Visual Studio 2017'de bir .csproj dosyasını nasıl açarım?

Soruldu: Yaagoub Blomberg | Son Güncelleme: 10 Nisan 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem video yazılımı
3.9/5 (5.092 Görüntüleme. 37 Oy)
Solution Explorer'da projenize sağ tıklayın ve Projeyi Kaldır'ı seçin. Projeye sağ tıklayın (çözüm gezgininde mevcut değil olarak etiketlendi) ve "proj. csprojunuzu düzenleyin " seçeneğini tıklayın. Bu, düzenleme için CSPROJ dosyanızı açacaktır .

Basitçe, Visual Studio 2019'da bir .csproj dosyasını nasıl açarım?

csproj dosyasında projeye sağ tıklayıp Edit seçeneğine tıklıyoruz. csproj . Visual Studio 2019 ile proje dosyasını çift ​​tıklatarak da düzenleyebilirsiniz. Proje dosyasını açmak için bir proje düğümüne çift tıklayın.

Yukarıda yanında, Visual Studio'daki Csproj dosyası nerede? csproj dosyaları (WebApi, projemin adıdır). Projenin kökünde beklendiği gibi bulunur. MacOS için aynı yanıtı isteyen varsa, Mac için Visual Studio'da Çözüm bölmesinde proje dosyasına ("ana" öğesinin alt öğesi) sağ tıklayın. "Araçlar"ı ve ardından " Dosyayı Düzenle"yi seçin.

Basitçe, Visual Studio'da bir .proj dosyasını nasıl açarım?

Varolan bir proje veya çözüm dosyasını açmak için Microsoft Visual Studio'da Dosya menüsü Proje /Çözüm seçeneğine tıklayın (veya Dosya menüsü Proje Aç seçeneğine tıklayın). Projeyi Aç iletişim kutusunda, açılacak proje dosyasına göz atın ve dosyayı seçin.

.csproj dosyası nedir?

". csproj ", bir Visual Studio .NET C# Projesi dosya uzantısıdır. Bu dosya , o projede bulunan dosyalar , o projede kullanılan derlemeler, proje GUID'i ve proje sürümü vb. hakkında bilgi sahibi olacaktır. Bu dosya projenizle ilgilidir. Oluşturduğumuzda otomatik olarak oluşturulacaktır.

17 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir .csproj dosyasını bir çözüme nasıl eklerim?

Eğer bir çözüm dosyasını aldıktan sonra, sln add komutunu kullanarak buna bir proje ekleyin ve proje en yolunu sağlayabilir. csproj dosyası . Bu, projeyi geçerli klasördeki mevcut bir çözüm dosyasına ekleyecektir . Projeye giden yol mutlak veya göreli olabilir, ancak .

Visual Studio 2017'de bir Csproj dosyasını nasıl düzenlerim?

Solution Explorer'da projenize sağ tıklayın ve Projeyi Kaldır'ı seçin. Sağ (solution explorer kullanılamaz olarak etiketlenmiş) proje üzerinde tıklama ve "Düzen yourproj. Csproj". Bu, CSPROJ dosyanızı düzenleme için açacaktır.

Visual Studio'da bir projeyi nasıl düzenlerim?

Proje Dosyasını Düzenle . VS for Mac v7'de bir projeye sağ tıkladığınızda. 0.1 (build 24) ve " Proje Dosyasını Düzenle "yi seçin, projedeki csproj dosyası yerine ilk cs dosyasını açar.

MSBuild'i nasıl kurarım?

Derleme Adımını Yapılandır
  1. MSBuild bölümünün altında, MSBuild Kurulumları… düğmesine tıklayın.
  2. Ad-msbuild.exe girin.
  3. msbuild.exe için varsayılan yolu girin - C:WindowsMicrosoft.NETFramework64v4.0.30319MsBuild.

Bir .SLN dosyasını Visual Studio'da nasıl açarım?

Visual Studio Ortamı
  1. Başlat -> Tüm Programlar -> Microsoft Visual Studio . NET 2003 -> Microsoft Visual Studio . NET 2003. Genellikle birlikte çalıştığınız son çözümü (.sln dosyası) açar.
  2. Açmak için Windows Gezgini'nde bir çözüm dosyasına (.sln) çift tıklayın.

Visual Studio'da bir çözüm açma kodu nedir?

Herhangi bir çözümü , projeyi, klasörü veya dosyayı Visual Studio Code'da Solution Explorer'da sağ tıklayıp Open in Visual Studio Code'u seçerek açabilirsiniz .

Windows 10'da Visual Studio var mı?

Visual Studio , Windows 7 Service Pack 1 veya daha yenisini gerektirir ve en iyi Windows 10'da çalışır.

Visual Studio'da bir SLN dosyası nedir?

Bir SLN dosyası , Microsoft Visual Studio'da projeleri düzenlemek için kullanılan bir yapı dosyasıdır . Proje ortamı ve proje durumu hakkında metin tabanlı bilgiler içerir. Açıldığında preSolution, Project ve postSolution bilgileri SLN dosyasından okunur.

Visual Studio için dosya uzantısı nedir?

Microsoft Visual Studio 2017 tarafından kullanılan diğer dosya uzantıları
Desteklenen Dosya Türleri
.VB Visual Basic Proje Öğe Dosyası
.VBHTML ASP.NET Razor Web Sayfası
.VBPROJ Visual Studio Visual Basic Projesi
.VBSCRIPT Visual Basic Komut Dosyası

Visual Studio'da proje ve web sitesi arasındaki fark nedir?

Temel farklar , Web Uygulama Projesinin Visual Studio 2003 ile birlikte gelen Web projelerine benzer şekilde çalışmak üzere tasarlanmış olmasıdır. Derleme sırasında uygulamayı tek bir DLL dosyasında derleyecektir. Web Sitesi projesinde, dışlamak her dosya dosya hariç tutulan bir anahtar kelime ile yeniden adlandırıldı.

SLN dosyalarını Visual Studio'da nasıl düzenlerim?

Solution Explorer'da sağ Proje veya Çözüm öğeyi tıklayın ve Düzenleme Projesi Dosya veya Düzen Çözüm Dosya öğesini seçin. Dosya daha sonra açılacaktır; kaydettikten sonra, Visual Studio sizden gerekli projeleri yeniden yüklemenizi isteyecektir.

Microsoft oluşturma araçları nedir?

Daha iyi MSBuild olarak bilinen Microsoft Build Engine, yerel C++ kodunun yanı sıra yönetilen kod için ücretsiz ve açık kaynaklı bir derleme aracıdır ve . NET Çerçevesi. Visual Studio Uygulama Yaşam Döngüsü Yönetimi, Team Foundation Server aracılığıyla ekip oluşturma gerçekleştirmek için MSBuild'e bağlıdır.

Visual Studio'da proje dosyası nedir?

Bir C ++ Visual Studio proje dosyası vardır XML tabanlı dosyasıdır. vcxproj dosya adı uzantısına sahiptir ve bir C++ projesi oluşturmak için gereken bilgileri içerir. Bu dosyalar ek yapı bilgileri içerir ve kendileri diğer ". props" veya ". target" dosyalarına atıfta bulunabilirler.