Planları çizmeye nasıl başlarım?

Sordu: Shaolin Benigno | Son Güncelleme: 14 Haziran 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları çizim ve eskiz
4.8/5 (180 Görüntüleme . 30 Oy)
Senin kadar sonraki adım, kendi planı kat planı üzerine kapıları ve pencereleri çizmek olduğundan emin olun. Kat planınızdaki her kapı, pencere veya duvar açıklığı için: Konumunu bulmak için ölçeğinizi kullanın. Doğru bir şekilde tanımlamak için plan sembolleri sözlüğünden uygun kapı veya pencere sembolünü çizin.

Burada, yeni başlayanlar için nasıl planlar çizersiniz?

Kat planı oluşturmanın birkaç temel adımı vardır:

 1. Bir alan seçin. Çizilecek alanı belirleyin.
 2. Ölçüm yapın. Bina varsa, kat planının doğru olması için duvarları, kapıları ve ilgili mobilyaları ölçün.
 3. Duvarlar çizin.
 4. Mimari özellikler ekleyin.
 5. Mobilya ekleyin.

Benzer şekilde, planlama izni için kendi çizimlerimi yapabilir miyim? Planlama İzni için çizimlerin üretilmesi. Ev bilgisayarları için mevcut olan modern CAD paketleri ile, basit bir uzantı için gerekli ölçekli çizimlerin üretilmesine özen gösterildiği takdirde, bir Planlama Uygulaması için kendi çizimlerinizi üretmek çok zor değildir.

Ayrıca bilmek, ev planlarımı nasıl bulabilirim?

İlçe Memuru'ndan Evinizin bulunduğu ilçedeki ilçe katibini ziyaret edin. Bu, bazı belediyelerde ilçe kayıt memuru veya tapu memuru olarak adlandırılabilir. Bir kez orada, mülk için dosyadaki planların kopyalarını isteyin.

Planları çevrimiçi olarak nasıl çizersiniz?

Yalnızca boş bir ekranla değil, tam olarak ihtiyacınız olan plan tasarımıyla başlayın. Duvarlar çizin ve ihtiyaçlarınıza uygun pencere ve kapılar ekleyin. Sen ve ekibinizin dahil çevrimiçi hesabına paylaşarak veya Dropbox gibi ®, Google Drive ™, Box ® veya onedrive ® favori dosya paylaşım uygulamaları kullanarak aynı plan üzerinde çalışabilirsiniz.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kendi ev planlarımı çizebilir miyim?

Kendi ev planlarınızı hazırlamak çok fazla kaynak gerektirmez - sadece internete, bir bilgisayara ve ücretsiz bir mimari yazılım programına erişim. Eski usul yöntemini tercih ederseniz, planları elle hazırlamak için bir çizim masasına, çizim araçlarına ve büyük 24 x 36 inç kağıtlara ihtiyacınız olacak.

Planlar için hangi kağıt kullanılır?

Haddelenmiş bond fotokopi kağıdı, geniş formatlı baskıda kullanım için harika bir mimari ve mühendislik kağıdıdır. Parşömen, planların yüksek kaliteli kopyalarını yapmak için kullanılır. Taşıdığımız parşömen %100 pamuktan yapılmıştır. Sunum kalitesinde çalışma ve arşivleme için mükemmel bir seçimdir.

Evlerin planlarını kim çizer?

Mimari ressamlar, evler ve ilaveler tasarlamak için planlar oluşturur. İnşaat ve mühendislik amaçlı mimari planlar ve teknik çizimler hazırlarlar. Tüm modern çizim, AutoCAD gibi CAD (bilgisayar destekli tasarım ) yazılımı kullanılarak yapılır.

Planlar nasıl çalışır?

Ozalit , bir mimari veya mühendislik tasarımını belgeleyen teknik bir çizimin, ışığa duyarlı sayfalar üzerinde temaslı baskı işlemi kullanılarak çoğaltılmasıdır. 19. yüzyılda kullanılmaya başlanan süreç, inşaat ve sanayide kullanılan belgelerin hızlı ve doğru bir şekilde çoğaltılmasını sağlamıştır.

Ev planlarımı ücretsiz olarak nasıl çizebilirim?

Nasıl çalışır
 1. Kat planınızı çizin. Basit sürükle ve bırak çizim araçlarıyla kat planınızı hızlı ve kolay bir şekilde çizin.
 2. Döşemek ve Süslemek. Kat planınızı ürün kitaplığımızdan malzeme, mobilya ve demirbaşlarla donatın.
 3. Yüksek kaliteli kat planlarınızı oluşturun.

Google SketchUp ücretsiz mi?

Mayıs 2013'te tanıtılan Sketchup Markası (Ev ve Kişisel Kullanım için eskiden SketchUp), ev, kişisel ve eğitim amaçlı kullanım için ücretsiz bir -of-ücret versiyonudur. 30 günlük SketchUp Pro denemesiyle başlar.

