Yeni bir direksiyon rafına ihtiyacım olup olmadığını nasıl anlarım?

Sordu: Outman Banza | Son Güncelleme: 4 Haziran 2020
Kategori: otomotiv otomobil parçaları
4.1/5 (882 Görüntüleme. 36 Oy)
Aracınızı tamire götürmeden önce bu beş işaret levhasına bakın.
  1. Araba Gezintisi. Araç düşük hızlarda ve yüksek hızlarda, hem yolda dolaşan ise, direksiyon raf gitti feci sahip olduğunu bir işarettir.
  2. Uyuşmuş Nokta.
  3. Tekerlek Sallanması.
  4. Servo Direksiyon Sıvısı Sızıntısı.
  5. Sesler.

Buna göre, kötü bir direksiyon rafının belirtileri nelerdir?

Direksiyon rafınızla ilgili olası bir soruna karşı sizi uyaran birkaç belirti veya uyarı işareti aşağıda verilmiştir.

  • Çok sıkı direksiyon.
  • Servo direksiyon sıvısı sızdırıyor.
  • Direksiyondayken gıcırdama sesi.
  • Yanan yağ kokusu.

Ayrıca, bir direksiyon rafını değiştirmenin maliyeti ne kadar olabilir? Direksiyon rafı değişimi için 640$ ile 1200$ arasında herhangi bir yerde ödeme yapacaksınız. Parçalar arasında 350 $ ve 830 $ olması gerekirken emek olasılıkla, aralarında 280 $ ve 360 $ olacak. Parçalardaki geniş fiyat aralığı, bu değiştirme işleminin gerçekleştirilebileceği farklı araba türlerine bağlıdır.

Buna bağlı olarak, bir direksiyon rafını değiştirmek ne kadar sürer?

4-6 saat

Kötü bir direksiyon rafı ile sürebilir misin?

Direksiyon rafı arızası tehlikeleri ciddi olduğundan , kötü bir kremayer ve pinyon ile sürmek güvenli değildir. Eğer raf ve pinyon sorunlarına neden biliyorsanız, o zaman kolayca senin başına bu sorunu önleyebilirsiniz.

25 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Direksiyon rafı tamir edilebilir mi?

Direksiyon rafı genellikle tamir edilmez, aslında tamir edilemeyebilir. Araç hidrolik direksiyonu varsa raf yardım marka hidrolik basıncı kullanarak sistemin en büyük bileşenidir olduğunu veya dükkanlar basitçe "raf" o (yeni ile değiştirecektir, değil olup olmadığı. Daha kolay direksiyon çevirmek teker.

Direksiyon rafının kötü gitmesine ne sebep olur?

Direksiyon rafı arızasının en büyük suçlusu sıvı kirliliğidir. Montajcının, rafı değiştirme nedeni ne olursa olsun, değiştirdiği eski raftaki yağa bakmasını öneririz. Yağda kirlilik varsa pompayı ve hortumları da değiştirmeleri gerekir.

Kötü bir rot kolu neye benziyor?

Bağlantı Çubukları . Senin Araç park halindeyken, ileri sizin direksiyon sırtını ve dönüş ve bir clunking gürültü duymak bile, rot kolu uçları gevşek veya aşınmış olabilir. Kötü bağlantı çubuklarının diğer iki işareti, ön uçtaki titreşimleri ve gürültüyü içerir . Ayrıca direksiyonunuz merkeze dönmüyorsa rot kollarınızı kontrol ettirmelisiniz.

Kötü bir kremayer ve pinyon ses çıkarır mı?

Gürültü . New Jersey Tüketici İşleri Birimi'ne göre, gümbürtü, tıkırtı veya sürekli vuruntu gibi sesler, gevşek bir kremayer ve pinyon direksiyon sisteminin uyarıları olabilir. Sürüş sırasında bu tür sesleri duyarsanız, sistemi kontrol ettirmeniz gerekir.

Raf ve pinyonunuz söndüğünde ne olur?

Deneyimine kötü şey sürüş aracınızın kontrolünü kaybetmek iken. Senin direksiyon sisteminin parçaları gevşek hale yaptığında bu durumla. Onlar kusurlu gerçekleştirdiğinizde, bu sorun büyü ve yapabilir senin direksiyon hatalı ve güvenilmez-bu raf ve pinyon gittiğinde ne olduğudur.

Bir kremayer ve pinyon direksiyonunu değiştirmenin maliyeti nedir?

Bir kremayer ve pinyon değişiminin ortalama maliyeti 1.524$ ile 1.846$ arasındadır. İşçilik maliyetleri 314 ile 397 dolar arasında, parçalar ise 1210 ile 1449 dolar arasında fiyatlandırılıyor. Tahmin vergi ve ücretler dahil değildir.

