Pediatrik diş hekimi nasıl bulunur?

Soruldu: Keeley Vorderstrasse | Son Güncelleme: 11 Şubat 2020
Kategori: tıbbi sağlık diş sağlığı
4.4/5 (120 Görüntüleme . 39 Oy)
Bölgenizde bir çocuk diş hekimi bulmak için çocuğunuzun çocuk doktoruna, diğer ebeveynlere veya kendi diş hekiminize danışın. Yerel eczacılar ve aile doktorları da bazen size birkaç isim verebilir. Taşınıyorsanız, çocuğunuzun mevcut diş hekimine sizi yeni memleketinizdeki birine sevk edip edemeyeceğini sorun.

Buna göre, iyi bir çocuk diş hekimi nasıl bulunur?

Bölgenizde bir çocuk diş hekimi bulmak için çocuğunuzun çocuk doktoruna, diğer ebeveynlere veya kendi diş hekiminize danışın. Yerel eczacılar ve aile doktorları da bazen size birkaç isim verebilir. Taşınıyorsanız, çocuğunuzun mevcut diş hekimine sizi yeni memleketinizdeki birine sevk edip edemeyeceğini sorun.

Ayrıca, bir çocuk hangi yaşta pediatrik diş hekimine gitmeyi bırakır? İlginçtir ki, bir genç artık pediatrik diş hekimine izin verildiğinde belirlenmiş herhangi bir yaş yoktur. Çoğu hastada yaşla 18 tarafından geleneksel diş hekimi uygulamaya taşımak rağmen, aynı zamanda onların üniversite yıllar boyunca bizi hastalarım var.

Ayrıca, bir çocuk diş hekimine ne kadar süre gidebilirsiniz?

Genelde, pediatrik diş hekimleri yaşlı 0 ila 18 yaşındaki gelen hastaya bakar. Çocuk doktorları gibi biz de genç dişlerin bakımında uzmanız ve lise yıllarında bile çocuğunuzun dişleri değişiyor. 18 yaşından sonra normal bir diş hekimine görünmenizi öneririz.

Pediatrik diş hekimine mi ihtiyacınız var?

Çocuğum pedodonti için alınması gerekir mi? Pediatrik diş hekimleri , diş gelişim güçlükleri ve yetişkin dişlerde tam olarak oluşmamış kök kanalları gibi çocuklara özgü sorunların üstesinden gelmek için özel olarak eğitilmiştir. Bununla birlikte, çoğu çocuk genel diş hekimleri tarafından tedavi edilir.

20 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir çocuk ne sıklıkla diş hekimine gitmeli?

Çocuklar İçin Diş Ziyaretleri
Çocuğunuz büyüdükçe, o kadar sık diş hekimi tavsiyede olarak diş muayenesi olmalıdır. Çoğu diş hekimi, çürükleri ve diğer sorunları önlemeye yardımcı olmak için altı ayda bir diş hekimi ziyareti önerir. Çocuğunuz için en iyisi program hakkında çocuğunuzun diş hekimi konuşun.

Çocuğumu ne zaman dişçiye kaydettirmeliyim?

Bebeğinizi doğumdan hemen sonra veya altı aylık olana kadar bir diş hekimine kaydettirmeyi hedefleyin. O andan itibaren, her altı ayda bir diş uygulamaya çocuğunuzu çekebilir ya da diş ekip tarafından tavsiye olarak.

İyi bir diş hekimini nasıl bulurum?

Amerikan Diş Hekimleri Birliği (ADA) şu önerileri sunar:
 1. Ailenize, arkadaşlarınıza, komşularınıza veya iş arkadaşlarınıza tavsiyelerini sorun.
 2. Aile doktorunuza veya yerel eczacınıza sorun.
 3. Taşınıyorsanız, mevcut diş hekiminizden bir tavsiyede bulunmasını isteyin.
 4. Yerel veya eyalet dişhekimliği derneğinize başvurun.

Genel diş hekimi ile çocuk diş hekimi arasındaki fark nedir?

Hastalar: Genel diş hekimleri her yaştan hastayı tedavi ederken, çocuk diş hekimleri sadece çocukları görür. Deneyim: Pediatrik diş hekimleri yalnızca genç hastalarla çalıştıkları için, özel ihtiyaçları olan bebekler ve çocuklarla etkileşim kurma konusunda yeteneklidirler.

Pediatrik diş hekimi daha pahalı mı?

Ancak bir çocuk diş hekimi sadece çocukları görür. Bu ve diğer pek çok nedenden dolayı, pediatrik diş hekimliği genellikle genel diş hekimliğinden daha pahalı olabilir. Ancak bu artan maliyetler, pediatrik diş hekimlerinin sahip olduğu ekstra eğitim, özel ekipman ve deneyimi yansıtmaktadır.

