R'de eksik verileri nasıl bulabilirim?

Sordu: Natzaret Hodge | Son Güncelleme: 25 Şubat 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem veritabanları
4.8/5 (549 Görüntüleme . 25 Oy)
R'de eksik değerler NA sembolü ile kodlanmıştır. Veri kümenizdeki eksiklikleri belirlemek için is.na() işlevidir. Diğer istatistiksel uygulamalardan veri setini içe aktardığınızda, eksik değerler örneğin 99 gibi bir sayı ile kodlanabilir. R'nin bunun eksik bir değer olduğunu bilmesini sağlamak için onu yeniden kodlamanız gerekir.

Aynı şekilde, insanlar soruyor, R eksik verilerle nasıl başa çıkıyor?

R Kullanarak Eksik Verilerle Başa Çıkma

 1. colsum(is.na(veri çerçevesi))
 2. sum(is.na(veri çerçevesi$sütun adı)
 3. Eksik değerler aşağıdaki yöntemlerle tedavi edilebilir:
 4. Ortalama/ Mod/ Medyan İmputasyon: İmputasyon, eksik değerleri tahmini olanlarla doldurma yöntemidir.
 5. Tahmin Modeli: Tahmin modeli, eksik verileri işlemek için gelişmiş yöntemlerden biridir.

Ayrıca, eksik verilerle nasıl başa çıkıyorsunuz? Eksik verilerle başa çıkmanın bazı yaygın yolları şunlardır:

 1. NA'ları -1 veya -9999 olarak kodlayın.
 2. Eksik verilerin vaka bazında silinmesi.
 3. Eksik değerleri, oluştukları özelliğin ortalama/medyan değeriyle değiştirin.
 4. Etiket, NA'ları kategorik bir değişkenin başka bir düzeyi olarak kodlar.
 5. Eksik verileri uygulayan tahmine dayalı modeller çalıştırın.

Aynı şekilde, insanlar soruyor, R'de eksik değerleri nasıl yeniden kodlayabilirim?

Eksik değerleri yeniden kodlamak için; veya eksik değerleri temsil eden belirli göstergeleri yeniden kodlayın , normal alt kümeleme ve atama işlemlerini kullanabiliriz. Örneğin, x vektöründeki eksik değerleri , önce vektörü NA s'yi tanımlayacak şekilde alt kümelere ayırarak ve ardından bu öğelere bir değer atayarak x'teki ortalama değerlerle yeniden kodlayabiliriz .

R'deki bir veri kümesinden eksik değerleri nasıl kaldırırım?

İlk olarak, eksik değerleri matematiksel işlemlerden çıkarmak istiyorsak na'yı kullanın. rm = DOĞRU argüman. Bu değerleri hariç tutmazsanız, çoğu işlev bir NA döndürür. Eksik veri içermeyen verilerimizde eksiksiz gözlemler (satırlar) elde etmek için verilerimizi alt kümelere ayırmayı da isteyebiliriz.

28 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

RM gerçek ne anlama geliyor?

Kelimenin tam anlamıyla NA kaldır anlamına gelir . Bu ne bir işlev ne de bir işlemdir. Basitçe birkaç veri çerçevesi işlevi tarafından kullanılan bir parametredir. colSums(), rowSums(), colMeans() ve rowMeans() içerirler. rm TRUE ise, işlev herhangi bir NA değerini atlar.

Bir veri için eksik değer atamak için en iyi yöntemi nasıl seçeriz?

Verilerin eksik değerlerini atamak için en iyi yöntemi seçmek, deneme yanılma uygulamasına dayanır.
 1. İlk önce popülasyondan bir veri alt kümesi oluşturmamız gerekiyor.
 2. Ardından bazı değerleri manuel olarak silin.
 3. Silinen değerleri yukarıda belirtilen İmputasyon yöntemleri ile impute edin.

Eksik değer ataması nedir?

İstatistikte, atama , eksik verileri ikame edilmiş değerlerle değiştirme işlemidir. Eksik veri verileri analiz etmek için sorun yaratabilir, çünkü töhmet eksik değerlere sahip vakaların listwise silinmesi ile ilgili tuzaklardan kaçınmak için bir yol olarak görülmektedir.

Doğrusal regresyonda eksik değerlerle nasıl başa çıkıyorsunuz?

Basit yaklaşımlar, sütunun ortalamasını almayı ve bu değeri kullanmayı içerir veya aşırı bir çarpıklık varsa medyan daha iyi olabilir. Daha iyi bir yaklaşım, eksik değerleri tahmin etmek için sütun üzerinde regresyon veya en yakın komşu ataması gerçekleştirebilirsiniz. Ardından analizinize/modelinize devam edin.

