Evimi çocuğuma nasıl satarım?

Sordu: Toshko Huarte | Son Güncelleme: 14 Mart 2020
Kategori: kişisel finans kişisel vergiler
4/5 (688 Görüntüleme. 21 Oy)
Şeytan ayrıntıda gizli ama seçeneklerin var:
 1. Çocuğunuzun evi miras almasına izin verin.
 2. Evi hemen hediye edin.
 3. Çocuğunuzun evi satın almasını finanse edin.
 4. Evinizi çocuğunuza indirimli olarak satabilirsiniz.
 5. Evi çocuğuna sat ama orada yaşamaya devam et.
 6. Çocuğunuzun ipoteği almasına izin verin.
 7. Kişisel bir güven kullanın.

Ayrıca, çocuğunuza nasıl ev satarsınız?

Şeytan ayrıntıda gizli ama seçeneklerin var:

 1. Çocuğunuzun evi miras almasına izin verin.
 2. Evi hemen hediye edin.
 3. Çocuğunuzun evi satın almasını finanse edin.
 4. Evinizi çocuğunuza indirimli olarak satabilirsiniz.
 5. Evi çocuğuna sat ama orada yaşamaya devam et.
 6. Çocuğunuzun ipoteği almasına izin verin.
 7. Kişisel bir güven kullanın.

Ayrıca, evinizi çocuğunuza 1 dolara satabilir misiniz? Kısa cevabı evet. Size ait olmadığını pahasına olursa olsun sizin gibi kimseye mülk satabilir. İç Gelir Servisi 1 $ için satmak ve ev kullanıcısı adil piyasa değeri çocuğunuzla satmak bile, 200.000 $ ise size 'yeniden bir $ 199.999 hediye verme o pozisyon alır.

Ayrıca şunu da bilin ki evimi piyasa değerinin altında oğluma satabilir miyim?

Eğer piyasa değerinin altında bir fiyata Oğluna özelliği sattığınızda, IRS indirim hediye olarak düşünmektedir. Siz ve eşinizin her yıl vergiden muaf olarak belirli bir miktar vermenize izin verilir. 2018 için sınır kişi başına 15.000 ABD Dolarıdır, bu nedenle evliyseniz ilk 30.000 ABD Doları indirim vergiden muaftır.

Evimi oğluma İngiltere piyasa değerinden daha düşük bir fiyata satabilir miyim?

Bir Eğer yapmak istediğin buysa bunu yapamazsın oğluna evinizi satabilirsiniz neden hiçbir yasal sebep yoktur. Ama veraset vergisi komplikasyonları önlemek için eviniz için ona tam piyasa kira ödemek gerekecek, ve oğlun özelliği için tam piyasa değerini ödemek zorunda kalacak.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Ailem evlerini bana devredebilir mi?

Çocuğunuza Mülkünüze üzerinde oturum açtıktan sonra, bu orada yaşamaya devam planlıyoruz yüzden bile, onların varlıkları arasında sayılır, artık yasal sahibi olacaktır. Aynı şekilde, çocuklarınız mülkü kiralamaya veya satmaya karar verirlerse veya orada kendileri yaşamak isterlerse , zorla evlerinden çıkabilirsiniz .

Vasiyetinize asla koymamanız gereken şey nedir?

İsterseniz, kendi iraden içinde mülkiyet aşağıdaki türde bırakabilir: eklem kiracılık banka hesapları payınızı. ölüm üzerine ödeme banka hesapları. Ölüm üzerine transfer edilen menkul kıymetler veya menkul kıymet hesapları ve.

Evimi piyasa değerinin altında satabilir miyim?

Gayrimenkulün piyasa değerinin altında satılması
Bir mülkü piyasa değerinden daha düşük bir fiyata satmanız durumunda, alıcıya esasen önemli bir meblağ 'hediye ettiğinizi' takdir etmek önemlidir.

Hediye ile miras arasındaki fark nedir?

Hediye olarak nakit veya diğer değerli varlıkları aldığınızda, bu varlıklar için gelir vergisi borcunuz yoktur. Bu, hediyenin bağışçının yaşamı boyunca verilmesi veya miras olarak alınmasından bağımsız olarak geçerlidir. Vergi sonuçlarınızın kapsamı , varlıktaki "temelinize" bağlıdır.

Evinizi bir aile üyesine satmak yasa dışı mı?

Vergiden kaçınmak için yapıyorsanız ve bunu yasa dışı olarak yapıyorsanız, evinizi akrabanıza satmak yalnızca yasa dışıdır . Ayrıca, aşırı bir indirim için satıyorsanız , yine de emlak ve hediye vergisine tabi olabilirsiniz. Aksi takdirde, bir aile üyesine bir ev satan tıpkı diğer alıcıya evinizi satmak gibidir.

Bir insan neden istifa davası açar?

Vazgeçme işlemleri çoğunlukla aile üyeleri arasında mülk transferi için kullanılır. Örnekler arasında, bir mal sahibi evlendiğinde ve tapu veya tapuya bir eşin adını eklemek istediğinde veya mal sahipleri boşandığında ve bir eşin adının tapu veya tapudan çıkarıldığı durumlar sayılabilir .

