Veteriner teknolojisi lisansımı nasıl alabilirim?

Sordu: Quirina Bova | Son Güncelleme: 1 Temmuz 2020
Kategori: evcil hayvanlar veteriner tıbbı
4.4/5 (78 Görüntüleme . 15 Oy)
Veteriner Teknisyeni Olmanın 5 Adımı
 1. Adım 1 Veteriner teknolojisinde bir AS derecesini tamamlayın.
 2. Adım 2 Veteriner Teknisyeni Ulusal Sınavını geçin.
 3. Adım 3 NAVTA'nın bir üyesi olun.
 4. Adım 4 Veteriner kliniğinde bir iş bulun.
 5. Adım 5 Sertifikayı koruyun.

Ayrıca okula gitmeden veteriner teknikerliği sınavına girebilir misiniz?

Çoğu eyalette, akredite bir veterinerlik teknolojisi programından mezun olmadan sertifika alamazsınız . Çok az devletler şu anda ancak sınava girmeden önce karşılanması gereken önkoşullar bir dizi vardır, insanlar sınav için oturup sağlayan bir "alternatif bir yol" var.

Ayrıca, veteriner teknisyeni olmak ne kadar sürer? iki yıl

Ayrıca, nasıl sertifikalı bir veteriner teknisyeni olunur?

 1. Sertifikalı Veteriner Teknolojisine Genel Bakış. Lisans düzeyinde.
 2. Adım 1: Derece Kazanın.
 3. Adım 2: Devlet Akreditasyon Sınavını geçin.
 4. Adım 3: Lisanslı, Sertifikalı veya Kayıtlı Olun.
 5. Adım 4: Profesyonel Sertifika Alın.

Lisanslı veteriner teknisyenleri ne kadar kazanıyor?

Ülke çapında, Çalışma İstatistikleri Bürosu, Mayıs 2011 itibariyle, veteriner teknisyenleri için ortalama maaşın yıllık 31.570 dolar olduğunu bildirdi . Bu, saat başına 15.18$'a eşdeğerdi. En yüksek oranda telafi edilen yüzde 10, yılda 44.740 dolar veya daha fazla kazandı; en düşük ücretli yüzde 10, yılda 20,880 dolardan fazla kazanmadı.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Veteriner teknolojisi ve veteriner asistanı arasındaki fark nedir?

İş tanımı
Bununla birlikte, veteriner teknisyenleri, hayvanları teşhis ve tedavi etmeye ve bir veterinerin gözetimi altında tıbbi geçmişlerini almaya yardımcı olmak için daha gelişmiş klinik görevleri yerine getirmeye yetkiliyken, veteriner asistanları bazen veterinerlik ofisini ve araçlarını temiz tutmak gibi büro görevlerini yerine getirir.

Veteriner teknisyeni olmak için matematikte iyi olmak zorunda mısın?

Çoğu veteriner okulu bir yıllık matematik ve bir dönem istatistik gerektirir. Ama aynı zamanda genel kimya gerektirirler ve bazıları biyokimya gerektirir. Şimdiye kadar bir teknoloji olarak çalışırken, daha yüksek bir matematik yapmak zorunda kalmadım - sadece çok sayıda dönüşüm ve dozaj hesaplaması.

Hangi eyalet veteriner teknisyenlerine en çok para ödüyor?

2010 istatistiklerine göre, en yüksek veteriner teknisyeni maaş oranlarını sunan eyaletler Massachusetts (39.000-45.000 $), New York (22.000-43.000 $) ve California (19.000-45.000 $)'dır. 2015 yılında, veteriner teknisyenleri için en yüksek ödeme oranı Alaska'da (40.970 $), Massachusetts'te ikinci sırada (40.120 $) oldu.

Veteriner asistanlığı sertifikası almak ne kadar sürer?

Önlisans düzeyindeki programların tamamlanması genellikle iki yıl veya daha kısa sürer , lisans dereceleri ise dört yıl sürer . Bir veteriner asistanı sertifika programı genellikle bir yıl veya daha kısa sürede tamamlanabilir.

Veteriner teknisyeni olmak zor mu?

Basit cevap, veteriner teknisyeni olmanın kolay olmadığıdır. Ulusal sınava bile girebilmek için akredite bir okuldan bir lisans programını bitirmeniz gerekir. Bazı insanlar okulu zor buluyor ve veteriner teknisyeni olmak için 2 veya 4 yıllık bir programı tamamlamayı zor bulabilir.

Hangi eyaletler veteriner teknolojisi lisansı gerektirir?

