Sosyal hizmet lisans sınavına nasıl çalışabilirim?

Sordu: Virginijus Ruehl | Son Güncelleme: 25 Şubat 2020
Kategori: kişisel finans devlet desteği ve sosyal yardım
4.8/5 (65 Görüntüleme. 32 Oy)
İşte, hevesli sosyal hizmet uzmanlarının önemli sınava hazırlanmak için yaptıkları bazı şeyler.
 1. Özel Lisans için Gereksinimleri ve Ücretleri Anlayın.
 2. Sosyal Hizmet Kurulları Uygulama Sınavları Derneği.
 3. Ek Mesleki Gelişim Eğitimi Alın.
 4. Test Hazırlama Kulüplerine Katılın.
 5. Çözüm.

Ayrıca soru şu, sosyal hizmet lisans sınavına nasıl çalışacağım?

İşte, hevesli sosyal hizmet uzmanlarının önemli sınava hazırlanmak için yaptıkları bazı şeyler.

 1. Özel Lisans için Gereksinimleri ve Ücretleri Anlayın.
 2. Sosyal Hizmet Kurulları Uygulama Sınavları Derneği.
 3. Ek Mesleki Gelişim Eğitimi Alın.
 4. Test Hazırlama Kulüplerine Katılın.
 5. Çözüm.

Bir de şu sorulabilir, sosyal hizmet lisansı sınavı zor mudur? Kariyerinizi bir sosyal hizmet uzmanı olarak ilerletiyorsanız, bu alanın zorlu ve talepkar olduğunu bilirsiniz. LCSW sınavı , size bir lisans verilmeden önce bu talepleri karşılamaya hazır olduğunuzdan emin olmak için tasarlanmıştır. LCSW sınavını geçmek imkansız değildir, ancak hazırlanmazsanız başarılı olmanız zordur .

Aynı şekilde, insanlar sosyal hizmet lisans sınavına ne kadar süre çalışmalısınız diye soruyorlar.

100 ila 200 saat

ASWB sınavını nasıl geçerim?

ASWB sınavlarını kullanan tüm yargı bölgeleri aynı geçiş noktasını tanır. Bu geçiş noktası sınavın kategorisine bağlı olarak değişir sen alma ve almak sınavın sürümü ( “form”). Genel olarak, geçme puanları, puanlanan 150 sorudan 90 ila 107 doğru arasında değişir.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

En iyi Lcsw çalışma materyali nedir?

Sosyal hizmet sınavları için favori hazırlık kitabımız Dawn Apgar Sosyal Hizmet ASWB Klinik Sınav Kılavuzu'dur . Örnek testler koleksiyonu, bulabileceğiniz en iyiler arasındadır. Satın aldığınız hazırlık testi kitabını her zaman almaya çalıştığınız lisans türüyle eşleştirin.

LSW sınavı ne kadar?

Yetki alanınızdaki lisans kurulundan ASWB sınavına girebileceğinize dair bildirim aldıktan sonra, ASWB'ye kaydolmanız ve gerekli sınav ücretini ödemeniz gerekir (Ön Lisans, Lisans veya Yüksek Lisans sınavı için 230 ABD Doları ; Gelişmiş Genel veya Klinik için 260 ABD Doları sınav).

ASWB nedir?

ASWB hakkında . Sosyal Hizmet Kurulları Birliği, 50 ABD eyaletinin, Columbia Bölgesi'nin, ABD Virjin Adaları'nın, Guam'ın, Kuzey Mariana Adaları'nın ve tüm 10 Kanada eyaletinin sosyal hizmet düzenleme kurulları ve kolejlerinden oluşan ve bunlara ait olan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. .

ASWB sınavına ne getirebilirim?

Sınav gününüzde sınav merkezine iki geçerli kabul edilebilir kimlik belgesi getirin . Uygun kimlikleriniz yoksa test yapmanıza izin verilmeyecek ve kayıt ücretiniz silinecektir. 8. ASWB sınavına girin ve resmi olmayan puan raporunuzu alın.

LCSW sınavında neler var?

ASWB LCSW (Sosyal Çalışma Kurulları Lisanslı Klinik Sosyal Hizmet Uzmanı Derneği) sınavı , Amerika Birleşik Devletleri'nde, iki Kanada eyaletinde ve ABD Virgin Adaları'nda bir lisans değerlendirmesi olarak kullanılmaktadır. Sonuç olarak, ASWB LCSW sınavındaki sorular özellikle akıl sağlığı/klinik uygulama konularına odaklanmaktadır.

ASWB sınavında geçer puan nedir?

