Confluence Atlassian'ı nasıl kurarım?

Sordu: Dulcenombre Gropyanov | Son Güncelleme: 21 Haziran 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem tarayıcıları
4.8/5 (126 Görüntüleme . 26 Oy)
1. Confluence 'Windows Installer'ı İndirin ve Çalıştırın
 1. Confluence 'Windows Installer ' (.exe) dosyasını indirin.
 2. Kurulum sihirbazını başlatmak için yükleyici dosyasını çalıştırın.
 3. 'Hızlı Yükleme ' veya 'Özel Yükleme ' seçenekleri arasından seçim yapın:

Aynı şekilde, insanlar Confluence'ı Windows'a nasıl kurarım diye soruyorlar.

Confluence'ı yükleyin

 1. Confluence'ı indirin. İşletim sisteminiz için yükleyiciyi indirin - https://www.atlassian.com/software/confluence/download.
 2. Yükleyiciyi çalıştırın. Yükleyiciyi çalıştırın. Bir Windows yönetici hesabı kullanmanızı öneririz. Confluence'ı yüklemek için talimatları izleyin. Sizden aşağıdaki bilgiler istenecektir:

Ayrıca Confluence'ı Mac'e nasıl yüklerim? Confluence'ı bir mac'e yüklemek mümkündür, ancak yalnızca değerlendirme amaçlıdır. Özetle:

 1. Özel bir "birleşme" hesabı oluşturun.
 2. Yeni yükleme dizini oluşturun.
 3. Katranı çıkarın.
 4. "Confluence" hesabına dir yükleme izinleri verin.
 5. Yeni ev dizini oluşturun.
 6. Sistem özellikleri dosyasını kurulum dizininden yeni eve işaret edecek şekilde değiştirin.

Bunu göz önünde bulundurarak, Atlassian Confluence ücretsiz mi?

Confluence Standard ve Confluence Premium için ücretsiz denemeler Atlassian Cloud'u Deneyin sayfasından başlatılabilir. Ayrıca 10 kullanıcıya kadar Ücretsiz Confluence planı, 2 GB depolama ve Topluluk Desteği sunuyoruz. Ücretsiz , Standart ve Premium planları buradan karşılaştırabilirsiniz.

Atlassian Confluence'ın en son sürümü nedir?

Confluence 7.0, aşağıdaki güvenlik sorunundan etkilenir: CVE-2019-15006. Yükseltme yaparken , en son hata düzeltme sürümü olan 7.0'a yükseltmenizi öneririz.

26 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Confluence nereye kurulur?

Confluence ana dizininin konumu, Confluence'ı yüklediğinizde tanımlanır. Bu konum confluence -init içinde saklanır. Confluence Kurulum dizininizin confluence /WEB-INF/classes dizininde bulunan özellikler dosyası.

Confluence'ın çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım?

Confluence'ın durumunu Confluence açıksa Cog simgesi > Confluence Yöneticisi > Sistem bilgileri'ne giderek kontrol edebilirsiniz. Değilse, hizmet kontrol edebilirsiniz (Windows kullanıyorsanız) veya ps -x izdiham sürecini (Linux) görmek için. Buna ek olarak, size atlassian- izdiham kontrol edebilirsiniz.

Confluence'ı nasıl yükseltirim?

Marketplace uygulamalarınızın uyumluluğunu kontrol etmek için > Uygulamaları yönet'e gidin ve Confluence Güncelleme Kontrolü'ne gidin. Yükseltmeyi planladığınız sürümü seçin ve ardından Kontrol Et'e basın. Kullanıcılarınız belirli Marketplace uygulamalarına güveniyorsa, Confluence'ı yükseltmeden önce uyumlu olmalarını beklemek isteyebilirsiniz.

Jira'yı nasıl kurarım?

Bir Jira uygulaması yükleyin
 1. Jira'yı indirin. İşletim sisteminiz için yükleyiciyi indirin:
 2. Yükleyiciyi çalıştırın.
 3. Kurulum yöntemini seçin. Seç kendim kuracağım.
 4. Veritabanınıza bağlanın.
 5. Uygulama özelliklerini ayarlayın.
 6. Lisansınızı girin.
 7. Yönetici hesabınızı oluşturun.
 8. E-posta bildirimlerini ayarlayın.

Jira ücretsiz bir araç mı?

Atlassian açık kaynak projelerine ücretsiz ve, siyasi olmayan, sivil toplum, ticari olmayan, akademik olmayan kar amacı gütmeyen ve laik olan kuruluşlara belirli kriterleri karşılayan için Jira sağlar. Akademik ve ticari müşteriler için tam kaynak kodu, geliştirici kaynak lisansı altında mevcuttur.

Confluence ve Jira arasındaki fark nedir?

