API API ağ geçidini nasıl oluşturabilirim?

Sordu: Dani Forcadell | Son Güncelleme: 9 Haziran 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem web geliştirme
4.4/5 (226 Görüntüleme . 35 Oy)
Uygulama Talimatları
 1. AWS Management Console'da Hizmetler'e tıklayın ve ardından Uygulama Hizmetleri altında API Ağ Geçidi'ni seçin.
 2. API Oluştur'u seçin.
 3. Yeni API'yi seçin ve API Adı için WildRydes girin.
 4. Uç Nokta Türü açılır menüsünde Edge'i optimize edilmiş halde tutun.
 5. API Oluştur'u seçin.

Bunun yanında bir API ağ geçidini nasıl kurarım?

API anahtarı gerektirecek şekilde bir API yöntemi yapılandırmak için AWS Management Console'da oturum açın ve https://console adresinde API Gateway konsolunu açın. aws .amazon.com/ apigateway / . API Ağ Geçidi ana gezinme bölmesinde Kaynaklar'ı seçin. Kaynaklar altında, yeni bir yöntem oluşturun veya mevcut bir yöntemi seçin. Yöntem İsteği'ni seçin.

Ek olarak, API ağ geçidi yöntemleri nelerdir? API Gateway REST API Arka uç HTTP uç noktaları, Lambda işlevleri veya diğer AWS hizmetleriyle entegre edilmiş bir HTTP kaynakları ve yöntemleri koleksiyonu. Bu koleksiyon bir veya daha fazla aşamada dağıtılabilir. Tipik olarak, API kaynakları, uygulama mantığına göre bir kaynak ağacında düzenlenir.

Ek olarak, bir API nasıl oluşturulur?

Her şey doğru planı bulmakla başlar.

 1. Plan. Tıpkı bir müteahhitin yeni bir binada temel atarken bir plana güvenmesi gibi, API'nizde temel atmadan önce bir planı uygulamaya koymanız gerekir.
 2. Yapı.
 3. İncelemek.
 4. Tanımlayın ve belgeleyin.
 5. Piyasaya koyun.

API ağ geçidinin maliyeti nedir?

Mevcut API Ağ Geçidi fiyatlandırması, bir milyon istek başına 3,50 ABD doları artı veri aktarımıdır.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

API ne için kullanılır?

Bir uygulama programı arayüzü ( API ), yazılım uygulamaları oluşturmak için bir dizi rutin, protokol ve araçtır. Temel olarak bir API , yazılım bileşenlerinin nasıl etkileşime girmesi gerektiğini belirtir. Ayrıca API'ler , grafik kullanıcı arabirimi (GUI) bileşenlerini programlarken kullanılır .

API yöntemi nedir?

GET istekleri, API'lerde ve web sitelerinde en yaygın ve yaygın olarak kullanılan yöntemlerdir . Basitçe söylemek gerekirse, GET yöntemi , belirtilen kaynaktaki bir sunucudan veri almak için kullanılır. Örneğin, /users uç noktasına sahip bir API'niz olduğunu varsayalım.

AWS REST API nedir?

Amazon API Ağ Geçidi REST API
Amazon API Gateway, geliştiricilerin mobil ve web uygulamalarını AWS Lambda, Amazon EC2 veya AWS dışında barındırılan diğer genel olarak adreslenebilir web hizmetlerinde çalışan API'lere güvenli bir şekilde bağlamasına olanak tanır. Amazon API Gateway'e HTTP İstekleri Yapma. İstekleri İmzalamak.

Dinlendirici bir API'yi nasıl kurarım?

REST API'yi yapılandırmak için:
 1. Gelen HTTP ve HTTPS bağlantıları için izin verilen IP adreslerini belirtin.
 2. Hem HTTP hem de HTTPS üzerinden izin verilen maksimum bağlantı sayısını belirtin.
 3. Gelen HTTP bağlantıları için TCP bağlantı noktasını ayarlayın.
 4. Sunucunun gelen HTTP bağlantılarını dinleyeceği adresleri ayarlayın.

API anahtarını nasıl kullanırım?

API anahtarı kota ve faturalandırma için projeyle ilişkili API isteklerini takip etmek için kullanılır. API anahtarı oluşturmak için:
 1. Cloud Console'da API'ler ve Hizmetler → Kimlik Bilgileri paneline gidin.
 2. Kimlik bilgileri oluştur'u seçin, ardından açılır menüden API anahtarı'nı seçin.
 3. API anahtarı oluşturuldu iletişim kutusu, yeni oluşturulan anahtarınızı görüntüler.

REST tabanlı API nedir?

RESTful API , verileri GET, PUT, POST ve DELETE için HTTP isteklerini kullanan bir uygulama programı arabirimidir ( API ). REST teknolojisi genellikle daha sağlam Basit Nesne Erişim Protokolü (SOAP) teknolojisine tercih edilir, çünkü REST daha az bant genişliğinden yararlanarak internet kullanımı için daha uygun hale getirir.

