Taşımacılık seyir defterimi nasıl düzenlerim?

Sordu: Sigitaş Cocis | Son Güncelleme: 8 Mart 2020
Kategori: otomotiv oto güvenliği
4.5/5 (474 Görüntüleme. 30 Oy)
Düzenlemek istediğiniz günlüğe tıklayın. Değişiklik yapmak için Günlüğü Düzenle'ye tıklayın. Yeni bir görev durumu eklemek için Görev Durumunu Gir'e tıklayın. Mevcut bir görev durumunu düzenlemek için etkinliği seçin ve Düzenle'ye tıklayın.

Bununla ilgili olarak, KeepTruckin alanını düzenleyebilir misiniz?

KeepTruckin uygulamasının ana ekranının sağ üst köşesinde, Filo Yöneticiniz bir ELD cihazı kullanmanıza izin verdi . Bunlar Görev durumları düzenlenebilir, ancak bir sürüş etkinliğin yanına değil nerede.

Ayrıca, Elog'ları düzenleyebilir misin? ELD'lerin tüm sürüş olaylarını yakalaması ve kaydetmesi gerekir, ancak bir sürücü , bir girişin yanlış olduğunu düşündüğü her an günlüğünde düzenleme yapabilir . Kural, sürücülerin değişikliği belirten açıklamalar yapmasına izin verir, ancak orijinal kaydedilen sürüş durumu silinemez.

Bu şekilde KeepTruckin Uygulaması yasal mı?

Bağımsız KeepTruckin Elektronik Seyir Defteri Uygulaması , bir sürücünün görev durumu kaydına ve Kanada'nın ticari araç sürücülerinin hizmet saatleri Düzenlemelerine ilişkin USDOT / FMCSA kuralı 395.8 ile uyumludur. KeepTruckin ELD, bir aracın teşhis portuna (ECM) bağlanan bir donanım cihazıdır.

Eld'de sürüş süresini düzenleyebilir misiniz?

ELD işlevi , sürüş süresini otomatik olarak kaydeder ve sürüş süresi düzenlenemez . Yataklı rıhtım, görevde ve görev dışı zaman , ELD ile sürücü etkileşimi yoluyla yönetilir. Sürücü tarafından bu görev durumları içinde harcanan zamanı düzenlemeye izin verilir.

27 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Sürücüleri nasıl düzenlerim?

Özel bir sürücüyü düzenleme
 1. Sistem Yöneticisi'ne gidin ve Sürücüler bileşenini seçin.
 2. Menü çubuğundan Araçlar > Sürücüyü Düzenle'yi seçin.
 3. Düzenlemek için bir sürücü seçmenize olanak tanıyan Mevcut özel sürücüyü seçin penceresi görüntülenir.
 4. Sürücü Ayrıntıları penceresi görüntülenir.
 5. Varsayılan Sürücü Aygıt Komut Dosyası penceresi görüntülenir.

Aobrd ve ELD arasındaki fark nedir?

AOBRD veya Otomatik On-Board Kayıt Cihazı, temelde modern ELD önceki bir versiyonu. Her iki çözümün de aracın ECM bağlantı noktasına takılması ve HoS verilerini otomatik olarak kaydetmesi gerekir. Temel fark AOBRD rekor ve ekran çok daha az veri ELD en karşılaştırıldığında olmasıdır.

Omnitrac'ları nasıl düzenlerim?

Sürücü Günlüğünüzü Düzenleme
 1. Omnitracs One Mobile Dashboard'un sol üst köşesindeki hamburger menü düğmesini seçin.
 2. Menüden HOS'u seçin.
 3. Ekranın sağ üst köşesindeki kebap menü butonunu seçin ve menüden Log Editor'ı seçin.
 4. Bir etkinlik eklemek için ekranın sağ üst köşesindeki +Etkinlik düğmesini seçin.

Omnitras'taki günlükleri nasıl onaylarım?

