Çimlerimi havalandırmaya nasıl hazırlarım?

Sordu: Isoken Segebarth | Son Güncelleme: 18 Şubat 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.1/5 (270 Görüntüleme. 31 Oy)
Ev sahipleri için hızlı bir numara.
 1. Tanıtım. Çim Havalandırma Gereğini belirleyin.
 2. Çimi Havalandırmaya Hazırlayın . Çimlerinizi havalandırmadan bir ila iki gün önce çimi iyice sulayın.
 3. Havalandırılmış Çimlerin Üzerine Kompost veya Kum Uygulayın . Toprak çekirdekleri havalandırmadan sonra toprak üzerinde kalan ve ayrıştırılması için izin verilebilir.

Aynen öyle, havalandırmadan önce mi yoksa sonra mı biçmeliyim?

Eğer havalandırmak önce çim biçin. Havalandırarak sonra en az bir hafta boyunca çim biçmek vermeyin. Tüm sprinkler ve açılır pencerelerinizin nerede olduğunu bildiğinizden emin olun, aksi takdirde onlara zarar verebilirsiniz. Çimi havalandırmadan önce sulamak iyi bir fikirdir çünkü havalandırma en çok toprak hafif nemliyken etkilidir.

Daha sonra soru şu ki, havalandırmalı çim bir fark yaratır mı? Havalandırıcılar sadece 1/4 1/2 inç sıkıştırılmış toprak çimenler bir katmanını yardımcı olur Neden kalın çim sağlık ve güzellik önemli bir fark yaratabilir. 1 Havalandırma , hava, su ve besinlerin çim köklerine ulaşabilmesi için sıkışmayı azaltmak için toprağa delikler açar.

Ayrıca, çimim ne sıklıkla havalandırılmalıdır?

Sağlıklı çimler için yılda bir kez ve sıkıştırılmış toprak ve saz birikimi olan çimler için yılda en az iki kez havalandırma yapılmalıdır .

Havalandırmadan sonra çimlerime nasıl bakarım?

Çimlerinizi Havalandırdıktan Sonra Yapmanız Gerekenler

 1. Havalandırma makinesinin bıraktığı deliklere ayrıştırmak ve geri filtrelemek için toprak tapalarını çim üzerinde bırakın.
 2. Besinleri çim köklerinize koymak için çimlerinizi havalandırdıktan hemen sonra gübre uygulayın.
 3. Çimlerinizi, özellikle çimlerin ince olduğu çim alanlarında yeniden tohumlayın.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Çok fazla havalandırabilir misin?

Gevşek toprağın çok sık havalandırılması gerekmez. Özellikle kalın çim türleri de daha sık havalandırma gerektirebilir . Genel bir kural olarak, herhangi bir zamanda daha yılda bir kez daha havalandırmak gerekmez (eğer toprak zarar istemiyoruz çünkü "çok fazla iyi bir şey", burada da geçerlidir).

Havalandırmadan ne kadar sonra tohum atmalıyım?

48 saat içinde size tohum, gübre ve su çim aşırı gerektiğini havalandırmak sonra. Tohum , gübre ve su, havalandırmadan hemen sonra uygulanırsa, havalandırıcı tarafından açılan deliklere girme şansı en yüksek olacaktır.

Havalandırmadan sonra çim kesmek uygun mudur?

Çok erken biçiyorsun .
Fidelerinizi bıraktıktan sonra , büyümeleri için zamana ve doğru çevre korumasına ihtiyaçları olacak. İlk biçmeden önce iklime alışmaları ve kök salmaları gerekecek, bu nedenle havalandırma ve aşırı tohumlamadan sonraki ilk iki ila dört hafta boyunca çimleri biçmeyin .

Havalandırma ve aşırı tohumlama işe yarıyor mu?

Havalandırma çimi açar ve daha fazla hava, su ve besin maddesinin kök bölgesine nüfuz etmesine ve daha sağlıklı ve daha derin kök büyümesi geliştirmesine izin verir. Aşırı tohumlama, tohumu düşürür ve daha kalın bir çim için iyi tohum-toprak teması ve çimlenme oranları oluşturan yaklaşık 1/4 inç derinliğinde toprakta bir oluk açar.

Havalandırma tapaları ne kadar derin olmalıdır?

Çekirdek havalandırıcı olarak bilinen, 1/2 ila 3/4 inç çapındaki toprak çekirdeklerini çıkarır ve bunları çimlerinizde biriktirir. Havalandırma delikleri tipik olarak 1-6 inç derinliğinde ve 2-6 inç aralıklıdır. Diğer havalandırıcı türleri, bir tapayı çıkarmadan (spiking) katı sivri uçları veya çatalları toprağa iter.

Bir bahçeyi havalandırmanın maliyeti nedir?

Bir çim bakım şirketi kiralayarak çimlerinizi havalandırmanın maliyeti bin metrekare başına yaklaşık 15 ila 17 dolar arasındadır. Ortalama çim boyutu yaklaşık on bin fit karedir ve ortalama havalandırma maliyetini 150 $ civarında yapar. Bir çim bakım şirketinin on bin metrekarelik bir çimi havalandırması yaklaşık 30 dakika sürecektir.

Hangisi daha iyi başak veya fiş havalandırıcıdır?

