Purdue VPN'e nasıl bağlanırım?

Soruldu: Jessica El Ouali | Son Güncelleme: 27 Ocak 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem antivirüs yazılımı
4.3/5 (244 Görüntüleme. 27 Oy)
Windows 8 çalıştıran bilgisayarlar için Purdue VPN Bağlantısını manuel olarak kurmak için
 1. Denetim Masası'nı açın, Ağ ve Dosya paylaşımına tıklayın, "Yeni bir bağlantı veya ağ kur" seçeneğini bulun ve açmak için tıklayın.
 2. " Bir işyerine bağlanın " Hi-Lite'ı bulun ve ileri'ye tıklayın, madde işaretini seçin - Hayır, yeni bir bağlantı oluşturun , ileri'ye tıklayın.

Buna göre Purdue kariyer hesabıma nasıl giriş yapabilirim?

Kariyer Hesabı giriş bilgileriniz ve şifreniz aşağıdakilere giriş yapmak için kullanılabilir:

 1. guru.itap.purdue.edu (Fakülte)
 2. maven.itap.purdue.edu (Öğrenciler)

Ayrıca, Cisco VPN istemcisi ücretsiz mi? Windows 10 kullanıcısıysanız, Cisco AnyConnect VPN istemcisini Windows Mağazasından kolayca indirebilirsiniz. İndirme konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur ve ücretsizdir .

Ayrıca, Purdue'da bir ağ sürücüsünü nasıl eşlerim?

Başlat Menüsünden Bilgisayar'a sağ tıklayın ve Ağ sürücüsünü eşle'yi seçin. Klasör alanına istediğiniz \sunucu paylaşımını yazın. Üniversiteye ait bir makinede Purdue kariyer hesabınızla oturum açtıysanız, Bitir'e tıklayın ve eşlenen sürücü ayrı bir pencerede açılacaktır.

puid nedir?

Purdue Üniversite Kimliği ( PUID ), her bireye özgü 10 basamaklı bir sayıdır. Numara, Purdue içindeki birincil kimliğiniz olan fotoğraflı Purdue kimlik kartınızda basılıdır. Sayı şu şekilde tasarlanmıştır: yalnızca Purdue Üniversitesi sistemi içinde değere sahip olmak.

21 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Purdue ne için bilinir?

Diğerlerinin yanı sıra mühendislik ve işletme programları ile tanınır . Bunlar tarım ve mühendisliğin yanı sıra işletme, eğitim, teknoloji ve veterinerlik tıbbını içerir. Purdue Üniversitesi, ana kampüsünde otuz sekiz binden fazla öğrenciye sahiptir.

Puid'imi nasıl bulurum?

Nasıl PUID ne öğrenebilirim? PUID , Purdue Üniversitesi kimlik kartınızın ön yüzünde basılıdır. Yeni öğrenciler için PUID , kabul paketlerinize dahil edilecektir (kariyer hesaplarını çevrimiçi olarak kurma hakkında bilgilerle birlikte).

Purdue Üniversitesi kamu mu yoksa özel mi?

Purdue Üniversitesi özel bir okul mu? Purdue Üniversitesi, 1867'de kurulmuş, arazi hibeli bir devlet üniversitesidir. West Lafayette (ana) kampüsünde yaklaşık 38.000 öğrenciye hizmet vermektedir ve toplam kaydı yaklaşık 69.000 öğrencidir. 3.

Purdue e-posta hesabıma nasıl erişirim?

E-posta hesap bilgilerimi nasıl alabilirim? SecurePurdue sayfasına gidin ve Parolanızı Değiştirin bağlantısına tıklayın. Oturum açtıktan sonra Posta Kutusunu Değiştir'i seçin. Purdue'nun e-posta hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için E-posta bölümüne bakın.

Purdue ana dizinime nasıl erişirim?

Ana dizininize erişmek için smb:// home .rcac girin. purdue .edu/kullanıcıadım . Rice'daki karalama alanınıza erişmek için smb://scratch.rice.rcac girin. purdue .edu/pirinç . Bağlandıktan sonra, karalama dizininize gidebilirsiniz.

Purdue'ya kabul edilmeyi nasıl kabul ediyorsunuz?

Kabul Teklifinizi Kabul Edin. Kabul teklifi kabul etmek, çevrimiçi öğrenci kariyer hesabını etkinleştirmek gerekir. Hesabınızı aktive sonra, kabul teklifinizi kabul edebilir, içinden geçerek myPurdue çevrimiçi portal, erişim kazanacaktır.

