Internet Explorer'ımın çökmesini nasıl düzeltirim?

Sordu: Zelai Quadrio | Son Güncelleme: 6 Haziran 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem tarayıcıları
4/5 (191 Görüntüleme . 20 Oy)
Internet Explorer'ın Kilitlenme/Donma/Yanıt Vermeme Hatasını Düzeltme
 1. Yöntem 1. Internet Explorer Performans sorun gidericisini çalıştırın.
 2. Yöntem 2. Bozuk sektörleri tarayın ve onarın.
 3. Yöntem 3. Internet Explorer'da Eklentileri Devre Dışı Bırakın.
 4. Yöntem 4. Internet Explorer'ı varsayılan ayarlara sıfırlayın.
 5. Yöntem 5. Internet Explorer'ı en son sürüme güncelleyin.

Aynen öyle, Internet Explorer neden çökmeye devam ediyor?

Kilitlenmelere normalde buggy araç çubukları veya diğer tarayıcı eklentileri neden olur. Eklentiler olmadan Internet Explorer'ı çalıştırarak sorunun eklentiler olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Internet Explorer herhangi bir eklenti yüklemeden açılacaktır. Eklentiler bırakmadan kullanmayı deneyin - hayır çöker meydana gelirse, bir arabası eklenti çökmesine neden oluyor.

İkincisi, Internet Explorer'ımı nasıl düzeltirim? Internet Explorer'ı sıfırlamak için:

 1. Denetim Masası'nı açın.
 2. İnternet Seçeneklerini açın.
 3. Gelişmiş Sekmesine gidin.
 4. Sıfırla Düğmesine tıklayın.
 5. Tamam'ı tıklatarak onaylayın.
 6. Sıfırlamadan sonra, Internet Explorer'ı yeniden açın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Ayrıca bilmek için, Internet Explorer neden Windows 10'da çökmeye devam ediyor?

Yazılım oluşturmayı kullanın Araçlar menüsünde sahip olduğunuz “ İnternet Seçenekleri” özelliğine tıklayın(sol tıklayın). İnternet Seçenekleri penceresinin üst tarafında bulunan “Gelişmiş” sekmesine tıklayın(sol tıklayın). Windows 10 , Windows 8 PC'yi yeniden başlatın ve Internet Explorer 11'inizin çökmeye devam edip etmediğini görün.

İnternetimin çökmesini nasıl durdurabilirim?

Google, Mozilla ve Microsoft, İnternet tarayıcınızın çökme nedenini belirlemenize yardımcı olabilecek birkaç sorun giderme ipucu önerir.

 1. Tarayıcınızı Güncelleyin. Mozilla, Google ve Microsoft düzenli olarak Firefox, Chrome ve Internet Explorer tarayıcıları için güncellemeler yayınlar.
 2. Eklentileri Devre Dışı Bırakın.
 3. Kötü Amaçlı Yazılım olup olmadığını kontrol edin.
 4. Ayarları Sıfırla.

28 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Internet Explorer'da bir sorun mu var?

Internet Explorer çalışmayı durdurdu. Internet Explorer'ı açamıyorsanız, donarsa veya kısa süreliğine açılıp kapanırsa, sorunun nedeni düşük bellek veya hasarlı sistem dosyaları olabilir. Internet Explorer'ı açın ve Araçlar > İnternet seçenekleri'ni seçin. Gelişmiş sekmesini seçin ve ardından Sıfırla'yı seçin.

Web sayfaları neden yanıt vermiyor?

Bazen önbelleğiniz ve tarama verileriniz bu sorunun ortaya çıkmasına neden olabilir ve Sayfa yanıt vermiyor mesajını düzeltmek için önbelleğinizi kaldırmanız gerekir. Bu yapmak oldukça basittir ve aşağıdaki adımları izleyerek bunu yapabilirsiniz: Menü simgesine tıklayın ve menüden Ayarlar'ı seçin. Tarama verilerini temizle'yi tıklayın.

Bir web sitesi bir başarısızlığa veya çökmeye neden olduğunda?

Bir web sitesi bir hataya veya çökmeye neden olduğunda , Internet Explorer siteyi geri yüklemeye çalışır. Sonsuz bir döngüden kaçınmak için iki denemeden sonra durur.

AppCrash nedir?

AppCrash , çoğumuzun herhangi bir bilgisayarı kullanırken bir süre yaşadığı bir uygulama çökmesidir . Bu, herhangi bir makinede, bazı virüsler, kayıt defteri hatası, indirme sırasında veya herhangi bir bozuk dosyanın bilmeden kullanılması nedeniyle meydana gelen önde gelen bilgisayar uygulama çökmelerinden biridir.

Microsoft EDGE neden çökmeye devam ediyor?

Sorun devam ederse, tarama geçmişini, çerezleri ve Önbelleği temizlemeyi deneyin. Ancak yukarıdaki öneriler onarmak ve Edge'i sıfırlamak işe yaramadıysa, bunu yapmak için : Başlat menüsü düğmesine > sağ tıklayın ve Ayarlar > Şimdi Uygulama'yı seçin > listeden Microsoft Edge'e tıklayın > ve Gelişmiş seçenekler > Onarmayı Seç'i seçin .

Windows Gezgini neden çalışmayı durduruyor?

