Kimlik doğrulama API anahtarını nasıl alabilirim?

Sordu: Jae Ferrito | Son Güncelleme: 26 Şubat 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem paylaşımlı yazılım ve ücretsiz yazılım
4.8/5 (84 Görüntüleme . 17 Oy)
Başlamak için şu adımları izleyin:
 1. Geliştirici portalında adınıza ve Projelere tıklayın ve geliştirmek istediğiniz projeyi seçin. Ardından listelenen uygulama türleri arasından seçim yapın.
 2. Uygulama Oluştur'a tıklayın.
 3. Uygulama kimlik doğrulama bilgileriniz için en fazla iki API Anahtarı oluşturmak üzere API anahtarı oluştur'a tıklayın.

Burada, bir API anahtarını nasıl alabilirim?

API anahtarı almak için:

 1. Google Cloud Platform Konsolu'na gidin.
 2. Proje açılır menüsüne tıklayın ve API anahtarı eklemek istediğiniz projeyi seçin veya oluşturun.
 3. Menü düğmesini tıklayın ve API'ler ve Hizmetler > Kimlik Bilgileri'ni seçin.
 4. Kimlik Bilgileri sayfasında, Kimlik bilgileri oluştur > API anahtarı'na tıklayın.
 5. Kapat'ı tıklayın.

Ayrıca Biliyorum, OctoPrint API anahtarımı nasıl bulabilirim? API Anahtarı Nerede Bulunur?

 1. OctoPrint web arayüzünü başka bir cihazda veya telefonunuzdaki MobileSafari'de açın.
 2. Ayarlar iletişim kutusundaki 'Özellikler' başlığı altında 'API'yi seçin
 3. Görünen QR Kodunu taramak için OctoClient'te 'QR Kodunu Tara' düğmesine basın veya telefonunuzda API anahtarını MobileSafari'ye kopyalayın ve OctoClient'e yapıştırın.

O halde API anahtarı kimlik doğrulaması nedir?

Bir uygulama programlama arabirim anahtarı ( API anahtarı ), çağıran uygulamayı veya kullanıcıyı tanımlamak için bir API'ye iletilen benzersiz bir koddur. API anahtarı genellikle hem benzersiz bir tanımlayıcı hem de kimlik doğrulama için gizli bir belirteç görevi görür ve genellikle kendisiyle ilişkilendirilen kimliğe özgü bir dizi erişime sahiptir.

API anahtarını ve sırrını nasıl kullanırım?

Biri onlara kim olduğunuzu söyleyen, diğeri ise sizin söylediğiniz kişi olduğunuzu kanıtlayan iki ayrı anahtara ihtiyacınız var. " Anahtar " kullanıcı kimliğiniz ve " gizli " şifrenizdir. Bu onların uyguladık nasıl çünkü Onlar sadece "anahtar" ve "gizli" terimlerini kullanır.

28 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir Google arama API'sı var mı?

Orada arama sonuçlarını google ayıklamak için hiçbir ücretsiz API olduğu halde Google SERP'leri işlemek için API gibi davranan URLFetch yöntemini kullanabilirsiniz. Google , birkaç istekten sonra taramayı yasaklayacağından, google arama sonuçlarını kazımak/taramak için bir komut dosyası veya bot oluşturamazsınız.

Google API anahtarları ücretsiz mi?

Google Haritalar API anahtarınızı aldığınızda, Google API konsolunda sorgular için günlük kotanızı belirleyebilirsiniz. Google Haritalar web API'lerinin günde 25.000 ücretsiz isteği vardır; bu, hizmetin siz bu sayıya ulaşana kadar gün boyunca ücretsiz kalacağı anlamına gelir.

Ücretsiz bir Google API anahtarını nasıl alabilirim?

Google Haritalar API anahtarı edinme
Ardından, https://geliştiricilerini açın. google .com/ maps /gmp- get -started# api - anahtarı . Google ücretsiz anahtar başına 1000 API isteklerini yapmanızı sağlar. “Proje seç veya oluştur”a tıklayın ve henüz bir projeniz yoksa ve sadece anahtarı aramak istiyorsanız bir proje oluşturun.

Google Haritalar API'sini kullanmak ücretsiz mi?

Google Haritalar Platformu, Haritalar , Rotalar ve Yerler için aylık 200 ABD doları tutarında ücretsiz kredi sunar (bkz. Faturalandırma Hesabı Kredileri). Haritalar Göm API iOS için Android için Haritalar SDK ve Haritalar SDK Şu anda kullanım sınırları söz konusudur ve (API kullanımı veya SDK'leri 200 $ aylık kredi karşı uygulanmaz) tercih edin unutmayın.

API ne için kullanılır?

Bir uygulama programı arayüzü ( API ), yazılım uygulamaları oluşturmak için bir dizi rutin, protokol ve araçtır. Temel olarak bir API , yazılım bileşenlerinin nasıl etkileşime girmesi gerektiğini belirtir. Ayrıca API'ler , grafik kullanıcı arabirimi (GUI) bileşenlerini programlarken kullanılır .

Google API anahtarı ne kadar?