Purdue kariyer hesabı nedir?

Purdue Kariyer Hesabınız (PCA), Purdue Üniversitesi'ndeki bir dizi hizmete elektronik erişim sağlar. @ purdue .edu e-posta hesabınıza erişimden bilgisayar laboratuvarı erişimine kadar, PCA'nız e-posta, öğretim, ResNet, araştırma ve departman kullanımı dahil olmak üzere çeşitli hizmetlere erişmenizi sağlar.

Cisco VPN istemcisi ne için kullanılır?

Cisco Systems VPN Client , Internet Anahtar Değişimi sürüm 1'e dayalı sanal özel ağlara bağlanmak için bir yazılım uygulamasıdır.

Cisco AnyConnect VPN istemcisini nasıl edinebilirim?

VPN İstemcisini Başlatma
 1. Programı başlatmak için Başlat->Programlar->Cisco->Cisco AnyConnect Secure Mobility Client'a gidin.
 2. Bağlantıya Hazır alanına vpn.uci.edu yazın ve ardından Bağlan düğmesine basın.
 3. Grup açılır menüsünden istediğiniz bağlantı profilini seçin:
 4. UCInetID'nizi ve parolanızı girin, ardından Tamam'a tıklayın.

Cisco AnyConnect VPN istemcisini nasıl indirip kurarım?

Cisco Anyconnect SSL İstemcisi Windows
 1. Cisco istemcisini indirin ve istendiğinde "Çalıştır"ı seçin.
 2. "anyconnect_win.exe" kurulum dosyasına çift tıklayın ve "İleri"ye tıklayın.
 3. Lisans sözleşmesini okuyup kabul edin ve "İleri" ve "Yükle" ye tıklayın.
 4. Kurulumun kimliğini doğrulamak için "Evet"i seçin ve tamamlandıktan sonra "Bitir"e tıklayın.

Cisco VPN istemcisi Windows 10 ile uyumlu mu?

2011'de durdurulan Cisco VPN istemcisinin Windows 10 tarafından desteklenmemesi şaşırtıcı olmamalı. Aslında, Cisco'nun geçmişte VPN istemcisi için desteklenen son işletim sisteminin Windows 7 olduğunu belirttiğinden, Windows 8.1 ile çalışmasını sağladığı için şanslısınız.

Bir VPN istemcisini nasıl kullanırım?

Android
 1. Google Play'den Cisco AnyConnect'i yükleyin.
 2. AnyConnect uygulamasını açın.
 3. Bağlantılar'ı ve Yeni VPN Bağlantısı Ekle'yi seçin.
 4. Bir Açıklama (örn., CMU General VPN) ve Sunucu Adresi vpn.cmu.edu girin.
 5. Bitti'yi tıklayın.

Cisco VPN istemcisini nasıl indiririm?

Cisco VPN İstemcisini Kurun
 1. “Cisco VPN İstemcisi” için “Şimdi İndir” bağlantısını tıklayın ve “Cisco SSL VPN Hizmeti”nde oturum açmanız istenecektir.
 2. Sayfanın sol kenarındaki menünün “AnyConnect” seçeneğine tıklayın ve “AnyConnect'i Başlat” seçeneğine tıklayın.
 3. “WebLaunch” sayfası görüntülenecektir.
 4. Açmak için indirilen dosyaya tıklayın.

Cisco AnyConnect ne tür bir VPN'dir?

Cisco AnyCconnect, SSL VPN'dir. Ayrıca, ASA'daki dahili bir siteye göz attığınız, AnyConnect kullanıyormuş gibi kimlik doğrulama yaptığınız, ancak daha sonra bu web portalı üzerinden dahili sunuculara eriştiğiniz istemcisiz WebVPN de vardır.

Cisco AnyConnect lisans gerektiriyor mu?

Cisco AnyConnect Apex ve Plus lisanslama , kafa başına eş zamanlı bağlantı lisansları ve özel lisans sunucuları satın alma ihtiyacını ortadan kaldırır. AnyConnect Apex lisansları , tüm AnyConnect Plus lisans işlevlerini içerir, bu nedenle her kullanıcı için yalnızca bir tür lisans gerekir .

Cisco VPN güvenli mi?

Cisco AnyConnect , kuruluşu korumak için birden çok güvenlik hizmeti sunan birleşik bir güvenlik uç noktası aracısıdır. Yalnızca Güvenli Yuva Katmanı (SSL) ve IPsec IKEv2 aracılığıyla VPN erişimi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda çeşitli yerleşik modüller aracılığıyla gelişmiş güvenlik sunar.