Genel olarak, geçme puanları 90 ile 107 arasında değişir veya 150 puanlanan maddeden daha fazlası doğrudur. Test ayrıca attı eşyalarla karışık 20 sivil attı ön test öğeleri içerir unutmayın.

LCSW sınavında başarısız olursanız ne olur?

Eğer sınavı yoksa
ASWB sınavında başarısız olan adaylara, testteki performanslarını özetleyen teşhis bilgileri verilecektir. Lütfen bazı yargı bölgelerinin bir adayın bir ASWB sınavına tekrar girme sayısını sınırladığını unutmayın. Sınava yeniden girmek için sonraki adımlar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ehliyet olmadan sosyal hizmet yapabilir misiniz?

Klinik lisansı olmayan sosyal hizmet uzmanları doğrudan uygulamada olabilirken, gerekli klinik düzeyde lisansı alana kadar süpervizyon olmadan bağımsız olarak psikoterapi uygulayamazlar . Bu kişiler ayrıca vaka yönetimi, danışmanlık veya başka hizmetler de sağlayabilir.

Lmsw sınavında kaç soruyu yanlış yapabilirsiniz?

Cevap biraz karışık, ancak kısa cevap 'hayır'. ' Bir sınavın belirli bir versiyonunu geçmek için doğru cevaplamanız gereken soru sayısı her eyalet için aynıdır. ASWB'ye göre, 93-106 soruyu (sınavın versiyonuna bağlı olarak) doğru cevaplamanız gerekecektir .

LCSW ve Lmsw arasındaki fark nedir?

İkisi arasındaki en büyük fark , LMSW'nin yalnızca gözetim altında "klinik sosyal hizmet" hizmetleri (tanı, psikoterapi ve değerlendirmeye dayalı tedavi planlaması) sunabilmesidir; LCSW bu hizmetleri gözetim olmaksızın sağlayabilir.

Sosyal hizmet lisansı nasıl alınır?

adımlar
 1. Derecenizi CSWE onaylı programdan kazanın.
 2. Lisans için başvurun.
 3. Ulusal ASWB sınavına girin.
 4. LBSW veya LMSW sosyal hizmet uzmanı olarak istihdam edin.
 5. Bir LCSW altında çalışıyorsanız ve tüm gereksinimleri karşılıyorsanız, gerekli denetim ve uygulama saatlerini tamamladıktan sonra LCSW olun.

Lisanslı bir klinik sosyal hizmet uzmanı olarak ne yapabilirsiniz?

Lisanslı Klinik Sosyal Hizmet Uzmanının odaklanabileceği çok çeşitli uzmanlıklar vardır. Bunlar, ruh sağlığı sorunlarıyla çalışma, madde bağımlılığı, halk sağlığı, okul sosyal hizmeti , tıbbi sosyal hizmet , evlilik danışmanlığı veya çocuk ve aile terapisi gibi uzmanlıkları içerir.

İki eyalette lisanslı bir sosyal hizmet uzmanı olabilir misiniz?

Eyaletler arasında sosyal hizmet lisansları için bir karşılıklılık sistemi yoktur. Bununla birlikte, çoğu eyalet , lisans başvuru sahiplerinin ASWB sınav puanlarını bir eyaletten diğerine aktarmalarına izin verir.

ASWB sınavımı yeniden planlayabilir miyim?

Bu gibi durumlarda sınav merkezinin iptal ettiği sınav randevuları ücretsiz olarak yeniden planlanabilir . Yeniden planlama bilgileri için ASWB ile iletişime geçin . Test merkezi açıktır ve size randevu için zaman gelmesi yoksa, sınav ücreti hakkı ortadan kalkacaktır.

Lmsw sigortayı fatura edebilir mi?

LMSW iseniz, özel muayenehanedeyken doğrudan sigorta geri ödemesi almaya uygun değilsiniz. Sigortacılar, LCSW'nin bir sağlayıcı olarak akredite edilmiş statüye sahip olmasını şart koşar. Tüketici onlar sigorta LMSWs tasarısı sunmayı eğer onların sigortacı tarafından ödenecek olmayacağını haberdar edilmelidir (ağ dışı yeniden).

İnsan hizmetleri derecesi sosyal hizmet ile aynı mıdır?

Bir sosyal hizmet derecesi sizi lisansınızı almaya ve muhtemelen sosyoloji temelli konularda öğretmeye ve/veya araştırma çalışmaları yürütmeye hazırlarken, bir insan hizmetleri derecesi sizi sağlık alanlarında bir savunucu, yardımcı veya asistan olarak çalışmaya hazırlar.