Diş hekimimi nasıl değiştirebilirim?

Geçişi sorunsuz hale getirmek için atmanız gereken birkaç adım.
 1. Adım 1: Yeni diş muayenehanesinde bir randevu ayarlayın.
 2. Adım 2: Önceki müşterilerin incelemelerini ve referanslarını kontrol edin.
 3. Adım 3: Diş kayıtlarınızın bir kopyasını alın.
 4. Adım 4: Hayati sağlık bilgilerini paylaşın.
 5. Son not.

Artık kaç yaşında Pediatrik değilsiniz?

Çoğu uygulama 18 yaşına kadar çocukları görecek ve bazıları 21 yaşına kadar onlarla ilgilenecek.

Pediatri için yaş sınırı nedir?

Pediatrik Yaş Aralığı. Pediatrik yaş aralığı 0-18 yaş (doğumdan 18 yaşına kadar ) olarak tanımlanır. Not Bu tanım çocuk doktorları 18 yaşın (örneğin genç yetişkinler) ötesinde bireylere hizmet sunmak olmayabilir anlamına gelmez.

Pediatrik hasta olarak kabul edilen nedir?

Bilinen hastalar yaşı 15 yıldan az olabilir, ama bu da ağırlığı 36 kg hala kronolojik yaş verilen pediatrik hastalar kabul edilebilir aştığında; ancak ağırlıkların daha sonra tahmin edilmesi ve yetişkin dozlarının kullanılması gerekecektir.

Pediatrik Diş Hekimleri iyi para kazanıyor mu?

Pediatrik diş hekimleri , genel diş hekimlerine kıyasla iyi bir prim alırlar. ZipRecruiter'a göre, ortalama diş hekimi yılda 162.000 dolar kazanıyor. Aynı kaynak, ortalama bir pediatrik diş hekiminin 246.000 dolar kazandığını gösteriyor. Bu zaten güzel bir maaşta %50'lik bir kazanç.

Çocuklar ne zaman yetişkin diş macunu kullanabilir?

3 yaş ve altındaki çocuklar için, pirinç tanesi büyüklüğünde bir çocuk florürlü diş macunu kullanın . Yine, yemeye veya yutmamaya meyilliyse, florür içermeyen bir versiyon kullanabilirsiniz . 3 ila 6 yaş arası çocuklar için miktar bezelye büyüklüğünde olmalıdır ve yetişkin diş macunu için hazır olabilir.

Bebek ne zaman diş fırçası kullanmalı?

Bebeğinizin dişlerini temizlemeye yumuşak bir bezle silerek veya küçük yumuşak bir diş fırçası ve su ile fırçalayarak başlayabilirsiniz. 18. ayda çocuğunuzun dişlerini fırçalamak için bezelye büyüklüğünde düşük florürlü diş macunu kullanmaya başlayın. Çocuğunuzu fırçaladıktan sonra diş macununu tükürmesi için teşvik edin, ancak durulamayın.

Bebeklerin diş macununa ihtiyacı var mı?

En kısa sürede dişleri sürdüğünde, sen pirinç tanesi miktarında diş macunu kullanmaya başlayabilirsiniz. Çocuğunuz yaşı 3'tür Sen kendisinden kadar Bebeğinizin dişlerini fırçalamak gerekir ya da o fırçayı tutmaya eski yeterli olduğunda florürlü diş macunu bezelye büyüklüğünde miktarı bu artırabilir.

Bebeğimin ilk dişlerinin bakımını nasıl yapmalıyım?

Bebeğimin Dişlerine Nasıl Bakarım?
 1. Dişlerini bebek diş fırçasıyla fırçala. Su ve biraz diş macunu kullanın.
 2. Bebeğinizin dişleri birbirine değdiğinde aralarını diş ipi ile temizlemeye başlayabilirsiniz.
 3. 2 yaşına geldiğinde, kızınıza dişlerini fırçalarken tükürmeyi öğretmeye başlayın. Diş macununu yutabileceği için tükürmek için su vermeyin.

Neden çocuk diş hekimi olmak istiyorsun?

Diş problemlerini ve diş çürümelerini önlemek, çocuk diş hekimi olmanın büyük bir parçasıdır. Çocuklarla çalışan diş hekimleri ayrıca pediatrik periodontal hastalığı tedavi eder ve travmadan kaynaklanan diş yaralanmalarını tedavi eder. Ayrıca daha büyük çocukları ısırma veya çarpık dişleriyle ilgili sorunlar için değerlendirebilir ve tedavi edebilirler.