Servo direksiyon pompası söndüğünde ne olur?

Dahili servo direksiyon pompası arızası: Ölmeye başladığında, servo direksiyon pompası genellikle bir sızlanma veya gıcırdama sesi çıkarır. Direksiyon simidini çevirdiğinizde bu en belirgindir. Sonunda, pompa tamamen arızalanacak ve bu da direksiyon desteğinin olmamasına neden olacaktır.

Kötü bir direksiyon rafı titreşime neden olabilir mi?

Direksiyon simidi titreşimi . Bu genellikle tekerlek hizalama sorunlarının bir göstergesi olsa da, direksiyon simidi titreşimi ayrıca hidrolik direksiyonla ilgili bir sorunu da gösterebilir. Bu genellikle yıpranmış direksiyon raflar ve bağlantı çubukları neden olur. Hızlandığınızda veya bir viraj döndüğünüzde aşırı direksiyon titremesi .

Bir direksiyon kutusu ne kadar sürer?

Herhangi bir başarısızlık ortaya çıkmadan en araçlarda, hidrolik direksiyon sistemi 100.000'in üzerinde mil sürecek. Servo direksiyon sistemindeki mekanik arızalar ve sızıntılar, üreticinin servis aralıklarına göre bakım yapıldığında genellikle önlenebilir olarak kabul edilir.

Bir rot kolunu değiştirmek ne kadar pahalı?

Rot değişimi için genellikle parça ve işçilik için yaklaşık 70 ila 200 dolar ödersiniz. İşte size döküm. Bağlantı çubuklarının değiştirilmesi uzun sürmez, bu nedenle işçilik çoğu araba için sizi yalnızca 30 ila 100 dolar arasında çalıştıracaktır.

Bir kremayer ve pinyonun değiştirilmesi zor mu?

Kremayer ve pinyon tertibatı, direksiyonunuzun önemli bir parçasıdır. Bu sızıntı yaptığında veya arızalanmaya başladığında, aracınızı kontrol etmeyi çok daha zor ve güvensiz hale getirebilir. Eğer kremayer ve pinyonunuzun değiştirilmesi gerekiyorsa, bunu kendiniz yapabilirsiniz, ancak akılda tutulması gereken bazı şeyler var.

Hidrolik direksiyon olmadan araba kullanabilir misin?

Hidrolik direksiyon sıvısı olmadan uzatılmış süreler için arabanızı Sürüş pompayı zarar verebilir. Fiziksel olarak seviye düşer kez, bir hidrolik direksiyon sıvısı kaçağı varsa araba sizi durdurur şey yok iken, pompa çalışır kurutun. Bu nedenler sürtünmeyi ve ısı artışı ve hızlı bir şekilde pahalı hasarlara neden olabilir.

Raf ve pinyon pahalı mı?

Genel olarak, kremayer ve pinyon değiştirme maliyeti, onu tamir etmekten daha az maliyetlidir. Yedek parçalar için maliyet tipik olarak 215-1049 dolar arasında olacak ve parçalar ve işçilik birlikte 372-1647 dolar arasında olacak.

Direksiyon rafı tertibatı nedir?

Direksiyon raf direksiyon dişli ile kapalı bir rafa oluşmaktadır. Direksiyon simidine mil ve U-mafsal seti ile bağlanır. Hidrolik sıvısının olmaması sert ve zor bir direksiyon hakimiyetine neden olur . Bu, yeni veya yenilenmiş bir yedek direksiyon rafını değiştirmenin doğru zamanıdır.

Servo Direksiyon'u düzeltmek pahalı mı?

Servo Direksiyon Pompası Onarım Maliyeti
Bir hidrolik direksiyon pompasını tamir etmenin ortalama maliyeti 200 ila 350 dolar arasındadır. Servo direksiyon pompasını yeni bir parçayla değiştirmek 400 ila 800 dolar arasında bir maliyete mal olur (araba modeline ve hangi mağazaya götüreceğinize bağlı olarak).

Direksiyon raf körüğü nedir?

Direksiyon raf körüğü kitleri (veya körük kitleri), eksenel mafsal ile direksiyon rafı arasındaki bağlantıyı korumak ve direksiyon sisteminin güvenliğini ve korunmasını sağlamak için kullanılır.

Direksiyon rafı hareket etmeli mi?

Direksiyon raf sisteminde çok az boşluk olmalıdır . 15 inç (380 mm) çapındaki bir direksiyon simidinin jantını, ön tekerlekler hareket etmeden 1/2 inç'ten (13 mm) daha fazla hareket ettirmek mümkün olmamalıdır . Boşluk bundan daha büyük görünüyorsa, diğer tüm direksiyon mafsallarını kontrol edin.