R'de hangi fonksiyon nedir?

that() işlevi , DOĞRU olan mantıksal bir vektördeki öğelerin (yani satır numarası/sütun numarası/dizi dizini) konumunu döndürür. Diğer temel R işlevlerinden farklı olarak, hangi() yalnızca typeof içeren argümanları mantıksal olarak kabul ederken diğerleri hata verecektir.

R'deki verileri nasıl yeniden kodlayabilirim?

Paket Arabadan Yeniden Kodlama Komutu
Metne dayalı olarak yeniden kodlama yapmak istiyorsanız, metnin etrafındaki ' işaretini kullanın. Recode , verileri yeni bir alana yeniden kodlayabilir . Bu kod, Nota dayalı NewGrade adlı yeni bir alan oluşturur. Bu değerin yeniden kodlandığını belirtmezseniz, R'nin mevcut değeri yeni alana kopyalayacağını unutmayın.

Neden ortalama Na R'de?

R'deki genel fikir, NA'nın "bilinmeyen" anlamına gelmesidir . Bir vektördeki bazı değerler bilinmiyorsa, vektörün ortalaması da bilinmemektedir. NA bazen başka şekillerde de kullanılır; o zaman onu çıkarmak ve diğer değerlerin ortalamasını hesaplamak mantıklıdır.

R'deki NA değerleri nelerdir?

Kayıp değer , değeri bilinmeyen değerdir . Eksik değerler R'de NA sembolü ile gösterilir. NA , özellikleri diğer değerlerden farklı olan özel bir değerdir . NA , R'deki çok az ayrılmış kelimeden biridir: bu ismi hiçbir şeye veremezsiniz.

R'deki aykırı değerleri nasıl çözersiniz?

Aykırı Değerler Hakkında Ne Yapmalı
 1. Davayı çıkarın.
 2. Aykırı değerin yerine medyana daha yakın bir sonraki değeri atayın.
 3. Aykırı değer olmadan kalan değerlerin ortalamasını hesaplayın ve bunu aykırı değer durumuna atayın.

R'de ne demek istiyorum?

Cevap verdiğiniz konu : R'deki "i" ne anlama geliyor ? Hayali sayılar yazmanıza izin verir. Onlara aşina değilseniz, basit açıklaması, normal sayı doğrusuna dik bir eksen olduklarıdır. R'de hayali bir sayıya sahip her şey karmaşık bir sayı olarak temsil edilecektir.

Verileri nasıl temizlersiniz?

6 Adımda Veri Temizleme
 1. Hataları İzleyin. Bir kayıt tutun ve çoğu hatanın nereden geldiğine dair eğilimlere bakın, çünkü bu, yanlış veya bozuk verileri düzeltmeyi belirlemeyi çok daha kolay hale getirecektir.
 2. Süreçlerinizi Standartlaştırın.
 3. Doğruluğu Doğrulayın.
 4. Yinelenen Veriler için Fırçalayın.
 5. Analiz et.
 6. Ekiple iletişim kurun.

R'de veri temizleme nedir?

Veri Temizleme , ham verileri analiz edilebilecek tutarlı verilere dönüştürme işlemidir. Verilere dayalı istatistiksel ifadelerin içeriğinin ve güvenilirliğinin iyileştirilmesi amaçlanmaktadır. Veri temizleme , verilere dayalı istatistiksel ifadeleri derinden etkileyebilir.

R'de veri ön işleme nedir?

Veri Ön İşleme . Veri ön işleme, verileri çalışmayı kolaylaştıran temel bir forma dönüştürmeyi içerir. Düzenli bir veri kümesinin bir özelliği şudur: satır başına bir gözlem ve sütun başına bir değişken. Önceki alıştırmadan da anlayabileceğiniz gibi, Ücret veri kümesi düzenlidir.

Kategorik verileri depolamak ve işlemek için R'deki hangi veri nesnesi kullanılır?

R Programlamada, kategorik verileri depolamak ve işlemek için faktör veri nesneleri kullanılır .

R'de bir veri kümesini nasıl düzenlerim?

R Commander'da, bir veri kümesi seçmek için Veri kümesi düğmesini ve ardından Veri kümesini düzenle düğmesini tıklatabilirsiniz.

R büyük verileri işleyebilir mi?

R , tüm nesneleri bellekte tutar. R'de Büyük Veri ile başa çıkmanın en kolay yollarından biri basitçe makinenin hafızasını arttırmaktır. Bugün R, 64 bit makinelerde çalışıyorsa 8 TB RAM'i adresleyebilir. Bu, birçok durumda 32 bit makinelerde yaklaşık 2 GB adreslenebilir RAM'e kıyasla yeterli bir gelişmedir.