Bir evi ölümden önce mi yoksa sonra mı satmak daha iyidir?

hayır. Ölmeden önce evi satarsanız , elde ettiği 250 bin dolarlık kazanç üzerinden bir sermaye kazancı vergisi ödeyecek. Ölümüne kadar beklerseniz, artırılmış bir temel olacak, böylece mülkünün sermaye kazancı vergisi borcu olmayacak. Her iki durumda da, devraldığınız varlıklar için %4,5 veraset vergisi borçlusunuz.

İpoteğimi kızıma devredebilir miyim?

Eğer bir ipotek varsa, teknik olarak bir devir ve temlik senedi ile çocuklara sahipliğini iletebilirsiniz, ancak senet ipotek üzerinde bir etkisi yoktur. Ayrıca krediyi ödeme yükümlülüğünü devretmez . Bu madde, mülkiyeti bir başkasına devrettiğinizde ipoteği derhal tam olarak ödemenizi gerektirir.

Ailemin evinin bir kısmını satın alabilir miyim?

Cevap: İlk olarak, mülkün güncel bir piyasa değerini alın. Sen ve ailen satın gerektiğini evin payı karar vermelidir. Birincisine karar verirseniz, üzerinde anlaşmaya varılan hisseyi size devretmek için bir devir belgesine ihtiyaç duyulacak ve bu devrin Tapu Siciline kaydedilmesi gerekecektir.

Evin tapusunu çocuğuma nasıl devredebilirim?

Sen ölmeden önce yasal olarak çocuklara evinize tapuyu aktarmak için ayarlayabilir. Bunu yapmak için bir tapu devri imzalarsınız ve bunu ilçe kayıt ofisine kaydedersiniz. Californiya'da bunu başaran birkaç tür tapu vardır, bunlar arasında bir vazgeçme tapusu , hibe tapusu ve ölüm üzerine devir tapusu vardır .

Çocuğunuza vergisiz ne kadar para verebilirsiniz?

Yıllık Hediye Vergisi Hariç.
Bakılmaksızın ebeveyn vardı çocukların sayısı, serbest hediye - 2017 yılında her üst vergi olarak 14.000 $ her çocuk kadar verebilir.

Vergi ödemeden birine ne kadar hediye verebilirsiniz?

Arkadaşlarınıza ve ailenize Çoğu hediyeler vergiye tabi hediyeler için yıllık eşiğin altına düşecek. 2016 ve 2017'de bir vergi mükellefi, hediye üzerinden vergilendirilmeden kişi başına yılda 14.000 ABD Doları'na kadar vergi verebilir (bu, 2018'de 15.000 ABD Dolarına yükselir).

Bir aile üyesine ucuza bir ev satabilir misiniz?

Eğer bir aile üyesi için bir ev satmak eğer ödeme hediye vergiye var mı? Başka bir deyişle, evinizi bir aile üyesine adil piyasa değerinden daha düşük bir fiyata satarsanız , bu bir hediyedir. IRS, hediye vergisi ödemek zorunda kalmadan herkesin herhangi bir sayıda kişiye yılda 14.000 $ 'a kadar bağışta bulunmasına izin verir.

Çocuklarınıza her yıl ne kadar para verebilirsiniz?

Diğer bir deyişle, çocuklarınızın her 2002-2005'te 11.000 $, 2006-2008 yılında 12.000 $, 2009-2012 yılında 13.000 $ ve 1 Ocak 2013 tarihinde ve sonrasında 14.000 $ verirsen, yıllık dışlama her hediye için de geçerlidir. 2014 2015, 2016 ve 2017 için yıllık dışlama 14.000 $ olduğunu. 2018, 2019 ve 2020 için yıllık dışlama 15.000 $ olduğunu.

Çocuğuma nasıl para verebilirim?

Çocuklara Para Vermenin Yolları. Velayet hesapları ve tröstler, çocuklarınıza nakit transfer etmenin yollarıdır. Eğer bir patlama ile çocuklarınızı başlamak için araç gereçler varsa (birçok birey olarak istediğiniz kadar için, gerçekten), size her türlü vergi sonuçları olmadan her çocuğa olduğu kadar 14.000 $ yılda verebilir.

Ölürsem ipoteğime ne olur?

Eğer ölseydi, borç veren ipotek kalan ne olursa olsun ödeme kapalı olarak bir çek alacak. Dezavantajı, politikanın değerinin her yıl azalmasıdır, çünkü yalnızca krediye hala borcunuz olanı ödeyecektir. Ve para, mirasçılarınıza değil, doğrudan ipotek verene gider.

Birine ev verebilir miyim?

Herhangi birine bir yılda 15.000 dolardan fazla değerde bir mülk verdiğinizde , bir hediye vergisi formu doldurmanız gerekir. Oturma değerinde $ az 11.400.000 uzunsa, büyük olasılıkla herhangi bir hediye vergi ödemek zorunda olmayacak, ancak yine de bir hediye vergi formu bulunmaları gerekecek.