Sıkıştırılmış toprağın çimleriniz üzerindeki olumsuz etkilerini hafifletmek için sivri ve tıkaçlı havalandırıcılar kullanılır. Tıkalı havalandırıcılar , ağır killi topraklı çimlerde sıkıştırmayı gidermede genellikle daha etkilidir, çünkü sivri havalandırıcılarda kullanılan katı dişler, zemine ittiklerinde killi toprağı daha da sıkıştırır.

Çimlerimin havalandırmaya ihtiyacı olup olmadığını nasıl anlarım?

Çim Orada birkaç sahte işaretler sıkıştırılması. Toprak araya sıkıştırılmış zaman, çim yoluyla kayma için küçük bir oda veya su yoktur. Eğer şiddetli yağmur sonrasında çim havuzu görürseniz çim havalandırma umutsuz ihtiyacı var.

Çimlerimi bir dirgen ile havalandırabilir miyim?

Toprak tıkaçlarını çıkaran özel çekirdek havalandırıcılar en iyi şekilde çalışsa da, bir dirgen basit bir havalandırma çözümü olarak bir tutam içinde çalışabilir. Havasını sadece çim aktif büyüyen ve sezonu için uykuda değilken.

Hangi havalandırıcı en iyisidir?

En İyi Seçimlerimiz
 • En İyi Genel Çim Havalandırıcı: Amazon'da Punchau Çim Ayakkabıları.
 • En İyi Büyük Çim Havalandırıcı: Amazon'da Agri-Fab 45-0299.
 • En İyi Karot Çim Havalandırıcı: Amazon'da Yard Butler ID-6C.
 • En İyi Spike Çim Havalandırıcı: Home Depot'ta Ames Steel Spike.
 • En İyi Ayakkabı Çim Havalandırıcı: Amazon'da GoPPa Çim Ayakkabıları.

Yılda iki kez aşı yapabilir miyim?

Her şey ne tür bir çim istediğinize ve içine koymak istediğiniz çabaya bağlıdır. Amacınız Mükemmel çime sahip olmaksa: mükemmel düz, yabani ot yok, ölü nokta yok ve ardından yılda iki kez , her yıl fazla tohum . Bu rekabet otları yardımcı oluyor ve yapmak çok uzun sürmez, kalın çim tutar.

Çimlerinizi havalandırmak için kötü bir zaman mı var?

Havalandırma için en uygun zaman toprak bujileri kaldırıldıktan sonra çim herhangi bir açık alanda iyileşmek ve dolgu olabilir büyüme mevsimi sırasında. İdeal olarak, serin sezon erken ilkbahar veya sonbaharda çim ve geç ilkbaharda sıcak mevsim çim olanlar ile çim havalandırır.

Dethatching çimlerinize zarar verir mi?

İlkbaharda dethatching birkaç nedenden dolayı kötü bir prosedürdür. Çim savunmasız bahar çime zarar veya çatal otu ve diğer ot tohumları çimlenme için neden hakkında endişe gerekmez zaman sonra garanti edilir dethatching, ½” üzerinde, aşırı saz tabakası var, ama sonbaharda bunu yaparsa.

Havalandırırsam sazdan ayırmam gerekir mi?

Yarım inç veya daha fazla saz, çimlerinizi zayıflatabilir. Çıkarmanın 2 yolu var: dethatching ve havalandırma . Gelişmek çim'ın başarısızlığı sıkışmasına bağlı ise, havalandırmak isteyecektir. Sorun kalın saz ise, bunun yerine çimlerinizi ayırmanız gerekecektir .

Çimlerinizi havalandırmak için en iyi araç nedir?

Çim havalandırıcılar İncelemeler
 • Garden Weasal Core Havalandırıcı – Amazon'dan alın.
 • Fiskars 9862 Karot Havalandırıcı – Amazon üzerinden alın.
 • Mantis 7321 Power Tiller Havalandırıcı/Dethatcher Combo – Amazon üzerinden alın.
 • Agri-Fab Turf Shark Kavisli Tow Spike Havalandırıcı - Amazon'dan alın.
 • Ağır Hizmet Tipi Rolling Garden Çim Havalandırıcı - Amazon'dan alın.

Çimlerimi nasıl daha kalın ve yeşil yapabilirim?

 1. Toprağınızı İyileştirin. Daha kalın bir çim için her adımdan en iyi şekilde yararlanmak için çim uzmanlarından bir ipucu alın ve toprağınızı test edin.
 2. Aşırı tohum. Aşırı tohumlama, ince çimleri kalınlaştırmak veya incelmelerini önlemek için mevcut çimlere çim tohumu ekmektir.
 3. Gübreleyin.
 4. Çimlerinizi Güçlendirin.
 5. Sulayın.
 6. Düzgün Biç.
 7. Yabani otları kontrol et.

Engebeli bir çimi nasıl düzeltirsiniz?

Bir kürek kullanarak çimlerin alçak alanlarına taze üst topraktan bir kepçe uygulayın. Yeni kiri 1/2 inçten daha kalın tutmayın, böylece mevcut çimler içinden büyüyebilir. Çok derinse, kir mevcut çimi öldürür. Kir çok derinleşirse kiri tırmıkla hafifçe yayın.