Veteriner teknisyenlerine lisans veren eyaletler arasında Alaska, Alabama, Delaware, Georgia, Michigan, Nebraska, Nevada, New York, Kuzey Dakota, Tennessee, Texas, Virginia ve Washington bulunmaktadır.

Penn Foster veteriner teknoloji programı yasal mı?

Oğlum, Penn Foster için hiç müteşekkir miyim !! Vet Tech programı zor ama adil. Öğrencilerin bu alanda bilgi sahibi olmak için ihtiyaç duydukları her şeyi öğrenmelerini ve ayrıca Veteriner Teknisyeni Ulusal Sınavını geçmelerini kesinlikle sağlar. Programın yönetmeni Jim Hurrell şaşırtıcı ve ilham verici!

Veteriner teknisyeni olmak istersem hangi alanda uzmanlaşmalıyım?

Egitim gereksinimleri
 • Kimya, fizik, biyokimya, biyoloji, hayvan biyolojisi veya zooloji alanlarında Fen Bilimleri Lisansı veya Lisans Derecesi.
 • Akredite bir veterinerlik fakültesinden Veteriner Hekimliği Doktoru (DVM veya VMD) derecesi.

Veteriner teknisyeni klinik açabilir mi?

Bir Veteriner Teknisyen ile ortak olarak çalışan bir veteriner hekimi olduğu sürece, kendi muayenehanesini başlatmasında yasa dışı bir şey yoktur.

Veteriner teknolojisi derecenizi çevrimiçi olarak alabilir misiniz?

Çevrimiçi Veteriner Teknoloji Programları . Veteriner teknisyeni, bir gelen iki yıllık ön lisans diploması online üniversite veya teknik okul gereklidir akredite. Online veteriner teknoloji okul Penn Foster gibi Amerikan Veteriner Hekimleri Birliği tarafından akredite edilmelidir.

Ön veterinerlik derecesine sahip bir veteriner teknisyeni olabilir misiniz?

Tipik olarak, veterinerlik öncesi parkuru içeren bir lisans programını tamamlayan bireylerin veterinerlik okuluna devam etme planları vardır. Bununla birlikte, hayvan teknisyeni gibi kariyer seçeneklerini de takip edebilirler . Veteriner teknisyeni .

Bir veteriner teknisyeni veteriner olabilir mi?

Veteriner hekimler diplomayı almak için yıllarca eğitim almalı, veterinerlik teknolojisi ise çok daha az zaman alır. Veteriner olmak için eğitim, birçok insan için zorlayıcı olabilen çok sayıda matematik ve fen bilgisi içerir. Veteriner teknisyenleri için ortalama maaş yıllık 31.800 dolar.

Bir veteriner teknisyeninin ne kadar okula ihtiyacı var?

Eğitim Gereksinimleri
Teknoloji uzmanları genellikle dört yıllık bir lisans derecesine ihtiyaç duyarken, veteriner teknisyenleri genellikle 2 yıllık bir dereceye sahiptir. Bir önlisans derecesi kazanmak, alana atılan iyi bir ilk adım olabilir . İş gücüne daha erken girmenizi ve giriş seviyesi iş görevlerini hızlı bir şekilde öğrenmenizi sağlar.

Hayvan bilimi derecesine sahip bir veteriner teknisyeni olabilir miyim?

Hayvan bilimi lisans programları, öğrencileri veterinerlik tıp fakültesine girmeye veya veteriner teknisyenleri ve teknoloji uzmanları olarak kariyerlerine başlamaya hazırlayabilir. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu'ndan (BLS) elde edilen veriler, veterinerlerin Amerika Birleşik Devletleri'nde çalışmak için lisans almaları gerektiğini göstermektedir.

Veteriner teknisyenleri uyuşturucu testi yaptırıyor mu?

Yüzde 55'i 10 yıl veya daha fazla uygulama deneyimine sahip toplam 368 veteriner hekim yanıt verdi. Ankete katılanların uygulamalarının yüzde yetmişi uyuşturucu testi yapmıyor . Do olanlardan, yüzde 18 istihdam öncesi test ve çünkü makul şüphe benzer yüzdesi testi yapmak. Rastgele yüzde 8'den az test .

Florida'da veteriner teknisyeni olmak ne kadar sürer?

Florida'da veteriner teknisyeni veya teknoloji uzmanı olmak için akredite programlar sunan birçok lise sonrası okul vardır. Veteriner Teknoloji programlarının bir Önlisans derecesi için tamamlanması genellikle iki ila üç yıl ve bir Lisans derecesi için dört yıl sürer .