Amazon API'mi nasıl kontrol ederim?

Sordu: Cheryll Azcarai | Son Güncelleme: 8 Ocak 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem web geliştirme
5/5 (482 Görüntüleme. 15 Oy)
Amazon Web Servisleri (AWS)
 1. Adım 1 – Amazon Associates'te Oturum Açın . Amazon'daki API Kimlik Bilgileri sayfasına erişmek için BURAYI TIKLAYIN.
 2. Adım 2 - Giriş Amazon Web Services (AWS) yönetme Kimlik butonuna tıklayın.
 3. Adım 3 – Yeni Erişim Anahtarı Oluşturun.
 4. Adım 4 - Kopyalama, yapıştırma ve Yeni Erişim Tuşları indirin.

Ayrıca, bir Amazon API'si var mı?

Evet. Amazon , Amazon Web Servisleri için bir API'ye sahiptir. Amazon PHP, Java gibi her çerçeve ve dil için kendi API sağlar. Onların API'leri onların Github sayfasında mevcuttur.

Ayrıca, Amazon satış ortağı bağlantımı nasıl bulabilirim? Amazon ana sayfasının en altına kaydırarak başlayın. Aradığınız “bir Ortaklık Bağlantı ol.” Yani Amazon Ortaklık programı hakkında çok sayıda bilgi ile sıçrama sayfasına gitmelidir. Başlamak için "Şimdi Katıl" düğmesini tıklayın.

Yukarıdakilerin yanı sıra Amazon API'yi nasıl kullanırım?

 1. Bir Amazon ortağı olarak kaydolun.
 2. Siteniz için reklam materyali almak için Ürün Reklam API'sı ile iletişime geçin.
 3. Sitenizin bir ortak olarak barındırmasını istediğiniz bağlantı türlerini seçin.
 4. Amazon size bir hata mesajı verirse Ürün Reklamcılığı isteklerinizi yeniden gönderin.

Amazon API'si ücretsiz mi?

Ücretsiz Katman. Amazon API Geçidi serbest katmanlı DİNLENME API'leri için alınan bir milyon API çağrıları, HTTP API'leri için alınan bir milyon API çağrıları ve bir milyon mesaj ve 12 aya kadar ayda WebSocket API'leri için 750,000 bağlantı dakika içerir.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Amazon Ürün API'sine nasıl erişebilirim?

Erişim Anahtarı Kimliğinizi ve Gizli Anahtarınızı Nasıl Alabilirsiniz?
 1. Amazon Associates Program ana sayfasına gidin ve hesabınıza giriş yapın.
 2. Sayfanın üst kısmındaki Ürün Reklamcılığı API'sı bağlantısını tıklayın:
 3. Erişmek/kaydolmak için düğmeye tıklayın.
 4. Bir sonraki ekranda bir istem alırsanız, Güvenlik Kimlik Bilgilerine Devam Et'e tıklayın.

AWS'de API nedir?

Aptallar için Amazon Web Servisleri
Şimdi, bu entegre koleksiyonun tepesinde AWS uygulama programlama arabirimi (kısaca API ) bulunur: Özünde, bir API , bir bilgi işlem kaynağıyla iletişim kurmanın bir yolunu temsil eder. AWS ile ilgili olarak, AWS API'sini kullanmadan hiçbir şey yapılmaz.

Amazon API'si ne anlama geliyor?

Amazon'un Ürün Reklamcılığı API'sı (eski adıyla Amazon Associates Web Service (A2S) ve bundan önce Amazon E-Commerce Service (ECS) olarak bilinir), uygulama programcılarının Amazon'un ürün kataloğu verilerine erişmesini sağlayan bir web hizmeti ve uygulama programlama arabirimidir ( API ). .

API ağ geçidi yük dengeleme yapar mı?

Yük Dengeleme : API Ağ Geçidi , istekleri en verimli şekilde işlemek için bir yük dengeleyici olarak çalışabilir. Belirli bir hizmetin farklı düğümlerine gönderdiği istek yükünün kaydını tutabilir. Bir API Ağ Geçidi , bir hizmet örneğinin her bir düğümünden gelen temel yanıt süresini kaydedebilir.

API ne için kullanılır?

Bir uygulama programı arayüzü ( API ), yazılım uygulamaları oluşturmak için bir dizi rutin, protokol ve araçtır. Temel olarak bir API , yazılım bileşenlerinin nasıl etkileşime girmesi gerektiğini belirtir. Ayrıca API'ler , grafik kullanıcı arabirimi (GUI) bileşenlerini programlarken kullanılır .

API nasıl çalışır?

API , Uygulama Programlama Arayüzü anlamına gelir. API , iki uygulamanın birbiriyle konuşmasına izin veren bir yazılım aracısıdır. Başka bir deyişle, API , isteğinizi talep ettiğiniz sağlayıcıya ileten ve ardından yanıtı size geri ileten habercidir.

