Çiçek yatağımda kiri nasıl tutarım?

Sordu: Xuehong Lapuente | Son Güncelleme: 24 Şubat 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.9/5 (57 Görüntüleme. 22 Oy)
Çiçek yatağını toprak derecesinin 2 ila 3 inç altına kazın, bitkiler ekleyin, ardından toprak derecesine kadar 2 ila 3 inç malçla örtün. Toprak toprak aşar Gömülü olmadığından kendisi çiçek yatakta engellediği için erozyon, kalır yardımcı olur başka yerde bahçesinde toprak ve malç, altında olduğu için Toprak kapalı yayınlanmaz.

Benzer şekilde, çiçek tarhlarımın yıkanmasını nasıl önleyebilirim?

Bahçe bir yamaçta olduğu veya, yıkamak için malç altında peyzaj kumaş veya plastik kaplama koyarak önlemek için bir eğilimi varsa Peyzaj Kumaş ve plastik kaplama çıkarın. Bunlar, malçların yataktan dışarı kayması için güzel, kaygan bir yüzey oluşturur.

Yukarıdakilerin yanında, mevcut bir çiçek yatağını nasıl yeniden yaparsınız? Aşırı Büyümüş Çiçek Tarlası Nasıl Temizlenir

 1. Yabani Otları Çıkarın. Çiçek tarhınızı yeni bitkilere hazırlamak için mevcut ekili alanları temizlemeli ve derinlemesine işlemelisiniz.
 2. Mevcut Bitkileri Temizleyin.
 3. Zemini Hazırlayın.
 4. Bir Kompost Katmanı ekleyin.
 5. Yeni Çiçek Yatağınızla Taze Başlamak için Avlu Atıklarını Kaldırın.

Ek olarak, bir çiçek yatağına nasıl toprak koyarsınız?

Çiçek tarhına 3 inç kalınlığında bir üst toprak tabakası yayarak başlayın; iki toprağı karıştırarak mevcut toprağa iyice yedirin . İstenilen derinliği oluşturmak için gerektiği kadar üst toprak ekleyerek bitirin; bu üst toprak tabakasını altındaki toprağa karıştırmanıza gerek yok.

Verandamda kirin akmasını nasıl durdurabilirim?

Malç, üst toprağın aşınmasını önlemeye yardımcı olabilir, ancak bir malç dikkatli bir şekilde seçin. Saman ve kakao kabukları gibi yaygın malç malzemeleri muhtemelen üst toprakla birlikte yıkanacaktır. Yıkanmak yerine sıkıştıran iri kıyılmış veya ufalanmış malçlar gibi maddeler kullanın.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Malç her yıl değiştirilmesi gerekiyor mu?

En azından, yılda bir kez malç değiştirmeniz gerekir. Eğer malç değiştirme zamanını bilmek istiyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey bahar başında malç kontrol ve durumunu gözlemlemektir. Hala bıraktığınız zamanki gibi görünüyorsa, muhtemelen bir yıl daha iyidir.

Malç, ağaç kabuğu ile aynı mıdır?

Kabuk Malç . Kabuk malçı ağaç kabuğundan gelir; kaynağa bağlı olarak, bir veya birkaç tür ahşap içerebilir. Çeşitli ebatlarda satılmaktadır. Kabuk külçeleri, kıyılmış ahşap malçtan daha uzun süre dayanır , ancak kabuk parçaları yüzebileceğinden, sele veya şiddetli yağmurlara eğilimli alanlar için ideal değildir.

Peyzaj için malç mı yoksa kaya mı daha iyi?

Taş veya kaya malç , ağaç kabuğu malçtan daha pahalıdır ve daha ağırdır, bu da montajı zorlaştırır. Taş malç çürümediği için toprak oluşturmada herhangi bir fayda sağlamaz. Yabani otların kaya tabakasından büyümesini önlemek için bir yabani ot bariyeri kurmanız gerekebilir.

Ne sıklıkla malçlamanız gerekir?

Çok az veya çok fazla malç kullanmayın .
Yataklar için yaklaşık 3 inç malç önerilir ve Becker yılda iki kez malçlamayı önerir. Her seferinde doğru miktarda malçlama , yabani otları savuşturmaya ve nemi muhafaza etmeye yardımcı olacak ve bu da sulama ihtiyacınızı azaltacaktır.

Bir çiçek yatağını taşmaktan nasıl korursunuz?

Evde Sel Önleme İçin Çevre Düzenlemesi
 1. Eğimli bir bahçeyi düzleştirin.
 2. Bahçenizde su basmasını önleyen yerel bitkileri seçin.
 3. Bahçede malç kullanmak suyun evinize doğru akmasını engelleyebilir.
 4. Yeni çim dikmek selin etkisini azaltabilir.
 5. Bir yağmur bahçesine ne ekeceğinizi öğrenin.
 6. Araba yollarının yakınına drenaj alanları ekleyin.

Bir çiçek tarhı için ne kadar üst toprağa ihtiyacım var?

Bir bahçe yatağını doldurmak için en az 8 inç üst toprak derinliğine ihtiyacınız vardır . Eğer ekimden önce üst toprağın 3-6 inç tabakası yayıldı eğer yeni çimler geleni yapacağız.

