QuickBooks'ta çevrimiçi olarak bir depozitoyu nasıl tersine çevirebilirim?

Sordu: Alvera Hinds | Son Güncelleme: 18 Ocak 2020
Kategori: kişisel finans kişisel vergiler
4.3/5 (1.227 Görüntüleme . 13 Oy)
QuickBooks ana sayfasında "Kayıt Mevduat" ikonuna tıklayın veya "Bankacılık" menüsünü tıklayın ve "Yap Mevduatı." Yatırılacak Ödemeler penceresi açılırsa "İptal"e tıklayın. Kaldırmak istediğiniz bir depozito gelen ödemesini veya ödemeyi bulana kadar işlemler arasında gezinmek için "Önceki" tıklayın.

Benzer şekilde, bir depozitoyu geri alabilir misiniz diye sorabilirsiniz.

Ters çevirmenin kolay bir yolu, yatırdığınız çekle aynı tutarı çekmektir . Eğer geri çekmek istemiyorsanız, yine başka bir hesaba miktar aktarabilir ve o sana hesabında devredilen para verebilirim.

Yukarıdakilerin yanı sıra, QuickBooks'ta doğrudan para yatırma işlemini tersine çevirebilir misiniz? Onlar devredilen sonra direkt mevduat durdurulamaz. Intuit Yönergeleri kapsamındaysa, doğrudan para yatırma işleminin geri alınmasını talep edebilirsiniz . Ek bilgi için lütfen Doğrudan Para Yatırma İşlemini Ters Çevirme makalesine bakın.

Bu şekilde, QuickBooks'ta çevrimiçi olarak bir depozitoyu nasıl düzenlerim?

. Şirketiniz altında, Hesap Planı'nı seçin. Mevduat hesabını bulun ve işlem sütununda Kaydı görüntüle'yi seçin. Depozitoyu ve ardından Düzenle'yi seçin .

Bir EFT'yi geri alabilir miyim?

Bir EFT , alacaklının rızası ve/veya işbirliği veya mahkeme kararı olmaksızın geri alınamaz. Bankalar , çoğu zaman hukuk uyuşmazlıkları olacak olan davalara müdahil olmayacaklardır . " Ters çevirme "nin "21 gün" sürmesinin bir nedeni var.

24 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Depozito dönüşü nedir?

Depozito Ters genellikle bir çek veya nakit depozito durdurmak ve onu geri almak gerekirse kullanılan terimdir. ATM şubede bulunuyorsa, şube depozitoyu geri alabilir.

Çevrimiçi bir ödemeyi geri alabilir miyim?

Evet bu ters olabilir. Ancak her iki tarafın da bunu kabul etmesi gerekecek. Bir ödemeyi yanlış gönderdiyseniz, işlemin geri alınması için lütfen aşağıdaki süreci izleyin. Tutar/lar zaten hesabınızdan çekildiyse ve alıcıların hesabına işlendiyse, bir Ödeme İptali işlenebilir.

Bankalar yetkisiz işlemleri nasıl araştırır?

Banka Dolandırıcılığı Soruşturuyor
Banka , dolandırıcılık suçlamaları konusunda uyarıldıktan ve gerekli tüm belgeler alındıktan sonra, anlaşmazlığa 30 gün içinde yanıt vermelidir. Bankanın hatayı araştırmak ve çözmek için en fazla 90 günü olacaktır.

QuickBooks'a çevrimiçi olarak manuel olarak nasıl para yatırabilirim?

QuickBooks Online'da mevduat kaydetmek için şu adımları izleyin:
 1. Hızlı Oluştur Menüsüne gidin.
 2. Banka Depozitosunu tamamlayın.
 3. QuickBooks Ana Ekranına gidin.
 4. Kontrol Kaydı'na gidin.
 5. QuickBooks Para Yatırma Kaydı'nı gözden geçirin.
 6. Çek Kaydı'nda Değiştirilecek Depozitoyu seçin.
 7. Depozitoda Değişiklik Yapın ve Kaydedin.

QuickBooks'ta yanlış bir para yatırma işlemini nasıl düzeltirim?

Para Yatırma ekranından girilen ve bir faturaya bağlı olmayan müşteri ödemelerini düzeltmeniz gerekiyorsa aşağıdaki adımları kullanın.
 1. Kayıtta depozitoyu bulun.
 2. DEP satırına çift tıklayın.
 3. Klavyenizde Ctrl+Delete tuşlarına basarak para yatırma satırını silin.
 4. Üst kısımdaki Ödemeler düğmesini seçin.

QuickBooks'ta ödeme ve para yatırma arasındaki fark nedir?