API ağ geçidi nedir ve nasıl çalışır?

API Ağ Geçidi , sisteme tek giriş noktası olan bir sunucudur. API Ağ Geçidi , istek yönlendirme, oluşturma ve protokol çevirisinden sorumludur. İstemcilerden gelen tüm istekler önce API Gateway'den geçer . Ardından istekleri uygun mikro hizmete yönlendirir.

API ağ geçidini nasıl kurarım?

API anahtarını gerektirecek bir API yöntemini yapılandırmak için
AWS Management Console'da oturum açın ve https://console adresinden API Gateway konsolunu açın. aws .amazon.com/ apigateway / . API Ağ Geçidi ana gezinme bölmesinde Kaynaklar'ı seçin. Kaynaklar altında, yeni bir yöntem oluşturun veya mevcut bir yöntemi seçin. Yöntem İsteği'ni seçin.

REST tabanlı API nedir?

RESTful API , verileri GET, PUT, POST ve DELETE için HTTP isteklerini kullanan bir uygulama programı arabirimidir ( API ). REST teknolojisi genellikle daha sağlam Basit Nesne Erişim Protokolü (SOAP) teknolojisine tercih edilir, çünkü REST daha az bant genişliğinden yararlanarak internet kullanımı için daha uygun hale getirir.

API çağrısı nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, API'leri kullanarak bir sunucuya her çağrı yaptığınızda, bu bir API çağrısı olarak sayılır. Örneğin, her oturum açtığınızda, bilgisayarınızda veya bir uygulamada bir soru sorun, aslında bir API çağrısı yapıyorsunuz. API çağrısı , API kurulduktan ve kullanıma hazır hale getirildikten sonra gerçekleşen süreçtir.

API ağ geçidi nedir?

API ağ geçidi , bir istemci ile bir arka uç hizmetleri koleksiyonu arasında yer alan bir API yönetim aracıdır. Bir API ağ geçidi , tüm uygulama programlama arabirimi ( API ) çağrılarını kabul etmek, bunları yerine getirmek için gereken çeşitli hizmetleri toplamak ve uygun sonucu döndürmek için bir ters proxy görevi görür.

API ağ geçidinin faydaları nelerdir?

API Ağ Geçitlerinin Faydaları
 • Daha basit kod (hizmetleriniz ve müşterileriniz için)
 • Daha düşük kümülatif gecikmeler.
 • İstekler tek ve tutarlı bir yaklaşımla yönetildiğinden, geliştirilmiş güvenlik.
 • Değerli mikro hizmetlerde daha az yük.
 • Tam metrikler.

Ürün API'si nedir?

Ürün API'si , ürün kataloğunuzu yönetmek için bir Ürün API'sinin kullanılmasıdır. Ürün API'si , verimli bir şekilde çalışmak için herhangi bir alışveriş veya e-ticaret ürün sayfasından kapsamlı bilgileri otomatik olarak çıkarır.

AWS REST API'yi nasıl oluştururum?

Yeni bir REST API Oluşturun
 1. AWS Management Console'da Hizmetler'e tıklayın ve ardından Uygulama Hizmetleri altında API Ağ Geçidi'ni seçin.
 2. API Oluştur'u seçin.
 3. Yeni API'yi seçin ve API Adı için WildRydes girin.
 4. Uç Nokta Türü açılır menüsünde Edge'i optimize edilmiş halde tutun.
 5. API Oluştur'u seçin.

API proxy'si nedir?

API proxy'si , arka uç hizmetlerinizi kullanmak isteyen geliştiricilere yönelik arayüzünüzdür. Bu hizmetleri doğrudan kullanmalarını sağlamak yerine, oluşturduğunuz bir Edge API proxy'sine erişirler. Bir proxy ile aşağıdakiler gibi katma değerli özellikler sağlayabilirsiniz: Güvenlik.

API yönetim aracı nedir?

API yönetim platformu , çevrimiçi bir hizmetin arka ucunu çok fazla sorgudan aşağı düşmekten korumak için müşteri istekleri için vekil görevi gören bir araçtır . Platform bunu müşteriler, uygulamalar veya iş ortakları ve API tüketerek istekleri aktararak yapar.

Amazon ortakları ne kadar kazanıyor?

Ancak, yukarıda belirtildiği gibi, bir Amazon bağlı kuruluş web sitesinden 100 ila 25.000 ABD Doları arasında para kazanabilirsiniz . Sitenizin trafiği zayıfsa , kazanabileceğiniz tek kuruş yok. Ayrıca, blogunuza gelen çok sayıda ziyaretçi varsa daha fazla kazanabilirsiniz .