Tavan arasında elektrik kablolarını nasıl çalıştırırım?

Sorulan: Weiyan Tornatore | Son Güncelleme: 14 Haziran 2020
Kategori: iş ve finans inşaat sektörü
4.4/5 (106 Görüntüleme . 12 Oy)
VİDEO

Bunu göz önünde bulundurarak, tavan arasından elektrik teli geçirebilir misin?

Tavan arası tehlikeli bir çalışma alanı olabilir. Yeni aydınlatma, kablo, bilgisayar ağ ve ses sistemleri tüm bu tavan üzerinden gelip gerekebilir kablolama gerektiren olabilir. Tek katlı bir evde veya çok katlı bir evin üst katında bu, kablo döşemek için tavan arasına erişmek anlamına gelir.

Ayrıca, Romex'i tavan arasında çalıştırabilir misin? Romex'i çatı kirişlerinden geçirme kuralları konusunda kafalar karıştı. Eğer kirişleri bunu zımbalama bunu çalışabilen varsa, yalıtım şeyi önleyebilirsiniz. Tavan ulaşılmaz ise, bunu bir depolama alanı olsaydı olduğundan daha teller koruma konusunda daha az bir endişe var.

Bununla ilgili olarak, tavan arasında ne tür elektrik teli kullanılır?

Tavan arasındaki kablolamanın , bölgenizde NM kablosuna izin verildiği varsayılarak, metalik olmayan kablo (NM kablosu ) olmasına izin verilir. ABD'nin çoğu bölgesinde izin verilir.

Telleri tavandan nasıl geçirirsiniz?

  1. Tavandan kablo geçiriyorsanız, yeni duvar kutusu konumunun üzerinde tavanda dikkatlice bir delik açmak için 1/8 inçlik uçlu bir tornavida veya elektrikli matkap kullanın.
  2. Deliğe sert bir tel veya düzleştirilmiş elbise askısı sokun.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Tavan arasındaki elektrik kablolarının üzerine yalıtım döşeyebilir misin?

Tavan aranızda yalıtım yoksa, yalıtımı kirişler arasına yerleştiriniz. İzolasyonu boruların veya tellerin arkasına sığacak şekilde sıkıştırmayın. Kablodan tel ve birinin altına kulağa sahip böylece yerine Batt en kalınlığının ortasına kesti.

Tavan arasına bir bağlantı kutusu koyabilir miyim?

Yalıtımlı tavan arasında Bağlantı Kutuları
Bu durumda kutular tavan arasına açılacaktır; bazen açığa çıkarlar. Yalıtım yanıcı olduğundan, çıplak teller ve yalıtım malzemeleri arasındaki teması önlemek için tüm çatı bağlantı kutularına yüz plakaları takmalısınız .

Aynı delikten iki kablo geçirebilir misin?

Bir delikten birden fazla kablo çekerken, delikteki diğer kablolarda sürtünme yanmasına neden olmamaya çok dikkat edin. Ne olursa olsun o Kod olup olmadığına bakılmaksızın, sadece bir delikten bir teli beslemek gerekir. Birbirlerine paralel olsa bile, her telden koşunuz için 3/4" delik ayrı koşmak delin.

İzolasyon elektrik tellerine dokunabilir mi?

Elektrik yangınlarını önlemeye yardımcı olmak için özellikle garajda ve tavan arasında yalıtımla güvenli ve akıllı olun. Herhangi bir yalıtımın çıplak tellere temas etmesine izin vermeyin ve yalıtım liflerini elektrik prizlerinden uzak tutun. Uzman bir DIYer değilseniz, güvenli yalıtım kurulumu için bir profesyonel kiralayın.

Tavan arasında tel kamerayı nasıl çalıştırırım?

Tavan arası , alt katta, bodrum veya tarama alanı gibi güvenlik kameralarınızı kurmak istediğiniz yere gidin ve aynı duvar boşluğunda üst veya alt duvar plakasında bir delik açın. Adım 6. Güvenlik kamerası kablolarınızı balık tutmak için kabloları balık bandıyla bağlayın.

Kirişlerden tel geçirebilir misin?

