3d Secure'u nasıl etkinleştiririm?

Sorulan: Sirley Welters | Son Güncelleme: 26 Ocak 2020
Kategori: kişisel finans kredi kartları
4.9/5 (3.383 Görüntüleme . 36 Oy)
İki seçenek vardır: İnternet Bankacılığı hesabınız varsa, 3D, Spuerkeess Web Bankacılık sitesine giriş yaparak Güvenli seçim etkinleştirmek "Ayarlar - Kredi kartları - 3D Secure" ve Güvenli 3D etkinleştirmek için yönergeleri izleyin. Ardından kredi kartınızı 3D Secure sitelerinde hemen kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak, 3d güvenli bir Visa'yı nasıl kurarım?

Bir FNB müşterisi olarak, kartınızı etkinleştirmek için lütfen aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Çevrimiçi bankacılık profilinize giriş yapın.
 2. Giriş yaptıktan sonra "Banka Hesaplarım" sekmesini seçin.
 3. Ardından "Kartlarım" sekmesini seçin.
 4. Etkinleştirmek istediğiniz kartı bulun.
 5. "Verified by Visa" sütunundaki "Şimdi Etkinleştir" bağlantısını tıklayın.
 6. Gerekli ayrıntıları tamamlayın.

Ayrıca 3d güvenli kimlik doğrulamanın başarısız olduğu da sorulabilir. Ödemenizle ilgili sorun yaşıyorsanız, bunun nedeni 3D Secure kimlik doğrulama hatası veya 3D Secure hatası olabilir . 3D Secure , ödemeyi onaylamak için bir şifre veya SMS kodu girmeniz gereken, bankanızın gerektirdiği bir güvenlik katmanıdır.

Aynı şekilde kartımda 3d Secure olup olmadığını nasıl anlarım diye sorabilirsiniz.

Bir tüccar 3D Secure uyumluysa, sitede Visa veya MasterCard SecureCode logo tarafından Verified görmek mümkün olacak.

Tüm Visa kartları 3d Güvenli mi?

MasterCard , sistemlerini ' MasterCard SecureCode' olarak markalar ve Visa, ' Visa Secure ' olarak adlandırır. 3D Secure, çevrimiçi alışveriş yaparken alıcının kredi kartını yetkisiz kullanıma karşı korur.

30 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

3d kimlik doğrulamayı nasıl kurarım?

3D Secure'u Etkinleştir
 1. Menüde yönetim > hesap ayarları > sipariş ayarları'na tıklayın.
 2. Payment Gateway bölümünde, 3D Secure'a gidin.
 3. Kullandığınız güvenlik türlerini etkinleştirmek için onay kutularını seçin: Verified by Visa. MasterCard SecureCode. AMEX Güvenli Anahtar.
 4. En alta gidin ve Güncelle'yi tıklayın.

MasterCard'ımda 3d Secure'u nasıl etkinleştiririm?

Diğer MasterCard : Mastercard'ın SecureCode sitesine gidin, kurumunuzun 3D Secure sitesine giden bağlantıya tıklayın ve gerektiği şekilde talimatları izleyin. Ödeme sırasında 3D Secure'a kaydolma:
 1. Absa.
 2. Kaptan.
 3. FNB (PDF belgesi)
 4. Nedbank - Nedbank kartınız otomatik olarak 3D Secure'a kaydedilir.
 5. Standart Banka.

3d güvenli tanımlama nedir?

3D güvenli kimlik doğrulama veya 3DS olarak da adlandırılan 3D güvenli , ilk olarak Visa (Verified-by-Visa olarak) tarafından 2001 yılında başlatılan bir dolandırıcılık önleme önlemidir. Kart ödemelerini alırken ek bir güvenlik katmanı görevi görür.

3d Secure nasıl çalışır?

3D Secure ile , işlemi gerçekleştiren kart sahibinin kimliğini doğrulamak amacıyla kredi kartı sürecine bir takım ek adımlar eklenir. Kart sahibi, bir OTP (One Time Pin) veya bilinen bir şifre vb. girerek 3D Secure sayfasında kartı veren bankaya kimliğini doğrular.

Banka kartında 3d kimlik doğrulama nedir?

Ödeme yapan kimlik doğrulaması olarak da bilinen 3D Secure (3 alanlı yapı), çevrimiçi kredi ve banka kartı işlemlerinde dolandırıcılığı önlemeye yardımcı olan bir güvenlik protokolüdür.

3d güvenlik zorunlu mu?

Ödemelerin genel güvenlik düzeyini artırma niyetiyle 3D Secure 2.0, tüm çevrimiçi işlemler için SCA'nın zorunlu olmasını gerektirir. Bununla birlikte, daha büyük, daha az sıklıkta veya daha riskli işlemler için ek güvenlik ile tüketiciler için sorunsuz alışveriş deneyimi konusunda anlaşmaya varmak için bazı muafiyetler sağlanmıştır.

