Mercedes AdBlue uyarımı nasıl sıfırlarım?

Sordu: Rubiela Haneman | Son Güncelleme: 26 Mart 2021
Kategori: otomotiv scooterları
4.1/5 (22.803 Görüntüleme . 10 Oy)
Mercedes Adblue Sıfırlama
  1. Kontağı bir kez açın.
  2. Basın ve gaz pedalını tutun. Kızdırma bujisi geri yanana kadar basılı gaz pedalını tutun.
  3. Yanıp sönen durdurmak için ön kızdırma ışık bekleyin. Sonra kontağı kapatın.
  4. Ateşleme off ile 10 saniye bekleyin.
  5. Üzerinde kontak arkasını çevirin.
  6. Gaz pedalına iki kez basın.

Aynı şekilde AdBlue uyarımı nasıl sıfırlarım diye sorabilirsiniz.

Tankı doldur. Kontağı aç, arabayı çalıştırma. Kontağı 30 saniye kadar açık bırakın. Uyarı temizlenmelidir.

Ayrıca AdBlue Audi'm biterse ne olur? Araba kullanırken size AdBlue tükenirse, o zaman motorun gücü ve performans emisyonlarını sınırlamak için azalacaktır. Eğer durdu sonra, AdBlue deposu boş ise motoru yeniden başlatmak için mümkün olmayacaktır.

Daha sonra, AdBlue'yu kendim doldurabilir miyim?

Garajlar, dizel otomobilin rutin servisinin bir parçası olarak AdBlue'yu yeniden doldurmalıdır . Ancak, bir depo AdBlue'yu kendiniz doldurmak mümkündür. Bazı servis istasyonlarında AdBlue dağıtım pompaları bulunur. Peugeot da dahil olmak üzere bazı otomobil üreticileri, arabayı 9,99 £ sabit fiyatla yeniden dolum yapacak bir bayiye götürmenizi önerir.

AdBlue'm biterse ne olur?

Eğer AdBlue bittiğinde Hayır, motor zarar görmeyecek. Hayır, motor kapatılmazsa, ancak bazı motorlarının otomatik olarak sınır motor performansı AdBlue temini tükendiği zaman. Senin motorun SCR teknolojisi ile donatılmış ise, aracınızın gücünü kaybeder ve yasal standartlara göre kendi emisyonunu azaltır.

28 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Tüm AdBlue aynı kalitede midir?

Her arabanın düzenli aralıklarla AdBlue deposunu doldurması gerekir ve AdBlue deposu boşalırsa araç motoru tekrar çalışamaz. Piyasada bulunan tüm AdBlue'ların aynı kaliteye sahip olmadığına dikkat etmek önemlidir.

AdBlue MPG'yi iyileştirir mi?

Üreticiler AdBlue teknolojisi ayrıca mpg% 5'lik bir artış olduğu kadar birlikte yakıt verimliliğinde bir kazanç görünce iken 90 olduğunca göre% zararlı NOx emisyonlarını azaltabilir söylüyorlar.

AdBlue'yu nereden alabilirim?

AdBlue'yu perakende istasyonlarından veya büyük hacimli araçlar için akaryakıt ve diğer yedek parça bayilerinden satın alabilirsiniz. AdBlue , doğrudan deponuza veya garajınıza bir karayolu tankerinden dökme depolama tankınıza toplu olarak teslim edilebilir veya bir IBC veya varil içinde paketlenebilir.

AdBlue'nun ne sıklıkla doldurulması gerekir?

Muhafazakar tahminlere dayanarak, AdBlue'nun her 5.000 ila 8.000 kilometrede bir doldurulması gerekebilir , ancak bu, üreticiye, modele ve sürüş tarzına göre değişiklik gösterecektir.

Bir transit gümrük ne kadar AdBlue alır?

AdBlue tüketimi
Her iki araçta da 21 litrelik bir AdBlue deposu bulunur; bu , size Transit Custom'da yaklaşık 6.000 mil ve normal Transit'te 5.000 mil menzil sağlamalıdır . Ford , 10 litrelik bir şişenin 20 sterlinden fazlaya mal olmayacağını göz önünde bulundurarak, yakıt tüketimindeki tasarrufun ek AdBlue maliyetini gölgede bırakacağını savunuyor.

