Telsiz bir tavan lambasını nasıl kurarım?

Sordu: Anicet Manquillo | Son Güncelleme: 27 Nisan 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4.1/5 (49 Görüntüleme . 14 Oy)
Yaşam alanınızın görünümünü ve hissini kolaylıkla değiştirebilecek, kablo kullanmadan aydınlatma için birçok fikir var.
 1. Ampuller ve Abajurlar. Hatta abajurlar da ampulleri değiştirme veya benzeri bir şey basit başlayın.
 2. Geçmeli sarkıt lambalar .
 3. Geçmeli duvar aplikleri.
 4. Kablosuz LED hareket sensörlü ışıklar .

Daha sonra, mevcut bir tel olmadan bir tavan lambasını nasıl kurarsınız diye de sorulabilir.

Dan fikstürü kilitleniyor kirişin tarafına takmak edeceği elektrik kutusu gibi bir saplama bulucu ile o bölgede tavan kirişleri bulun. Eğer fikstür yüklemek ve kutunun hatlarını takip edecek tavana karşı tavan elektrik kutusu tutun. Alçıpan testere ile tavana bir delik açın.

Ayrıca, elektriği olmayan bir odaya nasıl ışık ekleyebilirim? Elektrik Olmadan Evinizi Nasıl Aydınlatabilirsiniz?

 1. Mumlar. Mumlar, evinizi şebekeden bağımsız olarak aydınlatmanın çok ucuz (hatta bazen ücretsiz) bir yolu olabilir.
 2. Gaz lambaları. Kandiller, evinizi elektriksiz aydınlatmak için başka bir iyi seçenektir.
 3. Güneş Işıkları.
 4. El Fenerleri ve Pille Çalışan Lambalar.
 5. Güneş Panelleri ve LED Işıklar.
 6. Dış Aydınlatma.
 7. Hepsinin Bir Kombinasyonu.

Bu durumda, tavan aydınlatmam yoksa ne kullanabilirim?

Yerleşik tavan lambalarınız olmadığında tavan aydınlatması elde etmenin en iyi yolu, swag takılabilir sarkıt lambalardır . Eğer tavana kanca yapıştırmayın ve ardından duvara lambayı takın. Yağma kolye çok farklı stilleri kolayca evin her odasında bir tane koyun ki vardır!

Mevcut olmadan bir tavan aydınlatma armatürü takmanın maliyeti nedir?

İşçilik ve sarf malzemeleri için yaklaşık 80 ila 200 dolar arasında herhangi bir yerde ödeme yapmayı bekleyin. Bu fikstür kendisinin fiyatını dahil değil. Aydınlatma armatürünüzü kurmanın toplam maliyeti şunlara bağlı olacaktır: önceden mevcut kablolama olup olmadığı.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir aydınlatma armatürü takmanın maliyeti nedir?

Bir Işık Fikstürü Kurulumunun Ortalama Maliyetleri
Kat Malikleri iç boyunca yeni aydınlatma kurulum için herhangi bir yerden $ 760 için $ 1.105 ödeme bekleyebilirsiniz. Tek bir ışık armatürü, diğer taraftan, profesyonel yardımıyla yüklemeye $ arasında 42 $ ve 112 mal olabilir.

Bir prizden bir ışık fikstürünü nasıl bağlarsınız?

Çıplak kabloyu montaj braketindeki yeşil topraklama vidasının etrafına sarın ve vidayı bir tornavidayla sıkın. Işık fikstür siyah kabloya bağlantı kutusu siyah tel bağlayın ve bir tel somun ile tellerin uçlarını sabitleyin. İşlemi iki beyaz kabloyla tekrarlayın.

Yeni bir ışık nasıl bağlanır?

Bir Işık Fikstürü Nasıl Değiştirilir
 1. Eski armatürün gücünü kapatın.
 2. Kablolama ve fikstür donanımını ortaya çıkarmak için kanopiyi çıkarın.
 3. Üç kabloyu sökün: siyah, beyaz ve bakır.
 4. Eski aydınlatma armatürünü çıkarın.
 5. Yeni braket takın (bazen).
 6. Yeni fikstür kablolarını bağlayın.

Duvar lambalarını bir prizden çalıştırabilir miyim?

Re: duvar ışıkları ekleme - Mevcut bir soket çalıştırmak? ışıkların daha düşük bir sigorta derecesi olması gerekir, bu nedenle bu anahtarlı formu anahtarlı sigortalı bir mahmuzla bağlamalısınız. sonra sigortayı çıkarın ve 2-3amp ile değiştirin. Soketten anahtarlı sigorta mahmuzuna 2,5 mm T&E kablosu ve ardından ışıklara 1,5 mm kullanın.

Eski tel ile bir aydınlatma armatürünü nasıl topraklarsınız?

Elektrik kutusuna bağladığınız çıplak topraklama kablosunu , kayışa takılı yeşil topraklama vidasının etrafına sarın. Tavan lambasındaki çıplak veya yeşil kabloyu aynı vidanın etrafına sarın. Kayıştaki vidayı sıkın. Tavandan beyaz tele yeni tavan ışık fikstür beyaz teli eşleştir.

Dairelerde neden tavan aydınlatması yok?

Ev sahipleri ve yatırımcılar, tavan aydınlatma armatürleri kurmayarak ve kiracıların dairelerini lambalarla aydınlatması için anahtarlı duvar prizleri kullanarak, binanın ilk inşaatında kendilerine para tasarrufu sağlıyorlar.