Re: Banka Mevduatı vs Müşteri Ödemesi
Evet, doğrudan banka hesabına, Kitkat2 için müşterinizin ödeme yatırabilirsiniz. Müşteri ödemeleri , varsayılan olarak Yatırılmamış Fonlar hesabına kaydedilir. Ödemeleri doğrudan banka hesabınıza yatırabilmeniz için kurulumu değiştirebiliriz.

QuickBooks'ta bir depozitoyu silersem ne olur?

Evet, bir depozitoyu sildiğinizde , ödemeleri, yatırılmamış fonlardan tekrar para yatırmaya uygun hale gelir.

Quickbooks'ta yatırılmamış fonlardan bir depozitoyu nasıl silerim?

Sen hesabı ve> hesap planı Listeleri seçmenin Quickbooks için giriş yaparak “çökelmeyen Fonları” penceresinde ödemeleri silebilirsiniz> çökelmeyen Fonlar> Tutar “Miktarının” konulu> sağ tık> Sil Mevduat.

Quickbooks'ta yatırmak için yatırılmamış fonları nasıl değiştiririm?

Yatırılmayan Fonları Yatırın . "Bankacılık" menüsüne tıklayın ve ardından " Para Yatırma 'yı seçin. Yatırılmayan Fonlardan yatırmak istediğiniz ödemeleri seçin. "Ödemeler Mevduat için" penceresi otomatik olarak açılmazsa, "Yap Mevduat" penceresindeki "Ödemeler" i tıklayın.

Quickbooks'ta bir işlemi nasıl düzenlerim?

İşlemi tıklayın. Pencerenin üst kısmındaki menü çubuğundaki “ İşlemi Düzenle ” düğmesini tıklayın. Düzen ilgili sekmesini tıklayıp her sekmede altındaki kutuya açılan listeden doğru bilgiyi seçerek yanlış bilgiler.

Bir şirket doğrudan mevduatı geri alabilir mi?

Doğrudan Para Yatırma İptalleri
Amerikan Bordro Birliği'ne göre, bir çalışanına doğrudan mevduat yoluyla fazla ödeme yapan bir işveren , çalışana haber vermeden ödemeyi beş gün içinde geri alabilir . Ancak işverenin yapamadığı şey, hesabınıza girip 200 dolar çekmek .

Doğrudan bir depozitoyu tersine çevirebilir misiniz?

Evet. Ulusal NACHA (Elektronik Ödemeler Birliği) yönergeleri, bir işverenin beş iş günü içinde doğrudan depozitoyu geri çevirmesine izin verildiğini söylüyor. Beş iş günü geçtikten sonra, işverenin doğrudan depozitoyu geri almasına artık izin verilmez.

Doğrudan para yatırmayı hemen durdurabilir miyim?

Unutmayın, herhangi bir maaş çeki geçersiz (yukarıdaki adımları kullanarak), maaş çeki tarihinden iki banka günü önce 17:00'den (PST) önce göndermiş olmanız gerekir. Bu süreden sonra, bu süreç doğrudan çalışanın banka hesabına yatırılır olmaktan işlenen maaş durmayacak.

Doğrudan depozito iptali ne kadar sürer?

Geri dönüş 9 güne kadar sürebilir . Bir çalışan veya yüklenici banka hesabından fonlar iade edildiğinde, fonlar banka hesabınıza yatırılacaktır. Bordro hesabınızda herhangi bir cari bakiye ödenemez. İşlem 14 güne kadar sürer.

Bir maaş çeki geri alınabilir mi?

Tersine dönen maaş verildiği tarihten sonrasına kadar işlenen veya orijinal ödeme döneminde üçüncü kapalı döngüsüne kadar edilemez. Prosedürler farklılık gösterse de, hem kağıt çekler hem de doğrudan mevduatlar tersine çevrilebilir .

Bir işveren doğrudan mevduatı reddedebilir mi?

Benim işveren beni direkt para vermeyi reddedebilir. Doğrudan para yatırmak için bankalarına veya bordrolarını kim yaparsa yapsın ödeme yapmak zorunda kalabilirler. İsterseniz size doğrudan para yatırma yoluyla ödeme yapmaları gerektiğini söyleyen bir yasa yoktur. Size çeklerle ödeme yapmalarına tamamen izin var.

QuickBooks'ta bordroyu tersine çevirebilir misiniz?

Üst menü çubuğunda Çalışanlar'ı tıklayın. Bordro Merkezi'ni seçin. Çalışanlara Ödeme Yap sekmesine gidin. En alttaki Diğer Faaliyetler listesinden Düzenle/ Maaş Çekini Void'e tıklayın.