Amazon API ağ geçidi nasıl çalışır?

Amazon API Gateway , herhangi bir ölçekte REST ve WebSocket API'leri oluşturmak, yayınlamak, sürdürmek, izlemek ve güvenliğini sağlamak için bir AWS hizmetidir. API Ağ Geçidi , aşağıdaki özelliklere sahip REST API'leri oluşturur: HTTP tabanlı. Durumsuz istemci-sunucu iletişimini sağlayan REST protokolüne bağlı kalın.

API ağ geçidi ne zaman kullanılmalıdır?

Bir API ağ geçidi , mobil uygulamalar için gereklidir. Birden çok hizmeti çağırmak için mantığı istemciden API ağ geçidine taşıyarak istemciyi basitleştirir. "Standart" genel web dostu API protokolünden dahili olarak kullanılan protokollere çevirir.

API ağ geçidi ortamı nedir?

API Gateway , dış dünyadan uygulamaya giriş noktası olan bir hizmettir. İstek yönlendirme, API oluşturma ve kimlik doğrulama gibi diğer işlevlerden sorumludur. Tüm harici istemciler önce API ağ geçidine gider ve uygun hizmete yönlendirilir.

Lambda entegrasyonu nedir?

Lambda proxy entegrasyonu , istemcinin arka uçta tek bir Lambda işlevini çağırmasına olanak tanır. İşlev, diğer Lambda işlevlerini çağırma da dahil olmak üzere diğer AWS hizmetlerinin birçok kaynağına veya özelliğine erişir. Arka uç Lambda işlevi, döndürdüğü yanıtı belirlemek için gelen istek verilerini ayrıştırır.

API ağ geçidinde aşama nedir?

Aşama , API'nin anlık görüntüsü olan bir dağıtımın adlandırılmış referansıdır. Belirli bir dağıtımı yönetmek ve optimize etmek için bir Aşama kullanırsınız. Örneğin, önbelleğe almayı etkinleştirmek, istek azaltmayı özelleştirmek, günlüğe kaydetmeyi yapılandırmak, aşama değişkenlerini tanımlamak veya test için bir kanarya sürümü eklemek için aşama ayarlarını ayarlayabilirsiniz.

Lambda API'si nedir?

Lambda API , AWS API Gateway Lambda Proxy Entegrasyonu veya ALB Lambda Target Support kullanan AWS Lambda için hafif bir web çerçevesidir. js ve Fastify, ancak Lambda'nın durum bilgisi olmayan, tek çalıştırmalı yürütmeleriyle performansı en üst düzeye çıkarmak için önemli ölçüde azaltılmıştır.

API ağ geçidi URL'mi nasıl bulabilirim?

API Ağ Geçidi son nokta URL API çağrısı aracılığıyla maruz almaz. Mutlak en kolay yol:
 1. AWS'de "Hizmetler" altında "API Ağ Geçidi"ni seçin.
 2. API'nize tıklayın.
 3. "Aşamalar" üzerine tıklayın.
 4. Kullanmak istediğiniz aşamayı seçin.
 5. Artık URL'nin tamamını, üstte "URL'yi Çağır" başlığıyla birlikte mavi bir kutunun içinde çok görünür şekilde görebilirsiniz.

Lambda API ağ geçidi nedir?

Lambda -Proxy vs Lambda . AWS API Gateway , geliştiricilerin her ölçekte API oluşturmasını, yayınlamasını, bakımını yapmasını, izlemesini ve güvenliğini sağlamasını kolaylaştıran tam olarak yönetilen bir hizmettir. Lambda AWS bir hizmet (FAAS) ürün olarak fonksiyonudur.

Lambda proxy'si nedir?

Lambda proxy entegrasyonunun kendisi: web isteğinden Lambda girdisine ve Lambda çıktısından web yanıtına bir dönüşüm tanımlamak yerine, istek ve yanıtı Lambda'ya ve Lambda'dan iletmek için standart bir yol kullanın.

AWS Lambda ne için kullanılır?

AWS Lambda , olaylara yanıt olarak kodunuzu çalıştıran ve temel alınan işlem kaynaklarını sizin için otomatik olarak yöneten sunucusuz bir işlem hizmetidir. Diğer AWS hizmetlerini özel mantıkla genişletmek için AWS Lambda'yı kullanabilir veya AWS ölçeğinde, performansında ve güvenliğinde çalışan kendi arka uç hizmetlerinizi oluşturabilirsiniz.

Python bir API midir?

Python API'leri Facebook, Google ve Twitter gibi birçok İnternet şirketi, kendi uygulamalarınızı oluşturmak için kullanabileceğiniz Uygulama Programlama Arayüzleri (veya API'ler ) sağlar. API , web tabanlı yazılım uygulamalarına erişmek için bir dizi programlama talimatı ve standardıdır.