Şu anda, Google Haritalar API ücretleri, iş çabamızdaki en büyük tek işletme maliyetidir." 16 Temmuz güncellemesine kadar, günde 25.000 harita görüntüleme sınırını aşan bir uygulama veya web sitesine sahip geliştiricilerin 0,50 ABD doları (yaklaşık 34 Rs) ödemesi gerekiyordu. 1.000 ek istek başına, 24 saatte 100.000'e kadar.

API nasıl çalışır?

API , Uygulama Programlama Arayüzü anlamına gelir. API , iki uygulamanın birbiriyle konuşmasına izin veren bir yazılım aracısıdır. Başka bir deyişle, API , isteğinizi talep ettiğiniz sağlayıcıya ileten ve ardından yanıtı size geri ileten habercidir.

Nasıl API oluştururum?

Her şey doğru planı bulmakla başlar.
 1. Plan. Tıpkı bir müteahhitin yeni bir binada temel atarken bir plana güvenmesi gibi, API'nizde temel atmadan önce bir planı uygulamaya koymanız gerekir.
 2. Yapı.
 3. İncelemek.
 4. Tanımlayın ve belgeleyin.
 5. Piyasaya koyun.

Üç tür kimlik doğrulama nedir?

Genellikle tanınan üç tür kimlik doğrulama faktörü vardır:
 • Tip 1 – Bildiğiniz Bir Şey – parolaları, PIN'leri, kombinasyonları, kod sözcüklerini veya gizli el sıkışmalarını içerir.
 • Tip 2 – Sahip Olduğunuz Bir Şey – anahtarlar, akıllı telefonlar, akıllı kartlar, USB sürücüler ve belirteç aygıtları gibi fiziksel nesneler olan tüm öğeleri içerir.

API güvenli mi?

Web API güvenliği , internete bağlı API'ler aracılığıyla veri aktarımı ile ilgilidir. OAuth (Açık Yetkilendirme), erişim yetkisi için açık standarttır. HTTP ve JSON kullanarak, REST API'lerinin verileri depolaması veya yeniden paketlemesi gerekmez, bu da onları SOAP API'lerinden çok daha hızlı hale getirir.

Neden bir API anahtarına ihtiyacım var?

API Anahtarı , API çağrıları (istekleri) yapmak isteyen her kullanıcıya (uygulamaya) verilen benzersiz bir kimlik numarasıdır. Hizmet Reddi saldırısını önlemek ve ayrıca premium özellikler için belirli bir uygulama tarafından yapılan isteklerin sayısını izlemek için kullanılır. API anahtarı , bir isteğin kökünü tanımlamak için kullanılan gizli bir belirteçtir.

API sırrı nedir?

API Anahtarı ve API Anahtarı Sırrı , bir programın, gerçek kullanıcı adınızı ve parolanızı yazılıma sağlamaya gerek kalmadan hesabınıza erişmesine izin veren, esasen yazılım düzeyindeki kimlik bilgileridir. Buradan API Anahtarlarınızı yönetmenize olanak tanıyan bir API Erişim Anahtarları bölümü görmelisiniz.

OAuth kimlik doğrulaması nasıl çalışır?

OAuth , parola verilerini paylaşmaz, bunun yerine tüketiciler ve hizmet sağlayıcılar arasında bir kimliği kanıtlamak için yetkilendirme belirteçleri kullanır. OAuth , şifrenizi vermeden sizin adınıza başka bir uygulamayla etkileşime giren bir uygulamayı onaylamanıza izin veren bir kimlik doğrulama protokolüdür.

Temel kimlik doğrulama güvenli mi?

Temel kimlik doğrulamanın güvenliği
Kullanıcı kimliği ve parola ağ üzerinden açık metin olarak geçirildiğinden (base64 kodludur, ancak base64 tersine çevrilebilir bir kodlamadır), temel kimlik doğrulama şeması güvenli değildir. HTTPS/TLS, temel kimlik doğrulama ile birlikte kullanılmalıdır.

Google Haritalar için API anahtarı nedir?

Google Haritalar Platformu ürünlerini her kullandığınızda, isteğinizi doğrulamak için bir API anahtarı eklemeniz gerekir. Google Haritalar Platformu, Android, iOS veya Web uygulamaları ve HTTP web hizmetleri aracılığıyla kullanılabilir. API Anahtarı : API anahtarı , Google Cloud Platform Konsolu'nu kullanarak oluşturduğunuz benzersiz bir tanımlayıcıdır.

API anahtarlarını nasıl yönetirim?

API anahtarlarınızı güvende tutmaya yardımcı olmak için şu en iyi uygulamaları izleyin:
 1. API anahtarlarını doğrudan koda gömmeyin.
 2. API anahtarlarını uygulamanızın kaynak ağacındaki dosyalarda saklamayın.
 3. Uygulama ve API anahtarı kısıtlamalarını ayarlayın.
 4. Saldırılara maruz kalmayı en aza indirmek için gereksiz API anahtarlarını silin.
 5. API anahtarlarınızı periyodik olarak yeniden oluşturun.

API yetkilendirmesi nedir?

Yetkilendirme : Tanımlanmış roller veya talepler aracılığıyla kullanıcının erişmeye veya değiştirmeye yetkili olduğu kaynakların kontrol edilmesini içerir. Örneğin, kimliği doğrulanmış kullanıcının bir veritabanına okuma erişimi yetkisi vardır, ancak onu değiştirmesine izin verilmez. Aynı API'nızdan uygulanabilir.