NuGet'in en son sürümünü nasıl yüklerim?

Sordu: Maik Orazio | Son Güncelleme: 1 Mart 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem fotoğraf düzenleme yazılımı
4.3/5 (256 Görüntüleme. 44 Oy)
Mevcut bir nuget .exe dosyasını en son sürüme güncellemek için Windows'ta nuget update -self kullanın. Önerilen en son NuGet CLI, her zaman https://dist adresinde mevcuttur. nuget .org/win-x86-commandline/ en son / nuget .exe .

Ayrıca bilmek, NuGet'i en son sürüme nasıl güncellerim?

Projedeki Paketler klasörüne sağ tıklayın ve Güncelle öğesini seçin. Bu, NuGet paketini en son sürüme güncelleyecektir .

Aynı şekilde, NuGet'i nasıl kurarım? Newtonsoft'u ekleyin. Json NuGet paketi

  1. Çözüm Gezgini'nde, Referanslar'a sağ tıklayın ve NuGet Paketlerini Yönet'i seçin.
  2. Paket kaynağı olarak "nuget.org"u seçin, Gözat sekmesini seçin, Newtonsoft.Json'ı arayın, listeden o paketi seçin ve Yükle'yi seçin:
  3. Tüm lisans istemlerini kabul edin.

O zaman NuGet sürümünü nasıl kontrol edebilirim?

Visual Studio'da Yardım > Microsoft Visual Studio Hakkında komutunu kullanın ve NuGet Paket Yöneticisi'nin yanında görüntülenen sürüme bakın. Alternatif olarak, Paket Yönetici Konsolu'nu (Araçlar > NuGet Paket Yöneticisi > Paket Yönetici Konsolu) başlatın ve sürüm dahil NuGet hakkındaki bilgileri görmek için $host girin.

Bir NuGet paketini yeniden yüklemeye nasıl zorlarım?

Gözat sekmesine geçin, paket adını arayın, seçin ve ardından Yükle'yi seçin). Tüm paketler için paket klasörünü silin, ardından nuget kurulumunu çalıştırın. Tek bir paket için , paket klasörünü silin ve aynısını yeniden yüklemek için nuget install <id> kullanın.

33 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

En son NuGet sürümü nedir?

Ziyaret Nuget .org / indirir ve 3.3 veya daha yüksek (2.8. 6 Mono ile uyumlu değildir) Nuget seçin. En son sürüm her zaman önerilir ve 4.1. Paketleri nuget .org'a yayınlamak için 0+ gereklidir.

NuGet paketini otomatik olarak nasıl güncellerim?

Ne zaman yeni bir sürüm çıksa , onları kullanan projelerdeki paketleri güncellemeniz gerekir. Genellikle çözümünüze sağ basarsınız , 'Çözüm için NuGet paketlerini yönetir…' öğesini seçer ve paketleri güncellersiniz . Bunu yaptıktan sonra çözümlerinizi oluşturacak ve testlerinizi yerel olarak gerçekleştireceksiniz.

NuGet'i kim yarattı?

Nuget (eski NuPack olarak da bilinir), Microsoft geliştirme platformu için tasarlanmış ücretsiz ve açık kaynak paket yöneticisidir. 2010 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana NuGet , daha geniş bir araç ve hizmet ekosistemine dönüşmüştür. NuGet , bir Visual Studio uzantısı olarak dağıtılır.

NuGet EXE nerede?

nuget.exe'yi yükleme
  1. nuget.org/downloads adresini ziyaret edin ve NuGet 3.3 veya üstünü seçin (2.8.6, Mono ile uyumlu değildir).
  2. Her indirme doğrudan nuget.exe dosyasıdır.
  3. CLI aracını herhangi bir yerden kullanmak için nuget.exe dosyasını yerleştirdiğiniz klasörü PATH ortam değişkeninize ekleyin.

dotnet geri yükleme ne işe yarar?

Dotnet yanı proje dosyasında belirtilen projeye özel araçlar gibi bağımlılıklar geri yüklemek için komut kullanımları Nuget geri yükleyin. Varsayılan olarak, bağımlılıkların ve araçların geri yüklenmesi paralel olarak yürütülür. Kendi nuget'inizi oluşturarak ek beslemeler belirlersiniz. proje dizinindeki config dosyası.

NuGet bağımlılıklarını nasıl güncellerim?

Komut satırı ile: nuget .exe dosyasını indirebilir ve bulunduğu yolu Path sistem ortam değişkenlerine ekleyebilirsiniz. O zaman doğrudan nuget .exe dosyasına başvurabilirsiniz . Bundan sonra nuget update YourSolution gibi bir komut kullanabilirsiniz. Çözüm için bağımlılıkları güncellemek için Paket Yöneticisi Konsolunda sln.

