Swift kodunu nasıl yorumlayabilirim?

Soruldu: Frances Mewissen | Son Güncelleme: 1 Haziran 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem programlama dilleri
4.9/5 (470 Görüntüleme. 39 Oy)
Swift'de iki tür yorum vardır:
  1. Tek Satır Yorumu . Swift, iki eğik çizgi ile başlayan herhangi bir satırı // olarak tek bir satır yorumdur. İki eğik çizgiyle // başlayan her şey derleyici tarafından yok sayılır.
  2. Çok Satırlı Yorum . Yorumunuz birden hattını içeriyorsa, içerde çevreleyebileceğim / * * /.

Bu konuda iyi bir Swift kodu nasıl yazılır?

Daha İyi Bir Swift Geliştirici Olmak için 15 İpucu

  1. Sabitlerin Okunabilirliğini İyileştirin.
  2. Asenkron Kodu Temizleyin.
  3. Opsiyonelleri Güvenle Kullanın.
  4. Varsayılan Argümanlarla Ortak Kod Kodunu Azaltın.
  5. Guard ile Yöntemleri Doğrulayın.
  6. Erteleme ile Program Kontrol Akışını Yönetin.
  7. Singleton'ları basitleştirin.
  8. Genel Yardımcı İşlevler oluşturun.

Daha sonra soru şu ki, Swift'de tür nedir? Swift'de iki tür tür vardır : adlandırılmış türler ve bileşik türler . Adlandırılmış tür , tanımlandığında belirli bir ad verilebilen bir türdür . Adlandırılmış türler arasında sınıflar, yapılar, numaralandırmalar ve protokoller bulunur. Örneğin, MyClass adlı kullanıcı tanımlı bir sınıfın örnekleri, MyClass türüne sahiptir .

Daha sonra, Swift'de tip güvenli nedir?

Swift , tür açısından güvenli bir dildir; bu, dilin, kodunuzun çalışabileceği değer türleri konusunda net olmanıza yardımcı olduğu anlamına gelir. Kodunuzun bir kısmı bir String gerektiriyorsa, güvenlik yazın , onu yanlışlıkla bir Int iletmenizi engeller.

Bankacılık terimlerinde hızlı mesaj nedir?

SWIFT , finansal kurumların standart bir kod sistemi aracılığıyla bilgi ve talimatları güvenli bir şekilde iletmek için kullandıkları bir mesajlaşma ağıdır. Kod, birbirinin yerine banka tanımlayıcı kodu (BIC), SWIFT kodu, SWIFT ID veya ISO 9362 kodu olarak adlandırılır.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Swift'in şu anki sürümü nedir?

Swift 1.2, 8 Nisan 2015'te Xcode 6.3 ile birlikte piyasaya sürüldü. Swift 2.0, WWDC 2015'te duyuruldu ve 21 Eylül 2015'te App Store'da uygulama yayınlamak için kullanıma sunuldu. Swift 3.0, 13 Eylül 2016'da yayınlandı. Swift 4.0, 19 Eylül 2017'de yayınlandı.

Swift öğrenmek ne kadar zor?

Swift'i öğrenmek kolaydır.
Apple bunu eğitim düşünülerek tasarladı. Apple güzel tasarımıyla tanınır ve Swift dili de bir istisna değildir. Apple'ın Mühendisleri, Swift'i profesyonel geliştiriciler için yeterince güçlü olacak şekilde tasarlarken, yine de anlaşılması kolay!

Swift kodum nedir?

SWIFT kodu , bir banka şubesini temsil eden 8 veya 11 basamaklı bir dizidir. Uluslararası para gönderirken bir tane kullanmanız gerekecek.

Swift öğrenmeye değer mi?

Swift programlama dilini öğrenmeye değer . Dil piyasada yenidir, aynı zamanda çok gelişmiştir ve bu dili öğrenmenin gerçekten iyi bir zaman ve çaba yatırımı olduğu için birçok avantaj sunar. Swift güvenlik knot iOS diğer dillere göre daha iyidir.

Swift hangi dile benzer?

Swift, Ruby ve Python gibi dillere Objective-C'den daha benzer. Örneğin, Python'da olduğu gibi Swift'de ifadeleri noktalı virgülle bitirmek gerekli değildir.

Swift nesne yönelimli mi?