Özet. " Windows Gezgini çalışmayı durdurdu ", bilgisayarınızdaki veya harici depolama aygıtlarındaki dosya veya klasörlere erişmenizi ve bunları yönetmenize engel olan bir hata istemidir. Windows Gezgini'ni kullandığımız sıklık göz önüne alındığında, mümkün olan en kısa sürede " Windows Gezgini çalışmayı durdurdu " sorununu düzeltmek gerekiyor.

Windows 10'da Internet Explorer 11'i nasıl onarırım?

Internet Explorer 11'i yeniden yüklemek için lütfen şu adımları izleyin:
 1. Masaüstünden arama kutusuna Denetim Masası yazın ve Denetim Masası'nı seçin.
 2. Sol bölmede Tümünü görüntüle'ye tıklayın ve Programlar ve Özellikler'e tıklayın.
 3. Windows Özelliklerini Aç veya Kapat'ı seçin.
 4. Windows özellikleri penceresinde, Internet Explorer programı kutusunu işaretleyin.

Internet Explorer'ı sıfırladığınızda ne olur?

Internet Explorer'ı sıfırlamak yer işaretlerinizi silmez, ancak eklentileri devre dışı bırakır ve güvenlik, gizlilik ve diğer ayarları varsayılan değerlerine döndürür. İşlem, kayıtlı tüm şifrelerinizi temizleyecektir.

IE 11 neden bu kadar yavaş?

Geçici İnternet Dosyalarını ve Çerezleri Sil
Internet Explorer, ziyaret ettiğiniz web sayfalarını ve bu sayfalardan gelen tanımlama bilgilerini önbelleğe alır. Göz atmayı hızlandırmak için tasarlanmış olsa da, işaretlenmeden bırakılırsa gelişen klasörler bazen IE'yi bir taramaya yavaşlatabilir veya başka beklenmeyen davranışlara neden olabilir.

Internet Explorer'ı nasıl kaldırıp yeniden yüklerim?

IE sürümü yüklü olursa olsun, olsa da, kaldırıp basitçe Kontrol Paneli giderek IE yeniden yükleyebilirsiniz. Denetim Masası'nda, Programlar ve Özellikler'e tıklamanız yeterlidir. Aşağıdaki gibi bir liste görünümü görmüyorsanız, Görüntüleme Ölçütü'nü Küçük veya Büyük simgeler olarak değiştirin.

Internet Explorer'ımı nasıl güncellerim?

Internet Explorer Nasıl Güncellenir
 1. Başlat simgesine tıklayın.
 2. "Internet Explorer" yazın.
 3. Internet Explorer'ı seçin. Sağ üst köşedeki dişli simgesine tıklayın.
 4. Internet Explorer Hakkında'yı seçin.
 5. Yeni sürümleri otomatik olarak yükle'nin yanındaki kutuyu işaretleyin.
 6. Kapat'ı tıklayın.

Internet Explorer'ı sıfırlamak favorileri siler mi?

Varsayılan ayarlarına Internet Explorer sıfırlanması sık, beslemeleri, Web Dilimleri ve birkaç diğer kişiselleştirilmiş ayarları silmez.

Windows Gezgini görevini sonlandırırsanız ne olur?

Genellikle , yalnızca Windows'ta yapılabilen explorer .exe'nin sonlandırılması , Windows'un önyükleme yapamamasına değil, yalnızca grafiksel kullanıcı arabiriminin kaybolmasına neden olur. Windows'tayken explorer .exe'yi geri yüklemek için Görev Yöneticisini almak için Ctrl-Alt-Del yapın. Yeni Görev düğmesine basın ve tırnak işaretleri olmadan " explorer .exe" yazın.

Internet Explorer'da sekmeleri nasıl geri yüklerim?

Bu olduğunda, Internet Explorer , tarama geçmişinde arama yapmak yerine, son kapatılan sekmeyi kolayca geri yüklemenizi sağlar. Açılan bir sekmeye sağ tıklayın ve ardından "Son sekmeyi yeniden aç " seçeneğine tıklayın veya dokunun. Bir klavyeniz varsa, sekmeyi geri yüklemek için Ctrl + Shift + T tuşlarına basmak daha da kolay olabilir.

İnternetin girip çıkmasına neden olan nedir?

Wi-Fi erişim noktası gücü yetersiz – WiFi ağının sınırına yakın olabilirsiniz. Wi-Fi ağı aşırı yüklendi – kalabalık alanlarda – caddede, stadyumlarda, konserlerde vb. Ağ bağdaştırıcısı güncel olmayan sürücüler veya modem / yönlendirici güncel olmayan bellenim.

Kararsız bir İnternet bağlantısını nasıl düzeltirim?

İlk olarak, bilgisayarınızı doğrudan kablo modeminizdeki Ethernet bağlantı noktasına takarak ev ağınızda kötü bir bağlantı olasılığını ortadan kaldırmak isteyeceksiniz. Ardından hem bilgisayarınızı hem de kablo modemi yeniden başlatmayı deneyin (fişini çekin, 10 saniye bekleyin, ardından tekrar takın).

İnternetimin çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım?

Yönlendiricinize ve Modeminize Bakın
Bu ışık kapalıysa , Wifi bir internet bağlantısını kanalize etmiyordur. Açıksa , internet hizmetinin kendisi çalışmıyor . Başka bir şey yapmadan önce yönlendiricinizi ve modeminizi yeniden başlatın. Bir hatayı geçici olarak vurmuş olabilirsiniz ve hızlı bir yeniden başlatma onu düzeltecektir.