NuGet paket sürümünü nasıl değiştiririm?

Seçili paket kaynaklarından mevcut güncellemeleri olan paketleri görmek için Güncellemeler sekmesini seçin. Güncelleme listesine yayın öncesi paketleri dahil etmek için Yayın öncesi paketleri dahil et'i seçin. Güncellenecek paketi seçin, sağdaki açılır menüden istediğiniz sürümü seçin ve Güncelle'yi seçin.

NuGet paketleri nereye kurulur?

Genel paketler klasörü, NuGet'in indirilen herhangi bir paketi kurduğu yerdir. config, paketler global paketler klasörüne kurulur, ardından projenin paketler klasörüne kopyalanır.
  • Windows: %userprofile%.nugetpackages.
  • Mac/Linux: ~/.nuget/packages.

Tüm NuGet paketleri ücretsiz mi?

NuGet paketinin ücretsiz , açık kaynak veya ticari lisanslı olup olmadığı konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Nuget .org'da tüm NuGet paketleri ücretsiz değildir , ancak birçoğu ücretsizdir . Aspose. Hücreler NuGet paketi , kurulmadan önce kabul edilmesi gereken bir lisans sözleşmesine sahiptir.

NuGet ne anlama geliyor?

Nuget (eski NuPack olarak da bilinir), Microsoft geliştirme platformu için tasarlanmış ücretsiz ve açık kaynak paket yöneticisidir. 2010 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana NuGet , daha geniş bir araç ve hizmet ekosistemine dönüşmüştür. NuGet , bir Visual Studio uzantısı olarak dağıtılır.

NuGet'i nasıl geri yüklerim?

Visual Studio'yu kullanarak paketleri manuel olarak geri yükleyin
  1. Araçlar > Seçenekler > NuGet Paket Yöneticisi'ni seçerek paket geri yüklemeyi etkinleştirin. Paket Geri Yükleme seçenekleri altında, NuGet'in eksik paketleri indirmesine izin ver'i seçin.
  2. Çözüm Gezgini'nde, çözüme sağ tıklayın ve NuGet Paketlerini Geri Yükle'yi seçin.

Nupkg nedir?

NUPKG dosyası nedir? için üçüncü taraf kitaplıklarını yönetmek için bir arabirim sağlayan bir Microsoft Visual Studio uzantısı olan NuGet tarafından kullanılan dosya. NET projeleri; program bileşenlerini geliştirmek için kullanılabilecek paketlenmiş kaynak kodunu içerir. NuGet, resmi olarak NuGet Paket Yöneticisi olarak adlandırılır.

NuGet'in kurulu olup olmadığını nasıl anlarım?

söz konusu Projeye veya Çözüme gidin. sağ tıklayın, solda NuGet Paketlerini Yönetin, ' Yüklü Paketler ' göreceksiniz, buna tıklayın ve listeyi göreceksiniz .

NuGet'i kullanmak güvenli mi?

NuGet güveni yönetmez. Olsa bile, yine de NuGet'in güvendiği şeylere güvenme konusunda endişelenmeniz gerekir. NuGet paketindeki kodun güvenliği konusunda kesinlikle endişelenmelisiniz. Aşina olmadığınız herhangi bir kodun güvenliği konusunda endişelenmelisiniz.

Linux'ta paket yönetimi nedir?

Birkaç kelimeyle, paket yönetimi , sisteme yazılım yükleme ve sürdürme (güncelleme ve muhtemelen kaldırmayı da içerir) yöntemidir. Linux'un ilk zamanlarında, programlar yalnızca kaynak kodu, gerekli kılavuz sayfaları, gerekli yapılandırma dosyaları ve daha fazlası olarak dağıtıldı.

Paket Yöneticisi konsolu nerede?

Paket Yöneticisi Konsolu , Visual Studio içinde NuGet ile etkileşim kurmak ve Visual Studio'yu otomatikleştirmek için kullanılan bir PowerShell konsoludur . Paket Yöneticisi Konsoluna Visual Studio içinden Araçlar -> Kitaplık Paket Yöneticisi -> Paket Yönetici Konsolu'na giderek erişebilirsiniz.

Nupkg dosyasını nasıl kurarım?

Menü Araçları → Seçenekler → Paket Yöneticisi
Bir ad ve klasör konumu verin. Tamam'ı tıklayın. NuGet paket dosyalarınızı bu klasöre bırakın. Projenize gidin, sağ tıklayın ve " NuGet Paketlerini Yönet" i seçin ve yeni paket kaynağınızı seçin.