OOP( Nesne Yönelimli Programlama), neredeyse tüm modern programlama dillerinin üzerinde durduğu üç harfli sihirli bir kelime. SWIFT , APPLE'ın trend dili de bundan farklı değil. OOP kavramları, SWIFT'in bel kemiğidir. Bu yüzden çocuklar, temel OOP kavramlarını HIZLI bir şekilde tekrar gözden geçirmenin zamanı geldi.

Swift'in ne için kullanılır?

Swift , Apple tarafından geliştirilen bir programlama dilidir. Apple İzle ve Apple için olduğu kadar, bilgisayar programları ve iOS, MacOS X ve Linux için mobil uygulamalar oluşturmak için kullanılır. İlk olarak 2 Haziran 2014'te piyasaya sürüldü. Swift , Objective-C programlama diline benzer ve oldukça uyumludur.

Swift'de açma kuvveti nedir?

Zorla açma veya zorla - ambalajı açma veya zorla açma , önceki gönderinin çoğunun aslında hakkında olduğu tekniktir. Bir ! İsteğe bağlı bir değerden sonra, sıfır olup olmadığını kontrol etmek zorunda kalmadan otomatik olarak açmak için.

Swift'de seçenekler nelerdir?

Swift'de isteğe bağlı, değer tutabilen veya değer içermeyen bir türdür. Opsiyonlar bir ekleyerek yazılır? herhangi bir türe: Bu, yalnızca nil olarak ayarlanabilen bir İsteğe Bağlı değerdir ve bu, bir isteğe bağlı türü belirtmeden orta adı nil değerini ilettiğimizde hatanın nedenidir.

Swift'de tuple nedir?

Swift'de bir Tuple, birden çok değeri tek bir değerde saklamanın düzgün bir yoludur. Muhtemelen bir dönüş işlevinde veya sınıfında demetlerle karşılaşacaksınız. Bu nedenle, bir demet temelde birbiriyle yakından bağlantılı bir değerler koleksiyonunu temsil etmenin bir yoludur.

Swift dinamik bir dil midir?

Swift'in kendisi statik olarak yazılmıştır. Cocoa ile kullanıldığında, size dinamik sınıfları, mesajları ve hepsini kullanma yeteneği veren objektif-c çalışma zamanı kitaplığına erişim elde edersiniz. Bu, dilin kendisinin dinamik olarak yazıldığı anlamına gelmez.

Swift'de _ ne anlama geliyor?

İşlev çağrılarında _ gerekli değildir. Sadece bir ada sahip olmadığını şey belirtmek için kullanılır. İşlevinize nasıl atıfta bulunacağınızla ilgili olarak, işlev çağrısı için herhangi bir ad vermeniz gerekmez.

Swift'de sabitleri nasıl bildirirsiniz?

Swift'de sabitler let anahtar sözcüğü kullanılarak bildirilir . Değişkenlere benzer bir şekilde, let anahtar sözcüğünü, bildirmek istediğiniz sabitin adı ve ardından bir tür açıklama (iki nokta üst üste, boşluk ve ardından sabitte depolamak istediğiniz veri türü) takip eder.

Swift'de bağlayıcı nedir?

genel bakış Verileri depolayan bir özellik ile verileri görüntüleyen ve değiştiren bir görünüm arasında iki yönlü bir bağlantı oluşturmak için bir bağlama kullanın. Bağlama , verileri doğrudan depolamak yerine, bir özelliği başka bir yerde saklanan bir hakikat kaynağına bağlar.

hızlı ne demek?

Dünya Çapında Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Derneği

Swift'de .self nedir?

Swift doğru nasıl kullanılır 'self' anahtar kelime. self , örneğin kendisine başvuran bir özelliktir. Yöntemler içinde sınıf, yapı ve numaralandırma örneğine erişmek için kullanılır. Kendi kendine bir tür yöntemi (statik fonk veya sınıf fonk) erişildiğinde, bu gerçek tip (yerine bir örneği) belirtmektedir.

Swift'de bazı anahtar kelimeler nedir?

Some anahtar sözcüğü , gövde hesaplanan özelliği gibi bir değerin opak bir türe sahip olduğunu belirtir. MyFirstView kullanan koddan tür bilgilerini (“opak”) gizliyoruz. Gövde özelliğinin uygulanması, yani dalgalı parantezler arasındaki şeyler, gövde özelliğinin somut türünü belirler.