En iyi ücretsiz Blueprint yazılımı nedir?

2020'deki en iyi ücretsiz kat planı yazılımı nedir?
 • AutoCAD LT.
 • SmartDraw.
 • Tatlı Ev 3D.
 • Taslak edin.
 • Kat planlayıcısı.
 • OdaSketcher.
 • PlanningWiz Kat Planlayıcısı.
 • Oda.

Planlar sıhhi tesisat gösteriyor mu?

/ Planları sıhhi tesisat ve elektrik planları içeriyor mu? Kaba sıhhi tesisat , mutfak ve banyo armatür sembollerini ve yerlerini gösteren planlarda yer almaktadır. Ancak, boruların eve girdiği yer, siteye özeldir ve planlara dahil değildir.

Ev planları halka açık kayıtlar mı?

Plan , bir binanın haritasıdır. Tasarım konseptini bir yapıyı dikmek için gereken detaylara bağlar. Planları belediye binası departmanı ile yüklenici tarafından açılan sonra, bu yapı planları kamu kayıtları ve onları görüntülemek isteyen herkes tarafından teknik olarak ulaşılabilir.

Ev planlarını kopyalamak yasa dışı mı?

Tasarımların veya Kat Planlarının Herhangi Bir Kaynaktan Herhangi Bir Nedenle Kopyalanması Yasaktır. Bir ev planı kitabında, dergide, broşürde, CD-ROM'da veya internette bulunan ev tasarımlarını kopyalamak yasa dışıdır . Bir plan defterinde bulunan bir planda değişiklik yapmaya veya bir planı yeniden çizmeye izin verildiği yaygın bir yanlış anlamadır. O değil.

Plan çizmek için bir mimara ihtiyacım var mı?

Genellikle ev sahipleri, müteahhit dahil olmadan önce bir mimar kiralarlar. Mimar , ihtiyaçlarını belirlemek için ev sahipleri ile görüştükten sonra, yapının dışını ve çatıdan temele tüm bina detaylarını içeren eksiksiz bir plan seti sunacaktır.

Planlar yük taşıyan duvarları gösteriyor mu?

Evet ise, duvar büyük olasılıkla evin yapısını destekliyor ve yük taşıyor . Planlar , yük taşıyan duvarları tanımlamak için kullanılabilir.

Kat planımın bir kopyasını nasıl alabilirim?

Yerel izin kurumunuzla veya kayıt ofisiyle iletişime geçin. Genellikle bu ajanslar, yapı inşa edildikten sonra onlarca yıl boyunca bina planlarının kopyalarını saklar. Mevcut planların kopyalarını elde etmek için hangi bilgileri sağlamanız gerektiğini sorun. Gerekli formları ve bilgileri sağlayın ve planlarınızın bir kopyasını alın.

Evinizin tarihini nasıl öğrenirsiniz?

İşte evinizin tarihini öğrenmenin 8 yolu.
 1. Ulusal Tarihi Yerler Sicili.
 2. Emlakçınıza sorun.
 3. Eski nüfus kayıtlarına bakın.
 4. Yerel bir kütüphaneyi, tarihi topluluğu veya koruma vakfını ziyaret edin.
 5. İpuçları için evi ve bahçeyi keşfedin.
 6. Bir başlık araması yapın.
 7. Bölgeyle ilgili kitaplar okuyun.
 8. Harekete hazır?

Elle bir kat planı nasıl çizilir?

 1. Adım 1: Mühendislik Ölçeği Eğitimi. İşte bir mühendislik ölçeğinin nasıl kullanılacağına dair hızlı bir eğitim.
 2. Dış Duvarları Kroki.
 3. Adım 3: Referans Çizgileri Çizin.
 4. Adım 4: İç Duvarlar.
 5. Adım 5: Kapıları Bulun.
 6. Adım 6: Windows'u ekleyin.
 7. Adım 7: Dolapları, Mutfak Gereçlerini ve Banyo Armatürlerini Yerleştirin.
 8. Adım 8: Planı Boyutlandırın.

Başkasının ev planlarını kullanabilir miyim?

Başka birinin planlarını kopyalayabilir miyim ? Plan düzenler kişi vardır ve genellikle telif hakkı devam edecektir. Onları kopyalamak veya başka bir kişi (oluşturucu veya mimar) götürün ve telif hakkı sahibi size bunu yapma hakkına vermedikçe, bu planları yeni bir sürümünü hazırlamasını isteyin olamayacağını Bu araçlar.

Bina kayıt çizimlerinin maliyeti nedir?

Maliyetler , işin niteliğine ve yerel otoritenize bağlı olarak değişecektir. Yeni bir ev inşa ediyorsanız, tam plan başvurusu göndermek için yaklaşık 240 £ ve gerekli incelemeler için yaklaşık 510 £ ödemeyi bekleyebilirsiniz.