesidir'.

InDesign'da bir görüntünün boyutunu nasıl değiştirirsiniz?

Shift tuşunu basılı tutun ve gerektiğinde yeniden boyutlandırmak için resminizin köşelerini sürükleyin. Araçlar panelinden Seçim aracını seçin. Ardından, köşe tutamaçlarını görüntülemek için çerçevenize tıklayın. Çerçevenizi küçültmek veya büyütmek için bu tutamaçlardan herhangi birine tıklayın ve sürükleyin.

5 2 fit kaç inçtir?

İnsan Boyu Dönüşüm Tablosu
içeri girmek inç santimetre
5'0” 60inç 152.40cm
5'1” 61in 154.94 cm
5'2” 62inç 157,48 cm
5'3” 63inç 160.02cm

p0 kaç inçtir?

1 pika tam olarak 12 puandır. SI birimlerinde bir pikanın boyutu, bir noktanın ne kadar büyük olduğuna bağlıdır. Bu aracı yararlı bulduysanız lütfen paylaşın:
Dönüşümler Tablosu
1 İnç - Picas = 6 70 İnç - Picas = 420
2 İnç - Picas = 12 80 İnç için Picas = 480

51p0 kaç inçtir?

1 pikada 0.1666666666667 inç vardır. Pikadan inç'e dönüştürmek için rakamınızı 0,16666666666667 ile çarpın (veya 6'ya bölün).