Aprilaire nemlendiricimi nasıl kontrol edebilirim?

Sordu: Arnaldo Carnice | Son Güncelleme: 3 Ocak 2020
Kategori: ev ve bahçe iç çevre kalitesi
4.9/5 (182 Görüntüleme . 41 Oy)
Nemlendirici çalışmasını kontrol etmek için, “Test / Reset” için düğmeyi ayarlayın, su eyer vanası açıktır ve elektrik ünitesine olmadığından emin olun. Fırın fan motoru işletim olmalı ve fırın işlevine Aprilaire Nemlendirici için ısı çağrısında.

Bunu göz önünde bulundurarak Aprilaire nemlendiricimin çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım?

Bir nemlendiricinin düzgün çalışıp çalışmadığını belirlemenin birkaç yolu vardır. Her şeyden önce, nemlendirici açıldığında sesli bir tıklama, ardından nemlendirici fanının sesi duyulmalıdır. Buna ek olarak, su nemlendirici altındaki boşaltma borusu içinden geçen görülmelidir.

Ayrıca, nemlendirici solenoidimin kötü olup olmadığını nasıl anlarım? Multimetrenin solenoide yaklaşık 24 volt AC gösterdiğini görebilirsiniz. Bu gerilim görüntülenen görmek ve selenoid su nemlendirici akımına izin veren değilse, o zaman selenoid kusurlu ve ihtiyaçları değiştirilmesi.

Ayrıca, Aprilaire nemlendiricim neye ayarlanmalıdır?

Aprilaire nemlendiriciler , 70F'lik bir iç mekan sıcaklığında dış sıcaklık 20F veya daha yüksek olduğunda her zaman %35'lik bir bağıl nem seviyesini koruyacak şekilde tasarlanmıştır.

Aprilaire nemlendiricim neden çalışmıyor?

Aprilaire Nemlendirici su almıyor . Su giriş valfi, suyun nemlendiriciye girmesine izin vermek için açılan, elektrikle kontrol edilen bir valftir. Su giriş vanası tıkanmış ya da kusurlu ise, Humidifier su ile doldurmak değildir. Zamanla, sele valfi tortu veya kalsiyum birikintileri ile tıkanabilir.

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Aprilaire filtrelerini temizleyebilir misin?

Aprilaire'in nem gidericileri, yeniden kullanılabilir yıkanabilir filtrelerle donatılmıştır . Aprilaire , nem alma cihazınızın filtresini yılda en az bir kez temizlemenizi önerir. Düzenli temizlik , nem alma cihazının performans seviyesini optimize edecektir . Aprilaire filtrelerine erişmek ve kaldırmak kolaydır.

Fırın nemlendiricisi sıcak mı yoksa soğuk su mu kullanmalı?

Aprilaire evaporatif nemlendiriciler sıcak , soğuk , sert veya yumuşak su ile çalışabilir. Buharlaşma oranını artırmak için HVAC sisteminin ısı çağrısından gelen ısıyı desteklediği için sıcak su tercih edilir. Tüm Aprilaire nemlendiriciler , ister sıcak su ister sıcak hava olsun, buharlaşmanın gerçekleşmesi için bir miktar ısı kaynağına ihtiyaç duyar.

aprilaire 2200 filtremi ne sıklıkla değiştirmeliyim?

Filtre kullanımı ile daha verimli hale üzere tasarlanmıştır. Genellikle yılda bir kez değiştirilmelidir.

Nemlendirici sürekli çalışmalı mı?

Nemlendirici , yalnızca fırın fanı çalışırken havaya nem verebilir. "Otomatik" ayarı fanı sadece fırın açıkken ve evi ısıtırken çalıştıracak , "Manuel" veya "AÇIK" ayarı ise fanın sürekli çalışmasını sağlayacaktır.

Bir fırın nemlendiricisi ne kadar su kullanır?

Seçtiğiniz modele ve evinizin boyutuna bağlı olarak, fırın çalışırken bir nemlendirici günde 1,5 ila 12 galon kullanır . Bu minimum su miktarı, nemi istediğiniz seviyeye çıkarmak için yeterlidir, ancak su faturanızda bir fark görmeniz için yeterli değildir.

Aprilaire nemlendiricim neden sızdırıyor?

Tahliye hattını her yıl veya gerektiğinde değiştirin. Su Paneli Evaporatörü veya kireç kontrol parçası - tıkanmış bir su paneli evaporatörü kireç kontrol parçasının tortu ile dolmasına ve tahliye ağzını tıkayarak sızıntıya neden olabilir.

