Alexa'yı Lutron'a nasıl bağlarım?

Soruldu: Uraitz Larratasegui | Son Güncelleme: 11 Nisan 2020
Kategori: ev ve bahçe akıllı ev
4.7/5 (403 Görüntüleme. 22 Oy)
Alexa özellikli cihazınızı takın , Amazon Alexa uygulamasını indirin ve Wi-Fi ağınıza bağlayın . Amazon Alexa uygulamasında “ Lutron Caseta ” becerisini etkinleştirin ve ardından “ Alexa , aygıtlarımı keşfet” deyin. Caséta sisteminizi kurun, Wi-Fi yönlendiricinize bağlayın ve Lutron Uygulamasını indirin.

Bununla ilgili olarak, Lutron gölgelerini Alexa ile nasıl kontrol ediyorsunuz?

Tek bir sesli komutla birden fazla ışığı, gölgeyi ve sıcaklığı kontrol etmek için Alexa'dan en sevdiğiniz sahneyi açmasını isteyin. Alexa için favori cihazlarınızı veya sahnelerinizi seçmek, güncellemek ve adlandırmak için Lutron Connect Uygulamasını kullanın. Sahneleriniz için, onları etkinleştirmek için 'aç' ve 'kapat' komutlarını kullanabilirsiniz.

Ek olarak, Lutron Smart Bridge'e ihtiyacım var mı? Bir Lutron Akıllı Köprüsü veya Akıllı Köprüsü PRO (herhangi bir nesil) ve en az bir caseta Kablosuz karanlık veya anahtar ya gerekir. Caséta Wireless sisteminizi kurmak için Apple® veya Android™ cihazınıza Caséta Wireless için ücretsiz Lutron Uygulamasını yüklemeniz gerekir .

Aynı şekilde, Alexa ile bir sahneyi nasıl etkinleştiririm?

Çoğu bağlı ev gadget'ı, işleri otomatik olarak veya belirli koşullara göre yapmanın bir yolunu sunar. Sahneler nasıl keşfedilir

 1. Alexa Uygulamanızı açın.
 2. Menü düğmesine dokunun.
 3. Menüde Akıllı Ev'e dokunun.
 4. Sahneler'e dokunun.
 5. Keşfet'e dokunun.

Lutron bağlantısı nedir?

Lutron Connect mobil uygulaması, RadioRA 2 veya HomeWorks QS sisteminin rahat ve sezgisel kontrolünü sağlayan, kolayca yapılandırılabilen bir uygulamadır. Lutron Connect uygulaması, dünyanın herhangi bir yerindeki bir mobil veya giyilebilir cihazdan ışıkları, gölgeleri, sıcaklığı, sesi ve tuş takımlarını kontrol edebilir.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Alexa, Lutron ile uyumlu mu?

Alexa özellikli cihazınızı takın, Amazon Alexa uygulamasını indirin ve Wi-Fi ağınıza bağlayın. Amazon Alexa uygulamasında “ Lutron Caseta ” becerisini etkinleştirin ve ardından “ Alexa , aygıtlarımı keşfet” deyin. , Caséta ve Lutron , Lutron Electronics Co., Inc.'in ABD ve diğer ülkelerde tescilli ticari markalarıdır.

Alexa, Lutron ışıklarını kontrol edebilir mi?

Lutron Electronics, ürünlerini Amazon'un Echo , Tap ve Dot ürünleriyle entegre ederek Lutron'un Caseta kablosuz aydınlatma - kontrol ürünlerinin sesle kontrolünü sağlayan en yeni akıllı ev tedarikçisi oldu. Lutron ürünlerinin sesle kontrolü , bugün Amazon'un Alexa uygulamasında yapılan bir güncelleme ile kullanılabilir.

Lutron Caseta'mı WIFI'ye nasıl bağlarım?

Ek Lutron Caséta cihazlarını bağlayın
 1. Pazar Yeri'ne dokunun.
 2. Nesneler altında, Plug-in Dimmer için Prizler'e, duvar içi anahtarlar ve dimmer için Anahtarlar ve Karartıcılar'a veya Gölge için Panjurlar ve Gölgeler'e dokunun.
 3. Şimdi Bağlan'a dokunun.
 4. Lutron Girişi alanına dokunun.
 5. Lutron kimlik bilgilerinizi (e-posta adresi ve parola) girin ve Oturum Aç'a dokunun.

Caseta kablosuz nedir?

Lutron Caseta Kablosuz dimmer ve Pico uzaktan kumanda ile en üst düzeyde rahatlığı yaşayın. Uzaktan kumanda, ışıkları AÇMA/KAPAMA ile aydınlatmanızı veya karartmanızı sağlar. Lutron Smart Bridge ve uygulamasıyla Caseta Wireless dimmerlerinizi Smartphone'unuzla her yerden kontrol edebilirsiniz.

Lutron tonları nelerdir?

Lutron gölgeleme sistemleri ışığı yayar ve parlamanın bir bilgisayar veya televizyon ekranını yıkamasını önler. Gölgeleme sistemleri aynı zamanda mobilyaları, güzel sanatları, kilimleri ve hatta ahşap yüzeyleri güneşin zararlı UV ışınlarından korur.

Lutron Connect köprüsü nedir?

