NPM'nin en son sürümüne sahip olup olmadığımı nasıl anlarım?

Soruldu: Mahalia Michely | Son Güncelleme: 2 Mart 2020
Kategori: haberler ve siyaset siyasi meseleler
4.4/5 (844 Görüntüleme . 15 Oy)
Hangi sürüme sahip olduğunuzu görmek için npm -v'yi çalıştırın, ardından en yeni npm güncellemesini yüklemek için npm install npm @ en son -g'yi çalıştırın . Doğru güncellenen emin UÖM'yi yapmak istiyorsanız tekrar npm -v çalıştırın. En son sürümü yüklemek için n en son sürümünü kullanın. Alternatif olarak, belirli bir Düğüm sürümü almak için n #.#.# çalıştırabilirsiniz.

Benzer şekilde, NPM'nin en son sürümünü nasıl edinebilirim?

İlk olarak, npm'den npm outdated kullanarak hangi paketlerin daha yeni sürümlerinin mevcut olduğunu listelemesini istersiniz . Ardından npm'den bir paketin en son sürümünü yüklemesini istersiniz . @ En son etiketi ile en son sürümü isteyebilirsiniz. Paketi güncellemek için --save bayrağını da kullanmalısınız.

Daha sonra soru şu: NPM'nin modası geçmiş nedir? NPM , güncel olmayan paketlerin bir listesini yazdırmak için eski komutu sunar. npm güncel değil . Güncel olmayan paketlerin listesi, şu anda kurulu olan sürümü, paketinizde tanımlanan istenen sürümü içerir. json dosyası ve modülün en son kararlı sürümü.

O zaman, hangi NPM sürümüne sahip olduğumu nasıl bilebilirim?

NPM Terminalinde, tip npm -v yüklü olup olmadığını görmek için. Bu, sürüm numarasını yazdırmalıdır, böylece 1.4 gibi bir şey göreceksiniz.

JS düğümünün şu anki sürümü nedir?

düğüm . js v 12 programa göre geldi. Ekim ayında LTS'ye girdi ve 2022'ye kadar korunacak. Bu arada Düğüm 13, Güncel sürüm oldu .

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

NPM'yi nasıl güncellerim?

Düğüm, npm önceden yüklenmiş olarak gelir, ancak yönetici, Node.js'den daha sık güncellenir. Hangi sürüme sahip olduğunuzu görmek için npm -v komutunu çalıştırın, ardından en yeni npm güncellemesini yüklemek için npm install npm @latest -g komutunu çalıştırın. Doğru güncellenen emin UÖM'yi yapmak istiyorsanız tekrar npm -v çalıştırın. En son sürümü yüklemek için en son n'yi kullanın.

En son sürüme tepkiyi nasıl güncellerim?

Mevcut bir projeyi yeni bir tepki -script sürümüne güncellemek için değişiklik günlüğünü açın, şu anda üzerinde bulunduğunuz sürümü bulun (emin değilseniz bu klasördeki package.json'ı kontrol edin) ve daha yenisi için taşıma talimatlarını uygulayın. sürümler . Çoğu durumda, paketteki tepki - komut dosyaları sürümünü çarpıyor.

NPM güncellemesi nedir?

npm update komutu, pakette bulunan tüm modülleri günceller . json'u en son sürümlerine taşıyın. Pakette belirtilen şapka ve tilde bağımlılıklarına uyarak npm depolarından modüllerin en son sürümlerini kurar.

NPM kurulumu nedir?

npm install bir paketi ve bağımlılıklarını indirir. npm kurulumu argümanlarla veya argümanlar olmadan çalıştırılabilir. Argümanlar olmadan çalıştırıldığında, npm install bir pakette tanımlanan indirme bağımlılıklarını yükler . json dosyası oluşturur ve kurulu modüllerle bir node_modules klasörü oluşturur.

Bir NPM paketini nasıl güncellerim?

2 Yanıt
 1. Hangi modüllerin daha yeni sürümlere sahip olduğunu görmek için npm|yarn eski kullanın.
 2. Tüm modülleri güncellemek için npm update|yarn upgrade (paket adı olmadan) kullanın.
 3. Daha yeni sürüm numaralarını paketinize kaydetmek istiyorsanız --save-dev|--dev'i ekleyin. json. (NOT: npm v5. 0'dan itibaren bu yalnızca devDependencies için gereklidir).

NPM denetim düzeltmesi ne işe yarar?

npm denetimi , projenizin bağımlılık ağacının anlık güvenlik incelemesini gerçekleştiren yeni bir komuttur. Denetim raporları, bağımlılıklarınızdaki güvenlik açıkları hakkında bilgi içerir ve çalıştırması kolay npm komutları ve daha fazla sorun giderme için öneriler sağlayarak bir güvenlik açığını düzeltmenize yardımcı olabilir.

