aprilaire nem alma cihazı filtremi nasıl temizlerim?

Sordu: Tanner Hoffschild | Son Güncelleme: 13 Nisan 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
3.9/5 (1.253 Görüntüleme . 45 Oy)
Aprilaire Filtreleri Nasıl Temizlenir
 1. Nem alma cihazını fişten çekin.
 2. Makine içindeki filtre dışarı çekmek için nem alma tarafındaki kapağını açın.
 3. 1 yemek kaşığı karıştırın.
 4. Filtreyi ılık akan su ile durulayın.
 5. Filtrenin tamamen kurumasını bekleyin.
 6. Filtresini değiştirin ve erişim panelini kapatın.
 7. Nem alma cihazını tekrar prize takın.

Ayrıca, nem giderici filtreleri yıkayabilir misiniz?

Filtreyi temizlemek için yeterlidir sadece ılık su musluk altında hafifçe yıkayın veya başka hafifçe filtreyi vakum olabilir. Filtreyi yıkamak için tercih yüzden Şahsen ben bir nem giderici filtre için oldukça güçlü olmak bir elektrik süpürgesi içine çekilmesini bulabilirsiniz. Tüm toz yıkandıktan sonra filtreyi bir çay havluyla silerek kurulayın.

Yukarıdakilerin yanında, aprilaire filtrelerini temizleyebilir misiniz? Aprilaire'in nem gidericileri, yeniden kullanılabilir yıkanabilir filtrelerle donatılmıştır . Aprilaire , nem alma cihazınızın filtresini yılda en az bir kez temizlemenizi önerir. Düzenli temizlik , nem alma cihazının performans seviyesini optimize edecektir . Aprilaire filtrelerine erişmek ve kaldırmak kolaydır.

Basitçe, aprilaire filtresini ne sıklıkla değiştirmeliyim?

dokuz ila on iki ay

Aprilaire'imin çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım?

Su senin nemlendirici gelen drene değilse, öncelikle Aprilaire Nemlendirici düzgün çalışıp çalışmadığını belirlemek gerekir. Bunu, termostatınızdaki ısı sıcaklığını mevcut oda sıcaklığının 5 derece üzerine çıkararak ve manuel nem ayarlayıcınızı nem isteyecek şekilde ayarlayarak yapabilirsiniz.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Aprilaire'im neye ayarlanmalı?

Aprilaire nemlendiriciler, 70F'lik bir iç ortam sıcaklığında, dış sıcaklık 20F veya daha yüksek olduğunda her zaman %35'lik bir bağıl nem seviyesini korumak üzere tasarlanmıştır.

aprilaire'i nasıl kapatabilirim?

“Kapalı” konumuna nemlendirici kontrol kadranı ayarını çevirin. Eğer nemlendirici üzerinde selenoid vana duyana kadar yavaşça düğmesini saat yönünde çevirin “seçeneğini tıklayın.” Eğer selenoid vana kapalı “click” sesi duyana kadar sonra, yavaş yavaş kadranı saat yönünün tersine çevirin.

Benim aprilaire neden sızdırıyor?

Tahliye hattını her yıl veya gerektiğinde değiştirin. Su Paneli Evaporatörü veya kireç kontrol parçası - tıkanmış bir su paneli evaporatörü kireç kontrol parçasının tortu ile dolmasına ve tahliye ağzını tıkayarak sızıntıya neden olabilir. Solenoid valf - valften geçen su akışının doğru yönde olduğundan emin olun.

Nemlendirici filtreyi sirke olmadan nasıl temizlersiniz?

Teraziyi temizlemek için yarım buçuk beyaz sirke ve su karışımı dökün ve yaklaşık otuz dakika bekletin. Ardından, ölçek kaybolana kadar bir fırça veya 3M yeşil ped ile ovalayın. Durulamayın. Sirke kalıntısı, gelecekte birikmeyi önlemeye yardımcı olacak ve ayrıca havaya hoş bir tat katacaktır.

Tüm nemlendiricilerin filtreleri var mı?

Soğuk buharlaştırma, sıcak buharlaştırma ve sıcak buharlı nemlendiricilerin tümü filtrelere ihtiyaç duyar . Herhangi bir ısı olmadan ses titreşimleri ile buğu oluşturan ultrasonik nemlendiricilerde filtre kullanılmaz . Bazı daha büyük buharlaştırma ve buharlı nemlendiriciler , temizlenebilen kalıcı filtreleme tepsileri sunar.

Nem alma cihazını sürekli olarak çalıştırmak güvenli midir?

Özetlemek gerekirse, nem alma ünitenizi günde en az 12 saat çalıştırın . Bu iyi bir temel kuraldır. Yine, her gün bu programa bağlı kalmazsanız sorun değil, ancak aileniz nem alma ünitenizi ne kadar çok çalıştırırsa , tüm yıl boyunca o kadar taze ve temiz olacağını unutmayın.