Standard Bank 3d güvenli kodumu nasıl alabilirim?

' 3D SecureCode'unuzu almak için, sizin için kayıtlı cep telefonu numaranıza Tek Kullanımlık Şifre (OTP) gönderilecektir. '3D SecureCode'umu Al'ı seçin.
 1. 16 haneli UCount Rewards Card numaranızı girin.
 2. Adınızı giriniz.
 3. Kartınızın son kullanma tarihini girin.
 4. Kartınızın arkasındaki 3 haneli CVV numarasını girin.

Bank of America'da 3d Secure var mı?

SafePass belli transferi türleri için sınırlarını artırmak için Online ve Mobil Bankacılık gereklidir ek bir güvenlik katmanı olduğunu. SafePass Hesabınızdan para transferini yetki önce kimliğinizi doğrulamak yardımına cep telefonunuza 1'e kısa mesajla gönderilen 6 basamaklı bir seferlik kodunu kullanır.

3d Secure'u nasıl kapatırım?

3D bir istek 3D bankacılık açısından açıklanması gerekir riskler olduğu gibi devre dışı güvenli olması için tüccar bankaya gönderilecek gerekir Güvenli devre dışı bırakmak için. Hesabınızda 3D Secure devre dışı bırakıldığında, 3D Secure'u uygulamadan ayırabiliriz.

3d güvenli ödeme ağ geçidi nedir?

3D Secure , kredi kartı numarası ve son kullanma tarihine ek olarak, kartı veren tarafından sağlanan kimlik ve şifre ile kredi kartı ödemelerini işleyen bir mekanizmadır. Servis Visa, Mastercard ve JCB için mevcuttur.

Kredi kartındaki 3d Secure şifresi nedir?

"3D PIN Güvenli" / Banka Kredi kullanarak çevrimiçi ödeme yaparken Kart üyelerinin kimlik doğrulama amacıyla zaman zaman ICICI Bankası tarafından Kredi / Banka Kartı ile ilgili olarak Kart üyelerinin yarattığı ve onaylanan 6 basamaklı sayısal kişisel kimlik numarası anlamına gelir Kart .

Visa ve Visa checkout arasındaki fark nedir?

Visa Checkout , hem Mastercard hem de PayPal tekliflerine benzer. Mastercard'ın MasterPass ve PayPal ile kayıtlı ödeme bilgilerini kullanarak işlemleri çevrimiçi olarak tamamlayabilirsiniz. Bu şirketler ile Visa arasındaki fark öncelikle erişimdir. Visa Checkout şu anda bir dizi perakendecide yayında.

Mastercard SecureCode'umu nasıl edinebilirim?

SecureCode satıcısı olmak için:
 1. Mastercard SecureCode'u desteklediğinden emin olmak için işlem işlemcinizle iletişime geçin.
 2. Sunucunuza, uyumlu satıcılardan temin edebileceğiniz SecureCode uyumlu bir satıcı eklenti uygulaması yükleyin.
 3. Başlamaya hazır olup olmadığınızı kontrol etmenize yardımcı olması için Mastercard ile basit bir test yapın.

Verified by Visa'yı nasıl alırsınız?

Nasıl çalışır
 1. Verified by Visa'ya kartınızı veren banka aracılığıyla veya işleminiz sırasında istendiğinde birkaç dakika içinde kaydolun.
 2. Etkinleştirmenin ardından Verified by Visa, katılan her çevrimiçi mağazada sizi korur.

3d Secure şifresi nedir?

Kendi 3D Secure şifrenizin olması, çevrimiçi alışveriş yaptığınızda kredi kartınızın yetkisiz kullanımına karşı ek koruma eklediğiniz anlamına gelir. Ödemeyi işleme koymak için kredi kartınız için önceden tanımlanmış bir şifre veya netcode sms girmenizi gerektirir.

Param varken kartım neden reddedildi?

Reddedilen bir borç işleminin normalde 3 ana nedeni vardır: 1. İhraççı Banka tarafından reddedilmiştir . Nedenleri şunlardır: Yetersiz fonlar, Geçersiz PIN bloke kartı ve kartı veya Verenin Bank bağlantılı hesabın durumuyla ilişkili tüm diğer yanıt kodları.

Neden 3d Güvenli?

3D Secure, yalnızca hileli işlem riskini değil, aynı zamanda tartışmalı işlem riskini de azaltır. Ek güvenlik katmanı, tamamlanan işlem sayısını azaltabilir, ancak ödemelerinizi daha güvenli hale getirir.