Ford Ranger'daki AdBlue deposu ne kadar büyük?

Ford AdBlue depolarının boyutu Transit & Custom için 21 litre ve Ranger için 20 litredir ve yeniden doldurma gerekli olana kadar tahmini menzili yaklaşık 6.000 mildir (Bunun büyük ölçüde sürüş tarzına bağlı olduğunu lütfen unutmayın). Depo doldurucu, yakıt doldurucunun yanına uygun bir şekilde yerleştirilecektir.

Mercedes'imde AdBlue var mı?

Eylül 2015'ten sonra tescil edilen birçok dizel otomobil, emisyonları azaltmak için AdBlue kullanıyor. Genel olarak, Euro 6 uyumlu bir dizel Audi, BMW, Citroën, Jaguar, Land Rover, Mercedes - Benz veya Peugeot'nuz varsa, muhtemelen AdBlue teknolojisini kullanır. 'Mavi' ya da içinde 'SCR' olabilir aracın modeli adına bir ipucu, genellikle var.

BlueTec Mercedes'te ne anlama geliyor?

BlueTec, Mercedes'in seçici katalitik indirgeme (SCR) sistemi veya İngilizce'de bir dizel motorun egzoz gazını emisyonlarını azaltmak için işleme tabi tutması için kullanılan marka adıdır.

Mercedes C Class ne kadar AdBlue alır?

Aracınızın AdBlue deposu , aracınızın Yetkili bir Mercedes - Benz Bayisinde bakımı yapıldığında doldurulacaktır. AdBlue Bir litre Eğer hizmetler arasında AdBlue'yu tekrar doldurmak zorunda duyulmayacak kadar dizayn edilmiştir yaklaşık 625 sürüş mil ve AdBlue tankı boyutu için yeterlidir.

Mercedes BlueEFFICIENCY nedir?

Son derece ekonomik ve çevre dostu Mercedes binek otomobillerinin markası olan BlueEFFICIENCY , tüm disiplinlerdeki geliştirme mühendisleri tarafından derlenen bir önlem paketidir ve ana amaçları ağırlığı, aerodinamik sürtünmeyi ve yuvarlanma direncini azaltmak, motor teknolojisini daha da optimize etmek ve

AdBlue'nun farklı dereceleri var mı?

İstediğiniz zaman aynı işlevi yerine başka üre bazlı çözümler satan farklı markalar var olabilir ama yani farklı tipleri veya AdBlue marka yok: AdBlue Hoover ve iPhone gibi özel bir isimdir. AdBlue , araçtaki bir depoda depolanır ve gerektiğinde SCR sistemine enjekte edilir.

Ne kadar AdBlue ekleneceğini nereden biliyorsun?

Aracınızın AdBlue gerektirip gerektirmediğini kontrol etmenin en basit yolu, kullanıcı el kitabınıza bakmaktır. Bazı araçlarda yakıt kapağı kapağının altındaki siyah yakıt kapağının yanında küçük mavi bir kapak bulunur, diğer araçlarda depo bagajda veya kaputun altında bulunabilir.

Dizel deponuza AdBlue koyarsanız ne olur?

Eğer dizel tankında AdBlue'yu koyarsanız "Eğer aracın muhtemelen yolun başında belki 50 yarda gidecek. Çok çabuk bulacak ve filtre katı engeller ve 'sisteme hiçbir yakıt kuracağız. Dizel tespit edildiğinde Diyor , kendi tankını boşaltın ve ondan kurtul ve bunun umulan pompa harap değil edebilirsiniz.

AdBlue boyaya zarar verir mi?

Merak etme. AdBlue çevreye zararlı değildir, ancak büyük bir sızıntıysa, onu kanalizasyondan veya su yollarından uzak tutmaya çalışmak en iyisidir. Küçük dökülmeler su ile kolayca yıkanabilir. Yanlışlıkla AdBlue'yu boyanıza damlatmak kolaydır.