Elektrikli su ısıtıcımdaki anot çubuğunu nasıl değiştiririm?

Sordu: Nouman Ehrenfrucht | Son Güncelleme: 2 Haziran 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4.1/5 (234 Görüntüleme . 43 Oy)
 1. Su ve Yakıt Kaynağını Kapatın (Gaz veya Elektrik ) Şofbeninizin altına yakın gaz hattını bulun.
 2. Biraz Suyu Süzün.
 3. Anot Çubuğunu bulun.
 4. Altıgen Başlığı gevşetin ve Anot Çubuğunu Çıkarın.
 5. Yeni Kurban Anot Çubuğunu Takın.
 6. Su ve Yakıt Kaynağını Kapatın (Gaz veya Elektrik )
 7. Biraz Suyu Süzün.
 8. Anot Çubuğunu bulun.

Aynen öyle, su ısıtıcımdaki anot çubuğunu ne sıklıkla değiştirmeliyim?

Çoğu durumda, normal çalışma koşullarında çalıştığı sürece , şofben anot çubuğunu yaklaşık 6 yılda bir değiştirmeniz gerekecektir. Ancak suyunuzun bileşimine bağlı olarak anot çubuğunu daha sık değiştirmeniz gerekebilir.

Benzer şekilde, anot çubuğu ne kadar sıkı olmalıdır? Anot çubuğunu içeri soktuğunuzda , artık yapamayacak hale gelene kadar elinizle sıkın. Ardından, lokma anahtarını kullanarak biraz daha, yaklaşık 1/2 tur, 180 derece sıkın. Şofben hareket etmeye veya bükülmeye başlayacak kadar fazla sıkmayın.

Sonuç olarak, bir su ısıtıcısı anot çubuğunu değiştirmenin maliyeti nedir?

Bir tank on yıl dayanıyorsa ve kurulumu 800$'a mal oluyorsa, bu yıllık 80$'dır. Çoğu tank, çoğu suda değiştirilmeden önce dört yıl sürecek olan bir anotla gelir. Çubuğu değiştirmek için 100 dolar ücret aldığınızı varsayalım .

Hangi anot çubuğuna ihtiyacım var?

Alüminyum anot çubuklar , sert su bulunan yerler için en iyisidir. Alüminyum çubuk , magnezyum veya çinko çubuktan daha sert suya daha iyi dayanacaktır. Çinko anot çubuklar , mevcut kükürt veya çürük yumurta kokusunu ortadan kaldırmak veya azaltmak için tasarlanmıştır. Alüminyum ve çinko kombinasyonundan yapılmış bir Çinko anot çubuğu .

34 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Anot çubuğu çürük yumurta kokusuna neden olabilir mi?

Her bir su ısıtıcısı, tank içindeki korozyonu geçici olarak sınırlamak için bir magnezyum anot çubuğu ile donatılmıştır. Çoğu durumda, sülfür kokusuna , su ısıtıcısında halihazırda mevcut olan orijinal anot ile temas eden yüksek magnezyum içerikli su neden olacaktır .

Bir anot çubuğunun maliyeti nedir?

Anot Çubuğu - 20-50 $
Tesisatçılar her beş yılda bir yeni bir anot çubuğu almanızı önerir. Çubuğun kendisi sadece 20-50 dolar ve uygun talimatlar ve önlemlerle bu bakımı kendi başınıza yapabilirsiniz. Anot çubuğu , tankınızın içinin aşınmasını önler. Bunu korozyonu kendine çekerek yapar .

Hangisi daha iyi magnezyum veya alüminyum anot çubuğu?

Daha sert su için, ısıtıcınız için bir alüminyum anot çubuğu en iyi seçimdir ve yumuşak suya sahip bir bölgede yaşıyorsanız, magnezyum anot çubuğu en iyi seçiminizdir. Alüminyum anotlar, magnezyum anot çubuklarından daha ucuz olma eğilimindedir. Bir magnezyum çubuk genellikle bir alüminyum çubuktan daha az dayanır .

Bir anot çubuğuna mı ihtiyacınız var?

Bir Suburban Şofben tarafından bir Anot Çubuğunun gerekli olmasının nedeni, Suburban Su Isıtıcısının deposunun çelik bir tank üzerinde cam emaye kullanmasıdır. Emaye herhangi bir nedenle çatlarsa çeliği suya maruz bırakacak ve çelik emayedeki bir iğne deliğinden bile paslanmaya başlayacaktır.

Anot çubuğunu su ısıtıcısından çıkarabilir misiniz?

Su ısıtıcı anot kaldırılırsa, büyük ölçüde ısıtıcının ömrünü azaltacaktır. Sen tankın dışında bir su ısıtıcı üzerinde her şeyi değiştirebilir.

Su ısıtıcımdaki anot çubuğunu değiştirmeli miyim?