Lutron Connect Bridge , bir RadioRA 2 veya HomeWorks QS sistemi ile Lutron bulutu arasında bir bağlantı oluşturarak sisteminize uzaktan erişim sağlar. iPhone, iPad veya iPod Touch ile HomeKit özellikli Connect Bridge arasındaki iletişim , HomeKit teknolojisi ile güvence altına alınır.

Lutron Caseta'nın bir göbeğe ihtiyacı var mı?

Caseta cihazları Lutron'un tescilli Clear Connect RF kablosuz protokolünü kullandığından, anahtarları ağınıza bağlamak için hub gereklidir. Bu oldukça kolay.

Lutron Akıllı Köprü Nedir?

Lutron Smart Bridge , Caseta Wireless dimmerlerin ve Serena Remote Controlled Shades'in bir akıllı telefondan, tabletten ve hatta Apple Watch giyilebilir cihazınızdan kurulumuna, kontrolüne ve izlenmesine olanak tanır.

Alexa'da bir sahne nedir?

Sahnelerle müşteriler, bir veya daha fazla cihazın önceden tanımlanmış yapılandırmasını istenen duruma ayarlamak için Amazon Echo veya Echo Dot gibi Alexa özellikli bir cihaza tek bir sesli komut verebilir. Sahneler , bir cihaz üreticisinin uygulaması aracılığıyla müşteriler tarafından yapılandırılırken, gruplar Alexa uygulamasında yapılandırılır.

Alexa'nın ışıkları kapatmasını nasıl sağlarsınız?

Ve kapatmak ampul açmak için tek yapmanız gereken “Alexa, dönüş <Cihaz adı>, üzerinde” veya “Alexa, dönüş <Cihaz adı> kapatır.” Diyebiliriz Ayrıca karartabilirsiniz: " Alexa , <cihaz adı>'nı yüzde 50'ye kadar kısın."

Alexa ile SmartThings hub'ına ihtiyacım var mı?

SmartThings ile bağlamak için, bir Amazon Alexa cihazı benzeri Amazon Echo Echo Dot veya Amazon Tap-veya Alexa Ses Servis cihazının benzeri Amazon Fire tablet veya Çekirdeğinin Anywhere interkom gerekir. SmartThings ile çalışan ve Amazon Alexa ile kontrol edilebilen birçok akıllı cihaz ayrıca bir SmartThings Hub gerektirir .

Alexa, SmartThings'i etkinleştirebilir mi?

Alexa için SmartThings ADT beceri ile, artık kol ve ses ile SmartThings ADT Güvenlik Hub silahsızlandırılması.

Alexa'ya bir şey sorabilir misin?

Her Şeyi Sor , Alexa'nın sorularınızı yanıtlama yeteneğini genişletiyor! Beceriyi tetiklemek için " Alexa , bir sorum var" deyin. Sen ' 'ne haber?' Duymak edeceğiz yanıt olarak ve bundan sonra Alexa'ya istediğiniz sayıda soru sorabilirsiniz . Google'ın cevaplayabildiği her şeye Alexa da cevap verebilir .

Alexa'ya nasıl komut veririm?

Temel komutlar
 1. Yardım isteyin: "Alexa, yardım edin."
 2. Bir konuşma yapın: "Alexa, hadi sohbet edelim."
 3. Sesi kapat veya aç: "Alexa, sesini kapat" veya "Alexa, sesini aç."
 4. Dur veya duraklat: "Alexa, dur" veya "Alexa, kapa çeneni."
 5. Sesi değiştir: "Alexa, sesi 5'e ayarla", "Alexa, daha yüksek" veya "Alexa, sesi aç/azalt."

SmartThings'i Alexa ile nasıl entegre edersiniz?

Amazon Alexa uygulamasında:
 1. Menüye dokunun (sol üstte üç yatay çizgi)
 2. Akıllı Ev'e dokunun.
 3. Akıllı Ev Becerilerinize gidin.
 4. Akıllı Ev Becerilerini Etkinleştir'e dokunun.
 5. Arama alanına "SmartThings" yazın.
 6. SmartThings / Samsung Connect için Etkinleştir'e dokunun.
 7. SmartThings e-postanızı ve parolanızı girin.
 8. Giriş yap'a dokunun.

Alexa'nın SmartThings rutinini çalıştırmasını nasıl sağlayabilirim?

SmartThings Classic uygulamasında:
 1. Otomasyonlar'a dokunun.
 2. SmartApps'e dokunun.
 3. Amazon Alexa'ya dokunun.
 4. Alexa'nın tüm cihazlara ve Rutinlere erişmesine izin ver için geçiş anahtarını göreceksiniz - anahtarı KAPALI duruma getirin.
 5. Anahtarlar, Termostatlar veya Kilitler'e dokunun.
 6. Alexa'nın erişmesini istediğiniz her cihazın onay kutusuna dokunun.
 7. Bitti'ye dokunun.

Alexa'dan sahneleri nasıl kaldırırım?

Bunu yapmak için, kaldırılmasını istediğiniz cihazı veya sahneyi bulun, üzerine dokunun, ardından sağ üst köşedeki dişli simgesine, yeni ekranda tekrar çöp kutusu simgesine ve ardından son olarak sil öğesini seçin.