Azure kiracısını nasıl yapabilirim?

Sordu: Roel Uri | Son Güncelleme: 15 Nisan 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem veri depolama ve depolama
4.9/5 (208 Görüntüleme . 10 Oy)
Yeni bir Azure AD kiracısı oluşturmak için:
  1. Azure portalına göz atın ve Azure aboneliği olan bir hesapla oturum açın.
  2. Artı simgesini (+) seçin ve Azure Active Directory'yi arayın.
  3. Arama sonuçlarında Azure Active Directory'yi seçin.
  4. Oluştur'u seçin.
  5. Bir Kuruluş adı ve bir İlk etki alanı adı sağlayın.

Basitçe söylemek gerekirse, Microsoft Azure kiracısı nedir?

Azure kiracısı . Kuruluşunuz Microsoft Azure , Microsoft Intune veya Office 365 gibi bir Microsoft bulut hizmeti aboneliğine kaydolduğunda otomatik olarak oluşturulan, ayrılmış ve güvenilir bir Azure AD örneği. Azure kiracısı , tek bir kuruluşu temsil eder.

Ayrıca, kiracı kimliğini nasıl alabilirim? Azure AD portalında Office 365 kiracı kimliğinizi bulmak için

  1. Microsoft Azure'da yönetici olarak oturum açın.
  2. Microsoft Azure portalında Azure Active Directory'ye tıklayın.
  3. Yönet altında, Özellikler'i tıklayın. Kiracı kimliği, Dizin Kimliği kutusunda gösterilir.

Ayrıca, Azure'da kiracı ve abonelik nedir?

Azure kiracısı bir dizindir, abonelik , kaynakları koyabileceğiniz bir "klasörü" temsil eden bir nesnedir. Abonelikler kiracılara bağlıdır. yani 1 kiracının birçok aboneliği olabilir , ancak bunun tersi olamaz.

Microsoft kiracısı nedir?

Kiracı , bir kuruluşun temsilidir. Bu, kuruluş veya uygulama geliştiricisi Microsoft ile Azure, Microsoft Intune veya Microsoft 365'e kaydolma gibi bir ilişki oluşturduğunda bir kuruluş veya uygulama geliştiricisinin aldığı özel bir Azure AD örneğidir.

28 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kiracı adı nedir?

isim. bir başkasından belirli bir süre için arazi, ev, ofis veya benzerlerini kiralayan ve işgal eden kişi veya grup; kiracı. Kanun. Bir başkasının arazilerini, apartmanlarını veya şahsiyetini genellikle kiralık olarak elinde tutan veya bunlara bir süreliğine sahip olan kişi.

ADFS ne için kullanılır?

Active Directory Federasyon Hizmetleri ( ADFS ), kullanıcılara kuruluş sınırlarının ötesinde bulunan sistemlere ve uygulamalara tek oturum açma erişimi sağlamak için Microsoft tarafından geliştirilen ve Windows Server işletim sistemlerine yüklenebilen bir yazılım bileşenidir.

Microsoft Azure kaç yaşında?

Microsoft , Ekim 2008'de Azure'u piyasaya sürdü. Sonraki on yılda, Microsoft'un bulut platformu 'Red Dog' başlangıcından çok yol kat etti. On yıl önce bu hafta Los Angeles'taki Profesyonel Geliştiriciler Konferansı (PDC) 2008'de Microsoft , Azure bulut platformunu resmi olarak başlattı.

Reklam ve Azure AD arasındaki fark nedir?

İki platform arasındaki temel fark , Azure AD'nin Temsili Durum Aktarımı (REST) ​​API arabirimlerinin kullanımı yoluyla web tabanlı hizmetleri desteklemesidir. Daha önce belirtildiği gibi, bunu başarmak için tamamen farklı protokoller ve kod tabanları kullanır.

Microsoft Azure ne kadar?

Microsoft Azure fiyatları ayda 13 dolardan başlar.

Azure hesabı nedir?

Azure hesabı , Azure hizmetlerine ve Azure aboneliklerinize erişmenizi sağlayan küresel benzersiz bir varlıktır. Azure hesabınızda , örneğin faturalandırma veya yönetim amaçlarıyla ayrım oluşturmak üzere birden çok abonelik oluşturabilirsiniz. Abonelik (ler)inizde kaynakları kaynak gruplarında yönetebilirsiniz.

Bulutta kiracı nedir?

