VSTS'de nasıl özel bir aracı oluşturabilirim?

Sordu: Diadie Hierro | Son Güncelleme: 14 Nisan 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem veri depolama ve depolama
4.3/5 (219 Görüntüleme . 25 Oy)
Visual Studio Team Services'da Özel Aracı Nasıl Kurulur
 1. Ajan Makinesini Kurun . Yapmamız gereken ilk adım VS ajan yükleyeceğiniz makineyi kurmaktır.
 2. VS Agent'ı indirin. Birincisi, biz ajan yüklemek istediğiniz makinede tarayıcıdan VSTS Ajan Havuzlar bölüme gitmek gerekir.
 3. Aracıyı yükleyin. Şimdi config bat dosyasını çalıştırıyoruz.

Bununla ilgili olarak, nasıl bir Vsts aracısı oluşturabilirim?

VSTS'ye özel bir yapı aracısı ekleyin ve yetenekler için yapılandırın

 1. Yeni bir sunucu sağlayın. Öncelikle yeni bir sunucu yapılandırmamız gerekiyor.
 2. Sunucu için ağ yapılandırması sağlama.
 3. Kimlik doğrulama için yapılandırın.
 4. Aracıyı indirin ve yapılandırın.
 5. Sunucuya çeşitli oluşturma araçları yükleyin.
 6. Yapı aracısı için yetenekleri yapılandırın.

Ayrıca, bir Azure aracısını nasıl yüklerim? Windows VM aracısı , bir Windows yükleyici paketiyle manuel olarak yüklenebilir . Eğer Azure'e dağıtıldığı özel VM görüntü oluştururken Manuel yükleme gerekli olabilir. Windows VM Agent'ı manuel olarak kurmak için VM Agent yükleyicisini indirin. VM Aracısı , Windows Server 2008 R2 ve sonraki sürümlerde desteklenir.

Ayrıca, Vsts yapı aracısı nedir?

VSTS'nin önemli bir parçası Barındırılan Aracı Havuzudur . Aracılar , derlemeleri , testleri ve sürümleri çalıştırmak için kullanılır. Asıl işi onlar yapıyorlar. Barındırılan Havuz, Microsoft tarafından yönetilen bir dizi Sanal Makineden oluşur.

Kapılı check-in'in avantajı nedir?

Geçitli onay -in kaynak kontrol sistemine bir kırık kodu denetlemesini geliştiriciler kısıtlamak için yardımcı olur ve böylece ekip engellenmesini önlemek için yardımcı olur. Çek bastırıp geliştirici tarafından başlatıldığında -in kapılı çek ile, projeyi inşa edecek ve inşa başarılı olması halinde kodunu -in kontrol edecektir.

19 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Aracı havuzu nedir?

Her aracıyı tek tek yönetmek yerine, aracıları aracı havuzları halinde düzenlersiniz. TFS'de havuzların kapsamı tüm sunucuyu kapsar; böylece bir aracı havuzunu proje koleksiyonları ve projeler arasında paylaşabilirsiniz. Bir aracı kuyruğu, bir proje içindeki bir aracı havuzuna erişim sağlar.

Yapı aracımı nasıl sıfırlarım?

msc ve "VSTS Ajan (senin ajanın adı)" için bakış. Girişe sağ tıklayın ve ardından yeniden başlat öğesini seçin. Aracıyı etkileşimli olarak çalıştırıyorsanız, çalıştığı PowerShell konsoluna gidin ve durdurmak için Ctrl+C tuşlarına basın ve ardından çalıştırmayı çalıştırın.

TFS ne için kullanılır?

Team Foundation Server ( TFS ), İş Öğesi Yönetimi, Proje Planlaması (Şelale veya Scrum), Sürüm Kontrolü, Oluşturma/Yayınlama (Dağıtım) ve Test Etme kullanarak uçtan uca geliştirme ve test etme yetenekleri sağlayan bir Microsoft ALM ürünüdür. yetenekler.

Azure DevOps'ta yapı aracısı nedir?

