Donmuş bir ampulü nasıl çıkarabilirim?

Sordu: Nube Gadde | Son Güncelleme: 3 Haziran 2020
Kategori: otomotiv motosikletleri
4.7/5 (90 Görüntüleme . 43 Oy)
İlk önce, ışık anahtarının kapalı olduğundan emin olun. Kalan camları kırmak için eldiven, göz koruması ve pense kullanın. Patatesi ikiye kesin, yuvasına sıkıca bastırın ve saat yönünün tersine çevirmeye başlayın. Patates, ampulün tabanından tutmalı ve soket sabit dururken çevirmelidir.

Ayrıca, neden ağzından bir ampulü çıkaramıyorsun?

Cam ve filament ampuller çok ince camdan yapılmıştır ve içinde (neredeyse) bir vakum vardır. Ağzınızda bozulursa o çöker ve parçalanmaya gerçekten keskin ve çoğunlukla küçük bit çok içine edecektir.

Bir de sorabilirsiniz, sıkışmış bir tavan aydınlatma kapağını nasıl çıkarırsınız? Metal çerçeveyi tutun ve cam armatürü aşağı doğru çekin. Bir taraf daha fazlasını çekmek için güven vererek ortaya çıkmaya başlar. Son olarak, cam fikstürü tutan üç yaylı klips bulmak için camı çıkarın . Metal halkaya hafifçe vurun, kubbe dışarı çıkar.

Benzer şekilde, bir ampulü kısmen vidasız bırakmak güvenli midir?

Sizin için bazı sorunlar yaratabilecek birçok şey var. Örneğin, aydınlatma armatürünüz bir lamba ise, özellikle evin etrafında küçük çocuklarınız varsa, onu boş bırakmayı tekrar düşünmek isteyebilirsiniz. Yani, hayır, ampul duyunuzu boş bırakmak güvenli değildir.

Gücü kapatmadan kırık bir ampulü nasıl çıkarırsınız?

Bir Su Şişesi Kullanarak Kesilmeden veya Şok Olmadan Kırık Ampulleri Çıkarın

 1. Adım 1: Etiketi, Kapağı ve Yakayı Çıkarın. İlk olarak, IŞIK ANAHTARINI KAPATIN.
 2. Adım 2: Şişe Boyununu eritin. Şimdi dişli kısmı soba veya çakmak üzerinde yumuşayana kadar ısıtın.
 3. Adım 3: Kırık Ampulü Çıkarın. YOLDAN ÇEKİL.

17 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kırık bir ampul yangın çıkarabilir mi?

Gevrek kablolama ampul yangınlara yol açabilir bir faktördür. Nedeniyle özelliklerini aşan watt değerli bir sonucu olarak ısı aşırı miktarda bir ampul olduğunu olsun kırılgan içinde Telleri yakalamak yangına bir ampulü neden olabilir. Bir ampul aşırı ısınırsa, bir armatüre zarar verebilir ve içindeki soketi eriterek yangın çıkarabilir .

Ağzınızdan bir ampulü kırmadan çıkarabilir misiniz?

Şehir efsanesi ağzınızda (o yuvarlak değil, enerji tasarruflu) ampul sıradan koyarsanız o sıkışıp söylüyor ve bir hastaneye olsun veya ağzınızda kırmak gerekir. 2.7 inç çaplı ampul ). Şimdiye kadar onu kırmadan ağzıma o şeyi hiçbir yolu yoktur.

Bir ampulün üzerine elektrik bandı yapıştırabilir miyim?

Bant , tüm ışığın kaçmasını önleyecek kadar ağırsa, ampul hala bandın gölgesi içinde ışık "üretecektir". Akkor ampul, muhtemelen bandı erime öte yol gidecek 's normal işlevine bir parçası olarak üretilen ekstra ısı durumunda.

Bir ampul yerseniz ne olur?

Gerçek bir ampul gerçekten ince camdan yapılmıştır. Ağzınızın içine almak ve kopana kadar onu krizi yönetmek, bu senin kaçınılmaz ölümün ilk bölümüdür. Ampul paramparça ve şimdi en iyi yumuşak ve etli eti ağzına, camın çok çok kırıkları var.

Sihirli bir ampul nasıl yapılır?

İki eski akkor ampul . İki adet CR2032 pil.
 1. Adım 1: Bir üssü kurtarın. İş eldivenleri giyerken, bir ampulün tabanını camdan ayrılacak kadar gevşeyene kadar dikkatlice ileri geri hareket ettirin.
 2. Adım 2: Bir ampulü kurtarın.
 3. Adım 3: İçini kablolayın.
 4. Adım 4: Ampulü tekrar monte edin.
 5. Adım 5: Biraz sihir yapın.

Vidası olmayan bir tavan aydınlatma armatürünü nasıl çıkarırsınız?

Birkaç yol:
 1. Gevşetmek için küçük parmak somunları olacaktır, genellikle 3, saat yönünün tersine çevirirseniz fikstürün dudağının düşmesine izin verecektir (elinize! onu yakalamaya hazır olun!)
 2. Görünür somun yok: kapağı saat yönünün tersine çevirin ve 'vidalayarak' dışarı çıkmalıdır.
 3. Sadece çekin - kopabilir.

Asılı bir armatürdeki bir ampulü nasıl değiştirirsiniz?

Eski ampulü dişli soketten sökün. Ardından, yeni ampulünüzü dişli sokete vidalayın. Sarkıt ışığı cam tutucunun altına geri takın ve cam tutucu vidaları cam sabitlenene kadar sıkın.

Bir aydınlatma armatürü kapağını nasıl çıkarırsınız?

Yaklaşık yarım inç geri çekeni bulana kadar klipsleri nazikçe çekin. Yerine klip slayt geri, klip altına fikstürü kapağının kenarına batırıp, geri çekin izin ardından kalan iki kliplerden hafifçe uzağa kapağı oynatarak.