Oturma odamı nasıl aydınlatırım?

Düşük seviyeli masa lambaları ve zemin lambaları, özellikle geceleri oturma odasında rahat bir atmosfer yaratmaya yardımcı olur. Bunları odaya , genellikle duvarlara doğru, içeriye doğru seken eşit, sıcak bir parıltı yaratmak için eşit aralıklarla yerleştirin. Bu tür aydınlatma hakkında yaratıcı bir şekilde düşünün: mum grupları, hatta peri ışıkları bile sayılır.

Bir odada kaç lamba olmalı?

Yani 18' uzunluğunda x 12' genişliğinde bir odanız varsa, 1.5 = 324 watt ile çarpın, odayı yeterince aydınlatmak için gereken watt miktarı budur. Bu aydınlatmayı birden fazla kaynağa bölebilirsiniz. 2 lambalar @ 150 watt her ve 1 lamba @ 60 watt oda için yeterli ışık daha fazla olacaktır.

Penceresiz bir odayı nasıl aydınlatabilirim?

Doğru Aydınlatmayı Kullanın
Tavan armatürleri ( ışığı yansıtan kristal avizeleri düşünün), berrak cam veya ışıkla vurgu ve görev aydınlatması , masaya veya zemine asmak veya yerleştirmek için şeffaf gölgeler, parlak bir şekilde aydınlatılmış bir oda oluşturmak için birlikte çalışacaktır.

Bir oda ışığını nasıl tasarlarsınız?

İşte doğru dengeyi sağlamaya yardımcı olacak birkaç ipucu.
 1. Işık kaynağınızı yerelleştirin. Yaygın bir yanılgı, tüm odayı aydınlatmanız gerektiğidir.
 2. Daima bir dimmer ekleyin. Çok amaçlı odalar için dimmerler çok önemlidir.
 3. Ampullerinizi bilin. Floresan tüplerden ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır.
 4. Odanın işlevini düşünün.

gömme montaj nedir?

Gömme montajlı bir ışık, tipik olarak, tavana gömme olarak monte edilen kubbe şeklinde bir aydınlatma armatürüdür. Yarı gömme montajlı bir ışık daha dekoratiftir ve ışığın tabanı tavanın hemen altına uzanır. Stil açısından, yarı gömme montajlı ışıklar, sarkmamaları dışında sarkıt lambaları taklit edebilir.

Sarkıt lamba fişi nedir?

Ortam aydınlatmasına karşı görev aydınlatması . Bir sarkıt üzerinde kullanılan gölgenin şekline veya tipine bağlı olarak, ışık ya yukarı ya da aşağı yönlendirilir. Geçmeli sarkıt lambalar çok daha az emek yoğun olsa da, ışığın takılması için daha uzun kablolar ve hatta bazen bir uzatma kablosu bile gerektirirler.

En parlak zemin lambaları nelerdir?

En İyi Parlak Zemin Lambaları İncelemesi:
 • Revel Akira 80″ Modern 3 Işık Arklı Lambader.
 • Brightech Madison Komidin Lambader.
 • Taş ve Kiriş Deco Siyah Metal Lambader.
 • Cömert Ev Güneş Işığı Lambader.
 • Basit Tasarımlar LF 2000-SVL Lambader.
 • Boston Limanı 3 Işık Ağacı Lambası.
 • Brightech Maxwell – LED Raf Lambaderi.

Tavana bir duvar lambası koyabilir misin?

Bu tür armatürler, bol ışık sağlarken parlamayı azaltmak için düşük voltajlı ampuller kullanır. Bir duvar ışık monte yüklemek için, 'sadece bir tavan ışık için olduğu gibi tavan kutusu ve tel kullanacağız. Eğer kutu seviyesi olmasa bile fikstür seviye böylece çoğu aplikler bir merkez damızlık ile monte.

Bağlantı kutusu olmayan bir sarkıt ışığı nasıl kurarsınız?

Kutunun arkasını duvara veya tavana yerleştirin ve düz ve düz bir şekilde ayarlayın. Bir kalem kullanarak kutunun arkasının ana hatlarını alçıpan üzerine çizin. Alçıpan testere ile iz çizgisi boyunca kesin ve kesiği çıkarın. Elektrik kablolarını kutunun arkasındaki delikten ve kendinden kenetlenen deliklerden geçirin.

Bir elektrikçinin tavan lambası takmasının maliyeti nedir?

Mevcut kabloları kullanabildiğiniz zaman, yeni aydınlatma armatürleri kurmak , ışığın kendisi için ödediğiniz her şeye mal olacak ve ayrıca bir elektrikçinin bunları kurması için saatte 50 - 100 $ olacaktır . Çoğu insan bir aydınlatma armatürü kurmak için 150 ila 500 dolar harcar; ortalama 400 dolar civarında.

Bir aydınlatma armatürünü değiştirmek için bir elektrikçiye ihtiyacım var mı?

Aydınlatma armatürlerinin değiştirilmesi
Genel olarak konuşursak, bir ev sahibi aydınlatma armatürlerini değiştirebilir . Amper, yeni ışığınızın gücünü karşılayacak kadar yüksek değilse, devre kesicinizden ek bir kabloya ihtiyacınız olacaktır. Böyle bir görev için lisanslı ve kalifiye bir elektrikçi kiralamak en iyisidir.