Nemlendiricim kışın yüzde kaça ayarlanmalıdır?

Yine bir nemlendiriciniz varsa, kışın onu açarak nemi yönetmek isteyebilirsiniz. Kış aylarında iç mekan nem seviyesinin %30 - %40 olması tavsiye edilir. Ayrıca nem için canlı ev bitkileri ekleyebilir veya hesting sisteminizin yanına su havzaları yerleştirebilirsiniz.

Nemlendirici ile uyumak sizi hasta edebilir mi?

Nemlendiriciler kuru havanın neden olduğu sorunları hafifletebilir. Ayrıca, soğuk buharlı nemlendiriciler , soğuk algınlığı veya diğer solunum rahatsızlıklarının semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Ancak dikkatli olun: Nemlendiriciler faydalı olmalarına rağmen, düzgün bir şekilde korunmazlarsa veya nem seviyeleri çok yüksek kalırsa sizi gerçekten hasta edebilirler.

HRV'mi kışa nasıl ayarlayabilirim?

HRV'nizi kullanmak için ipuçları
Sıcak havalarda en yüksek ayara kontrolünü ayarlayın; hava soğudukça ayarı düşürün. Kışın , nem alma cihazını pencerelerde yoğuşmayı önleyecek kadar düşük ayarlayın . Kapatmak veya HRV'yi fişten çekmeyin.

Fırın nemlendiriciler küf yapar mı?

Bir fırın nemlendiricisinin içi nemli bir ortam olduğundan küf oluşumu riski altındadır. Nemlendiricinin içindeki emici dolguda veya iç duvarlarda küf oluşabilir . Küf oluşumu kontrol edilmezse, fırın küf sporlarını evinize üfleyebilir.

Bir eve nemlendirici koymak için en iyi yer neresidir?

Yatak odasına nemlendirici yerleştirme
Odada daha fazla insan, daha büyük nemlendirici anlamına gelir. Büyük bir nemlendiriciniz varsa , en iyi yer odanızın köşesi olacaktır. Daha rahat uyumanıza yardımcı olması için soğuk buharlı bir nemlendirici kullanıyorsanız, nemlendiriciyi yatağın yanına yerleştirmek iyi bir fikirdir.

Nemlendiricimi nereye yerleştirmeliyim?

Nemlendiriciyi nereye yerleştirmelisiniz?
  • Yatak: Nemlendiricinizi yatağınızdan birkaç metre uzağa yerleştirmenizi öneririz - en az 3 fit kadar iyidir (Soğuk algınlığından hastalandınız mı?
  • Bunları zeminde kullanabilmenize rağmen, zeminden en az 2 fit yüksekte yerleştirmek idealdir.

Su solenoid valfini nasıl test edersiniz?

  1. Adım 1 - Solenoid Valfi bulun. Elektronik su sayacını musluktan çıkarın ve bir tornavida kullanarak arkasını çıkarın.
  2. Adım 2 - Bir Multimetre ile Test Edin. Solenoid valfi test etmenin en hızlı yolu, doğrudan ona bir şarj uygulamaktır.
  3. Adım 3 - Bir Ev Yapımı Testi Gerçekleştirin.

Bir solenoid valfi nasıl test edersiniz?

Solenoid valf bobininin testi multimetre ile de yapılabilir.
  1. Solenoid valfi açın, konektör fişini çıkarın ve güç olup olmadığını test etmek için multimetreyi kullanın.
  2. Solenoid valfi açın ve emişinin uygun olup olmadığını görmek için ince çelik teli bobine yaklaştırın.

Nemlendiricimin yardımcı olup olmadığını nasıl anlarım?

Nemi kontrol edin ve oda özellikle yoğun ve nemli hissediyorsa, perdeler ve yastıklar nemli hissediyorsa veya pencerelerde veya pencere pervazlarında yoğuşma oluşuyorsa, bunların tümü odadaki nemin çok yüksek olduğuna işaret ediyorsa , derhal azaltın.

Bir solenoidi tamir edebilir misin?

Bazen solenoid içindeki yüksek voltajlı kontaklar yanabilir, karbonlaşabilir veya yapışabilir, bu da başlamama durumuna neden olabilir. Marş motoru solenoidinin yeni bir marş motoruyla değiştirilmesi her zaman yapılmak zorunda değildir. Solenoid , diğer tüm bileşenler gibi onarıma elverişlidir ve bu şekilde tasarruf sağlanabilir .