Evet bu iyi. NEC bilge o da tamam kirişleri delmek ve onlar aracılığıyla kabloyu çalıştırmak olacaktır. Kirişin çivileme yüzünden en az 1 1/4 "uzakta oldukları sürece.

Tavan kirişlerinden nasıl balık tutuyorsunuz?

Telleri iki katına çıktıkları yerlere sarmak için elektrik veya koli bandı kullanın. Bu ayırma balık bandı ve kabloyu tutacak. Tavan aydınlatma armatürü deliğine dönün. Duvardan ve tavandan yılan gibi geçerken elektrik telini onunla birlikte çekecek olan olta bandını sarın ve sarın.

Elektrikte ev koşuları nelerdir?

Home run ( elektrik ) Ana devre kesici panelinden ilk elektrik kutusuna, fişe veya devredeki anahtara güç taşıyan elektrik kablosu.

Yalıtımlı duvarlardan telleri nasıl geçirirsiniz?

Kablo bağlıyken tel liderini Sheetrock'a (veya açıklığın olduğu tarafa) doğru itebilirsiniz. Kürek mıknatısını duvara dayayın ve lider mıknatısa kilitlenene kadar biraz hareket ettirin. Daha sonra, kısa çekme hareketlerini kullanarak, doğru açıklığına yalıtım yoluyla lider mıknatıs çekin.

Romex yalıtıma dokunabilir mi?

NM kabloları üzerinden her zaman sorunsuz bir şekilde izolasyon yapılır. Kanal, yalnızca kablo fiziksel hasara maruz kaldığında gerekli olacaktır. Yani herhangi bir ayırıcı olmadan doğrudan yalıtım altında sadece romex ile yangın tehlikesi yok mu? Numara.

Tavan kirişlerinin üstünde tel çalıştırabilir miyim?

Kiriş üst kısmı boyunca Kablo çalıştırmak
Tavan kalıcı merdiven veya merdiven erişilebilir ise, kiriş üstünde çalışan herhangi bir kablo korunacak gerekecektir. Kablosunun korunması sadece kablonun her iki tarafında bir 1x2 Çıtalar olabilir "gerçek koruma şeritler", yükleme gibi basit gibidir.

Romex'in tavan arasında zımbalanması gerekiyor mu?

Kirişlere veya kirişlere paralel giden kablolar, onaylanmış uzunluklarda zımbalanmalı ve bir kirişin veya kirişin kenarlarından 1 1/4" kadar geride tutulmalıdır veya kabloyu korumak için çivileme plakaları gerekecektir . Kabloyu kirişlerin üstünden veya kirişlerin üzerinden geçiremezsiniz. kirişlerin dibine sabitlenir.

Romex'i kirişlerin altına zımbalayabilir misin?

Ne istediğinizi anladıysam , vida veya çivilerden korumak için romex'i bir zemin kirişinin kenarı boyunca kenardan güvenli bir mesafede zımbalamakta bir sakınca yoktur . "Çapraz kiriş", tel kirişin altlarına kiriş için dizilmesi anlamına gelmez. Bu, delik açmanız gerektiğinde. Bağlantı elemanları olarak bükülmüş çiviler kullanmaya gelince.

Tavan arası kafeslerde delik açabilir misin?

Hiç delmek veya makas kesemez. Onlar değiştirilmesi gerekmez ancak onarım maliyetli olacaktır.

Romex'i kirişlerin altında çalıştırabilir misin?

Ynt: Romex kiriş altında koşuyor
Tıpkı romex'in normal bir bodrumda kullanılmasına izin verdiği gibi, gezinme alanlarında da romex'e açıkça izin verir. Tarama alanı nemli olmadığı sürece orada olmak tamamen yasaldır. (Ayrıca birçok DRY tarama alanında bulundum.)

Romex'i tavan kirişlerinin üstünde çalıştırabilir misin?

Evet, erişilemez bir yerde değilse. Bir hava işleyici veya Burada bir şey bu 2' içinde yer alıp almadığının sadece kiriş arasında NM çalıştırabilir çatı merteği altına tavan kirişin üstünden ölçülen alanı ve her 4' sabitlemek zorunda arkasında gibi.