Bir çiçek tarhının ne kadar toprağa ihtiyacı vardır?

Örneğin, 5 fit uzunluğa, 4 fit genişliğe ve 2 fit derinliğe sahipseniz, hacim 40 fit küp (5 x 4 x 2 = 40) olur. Bu, yükseltilmiş ekici kutunuzu doldurmak için ihtiyaç duyacağınız kir miktarıdır. Bu, her biri 2 fit küp kir içeren torbalarda satılan 20 torba toprağa eşittir.

Bir çiçek yatağına nasıl başlanır?

Bir çiçek bahçesine başlamak için, bahçeniz için kullanmayı düşündüğünüz alandaki çimleri kaldırarak ve toprağı işleyerek başlayın. Ardından, çiçeklerinizin daha iyi büyümesi için toprağı daha verimli hale getirmek için kompost ekleyin. Ardından, bir bahçe mağazasından veya fidanlıktan çiçek seçin ve satın alın.

Çiçek tarhları için killi toprağı nasıl değiştirirsiniz?

Kabuk, talaş, gübre, yaprak küfü, gübre ve turba yosunu yaygın kil toprağı iyileştirmek için kullanılan organik değişiklik arasındadır. İki veya üç inçlik organik malzemeler, bahçe yataklarınızın üst altı veya yedi inçlik kısmına yayılmalı ve döndürülmeli, çatallanmalı veya kazılmalıdır.

Çiçek tarhları ne kadar derin olmalıdır?

Yatağınızı istediğiniz kadar yapın veya farklı ürünler için birden fazla yükseltilmiş yatak yapın . Yatağın derinliği değişebilir, ancak en az 6 inç toprak olmalıdır . Çoğu bahçe bitkisinin kökleri için en az 6 ila 12 inç gerekir, bu nedenle 12 inç idealdir.

Bir bitkiye toprak ekleyebilir misiniz?

Önemli görünmeyebilir, ancak toprak, konteyner bahçenizi yapabilir veya kırabilir. Saksılarda yetişen bitkiler , sağlıklı kalabilmek için uygun drenaj ve havalandırmaya sahip toprağa ihtiyaç duyar. Bahçe toprağı da bir saksı bitki zarar verebilecek böcekleri veya hastalık patojenleri içerebilir. Kaplar için tasarlanmış ticari bir saksı toprağı karışımı en iyi sonucu verir.

Kazmadan bir çiçeklik nasıl yapılır?

Yedi Kazısız Yeni Yatak Seçeneği
 1. Karton koyun, malçlayın, nakli yapın.
 2. Doğrudan üst toprak torbalarına ekin.
 3. Saman balyaları ile çerçeve yapın ve doldurun.
 4. Ahşap çerçeveler kullanın ve kompost veya üst toprakla doldurun.
 5. Fırçadan bir “kuş yuvası” oluşturun ve doldurun.
 6. "Lazanya" yapın - yaprak katmanları, turba yosunu ve kompost.

Sirke yabani otları kalıcı olarak öldürür mü?

Bu sirke öldürmek kalıcı otlar ve çiçekler ve görüntüler -ücretsiz ot tutmak gerçekten etkili olabilir yapar söylemek kanıtlar vardır. Devedikeniden atkuyruğuna kadar, bahçenizde yabani otların yayılmasını durdurmak için malt, damıtılmış, beyaz sirke ve hatta elma şarabı kullanabilirsiniz.

Yabani otlarla dolu bir çiçek tarhını nasıl düzeltirsiniz?

Bahçenizdeki yabani otları kontrol etmek için kanıtlanmış yöntemler
 1. Uyuyan yabani otların yalan söylemesine izin verin. Yabani otları köklerinden öldürün, ancak toprağı - ve hareketsiz ot tohumlarını - büyük ölçüde bozulmadan bırakın.
 2. Malç, malç, malç.
 3. Ayıklama iyi olduğunda ot.
 4. Kafalarını koparın.
 5. Bitkiler arasındaki boşluklara dikkat edin.
 6. Sahip olduğunuz yabani otları değil, istediğiniz bitkileri sulayın.

Eski bir bahçe yatağını nasıl gençleştirirsiniz?

Kompost, Gübre, Gübre, Bahçe Tırmığı veya Çatal.
 1. Adım 1: Mevsimler Arasında Toprağı Yenileyin.
 2. Adım 2: Dikkatle Kazın.
 3. Adım 3: Kadar.
 4. Adım 4: Organik Maddenizi Serpin.
 5. Adım 5: Ellerinizi Kirletin.
 6. Adım 6: Bekleyin.

Bir çiçek yatağını yeniden yapmanın maliyeti nedir?

Profesyoneller, çiçeklik kurulumları için sizden yaklaşık 1.000 – 3.000 dolar ücret alabilir.

Bir çiçek tarhını temizlemenin maliyeti nedir?

Şehrinizdeki çim bakımı ve bahçıvanlık uzmanlarından ücretsiz tahminler alın. Bir bahçe temizleme hizmeti almanın ortalama maliyeti 200 - 600 dolar mı?