Çubuğun kendisi artık işini yapamayacak kadar aşındığında, tank kısa sürede paslanır, sızıntı yapar ve değiştirilmesi gerekir . Ancak, şofben anot çubuğunu arızalanmadan önce değiştirirseniz , yaklaşık her beş yılda bir şofbeninizin ömrünü iki katına çıkarabilirsiniz.

Anot çubuğunu değiştirmek için çok mu geç?

Anot çubukları ya magnezyumdan ya da bir alüminyum-çinko alaşımından yapılır. Dezavantajı ise anot çubuğunu değiştirmek için çok uzun süre beklerseniz çok geç olabilir. Beş yıldan fazla bir süre geçtiyse, su ısıtıcısını kurtarmak için çok geç olabilir.

Bir anot çubuğunu kesebilir miyim?

Anot çubuğunu ihtiyacınız olan uzunlukta kesebilirsiniz . Anot çubuğunu kesmenin en iyi yolu demir testeresidir. Kesimi düzeltmek ve çubuğu takmak için bir eğe kullanın.

Bir su ısıtıcısı anot çubuğu için hangi boyutta sokete ihtiyacım var?

1-1/16" soket . Bir 1/2" sürücü soketi , bir uzatma (6" ila 12") ve uzun saplı bir lokma anahtar veya daha iyisi varsa bir kesici çubuk kullandığınızdan emin olun. Yeni anot çubuğu üzerinde iki tur Teflon bant kullanın.

Anot çubuğu ne işe yarar?

Su Isıtıcınızı Koruma
Anot çubuğu , su ısıtıcılarında korozyon ve paslanmayı yavaşlatmak için tasarlanmış bir parçadır. Su magnezyumu aşındırdığında, anot çubuğu , tankın çeliği etrafında koruyucu bir bariyer oluşturan elektronları tanka bırakır.

Bir su ısıtıcısı için en iyi anot çubuğu nedir?

Alüminyum. Alüminyum ve alüminyum/çinko anot çubukları , magnezyum kurban çubuklarına benzer şekillerde kullanılır. Bununla birlikte, alüminyum çubuklar , sülfatlı suyu ısıtan bir su ısıtıcısı için daha iyi bir seçimdir. Kurban anotlar, sülfatları hidrojen sülfürlere dönüştürür.

Elektrikli anot çubukları çalışır mı?

Suyunuz kükürt kokusu aldığında, genellikle sıcak su ısıtıcınızdaki anot çubuğunu içerir. Bu çubuk , ısıtıcınızın ömrünü uzatan aşındırıcı elementleri çekmek için tasarlanmıştır. Anot Çubuğu Karşılaştırması.
Güçlendirilmiş Anot Çubuğu Normal Kurban Anot Çubuğu
Antibakteriyel Etkinliği Harika Çinko çubuklar için Orta/Mükemmel

Sıcak su ısıtıcım neden alttan sızdırıyor?

Tank sızdırıyorsa , suyun yavaş yavaş dışarı sızmasına ve tankın dibinde birikmesine neden olan dahili bir sorun vardır. Genellikle, temel neden, tank içinde tortu birikmesidir. Depodan düzenli olarak tortu tahliye edilmediğinde, çelik tankın çatlamasına ve paslanmasına neden olmaya başlayacaktır.

Anot çubukları evrensel midir?

Bulmaları imkansız. Şimdi onları sattığını öğrendiğime göre, anot çubukları evrensel mi? A: Bir anot çubuğu , bir çelik çekirdek tel ve altıgen başlı etrafına dökülen alüminyum veya magnezyumdur. Konut tipi ısıtıcılar için tüm anotlar aynı çaptadır - 3/4 inç.

Sıcak suyum neden lağım gibi kokuyor?

Kanalizasyon kokusuna , muhtemelen, musluk açıldığında ortaya çıkan gaz üreten tahliyenizdeki bakteriler neden olur. Genellikle sıcak su ısıtıcınızda düşük sıcaklıklarda çalıştırıldığında veya belirli bir süre kapatıldığında oluşan bakterilerden kaynaklanır. Hidrojen sülfür, 'ye kadar düşük seviyelerde koklanabilir.

Anot çubukları ne kadar dayanır?

Anot çubukları genellikle yaklaşık üç ila beş yıl dayanabilir, ancak bu gerçekten çoğunlukla suyunuzun kalitesine ve su ısıtıcınızdan ne kadar su geçtiğine bağlıdır.

Bir sıcak su ısıtıcısının kötüye gittiğinin belirtileri nelerdir?

İşte sıcak su ısıtıcınızın düzgün çalışmadığını ve muhtemelen servis gerektirdiğini gösteren birkaç işaret.
 • Kötü Su Kalitesi.
 • Sızıntı
 • Tutarsız Sıcaklık.
 • Suyun Isınması Sonsuza Kadar Sürer.
 • Geceleri Çarpan Şeyler: Şofbeniniz.
 • Yaş.