Günlüklerinizi onaylamak için aşağıdakileri yapın.
 1. Omnitracs One Mobile Dashboard'dan hamburger menüsünü seçin ve açılır menüden HOS'u seçin. HOS Günlüğü ekranı görünür.
 2. Onayla sekmesini seçin. Ekran, seçilen tarih için günlük olaylarını görüntüler.
 3. Onayla düğmesini seçin.
 4. Günlüğünüzü onaylamak için Kabul Et'i seçin.

Alan kuralı nedir?

ELD kuralı : Hizmet saatleri (HOS) görev durumu kayıtları (RODS) hazırlaması gereken ticari sürücüler tarafından ELD kullanımını gerektirir. ELD performans ve tasarım standartlarını belirler ve ELD'lerin FMCSA'da sertifikalandırılmasını ve tescil edilmesini gerektirir. Kural aynı zamanda tacize uğradığını düşünen sürücüler için de rücu imkanı sağlıyor.

Büyük yol alanını düzenleyebilir miyim?

DashLink donanımlı bir kamyonu sürerken görev durumunuz motordan kaydedilir ve BigRoad Mobil Uygulaması ile düzenlenemez. Sürüş dışında bir görev durumu düzenlenebilir. Sürücü tarafından bir günlük imzalandıktan sonra, BigRoad Mobil Uygulaması kullanılarak başka düzenlemeye izin verilmez.

Telefonumu eld için kullanabilir miyim?

FMCSA, motor güç durumunu, araç hareket durumunu ve diğer verileri otomatik olarak kaydetmek için motor kontrol modülü ile senkronize olması gerektiği gerçeği de dahil olmak üzere, bir akıllı telefondaki bir ELD için gereksinimlerin özel bir cihazla aynı olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Kağıt günlüklere hala izin veriliyor mu?

16 Aralık tarafından uyumlu olmalıdır günlükleri tutmak için gerekli olan herkes, 2019 Şirketler o araç veya operasyon için gerekli olmasa bile, herhangi bir CMV bir Eld (ticari motorlu araç) yükleyebilirsiniz. Bir ELD arızalanırsa, sürücüler 8 güne kadar kağıt günlükleri kullanabilir.

KeepTruckin alanının maliyeti nedir?

KeepTruckin ELD cihazının fiyatlandırması
KeepTruckin , bir araç için ayda 20 dolar tutuyor . Aşağıda diğer bazı ELD cihazlarının aylık maliyetlerinin bir listesi bulunmaktadır: Teletrac $52.

KeepTruckin'de sürüş süresini nasıl değiştiririm?

KeepTruckin Fleet Manager Panosundan, sol menüden Günlükler'i seçin. Düzenlemek istediğiniz günlüğe tıklayın. Değişiklik yapmak için tıklayın. Manuel sürüş süresi eklemek için tıklayın.

Ya alan çalışmayı bırakırsa?

Bir ELD çalışmayı durdurursa ne olur ? Bir ELD herhangi bir nedenle çalışmayı durdurursa , araç sürücüsü aşağıdakileri yapmalıdır: Cihazın arızasını not edin. Mevcut gün ve önceki 7 gün için günlüklerini yeniden oluşturun, zaten kayıtlarına sahip olduğu günler hariç.

KeepTruckin bir ELD mi?

KeepTruckin , 500.000'den fazla sürücü ve 40.000 kamyon şirketi tarafından kullanılan en yüksek puanlı Elektronik Seyir Defteri Uygulaması ve ELD sistemidir. KeepTruckin Elektronik Kayıt Defteri Uygulaması, sürücülerin Hizmet Saatlerini Android, iPhone veya iPad cihazlarına kaydetmelerine olanak tanır.

En iyi elektronik kayıt cihazı nedir?

 • KeepTruckin ELD – Genel Olarak En İyisi.
 • Transflo ELD T-Serisi – En İyi GPS Tabanlı ELD Cihazı.
 • Omnitracs (IVG) Akıllı Araç Ağ Geçidi Ana Paketi – En İyi Eller Serbest ELD Cihazı.
 • Rand McNally ELD 50 – Kurulumu Kolay Elektronik Kayıt Cihazı.