NodeJs sürümünü nasıl güncellerim?

Nodejs.org'daki Yükleyicileri Kullanarak Düğüm (Windows/macOS) Nasıl Güncellenir?
 1. NodeJs İndirme sayfasına gidin, istediğiniz herhangi bir sürümü indirin ve Windows veya macO'larınız için yükleyiciyi kullanarak yükleyin.
 2. Kurulumdan sonra, kullanarak kurulumu doğrulayabilirsiniz.
 3. npm -v düğümü -v.
 4. Ve,

NPM'yi nasıl indirebilirim?

Windows'ta Node.js ve NPM Nasıl Kurulur
 1. Adım 1: Node.js Installer'ı indirin. Bir web tarayıcısında https://nodejs.org/en/download/ adresine gidin.
 2. Adım 2: Tarayıcıdan Node.js ve NPM'yi yükleyin. Yükleyici indirmeyi bitirdiğinde, başlatın.
 3. Adım 3: Kurulumu Doğrulayın.

NPM nereye kurulur?

Ön ek yapılandırması varsayılan olarak düğümün kurulu olduğu konuma gelir. Çoğu sistemde bu, /usr/local şeklindedir. Windows'ta %AppData% npm'dir . Unix sistemlerinde, düğüm genellikle {prefix}/node.exe yerine {prefix}/bin/node konumuna yüklendiğinden , bir seviye yukarısıdır.

NPM kurulumu nedir?

Düğüm Paket Yöneticisi'nin kısaltması olan npm iki şeydir: her şeyden önce, açık kaynaklı Node.js'nin yayınlanması için çevrimiçi bir havuzdur. Kurmak istediğiniz bir paketiniz olduğunda, tek bir komut satırı komutuyla kurulabilir .

Tepki versiyonumu nasıl bulabilirim?

Bir React yerel uygulamasında bu, tepki -native paketini içerir. Global olarak " reaksiyon -native" yüklediyseniz, terminal/komut satırı aracını açın ve tepki -native -v yazın, cevabınızı alacaksınız .

Bir NPM modülünün kurulu olup olmadığını nasıl anlarım?

15 Cevap
 1. npm: Düğüm paketi yöneticisi komut satırı aracı.
 2. list -g: kullanıcının klasörlerinde bulunan her paketin bir ağacını görüntüler ( -g seçeneği olmadan yalnızca geçerli dizinin paketlerini gösterir)
 3. derinlik 0 / — derinlik=0: her paketin bağımlılıklarını ağaç görünümüne dahil etmekten kaçının.

JDK sürümümü nasıl kontrol ederim?

1) Denetim Masası-->Program ve Özellikler'e gidin ve Java / JDK'nın burada listelenip listelenmediğini kontrol edin . 2) Komut istemini açın ve java - version yazın . Sürüm bilgisini alırsanız, Java doğru şekilde yüklenmiştir ve PATH da doğru şekilde ayarlanmıştır. 3) Başlat menüsü-->Sistem-->Gelişmiş-->Ortam Değişkenleri'ne gidin.

Windows'un hangi NVM sürümüne sahip olduğumu nasıl anlarım?

Windows'ta NVM Kurulumu için adımlar aşağıdadır:
 1. nvm kurulumunu kurun.
 2. Kurulu düğüm sürümlerinin listesini kontrol etmek için nvm list komutunu kullanın.
 3. Örnek: nvm use 6.9 yazın. 3 sürümleri değiştirmek için.

Aptallar için Node JS nedir?

düğüm . js , Chrome'un V8 JavaScript motoru üzerine kurulmuş açık kaynaklı bir sunucu tarafı çalışma zamanı ortamıdır. JavaScript kullanarak yüksek düzeyde ölçeklenebilir sunucu tarafı uygulamaları oluşturmak için olaya dayalı, engellemeyen (eşzamansız) bir G/Ç ve platformlar arası çalışma zamanı ortamı sağlar.

NPM paketlerinin global olarak kurulup kurulmadığını nasıl anlarım?

npm hileleri bölüm 1: Global olarak kurulmuş paketlerin listesini alın
 1. npm: Düğüm paketi yöneticisi komut satırı aracı.
 2. list -g : kullanıcının klasörlerinde bulunan her paketin bir ağacını görüntüler ( -g seçeneği olmadan yalnızca geçerli dizinin paketlerini gösterir)
 3. — derinlik 0 / — derinlik=0: her paketin bağımlılıklarını ağaç görünümüne dahil etmekten kaçının.

JSON paketi nedir?

2011-08-26. Tüm npm paketleri, genellikle proje kökünde paket adı verilen bir dosya içerir. json - bu dosya projeyle ilgili çeşitli meta verileri içerir. Bu dosya, npm'ye projeyi tanımlamasına ve projenin bağımlılıklarını ele almasına izin veren bilgi vermek için kullanılır.