Nem alma cihazından gelen su içilebilir mi?

Nem alma cihazından gelen su, içinde temiz ve güvenli olmasını engelleyen bir dizi sağlıksız - hatta ölümcül - kirletici içerebilir. Kullanımı olmasına rağmen, bir nem gidericiden üretilen su gerçekten içilebilir değildir.

Nem alma cihazımdaki kahverengi şey nedir?

Yapışkan bir madde, nem giderici haznesinin altını ve kenarlarını kaplayabilir. Havadaki bakteri ve küf sporları, oluşan slime'ın nedenidir. Büyümeye devam ederse, slime kokuşmuş bir aromaya sahip olmaya başlayabilir.

Nem alma cihazını ne sıklıkla temizlemelisiniz?

Havadan o nem tüm (sürece 'ayrı bir drenaj içine doğrudan suyun pompalanması yeniden) poşetli kovada biter. Kirli hızlı ve ihtiyaçlarını alabilirsiniz Bunun anlamı her üç haftada bir kere sık kullanım sırasında kabaca temizlenecek. Kepçeye hafif bir sıvı sabun ve su ilave edilir. Ardından nazikçe fırçalayın ve durulayın.

Nem alma cihazını filtresiz çalıştırabilir misiniz?

Poşetli bakım gerektiriyor mu? Evet. Yerinde bir filtre olmadan dehumidifier çalıştırmayın.

Nem alma cihazımı nasıl temiz tutarım?

Nem Alma Cihazları Temizleme
 1. Küf, küf ve bakteri oluşumunu önlemek için kovayı düzenli olarak temizleyin.
 2. Temizlemek için kovayı çıkarın ve kısmen temiz su ve az miktarda yumuşak deterjanla doldurun. Kovanın etrafında döndürün, boşaltın ve suyla durulayın.

Nem gidericiler küfü öldürebilir mi?

Küf , büyümesine yardımcı olacak fazla nem olmadığında bile havada veya yüzeylerde "hareket halinde" kalır. Yani, soruyu cevaplamak için, nem alıcılar kalıp öldürmek DEĞİL, ama onlar nemi azaltarak bunu önlemek yoktur. Evinizde küf sorunu varsa beklemeyin. Küf , su kaynağı olduğu sürece yayılır.

GE nem alma cihazım neden su toplamıyor?

Nem alma cihazınız su yapmıyorsa ve ortam sıcaklığının 65 derece Fahrenhaytın üzerinde olduğunu doğruladıysanız, fan motorunuz arızalı olabilir. Düzgün çalışması için, bir nem alma cihazının don veya buz oluşumunu önlemek için evaporatör serpantinleri boyunca yeterli miktarda hava üflemesi gerekir.

Bir GE nem alma cihazındaki hava filtresini nasıl değiştirirsiniz?

Nem Alma Cihazı - Hava Filtresi
 1. Kovayı çıkarın.
 2. Filtreyi Kullanım Kılavuzundaki talimatlara göre çıkarın. Kullanım Kılavuzunun bir kopyasını indirin.
 3. Filtreyi ılık, sabunlu suyla temizleyin.
 4. İyice durulayın ve değiştirmeden önce tamamen kurumasını bekleyin.
 5. Düğmeye 3 saniye basarak filtre hatırlatma zamanlayıcısını sıfırlayın.

Nem alma cihazını nasıl sıfırlarsınız?

Nem Alma Cihazınızı Sıfırlama
Güç kablosunu elektrik prizinden çıkarın ve nem alma cihazını tekrar prize takmadan önce beş dakika bekleyin. Cihaz, kontrollerde programlanmış tüm ayarları temizleyerek sıfırlanmalıdır . Kontrolleri ayarlayın ve nem alma cihazını normal şekilde çalıştırın.

Bir GE nem alma cihazını nasıl tamir edersiniz?

GE Nem Alma Cihazında Sorun Giderme
 1. Güç kablosunu bir elektrik prizine sağlam bir şekilde takın.
 2. Prizin güç alıp almadığını görmek için elektrik prizine başka bir elektrikli cihaz bağlayın.
 3. Gerekirse devre panelinizdeki atmış sigortaları değiştirin veya devre kesicileri sıfırlayın.
 4. Su kovasının dolu olup olmadığını kontrol edin ve gerekirse kovayı lavaboya boşaltın.

Nem alma cihazından küf nasıl çıkarılır?

Su sepetini temiz su ile yarıya kadar doldurun. Kullanılan her galon su için bir çay kaşığı bulaşık deterjanı ekleyin. Küf ve kalıntıları gevşetmek için su sepetinin içindeki suyun etrafında döndürün. Sepetin içindeki görünür küfleri temizlemek için yumuşak kıllı bir sert fırça kullanın.