Çok kiracılı bulut , müşterilerin bilgi işlem kaynaklarını genel veya özel bir bulutta paylaşmasına olanak tanıyan bir bulut bilgi işlem mimarisidir. Her kiracının verileri yalıtılmıştır ve diğer kiracılar tarafından görülmez. Çok kiracılı bir bulut sisteminde, kullanıcılar projelerini ve verilerini depolamak için kişiselleştirilmiş alana sahiptir.

AAD nedir?

AAD'nin Tıbbi Tanımı
AAD : Amerikan Dermatoloji Derneği, sağlık alanındaki birçok önemli profesyonel dernekten biri. AMA (Amerikan Tabipler Birliği) ABD'de daha iyi bilinen bir örnektir.

Azure kiracım nerede?

Microsoft 365 yönetim merkezinde bir Office 365 kiracısının konumunu bulmak için yapmanız gerekenler:
  • Microsoft 365 yönetim merkezinizde oturum açın.
  • Sol menüde, Ayarlar'a tıklayın ve Kuruluş profili'ni seçin (Şek. 1.).

Azure'da kaç aboneliğim olabilir?

Abonelik sınırları
Kaynak Varsayılan sınır Maksimum sınır
Abonelik başına etiketler 1 Sınırsız. Sınırsız.
Abonelik başına benzersiz etiket hesaplamaları 1 10.000 10.000
Konum başına abonelik düzeyinde dağıtımlar 800 2 800
Azure Active Directory kiracısı başına abonelikler Sınırsız. Sınırsız.

Office 365, Azure Active Directory içerir mi?

Office 365 , sahne arkasında kullanıcı kimliklerini yönetmek için Azure Active Directory'yi ( Azure AD ) kullanır. Office 365 aboneliğiniz , parolaları eşitlemek veya şirket içi ortamınızla tek oturum açma ayarlamak istiyorsanız Office 365'i Azure AD ile tümleştirebilmeniz için ücretsiz bir Azure AD aboneliği içerir .

Azure aboneliği ücretsiz mi?

Ücretsiz Azure hesabı , en popüler Azure ürünlerimize 12 ay boyunca ücretsiz erişim, kaydolmanın ilk 30 günü için harcanacak 13.300 ₹ kredi ve her zaman ücretsiz olan 25'ten fazla ürüne erişim içerir. Azure ücretsiz hesabı için kimler uygundur? Azure ücretsiz hesap Azure tüm yeni müşteriler tarafından kullanılabilir.

Azure'da çoklu kiracı nedir?

Çoklu Kiracılık ve Azure AD
Azure , kendi içinde ve Azure AD'nin temel alınan altyapısı gibi çok kiracılı bir platformdur. Çoklu kiracılık , kiracılar adı verilen bir yazılımın birden çok , farklı farklı kullanımlarını tek bir örnekten yönetme yeteneğini ifade eder.

Azure portalında kiracı kimliği nedir?

Uygulamayı oluşturduğunuz AAD dizininin kimliği olan Kiracı Kimliğini alın. Bir metin düzenleyicide (Not Defteri gibi), kimliği kopyalayın ve Kiracı Kimliği olarak etiketleyin. Kiracılar Hakkında. Kiracı , Azure Active Directory içindeki bir kuruluşun temsilcisidir. Azure AD hizmetinin özel bir örneğidir.

Kiracı kimliği nedir?

Office 365 kiracı kimliğiniz , kiracı adınızdan veya etki alanınızdan farklı, genel olarak benzersiz bir tanımlayıcıdır (GUID). Nadiren, OneDrive İş için Windows grup ilkesini yapılandırırken olduğu gibi, bu tanımlayıcıya ihtiyacınız olabilir. Başka bir deyişle, " Kiracı Kimliği " "Dizin Kimliği "dir.

Azure kiracı kimliği bir sır mı?

Kiracı Kimliği ve Uygulama İstemci Kimliği , genellikle PII veya gizli anahtar olarak kabul edilmez. PII değil çünkü kendi başlarına size kullanıcının kim olduğunu söylemezler. Sır değil çünkü elde edilmesi çok kolay. Başvurunuza giriş yapmaya çalışan herkes, yetkilendirme isteğine dahil edildiğinden bunlara maruz kalacaktır.

Office 365 için kullanıcı kimliğimi nasıl bulurum?

Kullanıcı kimliğiniz , Office 365'te oturum açtığınızda kullanmanız için oluşturulan benzersiz e-posta adresidir. Bir kullanıcı kimliği aşağıdakine benzer görünebilir: [email protected] kullanıcı kimliği oluşturulduğunda, Office 365 atar size Office 365 oturum böylece size gönderilen geçici bir şifre.