Azure DevOps , Yazılım Geliştiricileri ve DevOps Mühendisleri için kod oluşturma ve dağıtımının otomasyonunu sağlayan bir SaaS Çevik/ Yap ve Yayınla aracıdır. Kullanıma hazır Azure DevOps , uygulamalarınızı oluşturmak ve dağıtmak için önceden tanımlanmış bir dizi araç yüklenmiş ve yapılandırılmış olan ücretsiz barındırılan aracılar sağlar.

Azure işlem hattını yerel olarak nasıl test edersiniz?

1 Cevap. Azure DevOps aracısını, YAML test özelliğiyle yerel olarak çalıştırabilirsiniz. Yerel makinenize bir aracı yüklemek için Visual Studio Team Services Aracısını kullanın ve aracı içinde bulunan aracı yerel YAML test özelliğini kullanın. Bu sizi beklediğiniz geri bildirim türüne çok yaklaştırmalıdır.

VSTS aracısını nasıl kaldırırım?

1 Cevap. İlk olarak, VSTS aracısını yapılandırma yoluyla kaldırmak daha iyidir. cmd remove komutu ve PAT gereklidir, orijinal PAT kullanmanıza gerek yoktur, Ajan Havuzları (okuma, yönetme) kapsamı ile yeni bir PAT uygulayabilir ve aracıyı kaldırmak için kullanabilirsiniz.

TFS 2017'de nasıl bir yapı aracısı oluşturabilirim?

Yönetim Konsolu ile bir Yapı Aracısı oluşturamaz veya yapılandıramazsınız . TFS web portalını açmanız ve Proje Koleksiyonunuz için “ Ajan Havuzları” seçeneğine gitmeniz gerekir. (Yeni bir TFS kurulumu için) henüz hiçbir Aracının oluşturulmadığını göreceksiniz.

Barındırılan bir aracı nedir?

Bunlar barındırılan ajanlar kurar ve dağıtımlar alenen ajan erişilebilen sunucularına yapılacak kullanılabilir. Azure web uygulamalarına dağıtmak istediğinizi varsayalım, ardından gerekli dağıtım komut dosyalarını veya görevlerini çalıştırmak için VSTS yayın yönetiminde barındırılan aracıyı kullanabilirsiniz.

Nasıl VM görüntüsü oluştururum?

Portalı kullan
 1. Yönetilen bir görüntü bulmak için Azure portalına gidin.
 2. Listeden kullanmak istediğiniz resmi seçin.
 3. Menüden VM Oluştur'u seçin.
 4. Sanal makine bilgilerini girin.
 5. VM için bir boyut seçin.
 6. Ayarlar altında, gerekli değişiklikleri yapın ve Tamam'ı seçin.

Azure boru hattı aracısı nedir?

Azure Pipelines kullanarak kodunuzu oluşturmak veya yazılımınızı dağıtmak için en az bir aracıya ihtiyacınız vardır. Aracı , her seferinde bir işi çalıştıran yüklenebilir bir yazılımdır. İşler, doğrudan aracının ana makinesinde veya bir kapsayıcıda çalıştırılabilir.

Azure'da DevOps nedir?

Azure DevOps , Microsoft'un yazılım geliştirmek ve dağıtmak için uçtan uca bir DevOps araç zinciri sağlayan bir Hizmet olarak Yazılım (SaaS) platformudur. Ayrıca piyasadaki en önde gelen araçlarla bütünleşir ve bir DevOps araç zincirini düzenlemek için harika bir seçenektir.

Azure artefaktı nedir?

Azure Artifacts , Maven, npm, NuGet, Python ve evrensel paketleri yayımlamak ve tüketmek için paket akışları oluşturabileceğiniz bir hizmettir.

Windows Azure Konuk aracısı nedir?

VM aracısı , VM uzantılarının çalıştırılması da dahil olmak üzere Azure VM'lerini dağıtmanın ve yönetmenin birçok işlevsel yönünden sorumludur. Azure VM aracısı , Azure Market görüntülerine önceden yüklenmiştir ve desteklenen işletim sistemlerine manuel olarak yüklenebilir. Windows için Azure VM Aracısı , Windows Konuk aracısı olarak bilinir.

WindowsAzureGuestAgent EXE nedir?

WindowsAzureGuestAgent . exe bir sorunu gidermek için kullanılır, bilinmesi gereken en önemli şeylerden biri, hangi tanılama verilerinin mevcut olduğudur.