Jira ve Confluence , ikisi de aynı şirket olan Atlassian tarafından üretilse de iki farklı üründür. Jira bir hata izleme sistemidir ve Confluence bir ekip işbirliği/bilgi yönetimi/wiki sistemidir. Confluence'ın zengin Atlassian ürün setinden bağımsız bir ürün olduğu doğru.

Jira'yı ücretsiz alabilir miyim?

Ücretsiz olarak 30 gün boyunca kendi donanım üzerinde JIRA Yazılımı tamamen işlevsel bir kopya barındırabilir. Başlamak için Jira Yazılımını indirmeniz yeterlidir. Jira Yazılım lisansları çevrimiçi satın alınabilir.

Confluence bulut tabanlı mı?

Örnek dayanır nerede anapara farktır: Kavşak Bulut AWS üzerinde barındırılan iken, Kavşak Sunucusu (aka şirket içi veya barındırılan sürümü) müşteri tarafında bir sunucuda barındırılan (ki müşteri kendi tesislerinde veya üzerinde olması karar verebilir örneğin AWS'de).

Jira'nın maliyeti nedir?

Bulut içinde dağıtma eğer Jira aracı için Portföy (ya tek başına ya da JIRA Yazılımı ile birlikte kullanıldığında), 11 ila 100 kullanıcıları için kullanıcı başına 10 kullanıcı up ve aylık $ 3.50, için ayda 10 $ sabit ücret maliyeti. Onun içi sürüm 10 kullanıcıyla up için 10 $ kerelik ödeme maliyeti.

Confluence bir belge yönetim sistemi midir?

Confluence bir belge kontrol sistemi olarak kullanılabilir. Müşteriler için ekleri yönetmek , sürümlendirmek, aramak ve düzenlemek için yerleşik özellikleri, paylaşılan bir belge deposunun uçtan uca değiştirilmesini haklı çıkarır. Bu şekilde, Confluence sayfalarını bir sistemdeki klasörler ve eklerini dosyalar olarak düşünebilirsiniz.

Confluence Jira'ya dahil mi?

Jira Service Desk ve Confluence arasındaki entegrasyon, müşterilerinize (ve temsilcilerinize) Jira Service Desk portalına entegre edilmiş bir bilgi tabanı ile hizmet vermenizi sağlar. Confluence'ın Jira Hizmet Masası bilgi tabanı olarak nasıl kullanılabileceğini görmek için Makale Yazma ve Paylaşma bölümüne bakın.

Confluence bir proje yönetim aracı mıdır?

Confluence , ekiplerin tek bir yerde organize edebileceği, belgeler oluşturabileceği ve proje çalışmalarını tartışabileceği tek bir işbirliği aracıdır . Proje ekipleri Confluence'ı kullanarak ürün belgeleri geliştirebilir, toplantı tutanaklarını takip edebilir, süreç akış şemaları, zihin haritaları çizebilir ve hatta teknik mimari belgeleri oluşturabilir.

Birleşme nasıl çalışır?

Confluence , ekiplerin işbirliği yapmasına ve bilgiyi verimli bir şekilde paylaşmasına yardımcı olmak için kullanılan bir işbirliği wiki aracıdır. Confluence ile proje gereksinimlerini yakalayabilir, belirli kullanıcılara görevler atayabilir ve Team Calendars eklentisinin yardımıyla aynı anda birkaç takvimi yönetebiliriz. Confluence özellikleri listesi.

Confluence ne kadar güvenli?

Hassas verileri uçtan uca şifreleme ile depolayın ve paylaşın. Veriler istemci tarafında şifrelenir ve şifresi çözülür, bu nedenle güvenli olmayan hiçbir veri sunucuda aktarılmaz veya depolanmaz. Confluence gruplarından veya kullanıcılarından yararlanarak güvenli verilere erişimi kısıtlayın.

Confluence sürümünü nasıl kontrol ederim?

Senin Kavşak Bulut sitesi çalıştıran ne izdiham sürümünü öğrenmek için, Confluence Hakkında> gidin. Confluence sitenizde en son nelerin değiştiğini görmek için sürüm notları bloguna gidin.

Jira ne için kullanılır?

JIRA , Avustralya Şirketi Atlassian tarafından geliştirilen bir araçtır. Bu hata izleme, sorun izleme ve proje yönetimi için kullanılır. " JIRA " adı, aslında "Godzilla" anlamına gelen Japonca "Gojira" kelimesinden türetilmiştir. Bu aracın temel kullanımı , yazılımınız ve Mobil uygulamalarınızla ilgili sorunları ve hataları izlemektir.

Jira'daki sürümler nelerdir?

Portfolio for Jira , Jira Software sorunlarınızı planınıza dinamik olarak yükler ve birlikte çalışabileceğiniz sürümler önerir. Çalışmaları sürümler halinde gruplandırabilirsiniz. Eğer bültenleri için ayarladığı tarihleri ancak zaman organizasyonunuzu planı maç için esnektir.